PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek słabo grzeje ?!



wolo63
22-01-2012, 16:03
Doradźcie jaka może być przyczyna słabego grzania kominka Dovre. Wkład rozgrzewa się b.dobrze ale wg,mnie słabo przekazuje ciepło.Do drzwiczek nie można się zbliżyć tak jest gorący a powietrze z kratek ma zaledwie 45*C .Cz to jest normalne?Dodam.że odległoś wkładu od zabudowy wynosi 8-10 cm tak zalecał producent w instrukcji montażu.

Bader
22-01-2012, 16:25
Wrzuć zdjęcie wnętrza obudowy. Przyczyn może być wiele.
pzdr.

wolo63
22-01-2012, 17:08
Z moich rozważań wynika,że jest słaby ruch powietrza wewnątrz obudowy . Uważam ,że problemem może być za duża odległość wkładu od ścian obudowy .Przy mniejszej odległości prędkość powietrza byłaby większa .Jaką temperaturę macie przy wkładach?

bohusz
22-01-2012, 17:13
Wolo

Podobna sprawa była niedawno omawiana na tym forum.
Zapytałeś zakładając nowy temat, nie czytając wcześniej forum.
Zobacz tutaj:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?192793-wielkośc-komory-grzewczej


Wiem jednak jak trudno tutaj znaleść konkretne informacje.
Forum to powoli przekształca się w ataki i obrazy typowo personalne. Dzieje się tak gdy brak rzeczowych argumentów

eniu
22-01-2012, 18:05
Pedział Ci chop wklej wzdęcie to wklej, a jak nie to do wróżki
zadzwoń. Obudowa nie tylko od wewnątrz, ale z zewnątrz z
wszystkimi kratkami :)

wolo63
22-01-2012, 18:23
Dzięki Kolego za sugestie . Śledzę to Forum od kilku lat i wiem coś o tym dogryzaniu .





Dzięki Kolego za chęć pomocy. Śledzę to Forum od kilku lat i wiem coś o tym dogryzaniu . Wracając do zabudowy to jest prostokątna, posiada dwie ścianki lewą i przednią . Prawą jest komin systemowy wysunięty w salon. Wkład to Dovre2175. Wielkość kratek zastosowałem zgodnie z instrukcją montażu. Kratki wylotu z komory są umieszczone 2-3cm poniżej sklepienia . Jutro lekko zmniejszę ich światło może temperatura wzrośnie.

eniu
22-01-2012, 19:08
Dzięki Kolego za sugestie . Śledzę to Forum od kilku lat i wiem coś o tym dogryzaniu .





Dzięki Kolego za chęć pomocy. Śledzę to Forum od kilku lat i wiem coś o tym dogryzaniu . Wracając do zabudowy to jest prostokątna, posiada dwie ścianki lewą i przednią . Prawą jest komin systemowy wysunięty w salon. Wkład to Dovre2175. Wielkość kratek zastosowałem zgodnie z instrukcją montażu. Kratki wylotu z komory są umieszczone 2-3cm poniżej sklepienia . Jutro lekko zmniejszę ich światło może temperatura wzrośnie.

A kratki wlotu ?

wolo63
22-01-2012, 20:23
Widzę po ilości postów Kolega ma specyficzne podejscie . Ale bez urazy .Co kratki ?Są duże . Co do wymiarów kratek to nie mam pewności. Lewa 15x 35,przednia 15x70cm.To były wloty .A wylotowe 15x35 i 15x45.W narożniku sklepienia jest rura fi 125 do sypialni nad salonem.

Forest-Natura
22-01-2012, 20:33
Witam.
Wolo ... trzy ostatnie posty (czyli wszystkie poza pierwszym) zniechęcające kogokolwiek by Ci pomóc ...
W tym czasie mogłeś obfotografować kominek, wrzucić zdjęcia i ... miałbyś już pewnie kilka hipotez dlaczego Twój kominek jest zje...y ...
Taki Eniu czy Bader chcą Ci pomóc (tobie i pewnie paru setkom innych posiadaczy kominka z podobnym problemem) - zrób zdjęcia i pokaż je tutaj.
Prosimy Cię bardzo ...
Pozdrawiam.