PDA

Zobacz pełną wersję : Do rozpoczynających budowę wiosną 2012



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Redakcja
16-01-2012, 14:02
Drodzy Forumowicze, jesteśmy z Wami w tych wielkich dniach, gdy ruszają Wasze budowy. jesteście naszymi BOCIANKAMI. Piszcie o swoich doświadczeniach, a społeczność forum będzie Was wspierać i dopingować.

Marcin_Piaseczno
16-01-2012, 16:53
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum
Trafiłem do Was w zeszłym roku,jednak do tej pory tylko przeglądałem tematy.Dzisiaj postanowiłem się zarejestrować,gdyż wielkimi krokami zbliża się początek budowy Naszego domku.Razem z żoną wybraliśmy projekt Archonu,Dom w rezedach.Na wiosnę zeszłego roku zrobiliśmy fundamenty,później była przerwa na ślub i wesele;). Pod koniec roku kupiliśmy cegłę i na wiosnę ruszamy z budową;)Już nie możemy się doczekać..

ziuta62
16-01-2012, 17:10
Witam serdecznie!
W maju jak pogoda pozwoli zaczynamy budowę naszego domku na emeryturkę. Domek się wciąż projektuje, ale za kilka tygodni będzie gotów do zgłoszenia o PNB.Będzie niewielki, budowany z silikatów, które kilka tygodni temu zakupiliśmy i czekają w hurtowni. Mamy już zakupione drzewo na więżbę i belki stropowe. Działkę zakupiliśmy jesienią zeszłego roku w gminie Czorsztyn. Będzie to spełnienie naszych marzeń by zamieszkac tam gdzie czujemy się najlepiej i aby wnukom przekazać naszą miłość do gór.
Już teraz możemy podziękować wielu forumowiczom, którzy służą nam doświadczeniem i radą, dzięki nim budowa nas nie przeraża.
Pozdrawiam wszystkich!
Bocianko-papug

kupiecjudex
17-01-2012, 20:40
Noooooooo w końcu dla tych co zaczynają w 2012r. już myślałem że nie będzie takiego wątku, a sam nie śmiałem zakładać:lol::lol:
No ja koniec marca, pustaki, dachówka, bloczki i stal kupione, nawet beton z gruchy zamówiłem po cenie z 2011r. :lol2:- trzeba było doć zaliczkę.
Ekipy zamówione, umowy podpisane, ino czekać wiosny.
A ze dwa tygodnie temu to mnie tak coś nosiło żeby zaczynać, ale chyba opacznośc nade mną czuwała, jak teraz spojrze za okno a tam 0,5 m śniegu i przed chwilą -12 stopni, ale by to była budowa... uuuuufff.
No ale to już chyba ostatnie podrygi zimy tej wiosny ...:-P

arjuna
18-01-2012, 11:06
My też zaczynamy w tym roku, robimy Gilowo9-na stoku, z pełnym podpiwniczeniem. Na razie mamy tylko działkę ze ściągnietym humusem...Czytajac Wasze wpisy zaczynam sie bać, że za późno zaczenimy kupowanie wszystkich materiałów. Budujemy sie na dolnym śląsku, pod wałbrzychem.pozdrawiamy.

Kacperuszki
18-01-2012, 14:52
Witam wszystkich, my też zaczynamy już wkrótce :) dom z pracowni Archonu - willa Aleksandra (z małymi przeróbkami). Właśnie dzisiaj wpłynęła na konto pierwsza transza kredytu. Ekipa juz zaklepana, kierownik budowy też - oj będzie się działo :)

ziuta62
18-01-2012, 17:35
Witam ponownie!
Arjuna! Czy też masz ścianki dociskowe na fundamentach i piwnicy z betonu lanego? My tak mamy w projekcie bo działka na stoku. Kiedy zakładasz dziennik? Może też budujesz na Podhalu? Pozdrawiam!

ziuta62
18-01-2012, 17:40
Przecież napisałaś Dolny Sląsk. Już mi zaczyna odbijac, a to dopiero początek!

sebm
18-01-2012, 19:33
Witam,
i My zaczynamy wiosną. Niby będzie to rozbudowa z nadbudową, ale zostają tylko dwie ściany :D teraz wybieramy wykonawców i ciężko idzie, a plan mamy wprowadzić się ponownie jesienią :D

Tomasz Antkowiak
18-01-2012, 20:06
czesc

my startujemy lada dzien, mamy juz zbrojenia czesciowo gotowe, PnB jest, tylko jeszcze chwila i bedziemy lac lawe, niech tylko pogoda sie poprawi to w lutym zaczynamy.

zapraszam przy okazji do naszego dziennika, link w podpisie :)

aksamitka
19-01-2012, 08:20
witam sie i ja:)

zaczynamy jak tylko stopnieje śnieg, obecnie szukam materiałów, chcemy zamówić jeszcze teraz bloczki na ściany, stal, dachówkę i więźbę :)

arjuna
19-01-2012, 09:31
Witam ponownie!
Arjuna! Czy też masz ścianki dociskowe na fundamentach i piwnicy z betonu lanego? My tak mamy w projekcie bo działka na stoku. Kiedy zakładasz dziennik? Może też budujesz na Podhalu? Pozdrawiam!

Nie mam zielonego pojęcia co to są ścianki dociskowe:), potem zapytam męża hehe. Fundamenty i wszystkie ziemno-piwniczne rzeczy będziemy mieć niestety z bloczków.Dziennik założę wkrótce, jak tylko będę miała co tam napisać:D
CZy ktoś z Was robi gruntowy wymiennik ciepła, WM czy pompę ciepła powietrzną?

aksamitka
19-01-2012, 09:35
u nas będzie pompa gruntowa i WM

arjuna
19-01-2012, 09:46
Macie juz na oku jakąś konkretną WM, będzie z reku?


edit: idąc za Waszym przykładem, załozyłam dziennik:)
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?194831-Gilowo9-z-pełnym-podpiwniczeniem-czyli-Niech-Ta-Zima-Wreszcie-Się-Skończy!&p=5135528#post5135528

paulaprzygoda
19-01-2012, 12:49
witajcie!
dołączam do grona budujących w 2012. jak czytam wasze posty, co już macie kupione, to mam gęsią skórkę - my dopiero zamawiamy pustaki, a gdzie tu do drewna czy dachówki! ekipę mamy wstępnie umówioną, dzisiaj się z mini spotykam, żeby ustalić konkrety.

Tomasz Antkowiak
19-01-2012, 18:02
nie lam sie paula :)

my po za stala nie mamy jescze nic kupione, mamy owszem wybrene materialy i dostawcow, wstepnie ustalone ceny ale zakupow nie robimy - nie mamy miejsca na magazynowanie ani ochoty zeby zamrazac gotowke.
budujemy wlasnymi silami zarowno fizycznymi jak i materialnymi, stad nie mam ochoty zamrazac 10000 aby docelowo zaplacic o 200pln mniej za material zyskujac na nizszej cenie teraz po za sezonem (a tak faktycznie to ten "po za sezon" to taki malo tanszy w tym roku... wszyscy buduja ile wlezie:))

ty masz fajnie bo blisko do "zrodelka" do solca po bloczki z BK :)

kupiecjudex
19-01-2012, 18:58
Zadzwonił dziś cieśla że więę policzył, to jutro jadę po listę a potem prooooooooooosto na tartak :p .......... co by zamówienie złożyć.

aksamitka
19-01-2012, 19:13
my juz zamawiamy solbet, bo widze ze z dnia na dzien drozeja, sklad nam przetrzyma do marca

Kacperuszki
19-01-2012, 19:47
A my nic nie kupujemy, wszystkim zajmie się nasz budowlaniec :) nie wiem czy to źle czy dobrze ale skoro my nie mamy pojęcia a jego chwalą ludzie to chyba ok :) Dzisiaj dostaliśmy juz warunki na przyłączenie prądu :) w następnym tygodniu przychodzi geodeta i będziemy kopać dziurę w ziemi.
I wtedy zbiorę się i założę dziennik.

ziuta62
19-01-2012, 19:52
Tomasz ile płaciłeś za stal. Nie mogę dokopać się do cen z tego roku.

Tomasz Antkowiak
19-01-2012, 20:15
ziuta62, zapraszam do naszego dziennika, wrzucilem tam wszelkie poniesione dotad koszty. stal odkupilem od pana ktoremu zostalo po jego (duuuzej) budowie, dokupilem potem preta fi6 na strzemiona i musze jeszcze dokupic preta fi12 na narozniki, ceny jakie dostalem ok 2 tygodnie temu to bylo: 0,74PLN/mb za fi6 i 2,57PLN/mb fi12.

ziuta62
19-01-2012, 23:26
Dzięki już lecę!

HAL9000
20-01-2012, 17:45
Witam wszystkich i ja!
Podobnie jak jedna z osób piszących wcześniej w tym wątku mam gęsią skórkę kiedy czytam o tym co już kupiliście pod przyszłą budowę. Ja dzisiaj odebrałem pozwolenie na budowę a jutro idę dogadać się z firmą budowlaną. Materiałów nie kupiłem żądnych, ale mam o tyle dobrze, że w pobliżu jest hurtownia, którą prowadzą bardzo mili i uczynni ludzie - nie będę musiał martwić się o składowanie materiałów na budowie i co do ceny też dobrze rabatują. Początek budowy planuję na marzec i mam cichą nadzieję zamieszkać jeszcze w tym roku... Projekt indywidualny, ale dość prosty - niestety nie dało się dopasować żadnego typowego do działki.

lilly20
20-01-2012, 19:45
Witam!
My już zaczęliśmy budować, jeszcze 30 grudnia 2011 wjechała koparka - zrobili wykop, po Nowym Roku przyszła ekipa i fundamenty prawie skończone. Trochę nam przeszkodziła ''niespodziewana'' zima :) Budujemy DK ROBINSONA. Będzie GWC i reku.Materiały już od października 2011 popłacone i przetrzymuje nam skład budowlany, więźba zaliczkowana. Mamy nadzieję, że w końcu się trochę ociepli i ekipa będzie mogła do nas powrócić, bo naprawdę dobrze im szło.

jarko17
21-01-2012, 10:03
Witam!

My też ruszamy wiosną tego roku. Projekt indywidualny podobny do domu w lewkoniach Archonu. Styl nowoczesny.
Będziemy budować na Śląsku, niedaleko Tychów. Na razie na działeczce stoi garaż. Zwożę gruz na drogę dojazdową i będziemy powoli czekać na PNB:rolleyes:. 30 grudnia zakupiliśmy jeszcze po "starych" cenach Pustak MAX na cały dom, cegłę pełną na kominy oraz bloczki betonowe do fundamentów. Chciałem jeszcze zakupić stal ale nie wiedziałem jeszcze jaką i jaka ilość. Całość zostawiona w depozycie na składzie budowlanym;):p.

Powodzenia Wszystkim w budowie upragnionego gniazdka!

Asia i JArek

Marcin_Piaseczno
21-01-2012, 15:07
Witam
Powoli zaczynam rozglądać się za drewnem na więźbę i tutaj rodzi się moje pytanie.Macie może jakieś namiary na sprawdzony i solidny tartak??;)
Pozdrawiam

lilly20
21-01-2012, 18:19
Witam!
Dobrym pomysłem było pozaopatrywać się w materiał jeszcze w zeszłym roku, ceny zaczynają rosnąć jak na drożdżach :(

kupiecjudex
21-01-2012, 21:10
Witam!
Dobrym pomysłem było pozaopatrywać się w materiał jeszcze w zeszłym roku, ceny zaczynają rosnąć jak na drożdżach :(

Weź stary nie strasz a co zdrożąło, no chyba że wszystko, jak kupiłem wiele rzeczy na jesieni, ale wiele jeszcze mi zostało, no i pewnie jeszcze wiele takich musz kupić o których bladego pojęcia jeszcze nie mam, dopiero majster mnie uświadomi.

aksamitka
21-01-2012, 21:56
u nas do góry idzie, dachówka i BK, nie wiem jak inne rzeczy bo sie nie dowiadywałam :(

Tomasz Antkowiak
21-01-2012, 22:08
no podrozala akcyza na olej napedowy, wiec koszty transportu ida w gore...a za tym automatycznie wszystko...

jarko17
22-01-2012, 09:38
Ja z kupnem dachówki wstrzymałem się. W składzie mnie poinformowali że akurat model który mnie interesuje (Rupp Ceramika Turmalin) ma byc tańszy w lutym-marcu aniżeli w grudniu zeszłego roku.
Ciekawe jak jest z ceną stali czy pnie się w górę?
Macie jakieś informacje?

Pozdrawiam!

lilly20
22-01-2012, 14:38
Witam!
A jakie dachówki proponujecie cementowe czy ceramiczne i jakiego producenta? Też już powoli przymierzamy się do zakupu. W naszym składzie bud. nas informowali, że stal pójdzie do góry i wiem napewno, że drewno ma zdrożeć więc szybko zaliczkowaliśmy więźbę. Tak jest na Śląsku, nie wiem jak jest w Waszych rejonach. U nas ten kto się pozaopatrywał jesienią ten jest z korzyścią.

aksamitka
22-01-2012, 14:50
my sie przymierzamy do robena piemont

Tomasz Antkowiak
22-01-2012, 19:49
my planujemy panele blaszane na rabek pionowy

lotnik
22-01-2012, 20:01
Proponuję teraz zapisać ceny po jakich możecie kupić materiały i np sprawdzić w dniu rozpoczęcia budowy np kwiecień , jaka będzie różnia. Bo sądze , że bardzo niewielka. Najbardziej może podrożec drewno konstrukcyjne, reszta racze nie albo minimalnie.

lilly20
22-01-2012, 21:10
Mam taką cichą nadzieję, że się nie zrobi jakoś bardzo drogo. Jak się już zaczęło budowę to trzeba ją skończyć :) aksamitka muszę sobie obejrzeć te dachówki na składzie, opis na stronce mają ciekawy :)

lilly20
22-01-2012, 21:13
my planujemy panele blaszane na rabek pionowy

Jeszcze nigdzie nie spotkałam się z takim pokryciem dachowym ale wygląda to ciekawie, jaki jest koszt?

Tomasz Antkowiak
22-01-2012, 21:27
ok 40 PLN/m2 pokrycia, pod panele daje sie pelne deskowanie i pokrycie papa dodatkowo

aksamitka
23-01-2012, 06:48
Proponuję teraz zapisać ceny po jakich możecie kupić materiały i np sprawdzić w dniu rozpoczęcia budowy np kwiecień , jaka będzie różnia. Bo sądze , że bardzo niewielka. Najbardziej może podrożec drewno konstrukcyjne, reszta racze nie albo minimalnie.

a co nam ta wiedza da? pewne rzeczy na pewno pójdą do góry, paliwo drożeje to i transport też, teraz kupie bloczki i dachówkę oraz więźbę, reszta na bieżąco

aksamitka
23-01-2012, 06:50
my planujemy panele blaszane na rabek pionowy

fajne, ale u nas nie moze byc :(

lilly20
23-01-2012, 17:05
Podobają mi się te panele blaszane :) Jak będziecie mieli je już na dachu to proszę o fotki.

kajusia
23-01-2012, 20:54
Witam, my też startujemy na wiosnę. Póki co mamy ekipę i kierownika budowy.
Teraz czekamy na kredyt, a jak go dostaniemy to zaczynamy tournee po składach budowlanych :)

aloni
23-01-2012, 21:20
Witajcie
I my zaczynamy budowę na wiosnę, konkretnie marzec/kwiecień.
Czekamy na pozwolenie na budowę, na razie czekamy na pismo, żeby nanieść poprawki w dokumentacji. Mam nadzieję, że ta papierologia za bardzo się nie przedłuży.
Też nic nie mamy kupione. Dopiero jak dostaniemy pozwolenie to zacznę myśleć o materiałach.
Budujemy w okolicach Warszawy.

