PDA

Zobacz pełną wersję : projekt WIOLA pracownia MG PROJEKT



Wiola_mg
14-01-2012, 11:44
Witam,

Czy ktoś buduję Wiolę z Mg Projekt ? http://www.mgprojekt.com.pl/wiola
Bardzo podoba mi się ten projekt i zastanawiam się nad jego wyborem.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów:yes:

Elfir
14-01-2012, 13:10
Rozumiem, że kwestie finansowania budowy możemy pominąć?
Projekt jest bardzo przestronny - to raczej rezydencja niż domek.
Radzę w adaptacji zrobić malutka zmianę - zlikwidować zaokrągloną ściankę w toalecie na parterze i dobudować krótką dodatkową ściankę, która przesłoni z salonu widok na drzwi od toalety.
To rezydencja, więc takie detale mają duże znaczenie.

Wiola_mg
14-01-2012, 17:06
Dziękuję za cenną uwagę :)
Podobno koszty realizacji podane na stornie są realne. Mam nadzieję, że zmieszczę się do 500 tys, biorąc pod uwagę darmowe koszty robót wykończeniowych oraz instalacji.

Czy ktoś buduję, albo wybudował już ten dom ? Bardzo zależy mi na zdjęciach z realizacji oraz wszelkich cennych radach i wskazówkach

Elfir
14-01-2012, 19:09
500 tyś? Ciężko będzie przy wykończeniu jak na rysunku. Chyba, że liczysz stan deweloperski?

karbor75
30-01-2012, 08:53
Witam!
Ja już dokonałem wyboru i ruszam z budową jesienią tego roku. W razie czego służę wymianą spostrzeżeń.
Pozdrawiam

zibi87
30-01-2012, 12:25
Witam, dobrze znaleźć ludzi, który budują dom taki sam (przynajmniej jeśli chodzi o projekt - wiadomo, że będą jakieś różnice). Jestem na etapie załatwiania wszystkich formalności i jak dobrze pójdzie to w połowie roku ruszamy z budową domu. Mam dobre podejście do tego wszystkiego. Znajomi budowali też z mg (projekt Ametyst) i są zadowoleni. Ekipę będziemy mieli po nich wiec wiemy czego możemy się spodziewać.

mechis
02-02-2012, 00:35
Dzien dobry,
Tez mnie interesuje ten projekt. Mieszkam w Meksyku i bede go budowac tutaj, wiec trzeba bedzie zrobic pewne dostosowania. Bardzo bym byla wdzieczna za jakiekolwiek rady i uwagi do projektu, bylaby to ogromna pomoc zwlaszcza od kogos kto juz to widzial w praniu. Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

Wiola_mg
07-02-2012, 13:26
Cieszę się, że nie tylko mnie podoba się ten projekt :)
Ja czekam jeszcze na odrolnienie działki, nie wiem kiedy ruszę z budową...
Czy przewidujecie jakieś zmiany w projekcie ? Czy ktoś ma już wycenę stanu surowego otwartego ?
Ja planuję przenieść łazienkę na parterze w miejsce gabinetu, który zmniejszę, zależy mi by wszędzie w łazienkach były okna. Zastanawiam się także nad likwidacją podcienia przy salonie.

zibi87
27-02-2012, 19:10
Ok, projekt już mam w domu, w formie papierowej i jeszcze dodatkowo w elektroniczne. wszystko poszło gładko. Praktycznie wszystkie formalności załatwione (zaczynałem trochę wcześniej) i teraz zostały już drobnostki (tak mi się wydaje).
Wiem, że jeszcze dużo czasu, ale już nie mogę doczekać się jak przekroczę próg wykończonego domu :)
W projekcie będzie jedna, mała zmiana - dwa pokoje na górze z wejściem na balkon, będą zamienione na jeden, duży pokój.

Wiola_mg
09-03-2012, 18:05
trzymam kciuki za budowę :) czekamy na fotki :)

impressa
07-04-2012, 18:53
Wiecie już może jakiego zestawu elewacyjnego będziecie używać - chodzi mi o klinkier, dachówkę i farbę na elewację?
Bardzo podoba mi się wizualizacja Wioli i chciałbym ją zastosować do Willi na Borowej, czyli mniejszej siostry..

