PDA

Zobacz pełną wersję : Jak oddzielić termicznie garaż od reszty domu?



waflos
11-01-2012, 19:55
Witam,
(Chcę budować dom parterowy 100mkw +garaż, poddasze nieuzytkowe, poziomy stropów na tych samych wysokościach, gazobeton 24cm + 25cm styro, podłoga 25cm styro, strop 40cm styro, okna 3 szybowe, WM+Reku+GWC etc.)

Jak oddzielić temicznie garaż w bryle od resztybudynku? - te same ławy, oddzielne fundamenty i oddzielne ściany garażu oddzielone od budynku styro (ile cm? 15cm?) ? Co z wieńcem?? też osobny i związać tylko wieniec garażu z wieńcem domu murłatą? Chyba nie powinno nic pękać skoro będą wspólne ławy?

Jak rozwiązać mostek stropu nad garażem?? - planuję terrivę:
1. oddzielić strop garażu od stropu domu? - jak? warstwą styro między stropami?
2. ocieplić dodatkowo strop od dołu czyli w garażu (całość stropu od góry od strony poddasza nieużytkowego będzie ocieplona styro ok 40cm)
3. Nad samym garażem wykonać strop drewniany? (w domu nie chcę bo obawiam się pęknięć KG na suficie).

Czy nie zawracać sobie głowy i wystarczy docieplenie wewnętrznych ścian garażu - zewn. ścian pomieszczeń domu styro + sufit garażu?
pozdr. krzy

orko
12-01-2012, 13:21
A wniosek jest banalny:
Garaż w bryle budynku to energooszczędna pomyłka.

Nefer
12-01-2012, 13:23
Czy nie zawracać sobie głowy i wystarczy docieplenie wewnętrznych ścian garażu - zewn. ścian pomieszczeń domu styro + sufit garażu?
pozdr. krzy
Dokładnie tak. Najgorzej to przedobrzyć ...

tomek131
12-01-2012, 20:50
A co by było gdyby postawił garaż przed domem ,powiedzmy 5m przed i połączył go z domem łacznikiem w którym była by kotłownia ,pralnia itp.Tak przy okazji pytam (ze względu na działkę) .Garaż bokiem do wjazdu,coś takiego jak na linku ,tylko łącznik między garażem a domem ,noi kąt prosty między garażem a domem ,bo na rzucie z linku garaż jest pod kątem
http://www.stylowydom.com.pl/projekty/mb/mb.html
Termicznie i cenowo taki pomysł?Cenowo jak połączymy garaż z domem to to połączenie to dwie ścianki fundament i dach,utworzone w tym łączniku pomieszczenia nie powinny być droższe od pomieszczeń w samym domu

R&K
12-01-2012, 22:48
A wniosek jest banalny:
Garaż w bryle budynku to energooszczędna pomyłka.

niby dlaczego ?? mój dom jest najlepszym przykładem tego że o pomyłce mowy być nie może!!!

waflos
29-03-2012, 06:30
Witam,
(Chcę budować dom parterowy 100mkw +garaż, poddasze nieuzytkowe, poziomy stropów na tych samych wysokościach, gazobeton 24cm + 25cm styro, podłoga 25cm styro, strop 40cm styro, okna 3 szybowe, WM+Reku+GWC etc.)

Jak oddzielić temicznie garaż w bryle od resztybudynku? - te same ławy, oddzielne fundamenty i oddzielne ściany garażu oddzielone od budynku styro (ile cm? 15cm?) ? Co z wieńcem?? też osobny i związać tylko wieniec garażu z wieńcem domu murłatą? Chyba nie powinno nic pękać skoro będą wspólne ławy?

Jak rozwiązać mostek stropu nad garażem?? - planuję terrivę:
1. oddzielić strop garażu od stropu domu? - jak? warstwą styro między stropami?
2. ocieplić dodatkowo strop od dołu czyli w garażu (całość stropu od góry od strony poddasza nieużytkowego będzie ocieplona styro ok 40cm)
3. Nad samym garażem wykonać strop drewniany? (w domu nie chcę bo obawiam się pęknięć KG na suficie).

Czy nie zawracać sobie głowy i wystarczy docieplenie wewnętrznych ścian garażu - zewn. ścian pomieszczeń domu styro + sufit garażu?
pozdr. krzy

A może ściany garażu które sąsiadują z pokojami pomurować na isomurze (koszt 420zł), docieplić je od wnętrza garażu a nad samym garażem zrobić strop drewniany mocując belki drewniane do wieńca. Na pewno trzeba by ocieplić ten strop gdyż nad nim będzie poddasze nieużytkowe. Co o tym myślicie? Koszt powinien być podobny co murowanie oddzielnych fundamentów i ścianek a między nimi styropian a efekt podobny.

rafe
15-04-2012, 14:27
przyłączam się dalej do pytań jak połączyć i proszę o POMOC:
opis : dom mur silka 24cm ocieplam dookoła styropianem 32- 25cm gr, garaż nieogrzewany w projekcie ma ocieplenie 10cm jakiś najtańsze styropian
Pytanie: w jaki sposób najcieplej połączyć z sobą mur domu z murem garażu, czy można rozdzielić je jakąś warstwą nawet niewielkiej izolacji, jak to zrobić ??!#$^#@%:bash:

adam_mk
21-04-2012, 15:52
Słoneczko nieco wyżej - to bzdury wypisujecie?
CZEMU?