WiolaB
24-01-2012, 09:42
Witajcie. wczesną wiosną także zaczynamy budowę TK12, zaczynamy już interesować sie cenami mat budowlanych. Jeszcze nie jest źle, zobaczymy jakie bedą w marcu-kwietniu....

manika
24-01-2012, 10:24
Witajcie!
My też startujemy wiosną. Będziemy budować dom Jaspis z pracowni MTM Styl. Jeśli pogoda dopisze to już w marcu chcemy mieć zrobiony stan zero.Ale zobaczymy, bo plany planami, a pogoda płata figle. :lol2:

lilly20
24-01-2012, 11:51
Właśnie... pogoda :( nam mieli już kończyć stan zero a tu śniegu nasypało i robota stoi. Ale od wiosny wszyscy będziemy się piąć w górę!!! :)

Tomasz Antkowiak
24-01-2012, 20:27
Witajcie. wczesną wiosną także zaczynamy budowę TK12, zaczynamy już interesować sie cenami mat budowlanych. Jeszcze nie jest źle, zobaczymy jakie bedą w marcu-kwietniu....


wiola ja licze ze bedziecie do nas zagladac i ze tez zalorzycie dziennik

pomijam juz fakt ze cos nie udaje nam sie na gg skontaktowac i napewno bylo by warto, w koncu budujemy taka sama chalupke :) no w zamysle taka sama, szczegoly beda sie roznily. masz moze jakies rzuty po zmianach ?


Lilly, zanim my zaczniemy piac sie w gore musze wykonac stan zero... i cos tak czuje ze my bedziemy ciut odstawac z tym pieciem sie do gory... bo budowal bede sam :) (zona obiecala cos tam pomagac czasem ;))

lilly20
25-01-2012, 08:11
Będzie dobrze, dacie radę :) Podziwiam ludzi (oczywiście pozytywnie), którzy budują sami. Życzę powodzenia i trzymam kciuki :) a żonka napewno dużo pomoże, nie ma to jak wspólnie budować swoje gniazdko!

ewastudio1
25-01-2012, 12:36
Witam wszystkich ;),może parę słów o sobie jak zapewne szybko można się zorientować jestem tutaj nowa i nieśmiała :p.Jeśli chodzi o budowę ... działka jest chęci też plany są dokumentacja w trakcie ale najwarzniejsze Ekipa musimy czekać do września .Na wiosnę zaczynamy od przygotowania działki pod budowę ogrodzenie i kilka innych prac z tym związanych mam taką nadzieje że pomożecie mi prawda ;))))))))

Tomasz Antkowiak
25-01-2012, 12:43
Będzie dobrze, dacie radę :) Podziwiam ludzi (oczywiście pozytywnie), którzy budują sami. Życzę powodzenia i trzymam kciuki :) a żonka napewno dużo pomoże, nie ma to jak wspólnie budować swoje gniazdko!

pewnie ze damy rade... tylko tempem prac mozemy nieco odstawac od budow gdzie buduje profesjonalne ekipy :) ale damy rade napewno

ewastudio1
25-01-2012, 21:26
Oczywiście proszę o pomoc merytoryczną no ale jeśli są chętni to zapraszam ;)

lilly20
26-01-2012, 07:49
Jak się zacznie sezon - mam na myśli wiosnę - to ekipy też maja poślizgi, bo wiadomo biorą mnóstwo prac a później się wyrobić nie mogą. W trakcie wykonywania fundamentów to i po 6 osób u nas pracowało, robota szła, że aż miło :) Jak zaczną murować parter to założę dziennik budowy, będziecie mogli ''śledzić'' naszą budowę :)

R&K
26-01-2012, 10:33
witam wszystkie Bociany 2012 - jeszcze nie tak dawno sam byłem nim i wiem jakie to trudne ile człowiek ma pytań i wątpliwości

ze swojego doświadczenia mogę podpowiedzieć kilka rzeczy
przed budową domu dobrze jest wykonać analizę OZC - czyli przyszłego zapotrzebowania domu na energie (na ciepło) by później nie wróżyć z fusów i zastanawiać się ile dać styropianu czy wełny - można dokładnie wyliczyć koszt inwestycji w izolacje do ewentualnych korzyści w przyszłości
polecam w tej sprawie kontakt z forumowym ekspertem od OZC asolt'em - jest też odpowiedni wątek >>>> (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?80617-Obliczenia-w-OZC/page35)

na FM jest wiele wątków tematycznych w których znajdziecie wielu ekspertów i fachowców w swoich dziedzinach takich jak jareko , findlandia i inni na wątku z oknami czy Adam i Piczman od wentylacji i GWC

ewastudio1
26-01-2012, 12:44
My stajemy przed wyborem ogrodzenia od tego zaczynamy na wiosnę , a pożniej budowa domku i budynku gospodarczego. Działka jest bardzo duża ma ponad 1ha i myślimy nad przęsłami,choć był pomysł na ogrodzenie tz płotek ale nie będzie pasował do naszego domu

Konto usunięte na żądanie
26-01-2012, 19:38
Witajcie wszyscy:) Jestem tu kompletnie nowa, także wybaczcie, jeśli coś źle wpiszę :) Jestem Kasia,mieszkam w Szczecinie, i już w kwietniu startuję z Naszą budową :) W związku z powyższym mam nadzieję, że mogę liczyć na Waszą pomoc i ciekawe porady - pozdrawiam Wszystkich :)

Konto usunięte na żądanie
26-01-2012, 19:41
Witam wszystkich ;),może parę słów o sobie jak zapewne szybko można się zorientować jestem tutaj nowa i nieśmiała :p.Jeśli chodzi o budowę ... działka jest chęci też plany są dokumentacja w trakcie ale najwarzniejsze Ekipa musimy czekać do września .Na wiosnę zaczynamy od przygotowania działki pod budowę ogrodzenie i kilka innych prac z tym związanych mam taką nadzieje że pomożecie mi prawda ;))))))))

Taka sama nieśmiała jak ja - i na dodatek to wszystko to czarna magia dla mnie...Ale co tam, damy rade, no nie:)?

aksamitka
26-01-2012, 19:46
witaj Kasia :)

lilly20
27-01-2012, 07:48
U nas dzisiaj wielki dzień... mamy prąd na budowie :) po baaaardzooooo długich oczekiwaniach panowie montują skrzynkę, już nie będzie problemów z pożyczaniem od sąsiadów ;)

manika
27-01-2012, 09:31
U mnie z prądem to było odwrotnie. Jeszcze budowy nie zaczęłam, a już mam prąd ze stałym przyłączem.
I obecnie od grudnia z nimi toczę walkę. Bo chcą mi naliczyć odsetki karne za to, że mój elektryk nie zrobił tablicy rozdzielczej w domu, bo oni chcą zrobić odbiór.:confused: A przecież nie mam nawet fundamentów, PnB załatwiłam późną jesienią. Ale zacznę od początku.
Po zakupieniu działki latem wysłałam wniosek o stałe przyłącze (można ominąć tymczasowei nie trzeba płacić dwa razy- rada pani z działu obsługi klienta).No więc po już 4 dniach przychodzi umowa do podpisania! Podpisałam... i za 8 dni dzwoni telefon,że mam dziś podjechać na budowę, bo prąd mi zakładają.:)
Ucieszona podpisałam protokół. Potem otrzymałam fakturkę do zapłaty. Zadowolona, że tak ekspresowo mam prąd, zapłaciłam za fakturę.
W tym czasie załatwiam PnB, mija kilka miesięcy i nagle...otrzymuję list z energetyki, że według paragrafu tego i tego nie wywiązałam się z umowy, bo miałam zgłosić odbiór tablicy z domu. Związku z powyższym zostaną naliczone karne odsetki.
Co Wy na to ?

lilly20
27-01-2012, 09:54
Masakra, ciekawe co u nas wymyślą... myśmy ponad rok czekali, no i wody oczywiście też nie mamy... w czasie trwania prac napełniamy baniaki :) a w styczniu to średnia przyjemność babrać się z wodą. Mamy nadzieję, że i wiosną nam podłączą wodę. Mimo przeszkód budowa fundamentów szła bardzo dobrze a ekipa wyrozumiała.

ewastudio1
27-01-2012, 13:40
My mamy problem wogóle z doprowadzeniem prądu na działke . Nie mogą dojść do rozwiazania problemu z doprowadzeniem prądu, gdyż sąsiedzi z naprzeciwka nie zgadzają się na puszczenie przez ich działke kabla który byłby kopany przy granicy poprostu rece opadają ...dodam że po tej samej stronie gdzie będzie nasz domek jest już kilka rodzin które kombinują z tym problemem i ratują sie jak mogą a elektrownia szuka innego rozwiazania ale trwa to już parę ładnych lat

ewastudio1
27-01-2012, 13:45
Pewnie że tak będziemy sie wspierać nawzajem .Jest na forum tyle osób które podziwiam i przyglądam się zmaganiom wszystkich jestem pełna podziwu dla wszystkich

S.P.
27-01-2012, 17:14
Witam serdecznie,
Ja odbieram we wtorek pozwolenie i mam nadzieję rozpocząć budowę pod koniec lutego, o ile oczywiście aura pozwoli. Nie mam jeszcze żadnych materiałów i nie robię sobie jakoś z tego powodu wyrzutów. To mój drugi dom, poprzedni też tak budowałam. Mam nadzieję a właściwie plan zamieszkać w grudniu w nowym domu. Musi się udać.

m&m0123
27-01-2012, 19:05
Witam, my rowniez startujemy na wiosne jesli nie bedzie problemu z biurokracja (architekt zapewnia, ze nie). Budujemy w Rzeszowie, projekt kombinowany - parter BW-03 (http://www.dobreprojekty.pl/lustrox.php?kod=BW03#), poddasze BW-01 (http://www.dobreprojekty.pl/lustrox.php?kod=BW01#). Jak narazie projekt wciaz w adaptacji,wprowadzamy male kosmetyczne zmiany ale ekipa juz zamowiona - plan na ten rok SSZ :) Pozdrawiam Wszystkich i powodzenia zycze!

R&K
27-01-2012, 19:44
a czemu nie wpisujecie miejsca budowy do profila??

zapraszam więc m&m0123 do gruby podkarpadzkiej wiosna 2011

m&m0123
27-01-2012, 20:28
a czemu nie wpisujecie miejsca budowy do profila??
zapraszam więc m&m0123 do gruby podkarpadzkiej wiosna 2011

No witam sasiedzie. Do grupy podkarpackiej naleze ale nic sie tam nie dzieje... a tej 'grupy podkarpadzkiej wiosna 2011' jakos nie moge znalesc - link prosze ;)

Nefer
28-01-2012, 00:06
My stajemy przed wyborem ogrodzenia od tego zaczynamy na wiosnę , a pożniej budowa domku i budynku gospodarczego. Działka jest bardzo duża ma ponad 1ha i myślimy nad przęsłami,choć był pomysł na ogrodzenie tz płotek ale nie będzie pasował do naszego domu

Ewa, jeśli mogę coś doradzić ... poczekajcie z tym ogrodzeniem. Ciężarówki z materiałami, hds-y, żeby Wam tego ogrodzenia nie zniszczyli. To sprzęt "trudnomanewrowalny". Moje ogrodzenie było pogięte w drobny mak. Ale fakt - u mnie mało było miejsca na manewry...

aksamitka
28-01-2012, 05:59
witam m&m :bye:

ja z pogranicza podkarpackiego i małopolskiego :)

R&K
28-01-2012, 06:54
No witam sasiedzie. Do grupy podkarpackiej naleze ale nic sie tam nie dzieje... a tej 'grupy podkarpadzkiej wiosna 2011' jakos nie moge znalesc - link prosze ;)

oto link >>>> (http://forum.muratordom.pl/group.php?groupid=2777)

obecnie tez mało się dzieje - bo zima a grupa jest bardzo kameralna - ale jak tylko śnieg stopnieje ....

ewastudio1
28-01-2012, 11:42
Chyba tak zrobimy, bo tak sobie myśle przeciesz nie wiem nawet jaki kolor kostki klinkierowej żeby to ze sobą grało i wogóle podjazd pod dom nie wiem w którym miejscu zrobić :confused:

Nefer
28-01-2012, 11:57
Jesli nie macie żadnego ogrodzenia to postaw tymczasowe - bo musisz ogrodzić budowę. Ale nie rób docelowego. U mnie kurier z czekoladkami potrafił porysować tynk :) To kosztuje kupę kasy, a potem będziesz patrzeć jak Ci HDS w to wjeżdża. A potem zmieni Ci się koncepcja i będzie pasowało jak pięść do nosa :)

ewastudio1
28-01-2012, 12:49
Jesli nie macie żadnego ogrodzenia to postaw tymczasowe - bo musisz ogrodzić budowę. Ale nie rób docelowego. U mnie kurier z czekoladkami potrafił porysować tynk :) To kosztuje kupę kasy, a potem będziesz patrzeć jak Ci HDS w to wjeżdża. A potem zmieni Ci się koncepcja i będzie pasowało jak pięść do nosa :)Ogrodzenia tymczasowego nie zrobimy bo jest to duża powierzchnia ale moze tylko boki i tył normalnego a jak będziemy wiedzieli w którym miejscu będzie domek to będziemy wykańczać przód zawsze troszke szybciej no i coś będzie się działo (nie mogę się doczekać tego pędu )

lilly20
28-01-2012, 13:32
Witam, to jest święta racja z tym ogrodzeniem, lepiej nie robić od razu takiego na ''acy cacy'', my robimy na razie tymczasowe - udało nam się bardzo tanio kupić słupki. Wogóle jeszcze nie wiemy jak to ogrodzenie właściwe ma wyglądać - w jakim ma być stylu, kolorze, z jakich materiałów. Ja mam wogóle problem żeby dobrać kolor dachówki :confused: a co dopiero kwestia płotu :). Z prądu na działce się bardzo cieszymy :) żeby tylko nam szybo wiosną wodę podłączyli. Szkoda, że tak mrozi bo nie można nic robić :( nie możemy się doczekać plusowych temperatur....

lilly20
28-01-2012, 13:33
A mam jeszcze takie pytanko... wiece już może jaki kolor tynku zrobicie na Waszych domach?? macie jakieś ciekawe pomysły? i jak kolory zgrać z kolorem dachówki?