MG projekt niestety ma kiepską obsługę klienta - czekam na odpowiedź od nich już parę tygodni :(

Tobiasz21
08-06-2012, 14:30
Może jednak sprobuj sie dowiedzieć na forum pracowni? Dużo osob tam dostaje odpowiedzi od projektantów wiec Tobie tez napewno sie uda! Nie poddawaj sie;]

.Agnieszka.
14-06-2012, 12:54
Wiecie już może jakiego zestawu elewacyjnego będziecie używać - chodzi mi o klinkier, dachówkę i farbę na elewację?
Bardzo podoba mi się wizualizacja Wioli i chciałbym ją zastosować do Willi na Borowej, czyli mniejszej siostry..

MG projekt niestety ma kiepską obsługę klienta - czekam na odpowiedź od nich już parę tygodni :(

Może mail nie dotarł? Ja bardzo sobie chwalę komunikację z tą firmą. A co do Twojego pytania, to oczywiście, że możesz zastosować elewacje z Wioli do Wilii na Borowej.

impressa
30-06-2012, 00:42
W końcu oddzwonili - po paru tygodniach ale jednak.. Co prawda nie potrafili wskazać konkretnych produktów, także pozostaje forum i... składy budowlane :)
A Wy, jaką dachówkę i klinkier stosowaliście?

Wiola_mg
22-10-2012, 19:22
Czy ktoś może już pochwalić się zdjęciami mojego wymarzonego domu ? :)
Dla mnie jednak nadal pozostaje w sferze marzeń :bash:

future74
20-01-2013, 21:13
Witam,

Czy ktoś buduję Wiolę z Mg Projekt ? http://www.mgprojekt.com.pl/wiola
Bardzo podoba mi się ten projekt i zastanawiam się nad jego wyborem.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów:yes:

Pozwalam sobie opowiedzieć historię Wioli; Wiola powstała jako indywidualny nasz (mój i żony) projekt; żona ma na imię Wiola. Skąd więc taka nazwa? Wszystko do potwierdzenia w MGproejkt. Projekt powstawał w pracowni wespół z p. Michałem i P. Robertem, mądra praca MG z nami dała taki efekt; projekt miał na celu konkretne potrzeby naszej rodziny; wiele uwag na forum zapewne jest cennych, ale są one na papierze, czasem słuszne, czasem nie; każda opinia, to cenny głos dla rozważających budowę, ale nie każda opinia jest celna; radziłbym mierzyć podług własnych potrzeb; w praktyce naprawdę wyszło tak jak chcieliśmy z MG; tylko mądra realizacja projektu uwzględniająca takie uwagi i własne spostrzeżenia może dać efekt piorunujący. Dla mnie Wiola pod każdym względem jest najukochańsza (żona) i najpiękniejsza (żona i dom).
Zmiany jakie poczyniłem są drobne; na górze pralnia połączyła się z garderobą i wyszła duża garderoba; ściana w pokoju kinowym wyprostowała się bez klina i pokój kinowy jest większy. Oczywiście podstawą w tym projekcie jest super ekipa, która podpowie kilka rozwiązań; np. zbrojenie domu, podciągi, słupy, izolacja balkonu i tarasu; uwierzcie mi można to zrobić bezpiecznie. Nie da się wybudować Wioli według wyliczeń kosztów pracowi, przy czym nie jest to reklama, ani antyreklama, pracowni, ale szczera podpowiedź.
Życzę wszystkim mądrych decyzji przy budowie, funkcjonalnych rozwiązań do Waszych potrzeb i wielu grosików na Waszą inwestycję w Wiolę.

adam.ka
06-04-2013, 09:50
Kto juz zaczal budowe i chetnie wymieni jakies info?