Jak już się coś MA (posiada) to się za to MANIE zaczyna płacić haracz!
Garaż w bryle to ucieczka przed haraczem!
W bryle - podatek około 0,5zł /rok/m2.
Wolnostojący do 12zł/rok/m2.
Jak gdzie i zależy od gminy...

Nie pierdulcie więc o ocieplaniu!
NIE TO jest tu problemem!
Garaż to mieszkanie dla autka!
LUBI mieć PONAD zerem stC, ale nie lubi temperatur salonowych!
JEŻELI nie dacie pod podłogę ŻADNEGO ocieplenia - tworzycie swoiste GWC ogrzewające tan garaż!
To samo - jak chodzi o ściany!

Autko swoje chcecie mieć w dobrej kondycji?
Nie ocieplone SOLIDNIE pozwalają na DOGRZANIE garażu PONAD zero stC.

Wolicie tam pchać podłogówkę czy jakiś kaloryfer?!!!

Adam M.

surgi22
21-04-2012, 16:07
A ja oddzieliłem garaż termicznie od domu, położyłem podłogówkę i bedę decydował ja (a nie temperatura na zewnątrz) ile będzie C w srodku garażu.

adam_mk
21-04-2012, 19:33
Zgoda!
Ale też TOBIE za te rozpasane szaleństwo cieplne fakturę przyniosą!
:lol:

Adam M.

surgi22
21-04-2012, 22:04
Ale to ja zadecyduję jak bedzie ona wysoka - a poza tym odkurzając dom odkurzaczem centralnym będe sobie podgrzewał garaż ( ponieważ zamiast wyrzucać na zewnątrz to co za swoje pieniądze ogrzałem po przejściu przez tłumik podgrzeje mi garaż - który jako jedyny ma wentylecje grawitacyjną ).

KrzysztofLis2
21-04-2012, 22:10
A nie martwisz się o skraplanie się pary w garażu? Przecież oprócz ciepła, będziesz tam pakować też wilgoć.

j-j
21-04-2012, 22:16
Ale to ja zadecyduję jak bedzie ona wysoka.
na początek juz zdecydowałeś ;) - za inwestycję

pzdr

surgi22
21-04-2012, 22:17
A ile tej wilgoci jest w domu w zimie, przy wentylacji mechnicznej z rekuperacją ? Poza tym jak napisałem mam ogrzewanie w garażu.

surgi22
21-04-2012, 22:19
na początek juz zdecydowałeś ;) - za inwestycję

pzdr

Oczywiście, a znasz kogoś kto dostał dom za darmo ?

j-j
22-04-2012, 07:20
Oczywiście, a znasz kogoś kto dostał dom za darmo ?


Nie, nie znam nikogo kto wywalił inwestycje na ogrzewanie podłogowe w garażu, jeszcze coś?

surgi22
22-04-2012, 07:22
No cóż to już poznałeś :bye:

Łukasz789
25-04-2012, 07:35
W bryle - podatek około 0,5zł /rok/m2.
Wolnostojący do 12zł/rok/m2.
Jak gdzie i zależy od gminy...

Ale i jest na to sposób przynajmniej w Krakowie , wiem bo mój ojciec sobie coś takiego sprawił.Zrobił sobie wolno-stojącą hale z gotowych elementów ( nie mylić z blaszakiem) z tego co wiem z Urzędu Miasta w przypadku wykorzystywania tego prywatnie a nie w celach zarobkowych to nie płaci się od tego podatku .

Nie, nie znam nikogo kto wywalił inwestycje na ogrzewanie podłogowe w garażu, jeszcze coś?
A ja znam takich osób kilkanaście wszyscy wsadzili podłogówki do garażu , podobno świetnie wtedy obcieka samochód ze śniegu a szczególnie z tej brei na podwoziu w zimie. Wszyscy zadowoleni , nikt nie narzeka , zrobiliby to jeszcze raz.

surgi22
25-04-2012, 16:38
I o to chodzi , budując dom niskoenergetyczny ( a nie pasywny ) zdecydowałem się na ogrzewany,ale dobrze zaizolowany garaż w bryle budynku zgodnie z zasadą - to dom ma być zaprojektowny i zbudowany rozsądnie ale dla mnie a nie ja mam się calkowicie dostosować do domu ( rezygnując z komfortu ).

Mikolaj5
29-04-2012, 21:07
A jak wykonać taki garaż (nieogrzewany) jeżeli budynek będzie na płycie fundamentowej?

surgi22
29-04-2012, 21:51
Tak jak w innych przypadkach ( z wyjątkiem tego że masz zaizolowaną termicznie podłoge i nie będziesz mógł z tego tzw. darmowego grzania skorzystać ).