banka22
28-01-2012, 13:55
No to witam was wszystkich :)
ja tez z mezem PLANUJEMY budowe pluszcza na maja 2012 ale my to jestesmy daleko w tyle bo jeszcze nic nie mamy zalatwione oprocz zakupionej dzialki :)
mam wielka prosbe do wszystkich zainteresowanych, chcialam bym prosic o spis pokolei co mam zalatwiac zeby moc sie budowac w maju, wiem ze z pradem moge miec problemy zeby w maju juz go miec ale sa sasiedzi z ktorymi idzie sie dogadac :)

Nefer
28-01-2012, 14:24
Ogrodzenia tymczasowego nie zrobimy bo jest to duża powierzchnia ale moze tylko boki i tył normalnego a jak będziemy wiedzieli w którym miejscu będzie domek to będziemy wykańczać przód zawsze troszke szybciej no i coś będzie się działo (nie mogę się doczekać tego pędu )

To już lepiej zrób tylko przód - z siatki - musisz zagrodzić budowę, bo takie są przepisy. A o tym pędzie to Ci jeszcze przypomnę :):):P

Nefer
28-01-2012, 14:27
To taka stara forumowa lista co po czym robić - może się komuś przyda :
HARMONOGRAM PRAC

DOKUMENTACJA I UZGODNIENIA
wybór działki
wypis i wyrys z planu zagospodarowania lub warunki zabudowy
projekt budowlany
badanie geotechniczne gruntu
umowa z gazownią
umowa z energetyką
umowa z MPWiK
sprawdzenie księgi wieczystej, ...
zakup działki
pozwolenie budowlane
wybór kierownika budowy
wybór ekipy budowlanej

STAN ZEROWY
zgłoszenie rozpoczęcia robót
usunięcie humusu
utwardzenie drogi
wytyczenie budynku
ustawienie sławojki
wykonanie wykopu pod ławy i stopy fundamentowe
wykonanie wykopu pod ogrodzenie
rozprowadzenie i przepusty dla kanalizacji, przłącza wody, przyłacza prądu (dom + garaż) i gazu
przepust dla doprowadzenia powietrza do kominka
przepust dla czerpni powietrza
przepusty dla okurzacza centralnego
stabilizowanie cementem i utwardzenie podłoża pod ławami
wylanie chudziaka pod ławy i stopy
izolacja pozioma na chudziaku
szalowanie ław, stóp i ganku
szalowanie ogrodzenia
wykonanie zbrojenia ław, stóp i ganku + bednarka i uziomy
zalanie ław + stóp + ganku + ogrodzenia + sprawdzenie poziomów
izolacja pozioma na ławach
szalowanie ścian fundamentowych + niezbedne przepusty
zbrojenie ścian fundamentowych
zalanie ścian fundamentowych + ogrodzenia + sprawdzenie poziomów
usunięcie szalunków
izolacja pozioma na ścianach fundamentowych
izolacja pionowa ścian fundamentowych
ocieplenie ścian fundamentowych
usypanie i zagęszczanie piachu na podłogę na gruncie
rozprowadzenie czerpni powietrza, czerpni kominka, odkurzacza centralnego i innych instalacji
wykonanie chudziaka podłogi na gruncie + zbrojenie + dylatacje
izolacja podłogi na gruncie
połączenie izolacji poziomej podłogi i ścian fundamentowych + zakład na naprężenia
drenaż odwodnieniowy (opcja)
zasypanie fundamentów z zewnątrz + obsypanie ścian fundamentowych
zamontowanie ogrodzenia i tymczasowej bramy

STAN SUROWY OTWARTY
murowanie pierwszej warstwy ścian nośnych + sprawdzenie poziomów
murowanie ścian nośnych i nadproży parteru
murowanie ścian działowych parteru
murowanie komina
zbrojenie, szalowanie schodów wewnetrznych
wykonannie zbrojenia wieńca W1, trzpieni TZ, słupa S1, podciągów P1,2,3, belek stropowych,
belek ukrytych BU1,2, balkonu i fragmentów monolitycznych stropu
stęplowanie i ułożenie belek stropowych
deklowanie i ułożenie pierwszej warstwy pustaków stropowych
szalowanie wieńca W1, belek ukrytych BU1,2 i trzpieni TZ, balkonu, fragmentów monolitycznych stropu
oraz mocowanie murłat garażu
zalanie słupa S1, podciągów, stropu, balkonu, wieńca W1, trzpieni TZ, schodów
usunięcie szalunków
murowanie pierwszej warstwy ścian poddasza + sprawdzenie poziomów
murowanie ścian nośnych i nadproży poddasza
murowanie i wykończenie komina
wykonanie zbrojenia wieńca W2, kotew murłat i płatwi Pl1,2, płatwi kalenicowej
szalowanie wieńca W2
zalanie wieńca W2
rozszalowanie wieńca W2
izolacja pozioma wieńca W2 i W1 garażu pod murłaty
impregnacja więźby
podłożenie styropianu pod stelaż zadaszenia ganku
wykonanie więźby
położenie wiatroizolacji domu i garażu
łaty + kontrłaty
położenie dachówki + kominki kanalizy + uchwyt antenowy + ławy kominiarskie
instalacja odgromowa dachu
montaż rynien poziomych
zabicie okien i drzwi

STAN SUROWY ZAMKNIĘTY
osadzenie drzwi zewnętrznych, okien i bramy garażowej
osadzenie okien dachowych
ocieplenie poddasza

INSTALACJE + WYKOŃCZENIE WNĘTRZ
paroizolacja
montaż profili i ułozenie płyt g-k poddasza + wyjście na stryszek + otwory na anemostaty
montaż płyt osb stryszku
rozprowadzenie kanalizacji
wykonanie szamba
przyłącze wody
rozprowadzenie instalacji zwu + cwu
rozprowadzenie instalacji elektrycznej, rozdzielnicy, instalacjie alarmowej TV, telefonicznej, sieci komp.
instalacja skrzynek rozdzielaczy
rozprowadzenie instalacji rekuperatora + anemostaty
rozprowadzenie rur odkurzacza centralnego
tynkowanie ścian wewnętrznych + osadzenie puszek elektrycznych
przyłącze energetyczne
ocieplenie i izolacja podłogi na gruncie
rozprowadzenie ogrzewania podłogowego i podłączenia grzejników
przyłacze gazu + montaż zbiornika
montaż pieca i zasobnika - uzbrojenie kotłowni
wykonanie dylatacji wylewki
wylewka z plastyfikatorem + zbrojenie
montaż balustrady antresoli, balkonu i schodów
montaż kominka
zamontowanie rekuperatora
malowanie ścian
montaż grzejników
ułożenie kafli, biały montaż
ułożenie podłóg drewnianych
montaż gniazdek elektrycznych
montaż oświetlenia
uzbrojenie instalacji alarmowej
osadzenie drzwi wewnętrznych
montaż listew przypodłogowych
osadzenie parapetów wewnętrznych i zewnętrznych
montaż szaf garderoby
montaż mebli kuchennych + AGD
montaż karniszy

WYKOŃCZENIE ZEWNĘTRZNE
ocieplenie budynku + czerpnia powietrza
tynki zewnętrzne
montaż i malowanie podbitki
montaż rynien spustowych
montaż okiennic
montaż płyt osb poddasza garażu
montaż odkurzacza centralnego

ZAGOSPODAROWANIE TERENU
generalne sprzątanie
wjazd na działkę, podjazd i chodnik
wykonanie tarasu
budowa śmietnika
położenie kafli na ganku
markiza
ścieżki ogrodowe
oświetlenie zewnętrzne
instalacja nawadniająca ogrodu
zagospodarowanie ogrodu

Atlanta
28-01-2012, 18:23
Witam
My też chcemy zacząć w marcu. Na tą chwilę czekamy na pnb, wszystkie przyłącza załatwione. Z zakupów-mamy słupki na ogrodzenie, nic więcej ;) Teraz chcemy postawić blaszaka, zrobić przepust i bierzemy się za humus i wytyczanie. Ekipa wybrana.
Jesteśmy z centrum Polski.

ewastudio1
28-01-2012, 18:30
To taka stara forumowa lista co po czym robić - może się komuś przyda :
HARMONOGRAM PRAC

DOKUMENTACJA I UZGODNIENIA
wybór działki
wypis i wyrys z planu zagospodarowania lub warunki zabudowy
projekt budowlany
badanie geotechniczne gruntu
umowa z gazownią
umowa z energetyką
umowa z MPWiK
sprawdzenie księgi wieczystej, ...
zakup działki
pozwolenie budowlane
wybór kierownika budowy
wybór ekipy budowlanej

STAN ZEROWY
zgłoszenie rozpoczęcia robót
usunięcie humusu
utwardzenie drogi
wytyczenie budynku
ustawienie sławojki
wykonanie wykopu pod ławy i stopy fundamentowe
wykonanie wykopu pod ogrodzenie
rozprowadzenie i przepusty dla kanalizacji, przłącza wody, przyłacza prądu (dom + garaż) i gazu
przepust dla doprowadzenia powietrza do kominka
przepust dla czerpni powietrza
przepusty dla okurzacza centralnego
stabilizowanie cementem i utwardzenie podłoża pod ławami
wylanie chudziaka pod ławy i stopy
izolacja pozioma na chudziaku
szalowanie ław, stóp i ganku
szalowanie ogrodzenia
wykonanie zbrojenia ław, stóp i ganku + bednarka i uziomy
zalanie ław + stóp + ganku + ogrodzenia + sprawdzenie poziomów
izolacja pozioma na ławach
szalowanie ścian fundamentowych + niezbedne przepusty
zbrojenie ścian fundamentowych
zalanie ścian fundamentowych + ogrodzenia + sprawdzenie poziomów
usunięcie szalunków
izolacja pozioma na ścianach fundamentowych
izolacja pionowa ścian fundamentowych
ocieplenie ścian fundamentowych
usypanie i zagęszczanie piachu na podłogę na gruncie
rozprowadzenie czerpni powietrza, czerpni kominka, odkurzacza centralnego i innych instalacji
wykonanie chudziaka podłogi na gruncie + zbrojenie + dylatacje
izolacja podłogi na gruncie
połączenie izolacji poziomej podłogi i ścian fundamentowych + zakład na naprężenia
drenaż odwodnieniowy (opcja)
zasypanie fundamentów z zewnątrz + obsypanie ścian fundamentowych
zamontowanie ogrodzenia i tymczasowej bramy

STAN SUROWY OTWARTY
murowanie pierwszej warstwy ścian nośnych + sprawdzenie poziomów
murowanie ścian nośnych i nadproży parteru
murowanie ścian działowych parteru
murowanie komina
zbrojenie, szalowanie schodów wewnetrznych
wykonannie zbrojenia wieńca W1, trzpieni TZ, słupa S1, podciągów P1,2,3, belek stropowych,
belek ukrytych BU1,2, balkonu i fragmentów monolitycznych stropu
stęplowanie i ułożenie belek stropowych
deklowanie i ułożenie pierwszej warstwy pustaków stropowych
szalowanie wieńca W1, belek ukrytych BU1,2 i trzpieni TZ, balkonu, fragmentów monolitycznych stropu
oraz mocowanie murłat garażu
zalanie słupa S1, podciągów, stropu, balkonu, wieńca W1, trzpieni TZ, schodów
usunięcie szalunków
murowanie pierwszej warstwy ścian poddasza + sprawdzenie poziomów
murowanie ścian nośnych i nadproży poddasza
murowanie i wykończenie komina
wykonanie zbrojenia wieńca W2, kotew murłat i płatwi Pl1,2, płatwi kalenicowej
szalowanie wieńca W2
zalanie wieńca W2
rozszalowanie wieńca W2
izolacja pozioma wieńca W2 i W1 garażu pod murłaty
impregnacja więźby
podłożenie styropianu pod stelaż zadaszenia ganku
wykonanie więźby
położenie wiatroizolacji domu i garażu
łaty + kontrłaty
położenie dachówki + kominki kanalizy + uchwyt antenowy + ławy kominiarskie
instalacja odgromowa dachu
montaż rynien poziomych
zabicie okien i drzwi

STAN SUROWY ZAMKNIĘTY
osadzenie drzwi zewnętrznych, okien i bramy garażowej
osadzenie okien dachowych
ocieplenie poddasza

INSTALACJE + WYKOŃCZENIE WNĘTRZ
paroizolacja
montaż profili i ułozenie płyt g-k poddasza + wyjście na stryszek + otwory na anemostaty
montaż płyt osb stryszku
rozprowadzenie kanalizacji
wykonanie szamba
przyłącze wody
rozprowadzenie instalacji zwu + cwu
rozprowadzenie instalacji elektrycznej, rozdzielnicy, instalacjie alarmowej TV, telefonicznej, sieci komp.
instalacja skrzynek rozdzielaczy
rozprowadzenie instalacji rekuperatora + anemostaty
rozprowadzenie rur odkurzacza centralnego
tynkowanie ścian wewnętrznych + osadzenie puszek elektrycznych
przyłącze energetyczne
ocieplenie i izolacja podłogi na gruncie
rozprowadzenie ogrzewania podłogowego i podłączenia grzejników
przyłacze gazu + montaż zbiornika
montaż pieca i zasobnika - uzbrojenie kotłowni
wykonanie dylatacji wylewki
wylewka z plastyfikatorem + zbrojenie
montaż balustrady antresoli, balkonu i schodów
montaż kominka
zamontowanie rekuperatora
malowanie ścian
montaż grzejników
ułożenie kafli, biały montaż
ułożenie podłóg drewnianych
montaż gniazdek elektrycznych
montaż oświetlenia
uzbrojenie instalacji alarmowej
osadzenie drzwi wewnętrznych
montaż listew przypodłogowych
osadzenie parapetów wewnętrznych i zewnętrznych
montaż szaf garderoby
montaż mebli kuchennych + AGD
montaż karniszy

WYKOŃCZENIE ZEWNĘTRZNE
ocieplenie budynku + czerpnia powietrza
tynki zewnętrzne
montaż i malowanie podbitki
montaż rynien spustowych
montaż okiennic
montaż płyt osb poddasza garażu
montaż odkurzacza centralnego

ZAGOSPODAROWANIE TERENU
generalne sprzątanie
wjazd na działkę, podjazd i chodnik
wykonanie tarasu
budowa śmietnika
położenie kafli na ganku
markiza
ścieżki ogrodowe
oświetlenie zewnętrzne
instalacja nawadniająca ogrodu
zagospodarowanie ogrodu

Jestem załamana hahataka długa lista dopiero składam o pozwolenie na budowe w poniedziałek a końca listy nie widać (szczerze to mnie pocieszyłaś :jawdrop:)

Atlanta
28-01-2012, 19:15
Ewa nie jesteś sama, ja się zdziwiłam że poprzednicy już zakupy poczynili, jestem daleko w tyle.

ewastudio1
28-01-2012, 19:42
Ewa nie jesteś sama, ja się zdziwiłam że poprzednicy już zakupy poczynili, jestem daleko w tyle.

