PDA

Zobacz pełną wersję : Monitoring Przemysłowy



Maanniutek
11-01-2012, 09:43
Witam
temat ten ma skupiać osoby instalujące i mające zamiar założyć system monitoringu przemysłowego.

Moje wstępne rady dotyczące tej dziedziny.

1. Nie kupować systemów monitoringu w internecie
2. Poprosić specjalistę o wizje lokalną na obiekcie
3. Kamery musi dobrać osoba znająca się na tym a nie byle kto ponieważ później będzie płacz ze nic nie widać
4. Stosujmy kamery znanych marek, sprawdzone których serwis mamy w Polsce a najlepiej w pobliżu.
5. Nie ufać sklepom i innym punktom tylko i wyłącznie sprzedającym sprzęt, Ufać tylko firmie instalującej lu instalatorowi

pozdr,
Mariusz K

SS
23-02-2012, 10:31
Witam
temat ten ma skupiać osoby instalujące i mające zamiar założyć system monitoringu przemysłowego.

Moje wstępne rady dotyczące tej dziedziny.

1. Nie kupować systemów monitoringu w internecie
2. Poprosić specjalistę o wizje lokalną na obiekcie
3. Kamery musi dobrać osoba znająca się na tym a nie byle kto ponieważ później będzie płacz ze nic nie widać
4. Stosujmy kamery znanych marek, sprawdzone których serwis mamy w Polsce a najlepiej w pobliżu.
5. Nie ufać sklepom i innym punktom tylko i wyłącznie sprzedającym sprzęt, Ufać tylko firmie instalującej lu instalatorowi

pozdr,
Mariusz K
Po kolei:
1. Nie kupować systemów monitoringu w internecie
Niby dlaczego ? W internecie sprzedają także renomowane firmy.
Ja bym rozszerzył na - nie kupować bez możliwości sprawdzenia zwłaszcza kamer i obrazów jakie dają bo o takich samych parametrach katalogowych kamery różnych firm mają zdecydowanie różne parametry w rzeczywistości. Sprawdzić trzeba przez minimum 24 h.
2. Poprosić specjalistę o wizje lokalną na obiekcie
Zanim poprosisz specjalistę musisz sam ustalić czego oczekujesz od systemu CCTV - tu jest ściągawka
http://www.pisa.pl/index.php?page=comment&nrstr=0&id=1
a tutaj uzupełnienie http://systemyalarmowe.com.pl/Pdf/0208inwestorCCTV.pdf
Musisz sam napisać "Wymagania użytkowe" albo kogoś do tego zatrudnić i nie może to być instalator który ma montować bo napisze pod siebie a nie pod twoje wymagania i oczekiwania.
3. Kamery musi dobrać osoba znająca się na tym a nie byle kto ponieważ później będzie płacz ze nic nie widać
Jak spiszesz "wymagania użytkowe" to zarówno dobór kamer jak i ich rozmieszczenie wynika własnie w z tego co napiszesz w wymaganiach "użytkowych"
Plus uwaga napisana wcześniej o sprawdzeniu jak się kamery sprawują
4. Stosujmy kamery znanych marek, sprawdzone których serwis mamy w Polsce a najlepiej w pobliżu.
to prawda ale to tylko częściowo nas zabezpiecza przed wpadką ponieważ kamery mogą być nawet dobrej klasy ale źle dobrane do oczekiwań co mają wykrywać

5. Nie ufać sklepom i innym punktom tylko i wyłącznie sprzedającym sprzęt, Ufać tylko firmie instalującej lu instalatorowi
Tak naprawdę w przypadku CCTV nie należy w pełni ufać nikomu - dopiero jak minie 180 dni eksploatacji będziesz w pełni wiedział co naprawdę masz
A tak na marginesie warto podpierać sie normami dotyczącymi CCTV:
PN EN 50132-1:2010 - czyli klasyfikacja systemów a jest cztery klasy w sposób istotny różniące się wymaganiami
PN EN 50132-7 czyli przewodnik jak zaprojektować system ochrony oparty na CCTV
Uwaga:
Stadion w Berlinie znacznie większy niż nas Narodowy ma około 100 kamer a na naszym jest 350.
Berliński system jest montowany /jak należy domniemywać/ na tej samej normie co nasza PN EN 50132-1 a nasz stadion na bazie rozporządzenia MSWiA

