PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o opinie Netmark Dom Ekologiczny Sp. z o. o.



amerikan1
12-01-2012, 10:12
Uwaga! Głębokie odwierty dłużej się regenerują po zimie. Istnieje błędne przekonanie, że im głębiej tym cieplej. Tak rzeczywiście jest ale w przypadku odwiertów głębokich (geotermalnych) o głębokości ponad 500-1000mb. Odwierty do 500mb (do pół kilometra) regenerują się wyłącznie ciepłem promieniowania słonecznego.
Im głębiej tym zimniej cz. 1

Im głębiej tym zimniej cz. 2

Ponadto sondy głębsze niż 50mb są mniej trwałe i narażone na szybsze zużycie z uwagi na zachodzące wewnątrz niekorzystne zjawiska hydrauliczne. W przypadku sond głębszych niż 50mb dajemy gwarancję tylko 2 lata.
:o
Gościu podaje przykład z mazur gdzie zachowała się na pewnej głębokości wieczna zmarzlina, jest to tak zawny odwrotny stopień geotermiczny. W ten spsób chce chyba uogólnić że cała Polska ma takie same warunki geologiczne.:no:
Zresztą każdy chwyt dozwolony, :P.
Chodzi mi jednak o zwerfikowanie podawanych przez firmę zrealizowanych inwestycji, i ewentualne opinie.

k***a*z
12-01-2012, 10:35
Ale o co chodzi ?

amerikan1
12-01-2012, 21:16
Ale o co chodzi ?
Chodzi mi o opinie ewentualnych klientów lub ludzi którzy mieli kontakt z tą firmą.

ekologika
16-01-2012, 17:34
Uwaga! Głębokie odwierty dłużej się regenerują po zimie. Istnieje błędne przekonanie, że im głębiej tym cieplej. Tak rzeczywiście jest ale w przypadku odwiertów głębokich (geotermalnych) o głębokości ponad 500-1000mb. Odwierty do 500mb (do pół kilometra) regenerują się wyłącznie ciepłem promieniowania słonecznego.
Im głębiej tym zimniej cz. 1

Im głębiej tym zimniej cz. 2

...


Takie są wyniki badań:
http://ekologika.pl/energia-ziemi/2435-im-gbiej-tym-zimniej.html
http://ekologika.pl/energia-ziemi/2436-zamroony-czas-im-gbiej-tym-zimniej-cz2.html

Istnieje błędne przekonanie, że "ziemia grzeje". No, bo skoro zamarza tylko wierzchnia warstwa zwykle do 1 metra, a głębiej nie ma lodu i skoro we wnętrzu ziemi jest roztopione płynne żelazo to wniosek nasuwa się sam; im głębiej tym cieplej. Niestety (albo stety) wierzchnie warstwy skorupy ziemskiej, z której pobieramy ciepło do pomp ciepła ogrzewane są niemal w całości przez promieniowanie słoneczne.

Zatem, im głębszy odwiert tym dłużej będzie się regenerował - nagrzewał latem od słońca. Z drugiej strony możemy spać z czystym sumieniem, że nie okradamy wnętrza ziemi z ciepła i nie grozi nam kolejna katastrofa.

Energia pobierana przez pompy ciepła jest w 100% odnawialna i jest tak naprawdę "energią słońca", a nie "energią ziemi". Natomiast wszystkie odwierty geotermalne nie można zaliczyć do kategorii "energia odnawialna". Jednak to już chyba inny temat....

Pozdrawiam,
Admin serwisu ekologika

urgot
16-01-2012, 19:53
Nieprawda. Opisana sytuacja dotyczy w Polsce wyłącznie północnego wschodu ze względu na nieco odmienną budowę geologiczną. Stopień geotermiczny jest tam najniższy w kraju. Im głębiej tym jest cieplej - na Mazowszu średnio 1stopień cieplej na 33m głębokości (ale nie zawsze). Dużo rolę odgrywają procesy krążenia wód podziemnych które są w ruchu. Przepływająca woda wokół kolektora to idealna sytuacja. W związku ze zmianą prawa geologicznego myślę że na popularności zyska połączenie odwiertów 30metrowych i poziomych odcinków szczególnie gdy wody gruntowe są płytko.