O tyle dobrze ze można zadzwonić i szybko wszystko zamówić

ewastudio1
28-01-2012, 19:51
To już lepiej zrób tylko przód - z siatki - musisz zagrodzić budowę, bo takie są przepisy. A o tym pędzie to Ci jeszcze przypomnę :):):P

Troszkę się tego boję bo pracuje ale u siebie ha ha więc mogę sobie wygospodarować jakiś czas w ciągu dnia na załatwienie spraw dotycząących budowy

ewastudio1
28-01-2012, 19:55
O tyle dobrze ze można zadzwonić i szybko wszystko zamówić

znaczy podstawowy materiał do budowy jak np. cegłe :bash:a gdzie jeszcze reszta ha ha

Atlanta
28-01-2012, 21:16
Damy rade ;) Zobaczymy czy będę tak pozytywnie nastawiona za parę miesięcy:D

ewastudio1
28-01-2012, 22:21
Damy rade ;) Zobaczymy czy będę tak pozytywnie nastawiona za parę miesięcy:D

przeczytaj listę podana przez Nefer :rotfl: ale co damy rade

aksamitka
29-01-2012, 07:00
damy rade, w kupie raźniej :)

arjuna
29-01-2012, 09:24
widze, że humory dopisują;)

Szczerze to nie wiem co myslec o Waszych wpisach, jesli chodzi o termin zaczynania robótLKoniec stycznia, luty, marzec...Nie bedzie jeszcze za zimno? nie przeraża was wizja padającego sniegu w maju?

ja mieszkam co prawda na przedgórzu, gdzie temperatura jest niższa i zima dłużej trzyma, ale sadziłam, że odpowiedni termin w naszym kraju do rozpoczynania robot to kwiecień-maj.

Czy ci, co już się wybudowali mogliby się na ten temat wypowiedziec?

aksamitka
29-01-2012, 09:55
my zapewne zaczniemy w kwietniu

ewastudio1
29-01-2012, 10:35
Mam takie pytanie ... Co powinno się miescic w umowie z ekipa wiem ze cena napewno termin wykonywania pracy i jej warunki czy cos jeszcze o czym nie wiem lub mi umkneło

Atlanta
29-01-2012, 10:48
Ewa nie mam pojęcia ale w tym tygodniu mamy podjechać i podpisać. Małżonek będzie pisać więc Ci podpowiem.
My zaczynamy w marcu ale pogoda jest bardziej sprzyjająca niż w innych miejscach Polski.

ewastudio1
29-01-2012, 11:00
Ewa nie mam pojęcia ale w tym tygodniu mamy podjechać i podpisać. Małżonek będzie pisać więc Ci podpowiem.
My zaczynamy w marcu ale pogoda jest bardziej sprzyjająca niż w innych miejscach Polski.

A my jedziemy dziś i jeśli się dogadamy to podpiszemy tylko nie chciałabym popelnic żadnego bledu znaczy czy czegos nie pomine a potem:bash:

Atlanta
29-01-2012, 12:38
Męża nie ma będzie dopiero wieczorem więc nie pomogę :/

ewastudio1
29-01-2012, 12:41
Męża nie ma będzie dopiero wieczorem więc nie pomogę :/

ok może jeszcze gdzies poszperam i coś znajde, są gotowe umowu ale nie wiem czy się wszystko w nich mieści

Atlanta
29-01-2012, 13:04
A może pochwalcie się projektami?

kupiecjudex
29-01-2012, 13:18
A my jedziemy dziś i jeśli się dogadamy to podpiszemy tylko nie chciałabym popelnic żadnego bledu znaczy czy czegos nie pomine a potem:bash:

Poza tym co wymieniłaś umowa powinna zawierać:
1. dokładny opis prac zgodnie z projektem;
2. termin rozpoczęcia i zakończenia prac;
3. kto odpowiada za materiał pozostawiony na budowie;
4. że po wykonanych pracach powinni po sobie posprzątać a nie burdel zostawić;
5. jeżeli płatność ma nastąpić transzami to określić to w zależności od postępów na budowie, np. zakończenie fundamentów 30%, do stropu 30 % itd.
6. kary umowne za nieterminowe prace, ma to znaczenie jeśli później będzie musiała wejść kolejna ekipa a nie będzie mogła bo ta przed nią będzie w zwłoce; ja kary określiłem procentowo od wartości za każdy dzień zwłoki czyli za poracę dłużej niż termin określony w umowie - nikt potem nie każe Ci ich egzekwować ale to bardzo dyscyplinuje obje strony;
7. gwarancja na wykonane prace, jaka długa i od kiedy biegnie;
8. wszelkie zmiany aneksuj potem do umowy żeby w trakcie nie wyszło że umowa nijak się ma do rzeczywistości.

ewastudio1
29-01-2012, 14:01
Poza tym co wymieniłaś umowa powinna zawierać:
1. dokładny opis prac zgodnie z projektem;
2. termin rozpoczęcia i zakończenia prac;
3. kto odpowiada za materiał pozostawiony na budowie;
4. że po wykonanych pracach powinni po sobie posprzątać a nie burdel zostawić;
5. jeżeli płatność ma nastąpić transzami to określić to w zależności od postępów na budowie, np. zakończenie fundamentów 30%, do stropu 30 % itd.
6. kary umowne za nieterminowe prace, ma to znaczenie jeśli później będzie musiała wejść kolejna ekipa a nie będzie mogła bo ta przed nią będzie w zwłoce; ja kary określiłem procentowo od wartości za każdy dzień zwłoki czyli za poracę dłużej niż termin określony w umowie - nikt potem nie każe Ci ich egzekwować ale to bardzo dyscyplinuje obje strony;
7. gwarancja na wykonane prace, jaka długa i od kiedy biegnie;
8. wszelkie zmiany aneksuj potem do umowy żeby w trakcie nie wyszło że umowa nijak się ma do rzeczywistości.

Bardzo dziękuje za podpowiedz :)

ewastudio1
29-01-2012, 14:35
Co myślicie na temat antresoli, mam ją w swoim projekcie ale troche sie obawiam bo oglądając dziennik Nefer ona pomyslała o wszystkim znaczy o doswietleniu dodatkowym oknem( pomijając to że ma CUDNIE ) a ja tak myślę ze będe miała ciemno jak w ........norze ha ha ale ma być na niej gabinet dodam. Więc jeśli mam juz projekt gotowy to nie mogę zrobić choćby malutkiego okienka na świat

Kurdybanek
29-01-2012, 14:47
Witam.

Zaczynamy budowę w tym roku.
Po długim zastanawianiu się nad projektem (Wspaniały, Konkursowy, Pojednanie?) zmuszeni zmienioną lokalizacją wjazdu na naszą powiedzmy trójkątną działkę ostatecznie mamy projekt indywidualny. Nazwaliśmy go GOMA. Domek z użytkowym poddaszem, całkowicie podpiwniczony, budowany na szkodach górniczych. Mamy już pozwolenie na budowę i ekipę budowlaną. Materiałów jeszcze nie kupowaliśmy. Na razie czekamy na kredyt.
Pozdrawiam wszystkich.

ewastudio1
29-01-2012, 14:55
Witam.

Zaczynamy budowę w tym roku.
Po długim zastanawianiu się nad projektem (Wspaniały, Konkursowy, Pojednanie?) zmuszeni zmienioną lokalizacją wjazdu na naszą powiedzmy trójkątną działkę ostatecznie mamy projekt indywidualny. Nazwaliśmy go GOMA. Domek z użytkowym poddaszem, całkowicie podpiwniczony, budowany na szkodach górniczych. Mamy już pozwolenie na budowę i ekipę budowlaną. Materiałów jeszcze nie kupowaliśmy. Na razie czekamy na kredyt.
Pozdrawiam wszystkich.
Witam miło że jest nas coraz więcej

Nefer
29-01-2012, 14:58
Co myślicie na temat antresoli, mam ją w swoim projekcie ale troche sie obawiam bo oglądając dziennik Nefer ona pomyslała o wszystkim znaczy o doswietleniu dodatkowym oknem( pomijając to że ma CUDNIE ) a ja tak myślę ze będe miała ciemno jak w ........norze ha ha ale ma być na niej gabinet dodam. Więc jeśli mam juz projekt gotowy to nie mogę zrobić choćby malutkiego okienka na świat

No bez przesady z tym cudnie :)
Okno zawsze możesz wstawić o ile konstrukcja dachu pozwala. Antresola nawet nie doświetlona powoduje,że masz dużo "powietrza", przestrzeni. Ja tak lubię. I dlatego tak mam.

Nefer
29-01-2012, 15:00
Jestem załamana hahataka długa lista dopiero składam o pozwolenie na budowe w poniedziałek a końca listy nie widać (szczerze to mnie pocieszyłaś :jawdrop:)
To tylko tak źle wygląda :)

ewastudio1
29-01-2012, 15:08
A może pochwalcie się projektami?

Bardzo chetnie ale nie potrafię jeszcze wkleić zdjęć wię jak troszkę się ogarne to to zrobie

ewastudio1
29-01-2012, 15:11
To tylko tak źle wygląda :)

Jadę dziś do pana, podpiszemy umowę dotyczącą budowy mam nadzieję że gładko pujdzie i że się dogadamy. Więc jeden z podpunktów bedę mogła skreslic

ewastudio1
29-01-2012, 15:27
No bez przesady z tym cudnie :)
Okno zawsze możesz wstawić o ile konstrukcja dachu pozwala. Antresola nawet nie doświetlona powoduje,że masz dużo "powietrza", przestrzeni. Ja tak lubię. I dlatego tak mam.

Jak dobrze że są osoby takie jak Ty :) cieszę się że poznaje tylu dobrych ludzi a to rzadkosć , jak oglądam twój domek to widzę że wiele mamy wspólnego jak np. antresola można powiedziec że sfiksowałam na jej punkcie juz parę ładnych lat temu conajmniej 3 wtedy to kupiłam projekt domku( szafran 196m ) wtedy nie myslałam o budowie ale tak na wszelki wypadek chciałam mieć ten projekt z antresolą choć słyszałam że problem z ogrzewanie oświetleniem i tak dalej . Okazał sie za mały i muszę go sprzedac więc tym razem projekt indywidualny przemyślany już mam w garści mam taką nadzieję że wszystko przemyślałam puki co tak myślę

ewastudio1
29-01-2012, 15:32
No bez przesady z tym cudnie :)
Okno zawsze możesz wstawić o ile konstrukcja dachu pozwala. Antresola nawet nie doświetlona powoduje,że masz dużo "powietrza", przestrzeni. Ja tak lubię. I dlatego tak mam.

Ja nie chcę kopiować bo wiem ile to pracy i serca trzeba włożyć każdy ma inny gust ale jeśli będę budowała i mój pan majster powie że można okienko to nie pogniewasz sie na mnie że ściągam :P

ewastudio1
29-01-2012, 15:44
PRZEPRASZAM ZA BŁĘDY W PISOWNI :rolleyes:

Konto usunięte na żądanie
29-01-2012, 20:56
dzięki za powitanko;)

O mało zawału nie dostałam czytając liste nefera;) tyle jeszcze przed nami - póki co mam uprzątnięty humus i czekam na przyłącza...
czekam - tzn woda ma być jak się ustabilizuje pogoda, gazik tez będzie spoko, a z prądem to mam takie cyrki, że chyba ich w gazecie obsmaruje...kase trzymaja juz kupe czasu a nic nie robią, jakas porazka z tym pradem ;/ oby tylko do kwietnia zdazyli.... :(

lilly20
30-01-2012, 06:38
Witam! widzę, że nie tylko u nas był problem z przyłączem prądu :( woda na budowie to nasze marzenie :) ale co tam, trzeba sobie jakoś dawać radę. czarnakasia lista mnie też przeraziła ale to jest do zrobienia :) Pozdrawiam.

aksamitka
30-01-2012, 10:16
my mamy studnie, ale jest zamulona i nie ma nikogo chętnego kto by ja wyczyscił :(

lilly20
30-01-2012, 10:56
ha ha to macie fajnie u nas do tej pory to baniaki z wodą królowały :) dowożone super sprzętem - traktor :)

aksamitka
30-01-2012, 11:03
nie wiem jak to bedzie na wiosne, mamy baniaczek, musze dokupic rynne i bedziemy zbierac wode z dachu bo nie wiem czy uda sie wyczycscic ta studnie do rozpoczecia fundamentow

arjuna
30-01-2012, 11:45
Poza tym co wymieniłaś umowa powinna zawierać:
1. dokładny opis prac zgodnie z projektem;
2. termin rozpoczęcia i zakończenia prac;
3. kto odpowiada za materiał pozostawiony na budowie;
4. że po wykonanych pracach powinni po sobie posprzątać a nie burdel zostawić;
5. jeżeli płatność ma nastąpić transzami to określić to w zależności od postępów na budowie, np. zakończenie fundamentów 30%, do stropu 30 % itd.
6. kary umowne za nieterminowe prace, ma to znaczenie jeśli później będzie musiała wejść kolejna ekipa a nie będzie mogła bo ta przed nią będzie w zwłoce; ja kary określiłem procentowo od wartości za każdy dzień zwłoki czyli za poracę dłużej niż termin określony w umowie - nikt potem nie każe Ci ich egzekwować ale to bardzo dyscyplinuje obje strony;
7. gwarancja na wykonane prace, jaka długa i od kiedy biegnie;
8. wszelkie zmiany aneksuj potem do umowy żeby w trakcie nie wyszło że umowa nijak się ma do rzeczywistości.

a masz może tę umowę i moze mógłbyś nam podeslac?:):):)

Nefer
30-01-2012, 11:49
Ja nie chcę kopiować bo wiem ile to pracy i serca trzeba włożyć każdy ma inny gust ale jeśli będę budowała i mój pan majster powie że można okienko to nie pogniewasz sie na mnie że ściągam :P

A ściągaj Dziewczyno ile chcesz :):) Absolutnie nie jestem pod tym względem pazerna :):)

Dar0
30-01-2012, 12:14
Witajcie.
Jako, że w tym roku ruszam z budową to chyba w tym dziale powinienem się pojawić :D.
Właśnie szukam materiałów do budowy, więc chwilowo nie będę zbytnio aktywny, ale to się chyba zmieni bo przeglądam to forum i powiem, że mnie się tu podoba.
Domek to zmodyfikowany Madryt z biura Lipińscy.
Pozdrawiam.

Atlanta
30-01-2012, 12:17
Mnie antresole się podobają ale bym nie zrobiła.

Wodę mamy mieć na telefon czyli dzwonię a Pan przyjeżdża dzień dwa i gotowe. Na prąd będziemy czekać jeszcze ze 3-4 msc. Będzie ziemny. Mjusimy ratować się agregatem. Wodę chcemy podłączyć jak zejdą mrozy. Mamy o tyle kiepsko że media są po drugiej stronie ulicy i trzeba się przebijać co wiąże się z niemałymi kosztami.

Dar0 witam prawie sąsiada :D

marzenka i mariusz g
30-01-2012, 12:37
witam wszystkich
my dopiero czekamy na mapkę pod projekt, ma być w tym tygodniu, mamy zamiar budowac gracjana, ale to pewnie dopiero poznym latem bo z papierami sie nie wyrobimy, chyba ze jakims cudem daloby rade zaczac wiosną:wiggle:

banka22
30-01-2012, 13:00
ja mam pytania bo juz calkowicie oglupialam!!
czy warunki zabudowy to to samo co wypis i wyrys dzialki???:confused:

Atlanta
30-01-2012, 13:02
Banka nie, to zupełnie dwa różne dokumenty.

