PDA

Zobacz pełną wersję : Zaciąganie gładzi wałkiem podczas malowania.



caan
22-01-2012, 17:27
Witam.

W nowym mieszkaniu kupionym od dewelopera na ścianach jest położony tynk maszynowy. W niektórych miejscach trzeba było zaszpachlować ubytki do czego użyto dość miękkiej gładzi (PG-41). Nie wiem czy ściana przed nałożeniem gładzi została odpylona. Podczas malowania farbą gruntującą Tikkurili, w miejscach gdzie położona była cienka warstwa gładzi, ta błyskawicznie wchłonęła wilgoć i odeszła wraz z wałkiem przy którymś z kolei pociągnięciu. Na tynku maszynowym, poza szpachlowanymi fragmentami, farba gruntująca kładzie się dobrze.

Tikkurila na podłoża luźne i pylące zaleca swój grunt Suprabilit. Moje pytanie brzmi czy gruntować roztworem 1:1 tylko placki na których położona jest gładź w celu ich wzmocnienia i redukcji chłonności, czy gruntem Suprabilit trzeba już będzie przelecieć wszystkie ściany?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

G.N.
22-01-2012, 17:59
...Nie wiem czy ściana przed nałożeniem gładzi została odpylona. .... Już wiesz

...w miejscach gdzie położona była cienka warstwa gładzi, ta błyskawicznie wchłonęła wilgoć i odeszła wraz z wałkiem .... nie była.

Gruntem ja bym jechał po całości żeby nie było psikusów z różną chłonnością, tu się bardziej błyszczy, tam jest bardziej matowe itp. Z tym że fragmenty z gładzią bardzo starannie żeby się napiły i dobrze związały z podłożem a resztę ot tak przejechać dla porządku.

caan
22-01-2012, 18:14
Czyli kolejność byłaby taka?

1. Grunt Suprabilit
2. Farba gruntująca Optiva Primer
3. Malowanie właściwe Optivą

Nie ukrywam, że byłoby miło gdyby udało się uniknąć pokrywania całości gruntem, tylko związanie miejsc w których położona jest gładź, skoro i tak będzie malowanie farbą gruntującą. Ale jeśli w efekcie może to zaowocować różnicami w ostatecznej powłoce to będę musiał się przełamać.

Pozdrawiam.

zarowa2
23-01-2012, 11:39
Czyli kolejność byłaby taka?

1. Grunt Suprabilit
2. Farba gruntująca Optiva Primer
3. Malowanie właściwe Optivą

Nie ukrywam, że byłoby miło gdyby udało się uniknąć pokrywania całości gruntem, tylko związanie miejsc w których położona jest gładź, skoro i tak będzie malowanie farbą gruntującą. Ale jeśli w efekcie może to zaowocować różnicami w ostatecznej powłoce to będę musiał się przełamać.

Pozdrawiam.

kolejnosc dobra pogruntuj calosc

G.N.
23-01-2012, 13:41
caan kolejność ok. Jak pisałem ja bym jechał gruntem po całości. Roboty trochę więcej i dodatkowy koszt ale znowu nie jakaś masakra, wydajność to ma ok 18-20 m2/L . A jak bez gruntu wyjdzie nie równo to w perspektywie masz: skrobanie, gładzie (szpachlowanie, szlifowanie) i od nowa grunt, pokładówka, farba.
Chcesz ryzykować - twój cyrk twoje małpy