sklep-lc
14-02-2013, 15:04
Nie zgadzam się z autorem tego tematu ponieważ w dobie zakupów internetowych można wybrać odpowiedni sprzęt przez internet tylko trzeba dobrze poszukać odpowiednich sklepów gdzie sprzedawca doradzi jaki konkretny sprzęt wybrać i jak go zamontować. A sprzedawca czy też instalator który zaprezentuje sprzęt na miejscu też może wprowadzić w błąd i zasugerować sprzęt który nie będzie spełniał odpowiednio swojej roli jeśli taki instalator nie będzie się znał na temacie lub nie będzie miał odpowiedniego doświadczenia. dlatego proponuje wybierać firmy które mają duże doświadczenie i świadczą usługi montażowe od wielu lat. A co do internetu można znaleźć gotowe zestawy montażowe i w takim przypadku nie ma możliwość że coś nie będzie działało. Ale najlepszym rozwiązaniem jest dołożyć trochę pieniędzy i podpisać umowę na montaż monitoringu z firmą która zapewni późniejszy serwis takiego monitoringu i nie musimy się martwić ze coś będzie nie tak.

[bez reklam, bardzo prosimy! - moderator]

Maanniutek
18-02-2013, 19:59
Dzięki SS za doprecyzowanie wypowiedzi.

a co do twojej wypowiedzi sklep-ic to częściowo się zgadzam częściowo nie.
Masz racje że instalatorzy też mogą wprowadzać w błąd niestety tacy się też zdarzają. Masz takze racje że najlepiej wybierać do tego doświadczone firmy.
Jednak całkowicie nie zgadzam sie z tym żeby sprzedawca internetowy doradzał bo nie zrobi tego dobrze oraz żeby sie nie nabierać na uniwersalne zestawy które najczęściej są chłamem wypychanym w celu sprzedaży.

A***wi*
24-02-2013, 14:42
Tutaj nie do końca mogę się zgodzić,dlaczego nie polecasz kupować systemu monitoringu przez internet? Uzasadnij swoje stanowisko,ponieważ w mojej ocenie jest to jak najbardziej opłacalne,tańsze rozwiązanie. Podstawa to trafić tylko na solidną i uczciwą firmę.

Lonidos
12-03-2013, 11:11
Nie da się ukryć, ze ci którzy sprzęt montują, serwisują mają ogląd w jego funkcjonowanie na przestrzeni lat, co przekłada się na opinię o poszczególnych firmach i rozwiązaniach. Podczas rozmowy z klientem dowiadujesz się co by np. zrobił inaczej, i na tej podstawie masz większą wiedzę, co przekłada się na pomoc kolejnym klientom. Firma też od tego jest, by pewne rozwiązania podpowiadać, a nie tylko sprzedawać, jak to ma miejsce tylko w przypadku sklepów internetowych - chyba że ktoś wie co chce i jak to prawidłowo zainstalować. Bywa i tak, że klientowi wydaje się, że wie co chce zainstalować, a nie wie, że np. są już lepsze, nowsze rozwiązania - i tu można mu to i owo podpowiedzieć.

Alina&Mariusz
13-03-2013, 08:39
Zgadzam się.
Lepiej nie kupować gotowych zestawów.
Zaprojektowanie systemu monitoringu cctv lepiej jest zlecić firmie instalatorskiej

Co za bzdura :bash:

xtea
15-03-2013, 11:17
Co za bzdura :bash:

Popierwam. Firmy chcą wyciągnąć kasę za ten sam sprzęt zamówiony w internecie doliczająć trzykrotną marżę za "dobór".

sklep-lc
20-03-2013, 15:39
To ze robi sie zakupy przez internet to nie znaczy ze wszyscy chca nas oszukać. Logiczne jest przecież to ze firma chce zarobic wiec jesli raz podpadnie danemu klientowi to nie zrobi on zakupów drugi raz w tej samej firmie. A co do wyboru takich gotowych zestawów monitoringu jesli wiemy co nas interesuje i co ma byc obserwowane to sa sklepy gdzie sprzęt jest dobrze opisany i można wyszukac odpowiedniego sprzetu. A jesli po zakupie okaże sie ze sprzęt jednak nie spełnia w 100% naszych oczekiwań to zawsze mozna poprosic o zwrot pieniędzy w ciagu 7 dni lub wymiane sprzetu na lepszy.