W skrócie wypis i wyrys to co tam się znajduje a warunki to co tam może się znaleźć ;)

aksamitka
30-01-2012, 13:13
wypis i wyrys to mapki a warunki zabudowy to opis co można i nie mozna na działce zbudować ( to tak w skrócie) warunki zabudowy sa zawsze indywidualne dla każdej działki- ja czekałam na nie 4 miesiące

banka22
30-01-2012, 13:32
dziekuje za odpowiedz!!:)

miłek
30-01-2012, 13:42
Witam Wszystkich
My również planujemy rozpocząć budowę w tym roku mam nadzieje ,że zdążymy z papierami a do Czarnej Kasi z prądem to w Szczecinie wszyscy mają problem.
Pozdrawiam

banka22
30-01-2012, 13:46
kurcze ale mam szczescie, nie potrzebuje WZ bo jest tam plan zagospodarowania terenu czy cos takiego sam wypis i wyrys mi starczy :):) czyli jedno z glowy, teraz tylko kupic projek domku!!

a co do pradu to juz mnie pan uswiadomil przez tel ze napewno do lata mi nie podlacza :/ wiec mam sie starac o budowlany a nie docelowy, niech mnie w d... pacaluja nie bede 4tys wydawac na budowlany!!

ewastudio1
30-01-2012, 13:51
A ściągaj Dziewczyno ile chcesz :):) Absolutnie nie jestem pod tym względem pazerna :):)

:popcorn:już mi lepiej ha ha

aksamitka
30-01-2012, 14:03
kurcze ale mam szczescie, nie potrzebuje WZ bo jest tam plan zagospodarowania terenu czy cos takiego sam wypis i wyrys mi starczy :):) czyli jedno z glowy, teraz tylko kupic projek domku!!
!
jezeli w twojej miejscowosci jest Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego to masz jeden klopot mniej :) czyli potrzebujesz wyrys, wypis i ten plan :)

Kainna
30-01-2012, 14:42
Witam,
Również startujemy z budową w okolicach marca-kwietnia 2012 :) Okolice Pruszkowa. Cały zeszły rok to było brnięcie przez papierzyska, urzędy, stempelki, ale udało się :) Powodzenia dla wszystkich budujących!

annaka
30-01-2012, 14:48
Przywitam się i ja:) Jak wszyscy powyżej liczę że wraz z nadchodzącą wiosną rozpoczniemy budowę wymarzonego domku...forum od wielu miesięcy jest moim ulubionym miejscem w sieci:P Co do samej budowy: wszelkie formalności generalnie za nami, generalnie bo pierwsze podejście do złożenie papierków w starostwie niestety nieudane:rolleyes: jakieś formalne błędy (w moim odczuciu wymysły tutejszego starostwa ale cóż:bash:) myślę że w tym tygodniu zostaną złożone i tylko czekać na PNB - niestety u nas dość długo z tego co wiem, dlatego też budowa pewnie raczej późną wiosną albo wczesnym latem. Projekt domu indywidualny, miała być Mirabelka z Archonu (pierwsza miłość:P) z pewnymi zmianami ale z powodu wielu czynników się nie udało, choć z drugiej strony teraz mamy w naszym odczuciu dom idealnie dopasowany do naszych wymagań. Domek ok.190m, z garażem, prosty-klasyczny, z dachem dwuspadowym i jedną lukarną - co do samej bryły wątpliwości nigdy nie było, to jest dom naszych marzeń :) Mamy zakupiony Porotherm, kilka drobnych rzeczy, zadatkowaliśmy stal i na razie tyle. Prądu budowlanego nie bierzemy, będziemy 'pożyczać' z obecnego domu ;), woda z własnej studni wykopanej jesienią (nie mamy możliwości podłączenia do wodociągu), ekipa jest...Na ten rok i na chwilę obecną planujemy SSO/SSZ i już się nie mogę doczekać. Pozdrawiam:bye:

dusiaka
30-01-2012, 15:20
Witajcie :welcome:
Mam nadzieję, że przygarniecie ;)
Na wiosnę planuję rozpocząć budowę małego, prostego domku:
http://www.mgprojekt.com.pl/anatol
Obecnie czekam na PnB. Do działki nie ma jeszcze doprowadzonego prądu, wody, ani gazu ( w razie potrzeby mam uprzejmych sąsiadów). Mam wydane warunki i podpisane umowy przyłączeniowe dot. gazu i prądu, ale z budową przyłączy trzeba czekać na ocieplenie.
Jeśli w lutym dostanę PnB to ruszam po kredyt i zaczynam marzec/ kwiecień :wiggle:

kupiecjudex
30-01-2012, 15:21
A jak rozwiązujecie problem z wodą. Ja mam hydrant 15 m od granicy działki ale z niego wodąciągi nie chcą się zgodzić na pobór wody, bo podobno wtedy nie będą mogli policzyć ubytków z sieci. Paradoks, tylko ją ukraść z tego hydrantu zostaje, raczej nie będę ryzykował. I teraz trzeba ją przywieźć w jakimś baniaku, ale skąd, gdzie załatwić (wypożyczyć) taki baniak? Wodę do mnie podciągną na jesieni ... do tego czasu to już będzie dom stał, o ile wodę załatwię.

patoolek
30-01-2012, 15:30
Witam wszystkich
My również chcemy startować z budową jak tylko pogoda pozwoli, wszelkie papierki pozwolenia i przyłącza mamy już załatwione. Nasz domek to "Dom w lilakach" PDG z Archona. Niestety jak czytam wasze wpisy to się obawiam że damy radę, jak narazie mamy stal na fundamenty, a własciwie płytę fundamentową i kierownika budowy :D gdzie tam reszta. A po drodze czeka nas jeszcze wesele 9 czerwca taka kumulacja wszystko naraz;)
Trzymam kciuki za wszystkich startujących i sprzyjającej pogody życzę Wam i Nam :)

ziuta62
30-01-2012, 15:34
Witam!
Banka sprawdż sobie te MPZP przed zakupem proejktu. Tak aby mieć pewność co do kąta dachu, a czasem kształtu i koloru. W różnych rejonach są różne wymagania. Aby uniknąć zmian w projekcie, które czasem bywają niemożliwe lub nieopłacalne.
Pozdrawiam!

banka22
30-01-2012, 15:44
ok.dzieki za rade!!:)

Nefer
30-01-2012, 16:58
I zrób badania gruntu. Żeby potem nie płakać.

misia_bella
30-01-2012, 17:58
Cześć wszystkim:) Mam nadzieję, że będziemy się wspierać w doli (która przeważy) o niedoli [której nie chcemy;)].

Budujemy się pod Warszawą. Dom z pracowni Archon "Dom w moliniach" z maleńkimi modyfikacjami, ale to szczególiki. Firma wybrana, umowa wstępna podpisana i zdajemy się na nich w znacznym stopni, bo nie znamy się, pracujemy i nie mamy czasu;) Niezły mix przed budową, mam nadzieję, że to wszystko wypali, że kasa szybko nie stopnieje i że zachowamy spokój i dobre samopoczucie do końca [tyle się człowiek naczytał o koszmarach budowy, że skóra cierpnie;/].
Zaczynamy w kwietniu, może ogrodzenie w marcu, ale to od naszego Najwyższego zależy jaką nam aurę sprawi:)

Pozdrawiamy wszystkich i liczymy na Wasze wsparcie, rady:)

manika
30-01-2012, 18:29
A jak rozwiązujecie problem z wodą. Ja mam hydrant 15 m od granicy działki ale z niego wodąciągi nie chcą się zgodzić na pobór wody, bo podobno wtedy nie będą mogli policzyć ubytków z sieci. Paradoks, tylko ją ukraść z tego hydrantu zostaje, raczej nie będę ryzykował. I teraz trzeba ją przywieźć w jakimś baniaku, ale skąd, gdzie załatwić (wypożyczyć) taki baniak? Wodę do mnie podciągną na jesieni ... do tego czasu to już będzie dom stał, o ile wodę załatwię.
Ja zakupiłam okazyjnie taki zbiornik na wodę 1000l w aluminiowej konstrukcji w dobrej cenie za 140 zł. Mogę dać namiar jeśli jesteś ze Śląska.

arjuna
30-01-2012, 18:48
A jak rozwiązujecie problem z wodą. Ja mam hydrant 15 m od granicy działki ale z niego wodąciągi nie chcą się zgodzić na pobór wody, bo podobno wtedy nie będą mogli policzyć ubytków z sieci. Paradoks, tylko ją ukraść z tego hydrantu zostaje, raczej nie będę ryzykował. I teraz trzeba ją przywieźć w jakimś baniaku, ale skąd, gdzie załatwić (wypożyczyć) taki baniak? Wodę do mnie podciągną na jesieni ... do tego czasu to już będzie dom stał, o ile wodę załatwię.

pomyśl nad studnią. w zalezności od glebokości, na ktorej się ona znaduje odwiert+montaż wynosza między kilka a kilkanaście tyś. My się na nią decydujemy, kosszty wody sa wszak bardzo duże. Bedziemy ją mieli do wc, kąpieli, ogrodu. w Twoim przypadku w grę wchodziłyby jeszcze badania, ktre musialbys powtarzac, by miec pewność, że woda, ktora pijesz jest zdatna.

Konto usunięte na żądanie
30-01-2012, 19:54
Witam Wszystkich
My również planujemy rozpocząć budowę w tym roku mam nadzieje ,że zdążymy z papierami a do Czarnej Kasi z prądem to w Szczecinie wszyscy mają problem.
Pozdrawiam

miłek a skąd wiesz;)?

Z tym prądem to jakieś przegięcie - teortycznie w umowie jest napisane, że projekt powinni mieć do grudnia 2011 a od grudnia 2011 do kwietnia 2012 mieli juz miec zbudowane przyłącze. JAk narazie jest koniec stycznia, a oni nie złożyli nawet wniosku o pozwolenie na budowe. Zostaje luty i marzec - jak znam życie to opieszałość Pana XYZ będzie tak ogromna, że oczywiście na 1 kwietnia prądu nie będzie - zastanawia mnie tylko jak oni się wykręcą z terminów które są w umowie.

NAjwiększym hitem dla mnie jest to, że budowa będzie w Mierzynie k. Szczecina, z prądem podlegamy pod Szczecin, woda Goleniów,, gaz również Szczecin. Połowa papierów do załatwienia była w Dobrej, połowa w Policach. Masakra!

P.S. buduje się może ktoś z okolic? :) mierzyn, stobno, szczecin - gumieńce;)? itp?

pozdrowienia dla Wszystkich:))

Konto usunięte na żądanie
30-01-2012, 19:58
Zapomniałam dodać, że już raz wpadłam z awanturą do Enea, po tym jak pracownik zbywał mnie przez 3 tygodnie nieodbieraniem telefonów i odrzucaniem połączeń oraz po tym jak odkryłam, że to co mówi pracownik niekoniecznie zgadza się z rzeczywistością - i mmuszę przyznać, że po tym troche popchnęli sprawe do przodu, może po prostu lubią jak sie wpadnie do nich i po prostu "wydrze morde" bo inaczej nie dociera. ;/

Konto usunięte na żądanie
30-01-2012, 20:02
patoolek -nalepszego na nowej drodze:)

ewastudio1
30-01-2012, 20:13
Fajnie,że jest nas coraz więcej :)

ewastudio1
30-01-2012, 20:17
Ja od wczoraj mam już ekipe i cieszę sie niezmiernie choć dopiero zaczniemy we wrześniu( brak terminów) ale slyszałam że na dobrą ekipe trzeba czekać :popcorn:

Nefer
30-01-2012, 20:22
miłek a skąd wiesz;)?
Zostaje luty i marzec - jak znam życie to opieszałość Pana XYZ będzie tak ogromna, że oczywiście na 1 kwietnia prądu nie będzie - zastanawia mnie tylko jak oni się wykręcą z terminów które są w umowie.



Zaproszą na podpisanie aneksu do umowy zmieniającego termin. Przerobiłam dwa. Masz innego dostawcę ? Nie ? Więc podpiszesz :)

Atlanta
30-01-2012, 20:33
Mam pytanko-czekam na pnb. Kiedy dostanę swój projekt domu (czy wogóle dostanę)?

kupiecjudex
30-01-2012, 20:36
Ja zakupiłam okazyjnie taki zbiornik na wodę 1000l w aluminiowej konstrukcji w dobrej cenie za 140 zł. Mogę dać namiar jeśli jesteś ze Śląska.

Kawałem mam na Śląsk:o nie chodzi mi o sam zbiornik ale w jaki sposób go napełnić, czyli w jaki sposób tą wodę zorganizować. Kupić ją gdzieś ale gdzie? Czy jakiegoś bajora gdzieś szukać i se nalewać konewką :P
Jakoś nie mam koncepcji na tą wodę.

kupiecjudex
30-01-2012, 20:38
pomyśl nad studnią. w zalezności od glebokości, na ktorej się ona znaduje odwiert+montaż wynosza między kilka a kilkanaście tyś. My się na nią decydujemy, kosszty wody sa wszak bardzo duże. Bedziemy ją mieli do wc, kąpieli, ogrodu. w Twoim przypadku w grę wchodziłyby jeszcze badania, ktre musialbys powtarzac, by miec pewność, że woda, ktora pijesz jest zdatna.

Studnia trochę kosztowna, a woda w okolicy nienajlepsza nie nadawała by się raczej do picia wszyscy w okolicy mają z wodociagu.
A kopać studnię tylko na potrzeby budowy to chyba przegięcie by było, do tego drogie.

lilly20
30-01-2012, 21:11
Na dobrą ekipę nawet warto czekać, jak szczęście dopisze to masz wtedy spokojną budowę :) tego nam i WAM wszystkim życzę.

Nefer
30-01-2012, 21:18
Studnia trochę kosztowna, a woda w okolicy nienajlepsza nie nadawała by się raczej do picia wszyscy w okolicy mają z wodociagu.
A kopać studnię tylko na potrzeby budowy to chyba przegięcie by było, do tego drogie.

Też uważam, że to przegięcie.

Nefer
30-01-2012, 21:19
Mam pytanko-czekam na pnb. Kiedy dostanę swój projekt domu (czy wogóle dostanę)?
Projekt załączyłaś co PnB. Dwa egzemplarze zostają w urzędzie - dwa do Ciebie wracają. PO zatwierdzeniu projektu musisz pojechać do urzędu po dziennik budowy (piecząteczki na nim) i wtedy dostaniesz też PnB. Pamiętaj, że decyzja musi się uprawomocnić.

ewastudio1
30-01-2012, 21:25
Na dobrą ekipę nawet warto czekać, jak szczęście dopisze to masz wtedy spokojną budowę :) tego nam i WAM wszystkim życzę.

