PDA

Zobacz pełną wersję : Brak ciągu w kominku



MarcinAdamowicz
21-01-2012, 19:20
Witam!
Mieszkam w dwupiętrowej kamienicy na 1 piętrze. W 2005 roku zbudowałem w mieszkaniu kominek z wkładem. Przez 5 sezonów kominek nie dostarczał żadnych problemów, praktycznie przez cały sezon palimy w nim. Jednak tej zimy pojawił się problem. Otóż dym, podczas dokładania drewna zaczął wydobywać się na mieszkanie. Początkowo w niewielkim stopniu, jednakże z dnia na dzień coraz bardziej. Doszło do tego, że w ogóle nie da się w nim palić - dym nie ucieka do komina, tylko stoi w komorze spalania. Wcześniej piekliśmy nawet kiełbaski na ogniu przy otwartych drzwiczkach, a w mieszkaniu nie było nawet zapachu dymu. Wezwałem kominiarza, wyczyścił komin i stwierdził, że jest drożny. Jednak to nic nie pomogło. Stwierdziłem, iż przyczyną jest pewnie zapchana rura łącząca wkład z kominem. Nie mogąc dostać się do tej rury, rozebrałem kominek, wyczyściłem rurę i kolanko (było na niej jedynie troszkę sadzy). Po osadzeniu rury na wkładzie, uszczelnieniu, wmurowaniu rury z powrotem w komin, problem pozostał. Rura czysta jak nowa, wszystko prawidłowo podłączone, a ciągu nie ma. Proszę Was o poradę, co może być tego przyczyną. Z góry serdecznie dziękuję!!

viron
21-01-2012, 19:44
Może są nie zamknięte drzwiczki do wybierania sadzy lub nieszczelność poniżej wyjścia twojego kominka.

ardziu
21-01-2012, 19:53
a jak dociera powietrze do spalania ?
zbyt szczelne mieszkanie/brak powietrza "dedykowanego" kominkowi może powodować takie efekty.
próbowałeś "odetkać" komin np. paląca się gazetą ?

margod
21-01-2012, 20:15
Przyczyn może być wiele, wszystkie powyższe oraz:
- pęknięty komin
- ktoś z sąsiadów podłączył się do "Twojego" przewodu kominowego.

eniu
21-01-2012, 21:06
Cudów nie ma... Szukaj przyczyny poza kominkiem, jeśli
z nim i kominem jest wszystko ok. Coś się zmieniło w Twoim
domu w tym roku ? Nowe okna, zmiana sposobu wentylacji,
nowe szczelne drzwi, nowy wyciąg kuchenny ?