PDA

Zobacz pełną wersję : Trawertyn do łazienki



marin81
16-01-2012, 20:11
Witam

Zastanawiam się z żoną nad położeniem kamienia do łazienki.
W castormaie jest Trawertyn porowaty z naturalnymi ubytkami.

I tu jest moje pytanie - czy on sie nadaje?

Oczywiście ubytki wypełnie fugą, kamień zostanie odpowiednio zainpregnowany itp.

Czy oprócz tych 2 zabiegów powinienem oczym jest wiedzieć ?

Czy kamień jakoś inaczej się kładzie od zwykłaych płytek ?

Jeśli ktoś kładł taki kamień proszę o rady.


Ten kamień jako jedyny mi się podoba, wsztko inne jakoś nie w mim guście - płytki z kwiatki, ślaczki itp. odpadają...

jerzy hajkowski
16-01-2012, 20:29
w Anglii kladzie sie duzo naturalnego kamienia w tym trawertynu,zwsze impregnuje go dwukrotnie przed polozeniem,wazny jest tez klej .ja uzywam mapei`a bialego,poza tym wszystko tak samo jak normalne olytki

Nefer
16-01-2012, 20:35
A popatrzyłeś na żywicowany ? Płomieniowany też ładnie wygląda - dokładnie tak jak pisze Jerzy - biały klej koniecznie, żeby się nie przebarwił I impregnat. Mnie osobiście bardziej się podoba żywicowany (z takimi "oczkami" żywicy) albo fugowany i polerowany (sam nie musisz wypełniać ubytków) Ale taki naturalny też ładnie wygląda - kwestia gustu :)

ikaria
19-01-2012, 00:11
Własnie czytałam o tym:
http://olazience.pl/aranzacja-lazienki/47-trawertyn-w-lazience

Miras12
27-11-2012, 20:17
Witam

Zastanawiam się z żoną nad położeniem kamienia do łazienki.
W castormaie jest Trawertyn porowaty z naturalnymi ubytkami.

I tu jest moje pytanie - czy on sie nadaje?



Oczywiście ubytki wypełnie fugą, kamień zostanie odpowiednio zainpregnowany itp.

Czy oprócz tych 2 zabiegów powinienem oczym jest wiedzieć ?

Czy kamień jakoś inaczej się kładzie od zwykłaych płytek ?

Jeśli ktoś kładł taki kamień proszę o rady.


Ten kamień jako jedyny mi się podoba, wsztko inne jakoś nie w mim guście - płytki z kwiatki, ślaczki itp. odpadają...

Jeśli chodzi o ten z Castoramy to sobie go podaruj, bawiłem się nim. Z casem zaczyna wygląda nieciekawie
Sam trawertyn do łazienki nadaje się. Dobrze napisał Eko305 firma OIKOS ma właśnie trawertyny nakładane z pacy.
Możesz z nimi robić co ci się podoba, łacznie z barwieniem i wzorem. W moim dzienniku wlasnie jest na zdjęciach taki trawertyn. Robiłem go sam, a żaden zemnie budowlaniec, wycinałem takie fajne bloczki - zresztą sam zobacz. Jest dość drogi, ale ładnie wygląda. Teraz bym go już nie dał, ale to inna historia. Mogę zrobić bardziej dokładne zdjęcia tego mojego. Jakbyś mial pytania to śmiało wal.

E-Rzecznik Śnieżka
04-01-2013, 08:45
Trawertyn porowaty, ze względu na swoją porowatą strukturę, nie jest najlepszym rozwiązaniem do pomieszczeń narażonych na działanie wilgoci (takich jak właśnie łazienka). Lepszy do tego typu zastosowań będzie trawertyn „wypełniony” i polerowany.

Jeśli zależy Panu na oryginalnym wyglądzie łazienki dobrym rozwiązaniem może być wykorzystanie struktury dekoracyjnej MAGNAT Stiuk Wenecki http://www.magnatfarby.pl/produkty/produkty-style/art,7,stiuk-wenecki.html która bardzo dobrze imituje płyty marmurowe o różnym wykończeniu: satynowym, błyszczącym oraz intensywnie błyszczącym (w zależności od techniki aplikacji).

Odpowiednio zabezpieczona struktura MAGNAT Stiuk Wenecki może być stosowana w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, w miejscach nie narażonych na bezpośrednie działanie wody.