Mam taką nadzieję że będzie w miarę dobra

LES2011
31-01-2012, 00:19
Witam wszystkich, ja również mam plan budowy domu na bardzo małej działce tj. 337m w centrum miasta. Chciałbym zacząć w którymś momencie tego roku, ale... Miejsce to posiadam od paru lat i wreszcie postanowiłem zrobić ten pierwszy krok i ogrodzić swoją część. Poprosilem geodetę o wznowienie kamieni granicznych i na ich podstawie postawilem ogrodzenie z siatki z bramą wjazdową , działka została odcięta od większej reszty ok 450m z kamienicą przy ulicy ,dojazd do działki na prawie służebności. Cóż po tygodniu sąsiadka zażądała rozbiórki i przesunięcia ogrodzenia ,bo według niej jest za blisko kamienicy , niezgodnie z jej "mapką". Firma geodezyjna zrobiła wszystko ściśle według zasad, ręczą za swoje pomiary na koniec wyniki pomiarów zostały uwidocznione w operacie i złożone w Wydziałe Goedezji w Urzędzie Miejskim. Chyba już czeka mnie pierwsza "batalia" ....

lilly20
31-01-2012, 06:39
Współczuję sąsiadki... LES2011 a według jakiego projektu budujesz?

lilly20
31-01-2012, 06:42
Projekt załączyłaś co PnB. Dwa egzemplarze zostają w urzędzie - dwa do Ciebie wracają. PO zatwierdzeniu projektu musisz pojechać do urzędu po dziennik budowy (piecząteczki na nim) i wtedy dostaniesz też PnB. Pamiętaj, że decyzja musi się uprawomocnić.

W moim przypadku było tak, że dziennik budowy musiałam mieć zakupiony :) Urząd w moim mieście nic nie daje za darmo ;)

aksamitka
31-01-2012, 06:45
chyba nigdzie nie daja, ja tez zakupiłam , ale bez przesady koszt to zaden

koliberek83
31-01-2012, 08:00
W moim przypadku było tak, że dziennik budowy musiałam mieć zakupiony :) Urząd w moim mieście nic nie daje za darmo ;)

Witam,
Ja też musiałam kupić, nigdzie nie ma za darmo :)

koliberek83
31-01-2012, 08:01
Witam,
Poszukuję ekipy do budowy domku w Jaworznie (woj. śląskie), czy możecie polecić kogoś sprawdzonego i w miarę niedrogiego?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Atlanta
31-01-2012, 08:23
Dzięki za odpowiedź. Ja dostałam i dziennik budowy i tablicę gratis do projektu, zawsze to jakaś oszczędność :wink:

Potrzebuje projektu bo chciałam dać do wyceny do tartaku, znajomy dał cynk że ma drewno zdrożeć. Ciekawe ile w tym prawdy ;)

arjuna
31-01-2012, 09:15
Studnia trochę kosztowna, a woda w okolicy nienajlepsza nie nadawała by się raczej do picia wszyscy w okolicy mają z wodociagu.
A kopać studnię tylko na potrzeby budowy to chyba przegięcie by było, do tego drogie.

Na potrzeby budowy to raczej nie, ale na potrzeby domowe raz na zawsze-to nie taki zły pomysl;)
Choć jeśli u Ciebie z tego co piszesz woda kiepskiej jakości, to rzeczwiście masz problem.

ps. dzięki za maila, na pewno zrobimy z tej umowy użytek.

manika
31-01-2012, 10:24
Witam,
Poszukuję ekipy do budowy domku w Jaworznie (woj. śląskie), czy możecie polecić kogoś sprawdzonego i w miarę niedrogiego?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
No właśnie ja mam też ten problem. Polecane firmy budowlane są zajęte, więc ogłosiłam przetarg na budowę i szok zgłosiło sie w ciągu 5 dniu ok.40 firm:jawdrop:
I teraz problem kogo wybrać???
Przedział cenowy jest ogromny. Założyłam, że nie wybieram, ani super tanich, ani najdroższych. Obecnie jeżdżę po budowach oglądam inne domy wybudowane przez te firmy i jest coraz gorzej. Kogo wybrać ???

manika
31-01-2012, 10:27
Mogę dać namiary na firmy, bo też buduję niedaleko Katowic. Ale, czy są godne polecenia nie wiem?;)

Atlanta
31-01-2012, 10:39
Manika a nie masz nikogo z polecenia? (nie mylić ze znajomym, bo tu już wiele razy się przejechałam, nigdy więcej).

S.P.
31-01-2012, 11:11
Ja buduję dom Kaliope 2 z Extradomu.

lilly20
31-01-2012, 11:13
Powiem Wam, że dobrze jest zobaczyć budowy firmy na którą chcemy się zdecydować, jeździliśmy z mężem gdzie się dało :) Tak samo jak wybieraliśmy projekt, woleliśmy najpierw zobaczyć jak taki dom wygląda i spotkaliśmy wiele życzliwych ludzi. Niektóre domy były już urządzone i zamieszkane. Naszą firmę mamy z polecenia i też jużniestety na ten rok mają mnóstwo roboty. Umowę podpisywaliśmy w październiku 2011 a projekt do wyceny robocizny dostarczyliśy im w sierpniu.

miłek
31-01-2012, 12:05
Zaproszą na podpisanie aneksu do umowy zmieniającego termin. Przerobiłam dwa. Masz innego dostawcę ? Nie ? Więc podpiszesz :)
Czarna Kasiu na twoje pytanie odpowiedziała Nefer, a co do tego gdzie buduje to po przeciwnej stronie Szczecina tzn. Prawobrzeże. Pozdrawiam

aksamitka
31-01-2012, 13:06
Potrzebuje projektu bo chciałam dać do wyceny do tartaku, znajomy dał cynk że ma drewno zdrożeć. Ciekawe ile w tym prawdy ;)
my chcemy juz zamowic wieżbe, mamy jej dość sporo wiec nie bedzie tak szybko

Konto usunięte na żądanie
31-01-2012, 14:59
Miłek a gdzie stawiasz chatke:)? Ja obecnie na prawobrzeżu mieszkam:) Chętnie bym się tu wybudowała, ale działka akurat na Mierzynie była:)

Nefer
31-01-2012, 15:26
W moim przypadku było tak, że dziennik budowy musiałam mieć zakupiony :) Urząd w moim mieście nic nie daje za darmo ;)
No pewnie , że nie za darmo :):):)

ulka76
31-01-2012, 15:58
Witam wszystkich bardzo serdecznie !
Cieszę się, że ktoś pomyślał o TYCH, którzy zaczynają się borykać z tak ogromną inwestycją i założył taką stronkę.
My z mężem w listopadzie kupiliśmy działkę całe 0.1017a położonej niedaleko Rzeszowa (mam zdjęcie ale nie wiem jak dodać?)
Od razu kupiliśmy wymarzony projekt "W rododendronach 6" odbicie lustrzane oczywiście ze zmianami.
W tej chwili czekamy już na ostateczne pozwolenie ( ustawowo 63 dni ) Mamy zamiar rozpocząć w miarę jak najszybciej, ale wiecie jak to jest...:bye:

goszka21
31-01-2012, 16:12
Witam cieplutko w ten mroźny dzień
Ten rok ma być pod wieloma wzgledami dla nas wyjątkowy, bo...primo zaczynamy <chyba> budowę uroczego małego odpowiedniego dla naszego wieku domku. Zakochałam się w projekcie studiaz500.....z136....Projekt już kupiony, wnioski o przyłącza złożone..jeszcze tylko kilka<naście..dziesiąt..set> innych papierków..i...
Będziemy potrzebować wsparcia..forumowego i wszystkich tych co mają te "szkołę jazdy "za sobą>
Miło mi gościć u Was..
Pozdrowienia:):):):)):)

gosia2610
31-01-2012, 16:55
Zamierzenia na ten rok:
-postawic szkieleciaka w stanie developerskim- Szyper 4 Dr
-ekspresowo położyc płytki w łazience i kuchni, zamontowac co potrzebne( WC, prysznic)
- urządzic pokój dla dziecka, wnieśc jego pół tony zabawek i dopiero wtedy na spokojnie urzadzic dom

mam nadzieję że przeszkodą nie będzie zakład energetyczny:) liczymy na serce Pani za biurkiem... no chyba że chciałaby żebyśmy poszli z dzieckiem pod most

-ostatni punkt w planie to założenie dziennika, sama znalażłam tylko jeden z szyprem:(

Puki co czekamy na pozwolenie na budowę i mamy podpisaną umowę z wykonawcą.
daleka droga przed naszą rodzinką

ulka76
31-01-2012, 18:02
Dzisiaj mąż zakupił stal i załatwił 12kubików żwiru na drogę.. wreszcie coś się dzieje;)

manika
31-01-2012, 18:27
Manika a nie masz nikogo z polecenia? (nie mylić ze znajomym, bo tu już wiele razy się przejechałam, nigdy więcej).
Na początku dzwoniłam do firm z polecenia znajomych, ale te firmy zajęte. Szukałam na forach z polecenia, to albo nikt nie odbierał, albo też zajęci.
Więc nie pozostało mi nic innego jak ogłosić przetarg na budowę.
No i teraz dostaję kosztorysy. Jak jest ok, to się umawiam i oglądam budowę, rozmawiam. I tak w kółko. Obecnie już mam parę firm, które wydają mi się rzetelne, ale jeszcze nie podjęłam decyzji.:)

S.P.
31-01-2012, 18:53
Zdecydowanie polecam obejrzeć domy, które wybudował wasz potencjalny wykonawca. Odradzam układ szef ekipy jako kierownik budowy. A z rzeczy przyjemnych, to dzisiaj odebrałam pozwolenie na budowę, od razu złożyłam wniosek o wydanie dziennika. Teraz tylko czekać na poprawę pogody i do roboty.Od jutra zabieram się za gromadzenie materiałów.

Kurdybanek
31-01-2012, 18:58
Witam,
Poszukuję ekipy do budowy domku w Jaworznie (woj. śląskie), czy możecie polecić kogoś sprawdzonego i w miarę niedrogiego?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Witaj koliberek83 - wygląda, że będziemy niedalekimi sąsiadami. My mamy ekipę z Dulowej - polecona.
Pozdrawiam.

annaka
31-01-2012, 19:45
Dzisiaj mąż zakupił stal i załatwił 12kubików żwiru na drogę.. wreszcie coś się dzieje;)

Gratulacje pierwszych zakupów które tak cieszą, później pewnie z mniejszą przyjemnością wydaje się banknociki:P W jakiej cenie u Was stal? My zadatkowaliśmy narazie po 2600zł podobno dobra cena:rolleyes: a niestety potrzebujemy podobny aż 3 tony...

aloni
31-01-2012, 20:45
My tak jak juz pisałam zaczynamy budowę marzec/kwiecień. W piątek dostaliśmy pozwolenie na budowę po 1,5 miesiąca czekania. Zaskoczona jestem, że poszło bardzo sprawnie.
Dziś rozmawialiśmy z ekipą i szefu ma nam zrobić plan tego co musimy zakupić na czas budowy.
Zastanawiam się czy jest możliwość wprowadzenia się np. na następną zimą. Zamieszkalibyśmy tylko na parterze.
może ma ktoś doświadczenie w tej kwestii?

pukul
01-02-2012, 05:29
tyle nieśmiałych osób, że może i ja w końcu odważę się coś napisać... Budujemy dom wg projektu indywidualnego - baaardzo wąska działka, woj. świętokrzyskie. Mamy już baaaardzo dużo :) tzn stan zero - budowała firma - cena 23 tyś z materiałami ale mam kilka zastrzeżeń i dalej budujemy syst. gosp. Zakupiłam porotherm - cena 5,00 z dowozem 30km i rozładunkiem, stal - 2850 zł, więźbę i drobiazgi (izofol i coś tam jeszcze do izolacji)...
mam ogromny -tak mi się wydaje - problem (który mi spędza sen z powiek) a mianowicie firma robiąca fundamenty nie dała żadnej izolacji na ławy - a czytam że wszyscy dają, zrezygnowali też z folii kubełkowej - bo "bez sensu" woda jest poniżej 30 m a grunt to opoka. powiedzcie - błagam - czy to bardzo duży błąd i czy da sie to naprawić...
... no i wpuść tu nieśmiałą babę na forum to nie będzie mogła skończyć
pozdrawiam i dziękuje za ewentualne wskazówki

kuniaa
01-02-2012, 07:46
To i ja sie podłaczam do grupy...mielismy zaczac budowę w ubiegłym roku na wiosne ale nie ma to jak czekac prawie 2 lara na WZ!!!!!! Pierwsze WZ gmina wystawiła złe więc skierowaliśmy sprawę do SKO..po odpowiedzi z SKO wszystko od nowa istny KOSZMAR..ale tak to jest jak ......siedzą w gminie za biurkiem. Koniec konców 11.01.2012r otrzymalismy WZ ..teraz architekt tworzy adaptacje i czekamy na PNB. Liczymy czy nie liczymy jak pogoda tylko dopisze w kwietniu zaczynamy. Budujemy BRZOZE . Ekipa zamówiona juz od zeszłego roku..Pustaki , stal , deski czekają juz 2 rok..
Dziennik tez był założony w zeszłym roku..
Czas wiec zaktualizowac dziennik..
A..z ważnych rzeczy poczynionych na działce ..sami zrobiliosmy drogę dojazdową 200m, wkopaliśmy rurę pod wodę tez 200m, i mamy prąd nie wiem jak nam sie udało to załatwic z enionem...ale tam tez mam wrazenie pracuja ..pi pi.. słowo niecenzuralne. ( zreszta nawet chyba nie wrazenie tylko fakt bo jak można zrobić przyłącz na innej działce niż jest w papierach - zreszta temat woda, kto miał do czynienia z tą instytucja sam wie ...jedno słowo ciśnie sie na usta )

Trzymajcie wiec kciuki ...oby sie nam wszystkim udało...

KRISTEL
01-02-2012, 08:23
Witam wszystkich budujących w 2012 r.Wraz z mężem budujemy nasz domek według projektu http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcja=szczegoly&id_domku=67.
ERYK jest domem, który nam się bardzo spodobał pod każdym względem.Parterówka-nie chcemy już dreptać po schodach,rozkład pomieszczeń-duże sypialnie i prosty rozkład wewnątrz domku, i najważniejsza rzecz,prawidłowy ,pod każdym względem do planu przestrzennego.Budowę zaczynamy zaraz ,jak tylko pogoda na to pozwoli .Obecnie czekamy na PNB.Będziemy budować metodą gospodarczą.Cieszę się bardzo ,że powstał taki post ,mam nadzieję ,że razem zrobimy wszystko .

aksamitka
01-02-2012, 08:28
rozrasta nam sie grono :)

miłek
01-02-2012, 11:25
Miłek a gdzie stawiasz chatke:)? Ja obecnie na prawobrzeżu mieszkam:) Chętnie bym się tu wybudowała, ale działka akurat na Mierzynie była:)
Czarnakasiu mam zamiar budować się w Śmierdnicy, a Ty skąd? Może się znamy w końcu Szczecin nie jest taki duży:)

S.P.
01-02-2012, 12:24
Zastanawiam się czy jest możliwość wprowadzenia się np. na następną zimą. Zamieszkalibyśmy tylko na parterze.
może ma ktoś doświadczenie w tej kwestii? To wszystko kwestia wykonawców i zsynchronizowania robób, powinno się udać. Powiem szczerze, że ja też mam takie plany a jeszcze łopata nie wbita.
Poprzedni dom budowałam od 8 marca do 5 września i wprowadziłam się do gotowego domu, na budowie wolne były tylko niedziele.

gosia@
01-02-2012, 16:32
To wszystko kwestia wykonawców i zsynchronizowania robób, powinno się udać. Powiem szczerze, że ja też mam takie plany a jeszcze łopata nie wbita.
Poprzedni dom budowałam od 8 marca do 5 września i wprowadziłam się do gotowego domu, na budowie wolne były tylko niedziele.Budowe zaczynałam w czerwcu, mieszkałam w gotowym, urzadzonym domu w lutym. Powodzenia

Nefer
01-02-2012, 16:35
i wielkości domu...