[reklama]

Maanniutek
20-03-2013, 19:40
no prosze jaka ładna autoreklama, ten sklep jest Twój :) ale nie chodzi tu o to żeby o sklepach.

i tu możemy polemizować bo są zarówno instalatorzy jak i sprzedawcy którzy naciągają
pisząc o zleceniu projektu i instalacji firmie nie koniecznie musimy zapłacić więcej, mam na myśli rzetelne firmy.
Firma taka sprzeda sprzęt w cenie standardowej detalicznej bez narzutów a nawet z rabatem, do tego doliczy koszt montażu. Taka firma nie wciśnie klientowi kiepskiego sprzętu bo później przez 2 lata jeżdzi na gwarancji za darmo (a nie jak niektórzy twierdzą zarabia na serwisach)
Trzeba tylko wybrać odpowiednią firmę a nie krzak która zamontuje i ślad po niej zaginie.

Klient sam może zakupić sprzęt w takich samych cenach lub pare procent taniej ale za to ma na głowie gwarancję a wtedy każda wizyta instalatora jest płatna np na stwierdzenie że kamera wysiadła, demontaż, ponowny montaż itp

I na tym według mnie można zakończyć tą debatę.

sklep-lc
25-03-2013, 12:13
To z tego wychodzi że nikomu i nigdzie nie można ufać. To że przedstawiłem reklame firmy która jest właśnie firma jak to ty napisałeś rzetelną to chyba nie jest problem. Skoro sam powiedziałeś że firma nie może pozwolić sobie na jazde co jakiś czas na serwis i tracić na tym podwójnie więc nie ma sensu komuś wciskać towaru który psuje sie po 2 miesiącach bo w takim wypadku należało by zwinąć firme po 2 miesiącach. Temat był zakupy w internecie więc ja pisałem a raczej broniłem sklepów internetowych które oferują takie usługi

Teleconnections
27-03-2013, 10:39
Powiem to tak, ja inwestując kilka tysięcy złotych, lubię wiedzieć w co je inwestuje. Tacy już jesteśmy jako ludzie, przynajmniej Ci myślący, że lubi sprawdzić organoleptycznie na co wydajemy pieniądze. Niestety robiąc zakupy w sklepie internetowym w życiu bym się nie zdecydował na zakup monitoringu, bo wolałbym iść do firmy dystrybucyjnej/instalatorskiej, która mi pokaże jakość, za którą chcę zapłacić. Podłączy pod jakiś swój monitorek abym mógł powiedzieć, czy zoom jest taki o jakim myślałem, czy kolory są ok, czy rozdzielczość jest w zakresie moich oczekiwań, itp. Rejestratora funkcjonalności chyba nikt mi nie zaprezentuje, ale chociaż będę miał punkt odniesienia, co do tego, co mogę zobaczyć na własnym ekranie.

Co do wszystkich zwolenników zakupów internetowych, czy samochód, albo telewizor (nie mówię o sytuacji, gdy wcześniej sobie pójdziemy do sklepu, spiszemy model i poszukamy) też kupilibyście w ciemno, widząc tylko zdjęcie i to takie które jest podrasowane przez producenta? Jeśli tak, gratuluję.

Nie odbieram sklepom internetowym rzetelności, ale niektóre rzeczy po prostu trzeba najpierw stestować, zanim się kupi w ciemno i zostawi kilka tysięcy złotych.

marecki_0luk1
13-06-2013, 14:00
Widziałem jakieś oferty firm monitoringowych na tej stronie: rabatybudowlane.pl, można sprawdzić co mają w ofercie. Z tego co widziałem, wszyscy producenci oferują tam jakieś rabaty

To co najmniej 2 wątek gdzie robi Pan reklamę temu portalowi. Do tego służą chyba płatne profile.