PDA

Zobacz pełną wersję : Dach ,papa termozgrzewalna



jaro353
15-01-2012, 20:48
Witam wszystkich ,mam taki mały a może duży problem mam dom przykryty zwykłą papą przyklejona na lepik ten dach ma juz chyba z 30 lat .Chciałbym go przykryc papą termozgrzewalną tylko tak naprawde nigdy tego nie robiłem i nawet nie wiem jaką pape kupic a ofert jest dużo począwszy od 8 zł nawet do 24 zł za m kwadratowy . W zwiazku z tym miałbym pytanie czy mógłby mi ktoś doradzić czy pomóc ,czy mogę papę termozgrzewalna przykleic na te starą no i jaką papę kupić .Pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedź

andrzej belka
15-01-2012, 20:53
czy mozesz przykleic na starą pape to ci nikt nie powie nie widząc dachu , a dobra papa termo to niestety wydatek minimum 20 zł/m2

Andreas49
16-01-2012, 10:16
Nalezy zaczac od tego, ile warstw starej papy jest na dachu i w jakim jest ona stanie.
Jesli jest juz 5 lub wiecej warstw , sa wyczuwalne pecherze powietrzne pomiedzy warstwami, zawilgocenia itp. sugerował bym zrywanie starej papy.
To niestety czasami pociaga za soba koniecznosc wykonania nowych obrobek, oraz - jesli to stropodach - naprawe wylewki.
Jesli jednak papa ma sie dobrze -generalnie mozna na nią kleić nowa warstwe.
Bylo by poprawnie zagruntować najpierw dach specjalnym środkiem, ewentualnie ułożyć papę perforowana jako podkład.
Papa wierzchniego krycia - coz - zalezy od zasobnosci finansowej.Rynek oferuje szeroka gamę pap.
Generalnie w naszych warunkach klimatycznych preferowane sa papy z plastyfikatorem SBS o gramaturze wkładki zbrojącej 200 - 250g/m2 ( lub wadze całkowitej 4,0 do 5,0 kg/m2).Roznie producenci opisują swoje produkty.
Proponuje zapytac w hurtowni o pape w tym przedziale.
Oczywiscie sa papy o nizszych parametrach. a co za tym idzie tansze.Maja mniejsza wytrzymalosc na zrywanie, co nalezy brac pod uwage, jesli na dachu widac rysy spowodowane ruchami budynku czy samego dachu.
Sugerował bym jednak nie sięgać w przypadku budynku prywatnego na niższa półkę jakościowa.
Pozdrawiam

milimetr
16-01-2012, 11:23
niema co siacpaniki z zgrzewka jest tak jak na starym dachu masz pecherze po przecinaj je i podgrzej palnikiem kup raczej pape lepsza gatunkowo modyfikowana np.czarna mamba i masz 30lat spokoj no chyba ze opierzenia czy pas nad rynnowy ma tez30lat

Andrzej Wilhelmi
17-01-2012, 23:40
Zleć tą pracę dekarzowi a pozbędziesz się kłopotu. Dekarz oceni dach, fachowo doradzi, załatwi materiał odpowiedniej jakości w odpowiedniej ilości, wystawi fakturę z VAT 8% i da gwarancję. Życzę rozsądnych wyborów. Pozdrawiam.

nypel2
18-01-2012, 01:44
Zleć tą pracę dekarzowi a pozbędziesz się kłopotu. Dekarz oceni dach, fachowo doradzi, załatwi materiał odpowiedniej jakości w odpowiedniej ilości, wystawi fakturę z VAT 8% i da gwarancję. Życzę rozsądnych wyborów. Pozdrawiam.

Ile przecietnie fachowcy dają gwarancji na dach wykonane prace zamontowania papy termo, nowe deskowanie podkład i nawierzchnia na poliestrze?

milimetr
23-01-2012, 07:11
zalerzy jakie opierzenia jak laminowane to15lat spokojne

nypel2
24-01-2012, 21:40
zalerzy jakie opierzenia jak laminowane to15lat spokojne

mi nie chodzi o gwarancje na materiał, tylko robocizne. Wykonanie położenia papy termozgrzewalnej, przedtem podkład z papy, deskowanie i położenie więźby. Ile firma powinna dać gwarancji na szczelność dachu, i stabilność konstrukcji

tomek4
24-01-2012, 22:03
mi dali 3 lata, choć chyba by stwierdzić nieszczelności to starczy pierwsza zima