Konto usunięte na żądanie
01-02-2012, 18:16
Ja Szczecin - Zdroje :)

ulka76
01-02-2012, 19:40
Mąż płacił za stal 2450 za tonę

kama33
01-02-2012, 19:57
Mąż płacił za stal 2450 za tonę

Ulka -- gdzie kupowałaś stal w takiej cenie? Doczytałam, że gdzieś koło Rzeszowa budujecie, więc moze i mnie opłacałoby sie tam kupic. Ostatnio jak pytalismy to 3000 zł wołali :/

S.P.
01-02-2012, 20:56
Czarnakasia , ja Krzekowo.

mgk
02-02-2012, 07:46
Witam wszystkich. Też chcemy rozpocząć budowę naszego domku wczesną wiosną. Na razie czekamy jednak na PnB. Do tej pory tematy budowy to droga przez męki, rok zajęło uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy (do 3 razy sztuka - przeszkody to RZGW i sąsiedzi - jeszcze nie mieszkamy a już ich kochamy :confused:). By nie marnować czasu ogrodziliśmy działkę, co prawda tylko z 3 stron, front to pieśń przyszłości - na razie tylko prowizorka, poza tym materiały na domek zakupione (brakuje więźby i dachówki- tą jednak już wstępnie wybraliśmy, o ile nie zmienią się nam jeszcze wizje), casting na wybór wykonawcy za chwilę wyłoni zwycięzcę. Cóż, byle do wiosny. Budujemy się w okolicach Mielca.

annaka
02-02-2012, 09:42
Ulka -- gdzie kupowałaś stal w takiej cenie? Doczytałam, że gdzieś koło Rzeszowa budujecie, więc moze i mnie opłacałoby sie tam kupic. Ostatnio jak pytalismy to 3000 zł wołali :/

To rzeczywiście dobra cena...my niby też kupiliśmy po 2600 ale to już było okazyjnie i po znajomości w składzie, wszędzie już dużo wyższa cena właśnie ok. 3000zł

A ja dzisiejszego poranka znowuż spędziłam godzinę u miłego Pana urzędnika w budownictwie:bash: I wniosek o pozwolenie dalej nie złożony:bash: Mam tylko nadzieję że była to moja ostatnia wizyta...

pukul
02-02-2012, 10:07
chyba w sprawie porady na mój problem to źle trafiłam bo odpowiedzi brak :) ale to przywilej początkujących - błądzenie :)

Nefer
02-02-2012, 10:15
tyle nieśmiałych osób, że może i ja w końcu odważę się coś napisać... Budujemy dom wg projektu indywidualnego - baaardzo wąska działka, woj. świętokrzyskie. Mamy już baaaardzo dużo :) tzn stan zero - budowała firma - cena 23 tyś z materiałami ale mam kilka zastrzeżeń i dalej budujemy syst. gosp. Zakupiłam porotherm - cena 5,00 z dowozem 30km i rozładunkiem, stal - 2850 zł, więźbę i drobiazgi (izofol i coś tam jeszcze do izolacji)...
mam ogromny -tak mi się wydaje - problem (który mi spędza sen z powiek) a mianowicie firma robiąca fundamenty nie dała żadnej izolacji na ławy - a czytam że wszyscy dają, zrezygnowali też z folii kubełkowej - bo "bez sensu" woda jest poniżej 30 m a grunt to opoka. powiedzcie - błagam - czy to bardzo duży błąd i czy da sie to naprawić...
... no i wpuść tu nieśmiałą babę na forum to nie będzie mogła skończyć
pozdrawiam i dziękuje za ewentualne wskazówki

Po pierwsze : kierownik budowy. Musi na to popatrzeć i zdecydować. Musisz mieć izolację, bo będzie podciągało wode.

arjuna
02-02-2012, 10:35
folii kubełkowej na fundamenty my tez dawać nie bedziemy. Jednak, by nam piwnica i fundamenty nie stały w wodzie zaizolujemy to kilkoma warstwami papy, pod nia styropian, dookoła zwir i porzadna opaska odwadniająca.
Jesli nie masz niczym zaizolowanych fundamentow, to niech to odkopia i zrobią porzadnie, bo wyglada to na fuszerkę.

S.P.
02-02-2012, 10:48
Pukul, koniecznie odpytaj kierownika na tę okoliczność. Izolacja między ławą a ścianką fundamentową musi być, w każdym razie tak jest w projektach. Izolacja pionowa jest do uratowania, po prostu trzeba odkopać i założyć ją.

kupiecjudex
02-02-2012, 11:11
chyba w sprawie porady na mój problem to źle trafiłam bo odpowiedzi brak :) ale to przywilej początkujących - błądzenie :)

Gdzieś jest na forum taki wątek ale jak go teraz odszukać ....... nie wiem. Rzecz była taka że ktoś robił izolację poziomą w wfundamentach starego domu. Są podobno jakieć firmy które podcinają te fundamenty i wsuwają tam izolację poziomą. Ale może u ciebie można to jakoś prościej i taniej rozwiązać, ale to już jekiegoś fachowca trzeba by się poradzić.

kupiecjudex
02-02-2012, 11:13
Znalazłem, może ci się przyda.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?193554-Wykonywanie-przepony-poziomej

cronin
02-02-2012, 15:36
To ja również się przywitam. Mieliśmy zaczynać w zeszłym roku, wszystko było już gotowe (pnb, ekipa itd) ale się odmieniło i wygląda na to że wystartujemy w tym, z inną działką, domem, mam tylko nadzieję że ekipa będzie ta sama :) Chcemy zacząć k. lipca bez szaleństw zimowych.
Ps. Nefer dzięki za listę właśnie jej szukałam :)
Ps. 2 : Pukul, dorabianie teraz izolacji między ławą a bloczkami to kosztowna zabawa, robi się to w starych domach, może wystarczy jeśli zaizolujesz pionowo i między fundamentem a pierwszą warstwą bloczków parteru.

pukul
02-02-2012, 17:01
dziękuje Wam bardzo za wszystkie wskazówki! nie wiem co robić. mam umowę z poprzednim wykonawcą i zdjęcia krok po kroku. zastanawiam się czy się nie upominać o swoje i niech poprawia fuszerke. ale tak czy siak to wszystko mnie przeraża i mam dość już na samym początku
też myślałam o tym żeby jakoś "podwójnie" zaizolować między ścianą fundamentową a ścianami parteru ale już sama nie wiem... bloczki fundamentowe są posmarowane jakimś czarnym mazidłem :) ale tylko raz i na to od zewnątrz styrodur

pukul
02-02-2012, 17:05
a kolejny błąd - chyba - jaki znalazłam to brak kanału napowietrzającego kominek. czy nie powinien być w warstwie piachu pod chudziakiem?

Nefer
02-02-2012, 17:05
Pukul- najpierw kierbud. W Twoim projekcie jest jasno napisane gdzie i jak zrobić izolacje. Ekipa ma obowiązek robić zgodnie z projektem. Czy kierbud odebrał fundamenty ? Wpisał w dziennik ? Oczywiście , że jeśli jest źle to ROZEBRAĆ. Masz za dużo pieniędzy ? Ekipa ma poprawić. O ile rzeczywiście jest źle.
Może być dysperbit i styrodur. Ale co z poziomymi izolacjami ?
Masz chudziak wylany ?

kupiecjudex
02-02-2012, 17:28
a kolejny błąd - chyba - jaki znalazłam to brak kanału napowietrzającego kominek. czy nie powinien być w warstwie piachu pod chudziakiem?

Kanał pod chudziakiem w piachu, do tego dobrze ocieplony.




Pukul- najpierw kierbud. W Twoim projekcie jest jasno napisane gdzie i jak zrobić izolacje. Ekipa ma obowiązek robić zgodnie z projektem. Czy kierbud odebrał fundamenty ? Wpisał w dziennik ? Oczywiście , że jeśli jest źle to ROZEBRAĆ. Masz za dużo pieniędzy ? Ekipa ma poprawić. O ile rzeczywiście jest źle.
Może być dysperbit i styrodur. Ale co z poziomymi izolacjami ?
Masz chudziak wylany ?

Skoro miał firmę to pewnie kierbud był od nich to robił wpisy do dziennika jak mu szef firmy kazał

Nefer
02-02-2012, 17:37
Jak kierbud podpisał to będzie bekał. Jego odpowiedzialność.

dorota7602
02-02-2012, 19:30
Witam serdecznie :)

Mam zamiar zacząć budowę swojego miejsca na ziemi :)
W tym tygodniu kupiłam działkę ..............no i...hmmm... biuro nieruchomości tzn. Pan sprzedający mi działkę powiedział , że jak już będę miała projekt to mam podjechać do niego i on mi załatwi wszystkie pozwolenia itp. no wybrałam sobie projekt :WYKWINTNY: MURATOR C280 :) projekt w sprzedaży od 20 lutego :) więc zadzwoniłam do Pani pytając o "MOJEGO WYBRAŃCA " no i mogę go kupić :) mam tylko pytanie....czy biuro projektów musi samo załatwiać mi wszystkie pozwolenia dotyczące budowy pozwolenia ??

dorota7602
02-02-2012, 19:37
kurde jestem ciemna w tym temacie :)

Kwitko
02-02-2012, 19:47
To pan od nieruchomości będzie załatwiał Ci pozwolenia czy biuro projektów??? :P
Tak na poważnie, możesz zlecić komuś aby załatwił wszystkie formalności związane z adaptacją projektu i pozwoleniem na budowę. Ale oczywiście za to trzeba dodatkowo zapłacić. Biuro projektów samo nie załatwi Ci pozwolenia. Najpierw projektant, adaptacją i dopiero pozwolenie czyli długa droga przed Tobą ;)

lotnik
02-02-2012, 19:48
mam tylko pytanie....czy biuro projektów musi samo załatwiać mi wszystkie pozwolenia dotyczące budowy pozwolenia ??
Nie musi :)

gosia@
02-02-2012, 20:00
Witam serdecznie :)

Mam zamiar zacząć budowę swojego miejsca na ziemi :)
W tym tygodniu kupiłam działkę ..............no i...hmmm... biuro nieruchomości tzn. Pan sprzedający mi działkę powiedział , że jak już będę miała projekt to mam podjechać do niego i on mi załatwi wszystkie pozwolenia itp. no wybrałam sobie projekt :WYKWINTNY: MURATOR C280 :) projekt w sprzedaży od 20 lutego :) więc zadzwoniłam do Pani pytając o "MOJEGO WYBRAŃCA " no i mogę go kupić :) mam tylko pytanie....czy biuro projektów musi samo załatwiać mi wszystkie pozwolenia dotyczące budowy pozwolenia ??Musi tyle ile jest zapisane w umowie. Pewnych rzeczy nie załatwi, chyba ze dasz pełnomocnictwo. Obawiam sie ze jak juz pieniadze wpłyneły, to checi do załatwiania zmaleja;-)

dorota7602
02-02-2012, 20:18
no więc Pan sprzedający mi działkę ma biuro projektów :) no i on mi zaproponował załatwienie wszystkich pozwoleń :) wiem że muszę zapłacić za wszystko ...ale czy on jest w stanie załatwić wszystkie pozwolenia ?

Konto usunięte na żądanie
02-02-2012, 20:20
u mnie pomoc biura projektowego ( zrobienie wszystkiego od A do Z łącznie z projektem, podziałem działki który był bardzo skomplikowany) wyniosla 20 000. Także pomyście - jest to sporo kasy, dobrze, ze nie ja za to płaciłam, a dostalam w prezecie:)

Nefer
02-02-2012, 20:20
Wszystko kwestia "za ile".

dorota7602
02-02-2012, 20:21
no tak to już wiem :)

Konto usunięte na żądanie
02-02-2012, 20:25
Czarnakasia , ja Krzekowo.

i co, tez masz problemy z enea? wybieram sie za pare dni na ku sloncu..ciekawe co mi teraz powiedza nowego ;]

dorota7602
02-02-2012, 20:26
powiedział mi że ........no ja kupuje projekt C280 murator a on załatwia mi pozwolenia itc...dokumentacja , pozwolenia...wyrysy , zarysy ..z przerobieniem projektu to 2500 :)

gosia@
02-02-2012, 20:26
no więc Pan sprzedający mi działkę ma biuro projektów :) no i on mi zaproponował załatwienie wszystkich pozwoleń :) wiem że muszę zapłacić za wszystko ...ale czy on jest w stanie załatwić wszystkie pozwolenia ?
Jezli dasz mu pełnomoctnictwo notarialne, to tak, bez problemu jest w stanie:-) Okreslisz szczegołowo do czego go upowazniasz

gosia@
02-02-2012, 20:28
i co, tez masz problemy z enea? wybieram sie za pare dni na ku sloncu..ciekawe co mi teraz powiedza nowego ;]Nie strasz, dlaczego problem z enea? Ja zaczynam budowe na Osowie. Załatwiłam gaz, a do enea sie wybieram dopiero

Nefer
02-02-2012, 20:30
powiedział mi że ........no ja kupuje projekt C280 murator a on załatwia mi pozwolenia itc...dokumentacja , pozwolenia...wyrysy , zarysy ..z przerobieniem projektu to 2500 :)

Dokładnie wszystko wyszczególnione w umowie. Jeśli w tym są mapy, uzgodnienia mediów, ZUD, projekty mediów, PnB - to bierz.
Ciekawe czy badania gruntu też (no bo jak zaadaptuje projekt ?) :p

Konto usunięte na żądanie
02-02-2012, 20:38
Nie strasz, dlaczego problem z enea? Ja zaczynam budowe na Osowie. Załatwiłam gaz, a do enea sie wybieram dopiero

Gosieńko - bo juz parę razy przyłapałam, że to co mówią mija się troszeczkę z prawdą - także trzeba ich bardzo pilnować z wszystkim na każdym kroku - dosłownie. u mnie w kwietniu jeśli będzie prąd to wyjdzie, że czekałam na niego 2 lata - formalności zaczęliśmy załatwiać w 2010. Trzeba cisnąc ich ostro o wszystko. Gaz i woda - mili ludzie, wszystko szybko i bez problemu...przez prąd to o mało nerwicy nie dostałam. Sąsiad z działki obok podobno rok temu zapłacił za wszystko i nawet sie do niego nie odezwali - w tym roku też się wziął juz ostro.