Lulu_79
13-05-2013, 12:10
My zaczynamy lipiec/sierpień. Na chwilę obecną wystąpiliśmy o pozwolenie na budowę

adam.ka
26-05-2013, 21:03
Ja jeszcze nie. Architekt konczy adaptacje, juz po uzgodnieniach. Ale mam juz warunki, wiec pozwolenie to będzie formalność.

skwarkasz
27-05-2013, 12:45
Hej! :cool:
Ja zastanawiam się nad zakupem Willi na Borowej z tej samej pracowni. Oprócz tego forum, śledze tez forum MGP. Z tego co zauważyłem, tam jest szybszy odzew z odpowiedziami.

adam.ka
29-05-2013, 14:58
W przypadku wioli to średnio, bo ktoś postawił dom, wrzucił nawet zdjęcia, a później zniknał, a mogłby wiele cennych informacji nam podać, jakieś zdjęcia ze środka. W dalszym ciągu nie wiem czy zostawiać pokój na dole czy nie. Jak duży będzie salon na dole.

Lulu_79
31-05-2013, 20:46
My początkowo kupiliśmy projekt Willi na Borowej, wydawała nam się duża ;) kiedy jednak zobaczyliśmy zrealizowaną budowę stwierdziliśmy że dom jest dla nas zbyt mały. Było tam po prostu ciasno :( Postanowiliśmy zamienić projekt na Wiolę. Widzieliśmy też Wiolę w rzeczywistości - jest wielkim, przestronnym domem. Wszystkie pokoje są bardzo duże i kształtne. Robimy arę zmian w projekcie ale to raczej kosmetyka.

skwarkasz
03-06-2013, 13:13
Wiola jest cudna, z tym, że jak na naszą działkę za duża ;-( poza tym nie chcemy aby dom zajmował całą powierzchnię działki, musi jeszcze nam zostać trochę ogrodu :)

Lulu_79
04-06-2013, 21:06
uważam że 1200 m2 to minimum na Wiolę

piedi
19-07-2013, 20:06
Witam serdecznie,
czy jest możliwość obejrzenia Wioli, na żywo, w okolicach Warszawy?

adam.ka
28-08-2013, 16:03
Stoi pod WARSZAWa w Wolicy. Stan surowy zamkniety. Zbudowana tez gdzies jest ale nie wiem gdzie. Jedna sie buduje pod wawa i ja jestem po stanie zero.

ASchnitzer
23-09-2013, 16:45
Wiolę postawiłem w Głoskowie pod Piasecznem jest nieco zmieniona ale niewiele garaż zrobiłem 7x7 m bo tamten był za mały przeprojektowałem całą konstrukcję stropy monolityczne i podciągi pozmieniałem, jest jeden bład w Wioli, a mianowicie podciąg wychodzacy z kuchni na zewnątrz wystaje w podłodze na balkonie i nie ma jak go ocieplić więc staje sie strefą przemarzania jeśli chcemy na balkonie mieć równą podłogę bez wystającego paska na całej szerokości balkonu od lewej patrząc a stojąc w kuchni twarza do okna. Tak obrazowo podcią wystaje na płycie balkonu 10 cm ponad a w domu jest przewidziane 10 cm na pietrze warstw od poziomu stropu. To poprawiłem. Dach bede robił w drugiej połowie października. Z zmian które poczyniłem to zrezygnowałem z pergoli na rzecz zakrytego tarasu nie jestem zwolennikiem otwartych tarasów, lubię usiąść przy sniadanku rano jak pada deszcz i napawać sie swieżym powietrzem. Napewno zmieniłem izolację w podłodze na 20 cm styroduru, parterowa kondygnacja po wykończeniu bedzie miała 3.02 m zaś góra 2,85 m. Fundament zrobiłem monolityczny taką kanapkę żelbet 25cm styrodur 14cm i żelbet 12 cm. Zmiany w projekcie zrobiłem dawno więc może coś przeoczyłem dom ma 299,36 m2 tak było? Bo przepraszam ale niepamiętam.
Jak ktoś chce pod Warszawą go obejrzeć nie ma sprawy. zapraszam, wezmiecie projket ja wezmę mój i porównamy:) napewno jest podobny bardzo do pierwowzoru. Tam były pytanka co do zestawienia kolorów ja elewację robię z cegły muhr jesienny liść z grafitową fugą, bedzie nieco wiecej kilnkieru niż w wersji pierwotnej, lubie praktyczność , dachówka meyer holsen czerń angobowana, podbitka lakier sadolin pinija, wypełnienia tynkarskie gładkie chce wykonać w kolorku kremowym.
Jeszcze dwie rzeczy mi sie przypomniały wybudowałem odbicie lustrzane, i ten łuczek zamieniłem przy wejsciu zrobiłem przełamując scianę trzykrotnie okno zostaje tak samo, ale mi do tego domu łuk nie pasował. Z spraw praktycznych zostawiłem w stropie na górze dwa koła jedno na założenie świetlika rurowego w korytarzu , a drugi w pralni, tak by światło dzienne i tam dochodziło

