PDA

Zobacz pełną wersję : Smugi jak cholercia



Tomek0
19-01-2012, 20:33
Witam, tak jak w temacie. Na suficie mam smugi po malowaniu. Zacznę od początku by nie było niejasności. Zrobiłem sufit podwieszany z k-g. Na łączeniach dałem siatke i 2 warstwy gładzi SEMIN Sem Joint Compound z wiaderka ( gładź tylko na łączeniach i wkrętach ). Spoiny szlifowane papierem 180. Odpyliłem i naniosłem jedną warstwe farby podkładowej akrylowej LUXENS równolegle do okna. Na to 3 warstwy Śnieżki białej do ścian i sufitów mat ( 1 równolegle, 2 pozostałe prostopadle ). Prosze o pomoc co zrobić. Inna farba ? może jakiś dobry grunt ?. Szpachlowanie całych płyt odpada gdyż już jest posprzątane i jutro musze skończyć, poza tym nie czuję się na siłach by równo wyszpachlować.

zarowa2
20-01-2012, 17:58
za malo miales farby na walku dlatego ci smugi wyszły pomaluj jeszcze raz i nie oszczędzaj na farbie nie maluj suchym wałkiem

Pawel78
20-01-2012, 18:33
2 wyjście to źle rozprowadzona farba

Tomek0
21-01-2012, 07:32
Dzieki za rady, ale szczerze to nie oszczędzałem na farbie. Na 8 m2 poszły 3 litry śnieżki plus warstwa podkładówki. Co do złego rozprowadzania farby to nie wiem w czym popełniłem błąd. Nie malowałem pierwszy raz, a dopiero teraz takie coś mi się zdarzyło. Myślę nad kupnem lepszej farby np beckers, zagruntować 2 razy, podkładówka 2 razy i na to beckers. Może jakiś wałek z długim włosiem ?

abry
19-02-2012, 10:26
Czy udało Ci się uporać z tym problemem?
Mam to samo i nie wiem, co może być przyczyną...

andrew_zg
19-02-2012, 17:49
abry napisz jakimi materiałami i w jakiej kolejności malowałeś

abry
22-02-2012, 21:31
abry napisz jakimi materiałami i w jakiej kolejności malowałeś

Grunt Dulux, następnie farba Dulux. Powstały smugi tak jak na zdjęciu przedstawionym przez Tomek0.
Później zeszlifowałem połowę sufitu i pomalowałem na nowo farbą tikkurila. Efekt pozostał bez zmian...

abry
18-03-2012, 21:23
Jakieś rozwiązania?

slawek9000
19-03-2012, 13:17
w wałku inaczej się układa włos zależnie od kierunku obrotu, dlatego ostatnie pociągnięcia należy robić w jedną stronę, albo używać wałków twardych o krótkim włosiu. Do sufitu jednak twarde wałki nie są za dobre, bo lepiej mieć na suficie grubą fakturę. Może zmień wałek na taki z krótszym włosiem, nie używaj futerka ale czegoś w rodzaju małych sznureczków.