PDA

Zobacz pełną wersję : Sterownik przestał działać?



mk64
21-01-2012, 15:35
Witam.
Dziś wszedłem na strych, żeby sprawdzić czy nie potrzeba odkurzyć filtrów w moim reku Wolf i na panelu zobaczyłem, że wentylatory nie pracują - wyświetlane były dwa "zera" (0. 0) :( Sterownik, a mam IB-Tron 3100FAN-BL-12V, pokazywał, że reku pracuje na 1 biegu. Zmiany ustawień na sterowniku nie odnosiły żadnego skutku. Oczyściłem filtry, pokombinowałem z ustawieniami na panelu, ale efekt wciąż ten sam - 0. 0. Wtedy odłączyłem od reku sterownik i... wentylatory zaczęły pracować. Po ponownym podłączeniu przewodu sterownika reku przestaje pracować.
Czy objawy, które opisałem świadczą o awarii sterownika, czy też są efektem czegoś innego? Czy można to jakoś naprawić?
Pzdr

miki121
21-01-2012, 15:59
Ogólnie w wypadku błędu na centralce powinno pojawić się oznaczenie kodu błędu zaczynające się od F..
A w dokumentacji serwisowej nie pamiętam aby było coś na temat 0.0. ale takich reku może w życiu z 3 sztuki mi przez ręce przeszły :)

mk64
21-01-2012, 18:20
Wydaje mi się, że błąd "F" pojawia się podczas awarii reku, a taka tu nie wystąpiła, bo po odpięciu kabla sterownika centrala pracuje normalnie. W instrukcji nie ma nic o 0. 0. Ten reku jest prawdopodobnie taki sam jak brink renowent.

miki121
21-01-2012, 18:25
Znaczy się napewno:)
Ale jeszcze przy żadnym nie wyskoczyło mi coś takiego :)

mk64
31-01-2012, 16:26
Dziś od firmy, która wykonała u mnie wm, dowiedziałem się, że to normalne, że przy temp. zewnętrznych poniżej -10oC sterownik wyłączył centralę, bo włączył się system antyzamrożeniowy. Nie do końca się z tym zgadzam, bo wydawało mi się, że ten system działa poprzez zwalnianie obrotów (wyłączanie) wentylatora nawiewnego. Czy ktoś może mi napisać, jak ten system w rzeczywistości działa?