PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana w projekcie z gazu z butli na PC - formalności



sinsinati
20-01-2012, 18:53
w projekcie i tym samym pozwoleniu na budowe mam zapisane ogrzewanie gazowe (butla)
pzestawiłem sie na pompę ciepła - moze ktos tak mial ..

czy wystarczy dokonac zapisu w dzienniku o "zmianie nieistotnej" sposobu ogrzewania czy wnosic zmiane do urzedu a tym samym robic projekty, pozwolenia itp

planuje 2 odwierty po 60 m

goobo
20-01-2012, 20:11
my w zwiazku z problemami z przylaczem gazu ziemnego zaczelismy sie zastanawiac nad PC i zrobilem wywiad w starostwie powiatowym oraz w powiatowym inspektoracie budowlanym-w powiecie nie robili problemow i stwierdzili, ze dla nich to zmiania nieistotna i wystarczy wpis w dzienniku, ale kazali dopytac w inspektoracie budowlanym i tam niestety stwierdzili, ze to istotne odstepstwo i kazali projekt zamienny zlozyc. Na szczescie chyba cos sie jedna ruszylo z gazem i pewnie przy nim zostaniemy

lujski
20-01-2012, 20:22
a wpisac ze ogrzewanie prądem ?? moze to wystarczy

sinsinati
20-01-2012, 20:26
hmm to juz jest jakas szansa na zalatwienie jako zmiana nieistotna ;-)
tak sobie mysle, ze ja jako inwestor polegajacy na kierowniku budowy podejde do tematu jako zmiana nieistotna za jego namową jestem niewinny ;-)

sinsinati
20-01-2012, 20:27
a wpisac ze ogrzewanie prądem ?? moze to wystarczy

no wlasnie jedna z "dobrych rad" jednego z oferentów PC brzmiała identycznie ;-) moze cos w tym jest ;)

goobo
20-01-2012, 20:33
wpisac mozesz rozne rzeczy-papier przyjmie wszystko, pozostaje tylko kwestia tego co bedzie z odbiorem juz gotowego domu, tym bardziej, ze teraz masz jeszcze czas zeby ewentualne formalnosci zalatwic, jak juz bedziesz mial wszystko gotowe i bedziesz sie chcial wprowadzac moze byc z czasem krucho

sinsinati
20-01-2012, 21:05
wpisac mozesz rozne rzeczy-papier przyjmie wszystko, pozostaje tylko kwestia tego co bedzie z odbiorem juz gotowego domu, tym bardziej, ze teraz masz jeszcze czas zeby ewentualne formalnosci zalatwic, jak juz bedziesz mial wszystko gotowe i bedziesz sie chcial wprowadzac moze byc z czasem krucho

dokładnie !

rwxw
20-01-2012, 22:09
co bedzie z odbiorem juz gotowego domu
A co ma być, przyjdzie jakiś urzędnik sprawdzić, co robisz z tym prądem ?

goobo
20-01-2012, 22:10
a bedziesz mial protokol szczelnosci wewnetrznej instalacji gazowej i opinie kominiarska dotyczaca podlaczenia pieca do komina?

Liwko
20-01-2012, 22:13
a wpisac ze ogrzewanie prądem ?? moze to wystarczy

Wystarczy, sam tak zrobiłem. Przecież to niemal prawda, a nikt się czepiać nie będzie.

rwxw
20-01-2012, 22:16
a bedziesz mial protokol szczelnosci
A po co, skoro grzejesz prądem i zrezygnowałeś z gazu ?

goobo
20-01-2012, 22:20
bo w projekcie jest instalacja gazowa i piec gazowy podlaczony do komina, bo o tym, ze zrezygniwales z gazu nigdzie nie bedzie w dokumentach

Liwko
20-01-2012, 22:25
bo w projekcie jest instalacja gazowa i piec gazowy podlaczony do komina, bo o tym, ze zrezygniwales z gazu nigdzie nie bedzie w dokumentach

Musisz to mieć w papierach!

goobo
20-01-2012, 22:31
oczywiscie, ze musisz i tylko kwestia w jakiej formie-byc moze, ze jesli kierownik budowy wpisze zmiane sposobu ogrzewania w dzienniku budowy jako odstepstwo nieistotne to urzednicy przejda nad tym do porzadku dziennego, ale raczej na to bym nie liczyl, szczegolnie jesli w projekcie zagospodarowania byl wrysowany zbiornik na gaz-zmiana zagospodarowania zawsze jest odstepstwem istotnym. Generalnie sam bym nie zostawial wszystkiego widzimisie urzednika i wolalbym zawczasu kiedy jest na to czas wszystko uporzadkowac, ale kazdy robi jak chce i sam sie pozniej ze swoimi decyzjami buja

sinsinati
20-01-2012, 22:41
oczywiscie, ze musisz i tylko kwestia w jakiej formie-byc moze, ze jesli kierownik budowy wpisze zmiane sposobu ogrzewania w dzienniku budowy jako odstepstwo nieistotne to urzednicy przejda nad tym do porzadku dziennego, ale raczej na to bym nie liczyl, szczegolnie jesli w projekcie zagospodarowania byl wrysowany zbiornik na gaz-zmiana zagospodarowania zawsze jest odstepstwem istotnym. Generalnie sam bym nie zostawial wszystkiego widzimisie urzednika i wolalbym zawczasu kiedy jest na to czas wszystko uporzadkowac, ale kazdy robi jak chce i sam sie pozniej ze swoimi decyzjami buja

otoz to, mozemy sobie tu gdybac a i tak bede sie meczyl sam, wiec moze i warto wydac jakies 3000 kola i miec swiety spokoj,z 2 strony 3 kola to juz koszt rur dla reku ....

co do zmiany zagospodarowania dzialki ... jesli brak zbiornika nie wplywa na ksztalty budynku, drogi i podjazdy, usytouwanie szamba, a nie wpływa, to raczej z praktyce nie zmienia to nic ... natomiast w teori pana urzednika moze zmienic duzo ;)

Liwko
20-01-2012, 22:44
Nie powinno być z tym problemów.

goobo
20-01-2012, 22:55
nie wiem skad pomysl, ze trzeba wydac 3tys PLN za projekt zamienny, ale moze ja mam jakichs tanszych architektow, a czy problemy beda czy nie to chetnie sie dowiem za jakis czas

sinsinati
21-01-2012, 07:51
nie wiem skad pomysl, ze trzeba wydac 3tys PLN za projekt zamienny, ale moze ja mam jakichs tanszych architektow, a czy problemy beda czy nie to chetnie sie dowiem za jakis czas

ok 1700 za projekt geologiczny, pozwolenie i dokumentacja powykonawcza od jednego z oferentów; ok 1300 chca babsko za zmiany w projekcie, które nie wiem czy są w sumie potrzebne mając dokumenty od wykonawcy ... pewnie tak;/

*milek*
27-01-2012, 23:06
W przypadku korzystania z dotacji (co ja mam w planie) niezbędne są wszelkie projekty - może zmian w projekcie arch. uniknę, bo mam tam już ogrzewanie prądem m.in (jest też kominkowe wpisane), ale na pewno geologiczny w przyp. odwiertów mnie nie ominie. Wie ktoś jak to wygląda w praktyce? Pewnie nowa mapa jest potrzebna? A co z proj, zagospodarowania? Kto to nanosi (odwierty) - geolog?

sinsinati
30-01-2012, 15:29
większe firmy od ktorych otrzymywałem oferty w cenie dawały projekt, znajomy znajomego ktory montuje pompy takie kwity załatwia u jednej babki - 1500 zł i ona się tym martwi ;-)