PDA

Zobacz pełną wersję : czekać z oknami dachowymi czy montować odrazu



fender1
21-01-2012, 10:36
Witam

Domek z poddaszem użytkowym, dachem dwuspadowym. Pow. dachu 260m2. Chcemy narazie urządzić sobie dół a za ok 8-10 lat urządzić poddasze. Czy warto w takim razie teraz montować w dachu okna dachowe? (sztuk 6), czy może lepiej poczekać i dziurawić potem dach? Na poddaszu byłyby tylko okna zwykłe po dwóch stronach domu. Co jaki czas wymienia się okna dachowe w domach?

Piszcie proszę za i przeciw takiego rozwiązania.

pozdrawiam
Krystian

K160
21-01-2012, 12:03
Tanie okna Fakro potrafią zgnić w 4 lata, wiem bo widziałem. Ja bym nie montował, skoro i tak nie będziesz z tego miejsca korzystał. Są punktem straty ciepła...zużywają się. Lepiej za 10 lat cieszyć się nowym produktem.

Jan P.
21-01-2012, 12:11
Montowałbym tylko w przypadku gdy pokrycie jest z blachy na felc. W pozostałych pokryciach nie ma większych problemów z wmontowaniem okien. Tak jak K 160 uważam, ze za 10 lat będziesz miał nowe okna , może w lepszej technologi . Jan.

Andrzej Wilhelmi
21-01-2012, 12:47
A jakie krycie wstępne? Za wyjątkiem "gnicia i zużywania się" wszystkie pozostałe argumenty szanownych przedmówców zdecydowanie przemawiają za brakiem sensu montażu. Z reguły w prowizorkach mieszka się najdłużej więc może nigdy nie będą zamontowane. Pozdrawiam.