Pozdrawiam
ASchnitzer

adam.ka
24-09-2013, 18:04
i to jest konkret!
a jakieś zdjęcia możesz pokazać z budowy?

ASchnitzer
29-09-2013, 06:13
Postaram sie jakies zrobić z czterec stron domu z zewnątrz, srodek też jakoś chwycić?, Za tydzień rozszalują chłopaki strop nad pietrem dziś jeszcze stoi może stępli na górze:) Będe więc budował siatkę napięcia dodając kolejne zdjecia :)
A tu na forum zdjecia można wrzucić, jest to do zrobienia?

adam.ka
01-10-2013, 23:17
Da sie. Ja bardzo chętnie zobaczę każde zdjęcie. Moje fundamenty zasypane. Czekają do wiosny. Czy 200k wystarczy na sciany stropy i dach?

adam.ka
16-10-2013, 18:43
a zdjęć nie ma:-)

ASchnitzer
17-11-2013, 08:41
Nie ma bo nie zgłebiłem wiedzy jak je dodać a zdjecia mam

ASchnitzer
30-11-2013, 16:43
Dachu nie zrobiłem bo okazało sie że wieźba musi być zaimpregnowana drewnosolem 3 a ten rozpuszcza sie w temp 20 stopni wody takiej juz nie było. Niektórzy mi mówili że nie muszę impregnować wieźby modrzewiowej ja tego nie dałem rady przyswoić.:)

adam.ka
19-12-2013, 13:22
gdzie foty! ;-)

adam.ka
22-03-2014, 13:54
hej ludki czy ktoś już ruszył z budową?u mnie sie dzieje. Za pare dni terive układamy

piotr_v
16-11-2014, 11:09
Witam,
jak idą budowy czy można liczyć na jakieś zdjęcia? czy może ktoś buduje wariant z powiększonym garażem?

adam.ka
28-12-2014, 15:33
tak wygląda bez ściany

Donuś
08-08-2015, 11:59
Witam miłośników Wioli... My tez budujemy Wiole , po dość dużych zmianach. Ale dom jest piękny i przestronny także polecam niezdecydowanym :)

atulko
02-11-2015, 15:13
Witam
czy ktos byłby na tyle miły i umożliwił nam spojrzenie na Wiole w "realu" ??
Jesteśmy już prawie zdecydowani na ten projekt jednak chcielibyśmy zobaczyc jak wyglada on w rzeczywistosci - jednak papier i wizualizacje nie oddaja do konca żadnego domu.

Z góry wielkie serdeczne dzieki.
[email protected]

forscher
02-11-2015, 15:44
zobaczyłem proejkt Wioola na stronie MG Projekt

Pierwsze skojarzenia - ale "stodoła". Inwestorzy na stare lata penwie sie w chowanego będą bawić.. :)

Pozdrav

forscher
02-11-2015, 15:45
Witam
czy ktos byłby na tyle miły i umożliwił nam spojrzenie na Wiole w "realu" ??
Jesteśmy już prawie zdecydowani na ten projekt jednak chcielibyśmy zobaczyc jak wyglada on w rzeczywistosci - jednak papier i wizualizacje nie oddaja do konca żadnego domu.

Z góry wielkie serdeczne dzieki.
[email protected]



kliknij tu http://www.mgprojekt.com.pl/wiola


a porem na opcje REALIZACJE :lol2:

ASchnitzer
27-01-2016, 00:18
Forscher , faktycznie do Loreto DCP304 ta Wiola to rezydencja a zazdrośnicy nazwą stodołą:)