PDA

Zobacz pełną wersję : Gres polerowany w holu a utrzymanie czystosci



OlaK
04-05-2004, 11:13
Witajcie,

Jak się sprawuje gres polerowany/błyszczący w holu? Chodzi mi o brudzenie się - czy faktycznie trzeba po każdym przejściu biegać z mopem czy jednak raz dziennie wystarczy sprzątnąć ;-)

W holu mamy miec glównie gres matowy plus 2 pasy gresu błyszczącego (dla efektow wizualnych). Taka podloga na pewno będzie łatwiejsza w utrzymaniu czystości ale nie tak efektowna jak cala błyszcząca. No i mam problem, bo korci mnie żeby jednak polożyć wszędzie błyszczący.
Tylko jak z tą czystoscią i sprzątaniem?

OlaK

Kasiorek
04-05-2004, 11:25
Ja mam prawie 100 m błyszczącego gresu i żadnych problemów ze sprzątaniem.Wystarczyraz na dwa dni odkurzyć odkurzaczem a myję samą wodą raz na tydzień

OlaK
04-05-2004, 11:57
Kasiorku, śliczne łazienki i imponujący salon :)
Czy w miejscach najczęsciej 'chodzonych' naprawdę nic nie widać? Żadnych śladów, smug brudu, zmatowienia..?

Kasiorek
04-05-2004, 12:16
nic a nic a dziecko też szaleje,ale ona raczej go poleruje :wink:

akwarysta
23-05-2004, 22:06
My też mamy gres polerowany ( beż) w przedpokoju i kuchni. Jest rewelacyjny. Oczywiście czasami widać brud ( zimą lub przy deszczowej pogodzie), ale za to w normalne dni i przy normalnym użytkowaniu daje wrażenie czystości pomimo braku szaleństw z myciem!!!!!!W naszym nowym domku z pewnością będą te same płytki. POLECAM!!!!!!

satina
24-05-2004, 08:35
Ja też mam na całym dole położony gres polerowany i jestem z niego zadowolona. Podobnie jak Kasiorek myję raz na tydzień wodą z odrobiną płynu najlepiej do naczyń i to wystarczy. Co drugi dzień zamiatam.
Myślę, że ważny jest wybór gresu w tym sensie aby nie był on jednolity lecz jak ja to nazywam w " maziajki" lub jakieś wzory.Pozdrawiam.

Luśka
24-05-2004, 16:44
Mam gres matowy łączony z polerowanym i bardzo dobrze oba się spisują. Efekt wizualny naprawdę wart grzechu. Tak, jak było w poprzednich wypowiedziach - nie muszę biegać cały czas z mopem. Raz w tygodniu zmywam na mokro, no chyba, że się sunia z zabłoconymi łapami przetupta, zanim dopadnę ją ze szmatą do łap.

ara
25-05-2004, 16:36
A już bez mała byłam zdecydowana na tradycyjną terakotę...

A propos gresu błyszczącego (poleru). Uważacie, że warto przejmować się producentem ? Albo może co więksi spełniają podobne standardy? Jak się w tym rozeznać, żeby nie przepłacać. Macie polski czy hiszpanski gres. ? Większe czy tradycyjne rozmiary płytek?
Dodam, że na całym parterze jest u nas ogrzewanie podłogowe.