PDA

Zobacz pełną wersję : calorMatic 430f a ustawienia - kilka pytań



kosor
17-01-2012, 09:58
Witam
Od miesiąca używam pieca piec Vaillant ecoTEC VSC 196/2-C 150z w/w regulatorem w sypialni.
czytałem masę wątków na temat ustawień regulatora.
Znalazłem, mniej więcej krzywa, ale nasuwa mi się trochę niejasności i dlatego proszę o wyjaśnienie kilku spraw.

Na piecu pokrętła są na max, regulator Auto, Brak wpływu tem. wewnetrznej

1. Na regulatorze mam ustawioną tem. 20,5 stopnia, przy krzywej 0,60 w domu jest ciepło. Ale... krzywa 0,60 grzeje dobrze jeśli na zewnątrz jest -3 lub więcej mrozu. jeśli temperatura zewnętrzna jest w granicach 0 lub cieplej, to w domu zaczyna robić się chłodniej i muszę zwiększyć krzywą na 0,65 lub 0,70. Dlaczego tak się dzieje ?

2. Mam ustawione okna czasowe
5:45 - 6:30 21 stopni
6:30 - 23:00 20 stopni

temperatura obniżona 19,5

Chciałbym aby właśnie rano wstając o 6:15 było ciepło. Niestety, regulator pokazuje 19.0 stopni kaloryfery zimne. W domu raczej chłodno. regulator nie uwzględnia okna gdzie jest podwyższona temperatura.

3. Tak jak pisano tu na forum w jednym z wątków, żeby ustawić "korekta" dla temp. wewnętrznej. Czy rzeczywiście to jest dobre rozwiązanie ?

4 CWO mam okno czasowe 6:15 - 23:00 ale zdarza się, że kąpiąc się po 23 woda jest zmna. regulator pokazuje dla wody CWO ">10" czy to jest normalne ?
Nie powinien on grzać wody jeśli jest na nią zapotrzebowanie ?

5. Czy przy ustawieniu, Auto, Brak, regulator bierze tem. zadaną na regulatorze pod uwagę czy tylko bierze tem. wody w obiegu ?

6.Teraz przy - 7 Auto, Brak 0,6 mam spalanie gazu 13 m3 (co+ cwo) 4 osoby Budynek nowy, od miesiąca zamieszkaly, rekuperator

Pozdrawiam
Marcin