PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie jest Wasze zdanie na temat bloczkow z KERAMZYTU



b.bis
03-05-2004, 22:43
Chcialabym wybudowac dom z bloczkow z keramzytu supre termo optiroc 36,5 lub bloczkow fortis 36 cm - jakie jest Wasze zdanie na temat tej technologi, a moze ktos juz mieszka w domu z tego materialu - prosze o rade i uwagi.

04-05-2004, 06:26
:( ...oj niedobrze. I nie wiem co gorsze, Optiroc czy keramzytobeton :(
Może po kolei.
Pełen zapału dorwałem się do budowy własnego domku. Wybrałem materiał - keramzytobeton. :o Fajny, ciepły, tani, łatwy w budowaniu, zdrowy, lekki. Poszła pierwsza warstwa :D (Po awanturach z murarzami, żeby kładli zbrojenie i nie dawali zaprawy w pionowych szczelinach). I odrazu kazali przywieżć piłę do pustaków, bo tego żadnym sposobem nie dało sie ciąć!!! Doszli do poziomu okien. 2 wykusze, Filarki między oknami... "Pan przywiezie palete siporeksa, bo z tego g... to my nie będziemy robić" Przywiozłem, mieli racje, ale przywiozłem 10 palet, bo wewnętrzne ściany nośne już postanowiłem robić w betonu komórkowego (o szczęśliwa chwilo, gdy sie na to zdecydowałem) Pilnowałem ekipy, żeby ściany były naprawde proste. Ale wyszła... choinka. Pustaki okazło sie że maja do 7 mm odstepstw na grubości. Z zewnątrz równo w środku ... schodki.
Ale UDAŁO SIĘ.
Ale to nie wszystko. INSTALACJE!!! Te pustaki sie sypią przy próbie kucia. Używałem otwornice do betonu, a bruzdy wycinałem diamentową tarczą. OOOOOooo jak dobrze, że miałem w środku białe pustaki. Ile sie dało, nawet kosztem dłuższych tras pociągnąłem tymi ścianami (Ciiii, nie mówcie nikomu z nadzoru budowlanego, że odstąpiłem od projektu).
Dodam, ze reklamowałem pustaki, ale to temat na poemat w innym poście.
Są ortografy? Wybaczcie, stałem sie nerwowy przez ten keramzyt i zapomniałem kiedy u,ó rz,ż ch,h

powyzej opinia uzytkownika kudlatyg dodam od siebie - trudny w obróbce, twardy
ale równiz zwolennicy podkreslaja "klimat" wewnatrz bydynku ...inny przyjazny ...
Twój wybór ...

brzoza

BK
04-05-2004, 06:41
My też się zastanawialiśmy, przeraziła nas cena.
A to wszystko prawda, ale ekipa musi znać technologię, trzeba mieć specjalne narzędzia (nie takie skomplikowane) do przenoszenia, nakładania zaprawy i specjalną tarczę do cięcia i żłobienia pod instalacje. Kudlatyg widocznie tego nie wiedział i były problemy.
My zastanawialiśmy się nad bloczkami Termat ze Środy śląskiej. Powtarzam - jak ekipa schrzani to można zapomnieć o dobrych właściwościach tej ściany - muszą być narzędzia i tarcza do cięcia.
Materiał jest suchy, bardzo ciepły.

Osówka
04-05-2004, 07:49
Zbudowałem dom z bloczków Pezam (inna nazwa systemu Fortis) - potwierdzam - troche się kruszą, są ciepłe, dom szybko powstaje (ściana jednowarstwowa), żadnych problemów z instalacjami (dobre narządzia).
NAJWAŻNIEJSZE - ekipa musi być solidna - najlepiej z doświadczeniem z BK lub keramzytobetonu.

mar
04-05-2004, 09:21
Budowa z keramzytobetonu jest naprawdę OK.
Mój dom stoi już rok (właśnie wykańczam).
Poza niewielkimi trudnościami z cięciem - tarcza diamentowa lub do betonu same plusy. Policz również koszty tynków - można dać zwykły cementowo wapienny.
Marian

vardo
04-05-2004, 12:31
..

neptunek
05-05-2004, 08:24
Budowa z bloczkow idzie faktycznie szybko i w miare dobrze (PEZAM) jednak na tym sie konczy ich przydatnosc. Pozniej to zaczynaja sie problemy - jest strasznie kruchy, od strony wewnetrznej jeszcze sie cos powiesci da, ale od zewnatrz albo co gorsze od srodka (okna, drzwi) to juz koszmar niesamowity - wszystko wylazi jak diabli :( wiec uwazam ze produkt nie jest do konca dopracowany albo ja mam za ciezkie okna ;)
Problem jest takze z tynkowaniem, gdyz te bloczki nie pija wody i woda z tynkow musi w calosci odparowac, a jak komus sie spieszy (niestety) to jest to problem bardzo powazny.


Jest to natomiast ciepla sprawa izolacyjnosc i dziwekochlonnosc bardzo dobra.

Karp
05-05-2004, 09:24
Mam stan surowy zamknięty z Optiroca. Potwierdzam, że potrzebna jest dobra ekipa, która rozumie z czego buduje i na czym polega ściana jednowarstwowa. Ściany mam idealnie proste, teraz będę dawał zwykły tynk zewnętrzny, koszty w tym przypadku dużo mniejsze. W budynku jest bardzo sucho, czy cieplo to się okaże.

Krzysztof