gosia@
02-02-2012, 20:42
Gosieńko - bo juz parę razy przyłapałam, że to co mówią mija się troszeczkę z prawdą - także trzeba ich bardzo pilnować z wszystkim na każdym kroku - dosłownie. u mnie w kwietniu jeśli będzie prąd to wyjdzie, że czekałam na niego 2 lata - formalności zaczęliśmy załatwiać w 2010. Trzeba cisnąc ich ostro o wszystko. Gaz i woda - mili ludzie, wszystko szybko i bez problemu...przez prąd to o mało nerwicy nie dostałam. Sąsiad z działki obok podobno rok temu zapłacił za wszystko i nawet sie do niego nie odezwali - w tym roku też się wziął juz ostro.aaaa, ja juz mam prad na szczescie. Tylko uzyskanie warunków technicznych mnie czeka. Kiedy zaczynasz? i jaka masz ekipę? ja niestety dopiero w czerwcu:-(

dorota7602
02-02-2012, 20:45
hmm... no to jest działka budowlana .....jak wcześniej pisałam to ja płace za projekt a całą dokumentacje oni załatwiają :)

dorota7602
02-02-2012, 20:47
hmm... no to jest działka budowlana .....jak wcześniej pisałam to ja płace za projekt a całą dokumentacje oni załatwiają

Nefer
02-02-2012, 20:49
hmm... no to jest działka budowlana .....jak wcześniej pisałam to ja płace za projekt a całą dokumentacje oni załatwiają :)

Jak zobaczysz umowę to przepisz wszystkie wyszczególnione w niej dokumenty, ktore załatwiają :) Wtedy się okaże :)

dorota7602
02-02-2012, 20:53
cenna informacja :))))))))))

bestia1
02-02-2012, 20:54
Hej wszystkim ;) jak miło ,że przez tak krętą drogę jaką jest budowa a wcześniej papierologia będziemy szli razem

Konto usunięte na żądanie
02-02-2012, 21:07
aaaa, ja juz mam prad na szczescie. Tylko uzyskanie warunków technicznych mnie czeka. Kiedy zaczynasz? i jaka masz ekipę? ja niestety dopiero w czerwcu:-(

JA niby mam zacząc 1 kwietnia - ale zobaczymy jaka pogoda bedzie;) ew. sie przesunie kilka dni. ekipe mam ze Stargardu, mała firma, chyba bedzie ciagnac u nas dwie budowy. Budują dom nieopodal naszego miejsca zamieszkania wiec tak sobie obserwujemy po mału ich poczynania:) niby stan surowy otwary mam miec na wrzesien a do grudnia chcialabym zamknac chate. zobaczmy czy mi sie uda....

gosia@
02-02-2012, 21:10
JA niby mam zacząc 1 kwietnia - ale zobaczymy jaka pogoda bedzie;) ew. sie przesunie kilka dni. ekipe mam ze Stargardu, mała firma, chyba bedzie ciagnac u nas dwie budowy. Budują dom nieopodal naszego miejsca zamieszkania wiec tak sobie obserwujemy po mału ich poczynania:) niby stan surowy otwary mam miec na wrzesien a do grudnia chcialabym zamknac chate. zobaczmy czy mi sie uda....uda sie ja jestem optymistka Swoj 1 dom budowałam 8 miesiecy, wprowadzałam sie do kompletnie urzadzonego. Zaczełam w czerwcu, w lutym mieszkałam

Nefer
02-02-2012, 21:25
Dom pod dachem (z dachówką/oknami/drzwiami/alarmem)miałam na początku maja. Łopata wbita na początku lutego. Więc 5 miesięcy na SSO w 6 miesięcy to jakiś koszmar :)No chyba, że to dom 900 mkw.

bestia1
02-02-2012, 21:34
Czas najwyższy napisac coś o moim domku . Projekt indywidualny parter plus poddasze użytkowe duży rozłożysty dom powierzchnia urzytkowa 207 m bryła prosta kryty blachodachówką (pani od projektu stwierdziła że dachowka nie pasuje gdyz jest to nowoczesny dom )troche sie martwie bo jak czytam forum to prawie wszyscy kryją dachowka :confused:

Konto usunięte na żądanie
02-02-2012, 21:50
uda sie ja jestem optymistka Swoj 1 dom budowałam 8 miesiecy, wprowadzałam sie do kompletnie urzadzonego. Zaczełam w czerwcu, w lutym mieszkałam

zalezy jeszcze kto ile ma w portfelu;)

Atlanta
02-02-2012, 21:53
Ja będę miała blachę :)

Nefer
02-02-2012, 21:56
zalezy jeszcze kto ile ma w portfelu;)
Im dłużej tym drożej :)

gosia@
02-02-2012, 21:57
Im dłużej tym drożej :)
Prawda to:-)

lilly20
03-02-2012, 07:45
Czas najwyższy napisac coś o moim domku . Projekt indywidualny parter plus poddasze użytkowe duży rozłożysty dom powierzchnia urzytkowa 207 m bryła prosta kryty blachodachówką (pani od projektu stwierdziła że dachowka nie pasuje gdyz jest to nowoczesny dom )troche sie martwie bo jak czytam forum to prawie wszyscy kryją dachowka :confused:


Fakt jest taki, że blachodachówka bardziej pasuje do nowoczesnych budynków (które mi się baaaardzo podobają), jeżeli chodzi o dachówkę to trzeba mieć (chyba) też odpowiedni spad połaci dachowych. My kryjemy dachówką z tego względu, że nasz dom ma charakter ''wiejski'', kąt nachylenia dachu 25st. (taki też pasuje do otoczenia) i taki nam się spodobał :) pierwotny projekt był z płaskim dachem i taki trochę amerykański - nie dostaliśmy zgody na jego budowę :(

aksamitka
03-02-2012, 08:27
my mielismy w planach blachodachowke, ale kierownik budowy przekonal nas do dachowki, ktora wyszla nas niewiele wiecej niz dobra blacha

merena
03-02-2012, 08:46
Jezli dasz mu pełnomoctnictwo notarialne, to tak, bez problemu jest w stanie:-) Okreslisz szczegołowo do czego go upowazniasz

nie wydaje mi się zeby pełnomocnictwo notarialne było potrzebne. Moje PnB załatwiała architektka która adaptowała projekt, wystarczyło zwykłe pełnomocnictwo, podpisana kartka papieru, które pokazywała w poszczególnych urzędach. Wydaje mi się że takie załatwianie sprawy jest najszybsze i bezproblemowe. Architektka zna lokalne władzie, wie do kogo po co pójsć i na pewno załatwi całosć dokumentów oszczędzając nam nerwów

w temacie, za miesiąc (może 1,5) rozpoczynam budowę, Bielkowo k. Kobylanki. Ekipę mam z Kołbacza, wykonają większosć prac, prócz dachu tynkó i posadzek. Właśnie kombinuję kontener na budowę i chciałam w weekend grodzić tylko trochę pogoda do tego nie bardzo ;). Pozdrawiam i witam wszystkich. Moze znajdzie się tu jakiś przyszły sąsiad zza lasu?

gosia@
03-02-2012, 09:21
nie wydaje mi się zeby pełnomocnictwo notarialne było potrzebne. z punktu widzenia prawa jest, a co załawia architekt po znajomosci to inna sprawa. Podpisuje w Twoim imieni m in umowy cywilno prawne, kartka papieru nie wystarczy, to znaczy..moze wystarczyc, ale jak se trafi upierdliwy urzednik, to ma prawo odmówic. A nie mowie o samym pozwoleniu na budowę, bo tutaj tak, ale o dokumentacji. Np wniosek o wydanie warunków technicznych

Atlanta
03-02-2012, 09:59
Merena grodzić przy tej temperaturze brrr

S.P.
03-02-2012, 10:07
z punktu widzenia prawa jest, a co załawia architekt po znajomosci to inna sprawa. Podpisuje w Twoim imieni m in umowy cywilno prawne, kartka papieru nie wystarczy, to znaczy..moze wystarczyc, ale jak se trafi upierdliwy urzednik, to ma prawo odmówic. A nie mowie o samym pozwoleniu na budowę, bo tutaj tak, ale o dokumentacji. Np wniosek o wydanie warunków technicznych
Nie sądzę aby potrzebne było notarialne, urzędnicy w życiu nie zgodziliby się na odręcznie napisane, gdyby potrzebne było inne.

Kasiu, nie miałam żadnych problemów a ENEA, ale ja kupiłam działkę w trakcie zbrojenia i gdyby nie zamrożona ziemia już miałabym prąd na działce.

Tak się naczytałam o waszych zakupach, że postanowiłam też zacząć. Wczoraj kupiłam okna MS TytanTermo.

bestia1
03-02-2012, 13:06
my mielismy w planach blachodachowke, ale kierownik budowy przekonal nas do dachowki, ktora wyszla nas niewiele wiecej niz dobra blacha

Ale jeśli w planach mam blachodachówke to nie mogę zrobić dachówki( chyba sama nie wiem ) gdyż krokwie nie wytrzymały by tego obciążenia a mój dach jest rozłożysty kubatura wynosi 800

merena
03-02-2012, 13:22
z punktu widzenia prawa jest, a co załawia architekt po znajomosci to inna sprawa. Podpisuje w Twoim imieni m in umowy cywilno prawne, kartka papieru nie wystarczy, to znaczy..moze wystarczyc, ale jak se trafi upierdliwy urzednik, to ma prawo odmówic. A nie mowie o samym pozwoleniu na budowę, bo tutaj tak, ale o dokumentacji. Np wniosek o wydanie warunków technicznych

tu nie chodzi o załatwianie czegokolwek po znajomości, u architekta podpisywałam dokument który upoważniał architektkę do załatwienia wszelkich formalności związanych z uzyskaniem warunków zabudowy i pozwoleniem na budowę, to samo w sobie określa zakres tego pełnomocnictwa i żaden upierdliwy urzędnik nie moze tego zakwestionować, bo żaden obywatel w Polsce nie musi załatwiać niczego osobiście, a gdyby do każdej pierdoły trzeba było mieć notarialne pełnomoctwa to ... oj chyba wtedy zmieniłabym zawód ;-)

hmm, nie przypomina sobie zeby architektka podpisywała jakieś umowy w moim imieniu, mojej kierowniczce budowy tez podpisywałam takie pełnomocwnictwo, składała w moim imieniu zawiadomienie o rozpoczęciu budowy czy coś ...

gosia@ a gdzie ty ten domek budujesz, może rejon Polski ma jakieś znaczenie? Może urzędnicy są milsi w zachodniopomorskim :)

aksamitka
03-02-2012, 13:32
Ale jeśli w planach mam blachodachówke to nie mogę zrobić dachówki( chyba sama nie wiem ) gdyż krokwie nie wytrzymały by tego obciążenia a mój dach jest rozłożysty kubatura wynosi 800

nie wiem co masz w projekcie, u nas wieżba byla pod dachówkę, na poczatku chcielismy blachodachówke bo myslalam ze koszt bedzie mniejszy, okazalo sie ze nie bardzo, wiec zostalismy przy dachówce

bestia1
03-02-2012, 14:06
nie wiem co masz w projekcie, u nas wieżba byla pod dachówkę, na poczatku chcielismy blachodachówke bo myslalam ze koszt bedzie mniejszy, okazalo sie ze nie bardzo, wiec zostalismy przy dachówce

Właśnie a mój projekt był pod blachodachówke i pewnie nie wytrzymałyby krokwie takiego nacisku a na dodatek jest pustka nad salonem

ulka76
03-02-2012, 15:32
Kamma33 mąż kupił stal na składzie ,ale po znajomości ...a tak to cena od 3000 nawet do 3500 za tonę

bestia1
03-02-2012, 17:50
nie wiem co masz w projekcie, u nas wieżba byla pod dachówkę, na poczatku chcielismy blachodachówke bo myslalam ze koszt bedzie mniejszy, okazalo sie ze nie bardzo, wiec zostalismy przy dachówce

Wchodziłam odwiedzić dziennik domek będzie super możesz napisac jaki kosz byłby blachodachówki a jaki dachowki i jaką kubature dachu masz bardzo proszę bo ja nie wiem co robić tez byłabym za dachówka

aksamitka
03-02-2012, 18:41
roznica wyszla ok 2-3 tys, braliśmy pd uwage lepsza blache ruuki lub bratex

Konto usunięte na żądanie
03-02-2012, 20:10
Im dłużej tym drożej :)

hehehe:)

bestia1
03-02-2012, 20:21
roznica wyszla ok 2-3 tys, braliśmy pd uwage lepsza blache ruuki lub bratex

Rozumiem to żadna ruznica prawda przy takim wydatku ,ale my mamy w projekcie blachodachowke i dach jest bardzo rozbudowany więc jaka byś polecała

Nefer
03-02-2012, 20:29
Właśnie a mój projekt był pod blachodachówke i pewnie nie wytrzymałyby krokwie takiego nacisku a na dodatek jest pustka nad salonem

Pustka nad salonem nie wadzi. Ale dach nie jest policzony na dachówkę. Trzeba by go przeliczyć i zrobić zmianę w projekcie konstrukcji więźby.
Przy obecnych ociepleniach 30 cm dudnienie deszczu nie jest już tak słyszalne. Zresztą są ludzie, którzy to lubią.
Nie ma musu mieć dachówki. Blacha też może być bardzo ładna.

bestia1
03-02-2012, 20:34
Pustka nad salonem nie wadzi. Ale dach nie jest policzony na dachówkę. Trzeba by go przeliczyć i zrobić zmianę w projekcie konstrukcji więźby.
Przy obecnych ociepleniach 30 cm dudnienie deszczu nie jest już tak słyszalne. Zresztą są ludzie, którzy to lubią.
Nie ma musu mieć dachówki. Blacha też może być bardzo ładna.

Teraz musimy pomysleć nad jakaś sensowną firmą bo nie chciałabym pozniej załować :bash:

Tomasz Antkowiak
03-02-2012, 22:01
Nie ma musu mieć dachówki. Blacha też może być bardzo ładna.

sa i tacy ktorzy dachowki nie lubia :) mnie sie dachowka nie podoba i nie chce na swoj dach ani dachowki alni blachodachowki :) beda panele, no chyba ze cos innego sie jeszcze nam spodoba

m&m0123
04-02-2012, 11:03
Ale jeśli w planach mam blachodachówke to nie mogę zrobić dachówki( chyba sama nie wiem ) gdyż krokwie nie wytrzymały by tego obciążenia a mój dach jest rozłożysty kubatura wynosi 800

Stoje przed tym samym dylematem - kontaktowalem sie z architektem robiacym adaptacje i napisal mi ze, wymiana pokrycia dachowego na dużo cięższe wiąże się z przeliczeniem na nowo konstrukcji zarówno stropów, więźby dachowej ale także fundamentów i ze, są to dodatkowe prace a co za tym idzie wygląda to finansowo inaczej - w rachubę wchodzą dodatkowe pieniądze dla konstruktora.

Konto usunięte na żądanie
04-02-2012, 13:23
Dom pod dachem (z dachówką/oknami/drzwiami/alarmem)miałam na początku maja. Łopata wbita na początku lutego. Więc 5 miesięcy na SSO w 6 miesięcy to jakiś koszmar :)No chyba, że to dom 900 mkw.


ale u mnie będą równocześnie stawiane dwa domy przez jedna ekipe, na dodatek nie takie małe i jeden ciut skomplikowany - to raz. Dwa - zobaczymy na ile kasy starczy.

R&K
04-02-2012, 14:30
Kamma33 mąż kupił stal na składzie ,ale po znajomości ...a tak to cena od 3000 nawet do 3500 za tonę

nie przesadzaj poniżej 3 tys można kupić ... przynajmniej ja jeszcze nie tak dawno kupowałem