PDA

Zobacz pełną wersję : Wzmocnienie antywłamaniowe istniejących okien



ljoncz
16-01-2012, 12:09
Witam,

mam w domu "standardowe" plastikowe okna.
Chcę poprawić zabezpieczenie antywłamaniowe mojego domu - rozważam rolety antywłamaniowe, albo wzmocnienie istniejących okien (folia antywłamaniowa + jakieś wzmocnienie okuć).

Czy da się w jakiś sposób wzmocnić okna, które już są zamontowane?

pozdrawiam

finlandia
19-01-2012, 15:03
Brak odpowiedzi nie oznacza że wszyscy mają gdzieś Twój problem. Zwyczajnie nie ma na to dobrego rozwiązania.
Folia antywłamaniowa? Mit. Zabezpieczy przed tym, że złodziejowi szyby nie będą się spadały na ręce.
Rolety ? Nie znajmuję się tym, ale koledzy wielokrotnie tu podkreślają że ich właściwosci antywłamaniowe są znikome.
Wzmocnienie okuć - trudne, kosztowne, bo może wiązać się z wymianą całych okuć. Najlepiej zwróć się z tym do sprzedawcy swoich okien.

MateuszApple
20-01-2012, 14:31
Zgadzam się z przedmówcą. Dobry złodziej i tak znajdzie drogę. Polepszysz okucie zajmie się szybą, zrobisz szybę np. P4, wywierci otwór w profilu i ma taki fajny sprzęt, którym otworzy sobie klamką normalnie Twoje okno..
Jednak sam w domu mam rolety, czuje się bezpieczniej. Moją jeszcze parę fajnych zalet :
- jest cieplej w pokoju zimą, gdy się je opuści
- latem można je opuścić i słońce nie grzeje tak mocno
- jak wracasz z nocki to opuszczasz roletę, robi się ciemno i ciszej i łatwiej jest zasnąć :)

witek86
20-01-2012, 15:06
- jak wracasz z nocki to opuszczasz roletę, robi się ciemno i ciszej i łatwiej jest zasnąć :)

Bo jak byś pracował mocno na noce to i bez rolet bys zasnoł:)
mielismy klienta gdzie miał x lat okna i zero zainteresowania domem,załozył kraty w oknach i się włamali!
Dobry złodziej zawsze wejdzie,głupiego klamka z kluczem potrawi powstrzymac