R&K
29-04-2012, 21:56
co ty pieprzysz??? nie ma znacznie to że ma zaizolowana termicznie podłogę tylko to że ciepło z domu będzie mu przenikać z domu do garażu .. i jeśli tak jak ty chciałby dać ogrzewanie to nie musi .... bo i tak ciepło płyta będzie oddawała do garażu ... lub tak jak ja może odizolować płytę w obrysie garażu

surgi22
29-04-2012, 22:05
Drogi R&K trochę kultury to primo.
Secundo pisałem wcześniej jak mozna odizolować termicznie nieogrzewany garaż od ogrzewanej częśći budynku ( ocieplenie ścian, sufitu, ciepłe drzwi ) a róznica jest taka jak napisałem.

R&K
29-04-2012, 22:11
po prostu wszędzi się wcinasz ze swoimi "niepodwazalnymi" teoriami

przeczytaj to co wyzej napisales - a pozniej sam zastanow sie nad tym .... bo tylko piszesz po to by pisac a nie by komus sensownie odpowiedziec i podpowiedziec

surgi22
29-04-2012, 22:28
Może jakiś cytat z moich niepodważalnych teorii ???
A co ja napisałem powyzej ( ocieplić ścianę, sufit, ciepłe drzwi ) - co w/g ciebie jest niesensownego ?

R&K
29-04-2012, 22:31
pytanie bylo o garaz na płycie ... ale ty tego nie rozumiesz ... ni pojmujesz...

wiesz ze nic nie wiesz

surgi22
29-04-2012, 23:28
Proszę, proszę następny psycholog i wróżka w jednym . A konkretnie to gdzie te cytaty ? Gdzie merytoryczna krytyka zaproponowanych rozwiązań izolacji garażu ?

R&K
29-04-2012, 23:33
Tak jak w innych przypadkach ( z wyjątkiem tego że masz zaizolowaną termicznie podłoge i nie będziesz mógł z tego tzw. darmowego grzania skorzystać ).

w jakich innych przypadkach ? kazdy jest inny - sa podobne ale nie takie same!?!?
z jakiego darnmowego grzania? jeszcze o takim nie słyszałem

prosiłem Cie o szczegóły dotyczace Twojego domu w tym lub podobnym watku - nie doczekałem się - nie publikujesz swoich rozwiazan a sie wymadrzasz ...
kolejny teoretyk

Mikolaj5
30-04-2012, 14:01
R&K a mógłbyś napisać kilka słów więcej jak z tym odizolowaniem płyty w obrysie garażu?
Pozdrawiam,

R&K
30-04-2012, 15:20
zobacz mój DB - są tam szczegółowe fotki - płyta musi być odpowiednio zaprojektowana

surgi22
03-05-2012, 09:04
w jakich innych przypadkach ? kazdy jest inny - sa podobne ale nie takie same!?!?
z jakiego darnmowego grzania? jeszcze o takim nie słyszałem

prosiłem Cie o szczegóły dotyczace Twojego domu w tym lub podobnym watku - nie doczekałem się - nie publikujesz swoich rozwiazan a sie wymadrzasz ...
kolejny teoretyk
Kolego R&K cóż za wnikliwa analiza ,,kazdy jest inny - są podobne ale nie takie same '' ( toż to Sokrates by się nie powstydził ).
Jak coś cytujesz to cytuj dokładanie - napisałem tzw. ( tak zwanego ) darmowego ( anie jak zacytowałeś darnmowego ) grzania , czyli wykorzystania ciepła gruntu które w obrębie budynku z ocieplonym fundamentem przy braku izolacji termicznej na posadzce garażu może posłużyć do jego ogrzania.
PS. to że nie publikuję zdjęć na forum nie oznacza że jestem teoretykiem ( chcesz zobaczyć - zapraszam do mnie info na priv ).

koństruktor
02-06-2012, 14:33
Kolego R&K cóż za wnikliwa analiza ,,kazdy jest inny - są podobne ale nie takie same '' ( toż to Sokrates by się nie powstydził ).
Jak coś cytujesz to cytuj dokładanie - napisałem tzw. ( tak zwanego ) darmowego ( anie jak zacytowałeś darnmowego ) grzania , czyli wykorzystania ciepła gruntu które w obrębie budynku z ocieplonym fundamentem przy braku izolacji termicznej na posadzce garażu może posłużyć do jego ogrzania.
PS. to że nie publikuję zdjęć na forum nie oznacza że jestem teoretykiem ( chcesz zobaczyć - zapraszam do mnie info na priv ).

jakie ogrzanie? za to Nobel Ci sie należy

surgi22
05-06-2012, 21:49
Drogo koństruktorze rozwinij swą błyskotliwą frazę ( a nie pisz krótko i pokrętnie ).

Kasia242
24-06-2012, 05:53
ogrzewanie w garażu? Tosz to pan pikuś przy domach o pow. uż. 80 m.kw/osobe albo 30 cm styro na ocieplanie betonu w ziemi, hehe
no ja bym tak ostro tego nie potępiał tego OGRZEWANIA ! :)