PDA

Zobacz pełną wersję : Stelaż podwieszany do kibelka montowany w ramie do karton-gipsu



witer
14-01-2012, 22:32
Witam,
Czy może mi ktoś pomóc jak zamontować stelaż podwieszany nie do ściany tylko do ramy zrobionej pod karton-gips?
Wiem że górne śruby przenoszą obciążenie dlatego jak zbudować taki stelaż, z jakich profili, jaka konstrukcja tak aby było to sztywne i jak się będzie korzystało aby ścianka się nie chwiała itd...

Dziękuję za porady, może jakieś zdjęcia lub schematy...
K.

witer
15-01-2012, 13:08
95625
ramowka wsporcza (profil bezposrednio za pkt. montazowymi) wykonana powinna byc z profila typu UA.
duzym ulatwieniem i ograniczeniem opisow o rozne typy bedzie wykonanie przez ciebie malego szkicu.
rozrysuj wysokosci, szerokosci, rodzaj sciany stropu i sufitu (o ile do niego ma byc montowana obudowa) podaj model uchwytu pod zawieszana miske ustepowa.


Witam,
Dziękuję za odpowiedź.
Załączyłem drobny szkic jak ma wyglądać montaż takiego zestawu. Podłoga i sufit to beton.
Krótko mówiąc muszę skonstruować ściankę odchodącą od istniejącej o na niej powiesić moją miskę ustępową.
Szerokość ścianki 60, wysokość (od podłogi do sufitu) 270, wysokość zabudowy stelażu miski zależy od poziomu na jakim będzie miska ale maks chyba to 113cm. No i teraz jak mam skonstruować szkielet z profili aby było ok....
A stelaż to Grohe Rapid SL, link http://www.grohe.pl/m/91_18782/page/modules/pn/article.php?part=view&action=websearch&product=38528D024
Ps. na ściance nad kibelkiem ma być półka oraz wisząca szafka na jakieś ręczniki itp...

Dzięki za pomoc

vadiol
20-01-2012, 19:19
Przy wysokości ścianki z gk 2,7m , ciężko będzie uzyskać wystarczającą sztywność konstrukcji , po obciążeniu jej miska wc . Skup sie raczej na posadowieniu samonośnym stelaża wc i na dostawieniu do niego ścianki z gk .
Niedawno przerabiałem podobna konstrukcje z dwoma stelażami (wc + bidet ) stojącymi obok siebie i stelaż pod gk nie dal rady zapewnić wymaganej sztywności .
Duży plus u Ciebie , to bliskość ściany bocznej .

Konto usunięte_12*
20-01-2012, 20:34
No i teraz jak mam skonstruować szkielet z profili aby było ok....
Z twojego szkicu wynika, że stelaż będzie jednym bokiem styczny do ściany murowanej(?).
Trzeba więc będzie ten boczny pionowy profil stelażu przykręcić do tej ściany.
Pozostaje jeszcze umocować ten drugi bok poprzez przedłużenie górnej "wypustki" jakimś kątownikiem stalowym ze stopką aż do murowanej ściany tylnej.
Na te dwie krótkie "wypustki" ramy stelażu Grohe będą bowiem działały jedynie siły poziome pochodzące od momentu: (masa człowieka+masa muszli) x odległość tego obciążenia od ramy stelażu. Nie będzie to siła wielka, więc wystarczą np. kołki fi 8 (max. fi 10) mm. Główne obciążenie idzie pionowo na stopki stelażu, podczas gdy suma tych reakcji w poziomych "wypustkach" jest tyle razy mniejsza od tego obciążenia, co iloraz odległości tych sił od osi łączącej śruby stóp stelażu (znana w statyce zasada akcji i reakcji :))

Pozdrawiam