PDA

Zobacz pełną wersję : Podłoga w kuchni.



patryk5357
15-01-2012, 09:34
Witam. Mam zamiar w kuchni rozbierać starą podłogę (parter) w budynku wybudowanym w latach 70-80.
Podłoga złożona jest z:.
1. Beton grubości ok. 7 cm
2. Papa
3. Legary
4. Deski
5. Płyta pilśniowa.

Jak wykonać dobrze podłogę na którą mam położyć płytki ? Czym ocieplić ? Styropian ? Jaka izolacja przeciwwilgociowa ? Poproszę o konkretne wypowiedzi. Może jest trochę tego na internecie, ale chciałem jasną, dokładną odpowiedź uzyskać.

janzar
17-01-2012, 19:15
Witam. Mam zamiar w kuchni rozbierać starą podłogę (parter) w budynku wybudowanym w latach 70-80.
Podłoga złożona jest z:.
1. Beton grubości ok. 7 cm
2. Papa
3. Legary
4. Deski
5. Płyta pilśniowa.

Jak wykonać dobrze podłogę na którą mam położyć płytki ? Czym ocieplić ? Styropian ? Jaka izolacja przeciwwilgociowa ? Poproszę o konkretne wypowiedzi. Może jest trochę tego na internecie, ale chciałem jasną, dokładną odpowiedź uzyskać.

1 pierwsze podłoże już jest
2 papa termozgrzewalna np ICOPAL JUNIOR
3 styropian 30 mm
4 folia budowlana
5 jastrych 5 cm
6 płytki ceramiczne

pozdrawiam janzar

patryk5357
21-01-2012, 21:28
Dziękuję za odpwiedź janzar. Podłogą biegną również rury od CO. więc przy nich nie wiem czy da radę styropian tak dokładnie położyć. Można jakieś sczeliny pianką oblecić ? Można by było dokładniej się dowiedzić co to jest ten jastrych. Jest trochę informacji na internecie, ale jak wiadomo lepiej na ''chłopski rozum wytłumaczyć''. Odkąd pamiętam to zawsze się betonowe podłogi robiło. Jakie ma właśnie ten jastrych właściwość ? W jakiej postaci się go rozkłada ?

Glazurnik_Ekspert
22-01-2012, 16:44
Jastrych to posadzka bezspoinowa lub podkład pod podłogę. Jego zadaniem jest wyrównanie powierzchni przed położeniem materiału wykończeniowego, jakim może być terakota lub inne płytki podłogowe, parkiet, wykładzina dywanowa etc.

A wiesz juz jakie plytki bedziesz klasc?

patryk5357
01-02-2012, 21:56
Co do płytek nie wiem jeszcze jakie będę kładł. A co zrobić przy tych rurach by szczelin nie było przy styropianie ?