PDA

Zobacz pełną wersję : impregnacja drewna na więźbę



Koral1
05-05-2004, 07:36
Witam,
w sprzedaży znalazłem drewno konstrukcyjne impregnowane albo zielonym albo czerwonym impregnatem. Czy ktoś mógłby mnie oświecić jaka jest między nimi różnica i który lepiej wybrać na więźbę?

Wojciech Nitka
05-05-2004, 12:39
Każdy jeden impregnat (tymbardziej bezbarwny) może być zielony lub czerwony, a to zależy od barwnika jaki dodasz.

ElaB
05-05-2004, 13:14
Radze zasiegnac jezyka na temat skladu chemicznego - chodzi o twoje zdrowie.

Przekorek
05-05-2004, 16:08
Barwienie impregnatu nastepuje wyłącznie w celu odróżnienia powierzchni zaimpregnowanych, od czystych (żeby ewentualnie domalować, gdzie trzeba). Barwa nie jest składnikiem czynnym.
POza tym, impregnaty dostepne w oficjalnym obrocie po pierwsze: muszą mieć dopuszczenie do stosowania w budownictwie, po drugie, żaden sprzedawca nie ujawnia składu, więc nie porównasz właściwości.

marpas
05-05-2004, 16:56
Witam,
w sprzedaży znalazłem drewno konstrukcyjne impregnowane albo zielonym albo czerwonym impregnatem. Czy ktoś mógłby mnie oświecić jaka jest między nimi różnica i który lepiej wybrać na więźbę?

Mój wykonawca imregnuje czymś, co nazywa się Fobos (?). Jest to środek bezbarwny więc dodaje bejcy zielonej i czerwonej żeby odróżnić ilość warstw impregnatu i pokazać mi, że robi to dwa razy. Być może na rynku funkcjonują już zabarwione impregnatu w calu j.w.?

Wojciech Nitka
05-05-2004, 17:56
By impregnacja była skuteczna - tj. wprowadzenie ok. 20g soli na metr kwadratowy powierzchni - elementy konstrukcji nalezy smarować co najmniej 6 razy. Dwukrotne smarowanie to sztuka dla sztuki - lepiej wcale tego nie robić.