PDA

Zobacz pełną wersję : Pralka i suszarka do zabudowy w słupku



mario1976
28-04-2009, 13:59
Witam - nasza pralka będzie rezydowała w szafie. Rozglądaliśmy sie ostatnio w sklepach i jedna z pań namawiała nas na zakup pralki do zabudowy.
Wszystkie argumenty poza jednym do mnie nie trafiały ale ten jeden....no własnie. Sprzedawca twierdził, że pralki do zabudowy ze względu na swoją inną budowę mniej wibrują. Są najczesciej brzydsze, droższe i jest mały wybór tego sprzetu. Chodziłem po stronach producentów i jakoś nic na ten temat (niższe wibracje/inna budowa) nie wyczytałem.

Reasumując drzwiczki są mi nie potrzebne, nie będzie ona stała w ciągu szafek....czyli wszystko z jako taką zabudową mnie nie interesuje. Ma przygotowane miejsce gdzie jej nie będzie widać więc "dizajn" także jest na ostatnim miejscu. Natomiast mniejsze wibracje byłyby wskazane bo pralka ma 59,5 cm a w szafie jest 61 cm.

Czy z autopsji ktoś się wypowie jak się mają wibracje pralek do zabudowy ?

_BMBJ_
28-04-2009, 21:16
Bez przesady - 4 lata uzytkowaliśmy w ten sposób dość zabytkową pralkę amici - bez problemów, teraz siemens i również ok. Nie wypowiem się na temat porównania z pralkami do zabudowy, bo nie miałem z nimi do czynienia. W przypadku trdycyjnych (z zdjetą pokrywą górną) poziom wibracji, hałasu etc w normie.

monah
28-04-2009, 21:22
nie daj się oszołomić i nie przepłacaj... pralki do zabudowy są znacznie droższe niż te "normalne". ja mam zwykłego siemensa ukrytego w szafce w kuchni, tyle, że oczywiście o mniejszej głębokości niż normalnie. ładowana od przodu, i jest super cicha, wibracji prawie zero, ja jej w ogóle nie słyszę jak pierze. jedyny problem to nie do końca dobry dostęp do szuflady na proszek, ale problem jest do obejścia. jestem zadowolona, że nie przepłaciłam za specjalną pralkę do zabudowy.

fennel
30-04-2009, 15:02
Mam pralke w zabudowie w kuchni, pralka z tych "przeznaczonych do zabudowy". Rozni sie tym od "zwyklych" pralek, ze na glebokosc jest plytsza od standardowych 60-tek, a deko glebsza od tych obecnych standardowych plytkich :wink:. Czy brzydka? Mam w zadubowie, wiec pewnie to co brzydkie jest w meblach/pod blatem, a z przodu wyglada tak jak to pralka.

sharoon
30-04-2009, 16:19
Nigdy nie słyszałam o mniejszych wibracjach, ale inżynierem nie jestem ;) Miałam wersję zwykłej pralki w szafie, teraz mam "po bożemu" zabudowaną i widzę dwie zalety zabudowanej: ładniej wygląda i łatwiej utrzymać czystość wokół niej. Wystarczy odsunąć cokół i wszystko odkurzyć od dołu, a w przypadku zwykłej musiałam ja odsuwać, co było dużym wyzwaniem dla płci pięknej ;)

fennel
30-04-2009, 17:30
aaaa wibracje, nic mi nie wiadomo, zeby pralki do zabudowy mniej "skakaly". ogolnie pralki obecne nie "wedruja" juz tak jak to bylo kiedys z pralkami. dodatkowo niektorzy producenci oferuja do takich pralek zaczepy, ktore montuje sie do pralki i podlogi na wypadek zeby sie nie przesunely przy szybkich obrotach, tak dla pewnosci.

channel8
19-01-2012, 07:37
Tak jak w temacie. Czy ktoś wie, zna takowe urządzenia? Chciałabym postawić pralkę a na niej suszarkę - czy można to zrobić z dowolnym sprzętem czy w instrukcji musi być napisane że jest możliwość połączenia?

sheenaz
19-01-2012, 08:19
Nie wiem czy każdy ale jest na pewno kilku producentów, którzy mają łącznik do łaczenia pralki z suszarką w pionie.
Taki łacznik ma np. Candy, Bosch, Siemens.