PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa a kominek o czym pamietać?



JacekJI
22-01-2012, 23:51
Witam,

Jestem na etapie budowania scian,

O czy trzeba pomyśleć ze względu na kominek? doprowadzenie powietrza to wiem, w wylewce rura ok 100mm? a coś więcej?

Nie jestem jeszcze zdecydowany jaki kominek, gdyby był bez płaszcza pewnie trzeba by zostawić jakieś przepusty na rozprowadzenie powietrza w górnych pokojach?

Chciałbym zrobić takie połączanie piec węglowy+ kominek z płaszczem +ogrzewanie wody pitnej do tego kolektory do wody pitnej ale nie wiem czy tak można.

ziuta62
23-01-2012, 08:11
Witam! O wzmocnionym fundamencie pod komiek pamiętałeś? Bo u nas doprojektowano Za radą naszego:) zduna.

JacekJI
23-01-2012, 08:55
tak, jest nawet ława pod kominkiem.

bajanadjembe
23-01-2012, 23:45
Heejo,
..."czy tak można", to też nie wiem. Ale za to wiem, że musi być odpowiedni komin (i wysokość i średnica i najlepiej blisko kalenicy). Chodzi o ciąg.
Prawdę mówiąc o kominku powinno się mysleć na etapie projektu. I pod konkretne rozwiązania działać już na etapie fundamentów. Tylko właśnie, trzeba być zdecydowanym... od samego początku wiedzieć czego się chce.

wolo63
25-01-2012, 23:35
Pod wylewką stosuje się rurę fi 150 (ze spadkiem na zewnątrz budynku aby ewentualny kondensad wypłynął) a dopiero na wyjściu z posadzki dajesz redukcję na 100mm.Odcinek nad posadzką dobrze jest zaizolować wełną bo zimą na nim wykrapla się woda(poci się) .