PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W MAJERANKACH pracownia ARCHON



Cattt
25-01-2012, 18:20
Jak w temacie. Co sądzicie o tym projekcie. Czy coś w nim zmienić? Dodam, że dom jak na razie dla 2 dorosłych i w przyszłości może 2 dzieci. Może zauważycie coś co ja przeoczyłam. Za wszystkie wskazówki dziękuję: rolleyes:

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-majeranku/m4884912228476

Kalisa
25-01-2012, 18:59
Jak w temacie. Co sądzicie o tym projekcie. Czy coś w nim zmienić? Dodam, że dom jak na razie dla 2 dorosłych i w przyszłości może 2 dzieci. Może zauważycie coś co ja przeoczyłam. Za wszystkie wskazówki dziękuję: rolleyes:

Trudno powiedzieć co w tym projekcie zmienić, co dodać bo każdy ma inne potrzeby a ty o swoich nie napisałaś. Dla mnie dom jest zbyt drogi w budowie, nie lubię takich skomplikowanych dachów, ale to tylko moje zdanie.
Macie działkę z wjazdem od południa?

Kinga I Dawid
25-01-2012, 19:14
My też zastanawialiśmy się nad tym domem tylko że z dachem dwu-spadowym bo ten rzeczywiście bardzo drogi w budowie. Bardzo nam się podobał ten projekt tylko my chcieliśmy z piwnicą a takiego projektu nie było i w końcu zdecydowaliśmy sie na dom w żurawinie z podpiwniczeniem.

Cattt
25-01-2012, 19:20
Kalisa, tak mamy wjazd od południa i trudno było znaleźć projekt, który pasowałby do stron świata. Przeważnie wychodziło że salon i większość pokoi od strony północnej:( właśnie boimy się z mężem, że jest to drogi dom w budowie i później w zagospodarowaniu. W warunkach zagospodarowania mamy obowiązkowo że musi być dach wielospadowy

Kalisa
25-01-2012, 19:27
Wbrew pozorom jest sporo projektów z wjazdem od południa, ale ja zawsze wolałam dachy dwuspadowe i takich projektów szukałam ( " prawie" kupiłam działkę z wjazdem od południa- wycofałam się w ostatniej chwili).
Dużo zleży od tego ile chcecie/ możecie przeznaczyć pieniędzy na budowę domu.

bowess
25-01-2012, 19:29
A może taki tańszy wielospad południowy?
http://gotowe-projekty-domow.pl/sz5_z128.htm

Cattt
25-01-2012, 19:34
Nie sądziłam, ze wybranie projektu będzie aż tak trudne. Przejrzałam setki projektów, ale żaden nie przykuł mojej uwagi. Majeranek mi się podoba ze względu na swoją funkcjonalność no i rozmieszczenie wg stron świata, które dla mnie jest idealne. Chociaż gdyby był mniejszy to byłoby ok. Trochę się boję o dach bo jest wszystkiego za dużo.

Kalisa
25-01-2012, 19:34
Z128 jest świetny ! Uwielbiam ten projekt.

Cattt może powinnaś szukać mniejszego domu?

Cattt
25-01-2012, 19:40
Bowess ciekawy projekt podrzuciłeś:)


Cattt może powinnaś szukać mniejszego domu?

od ostatniego tygodnia właśnie to robię, bo mąż stwierdził, ze jak na razie dla naszej dwójki za duży i za drogi. Albo już zmęczenie materiału albo jestem wybredna:( albo zadurzyłam się w "Majeranku" i nie chcę odpuścić. Dlatego sięgnęłam o poradę

Kalisa
25-01-2012, 19:50
Gdybym to ja dla siebie szukała projektu to Majeranek odpadłby ze względu na wielkość. Szukam projektu maksymalnie 110-120 m a moja rodzina to 2+2 :p

A Bowess to ona a nie on :)

Cattt
25-01-2012, 20:31
A Bowess to ona a nie on :)[/QUOTE]

a no fakt:rotfl:

Cattt
26-01-2012, 13:02
Czy buduje ktoś Majeranek i mógłby podzielić się swoją opinią?

bowess
27-01-2012, 09:30
Dziś mam chwilę i rozwinę nieco. ;)

Majeranek to niewątpliwie dom mogący się podobać. W mojej okolicy jest dość sporo budowanych i wybudowanych projektów Archonu tego właśnie typu. Ogólnie są to domy drogie w budowie: kolumny, wykusze, balkony, kosztowne dachy, bardzo dużo otworów (nie dość, że wysoki koszt stolarki, to czasem również nieustawne przez to pomieszczenia). Zanim domy zostaną ładnie wykończone na zewnątrz, wyglądają masywnie i klocowato. Na stronie kosztorysy wyglądają optymistycznie, ale zwróć uwagę, że są one szacunkowe i netto. Nie jest to faktyczny koszt budowy tego domu. Wybudowanie i wykończenie całości to raczej jakaś kwota pomiędzy 400 a 500 tysięcy, a jeżeli ktoś ma kosztowny gust w wykończeniówce, to i wiecej.

Konkretnie o Majeranku. Wykusz w kuchni po pierwsze kosztowny i to nie tylko w warstwie budowlanej, ale i później przy meblowaniu kuchni, po drugie taki średnio ustawny, no i gdzieś tam powinien być zlewozmywak, którego nie zaznaczono. Czy na pewno chcesz południową kuchnię? Może się mocno nagrzewać. Dodatkowy pokój na parterze jest, ale gdyby miał być czyjąś sypialnią, abo gdybyście chcieli wprowadzić się do domu po wykończeniu samego parteru, to jest po prostu za mały do wygodnego ustawienia łóżka. Jako gabinecik owszem, nada się. Salon fajny, kotłownia wystarczająca (można zamiast okna dać drzwi na podwórko - bardzo dobre rozwiązanie przy piecu na opał stały). Wiatrołap trochę kiepski, bo duży a niezbyt ustawny - wieszak wejdzie, ale szafa garderobiana już nie. Poddasze jak to poddasze w czterospadzie - koszt wykończenia spory, a skosów dużo. 3 balkony to totalna porażka - wydatek, który poza ozdobą nie przynosi żadnych korzyści, a często generuje kłopoty typu umykanie ciepła, przecieki, zacieki, konieczność naprawiania okładzin. No i jeszcze trzy kominy. Jeżeli mąż mówi, że za drogi, to zapewne naprawdę jest dla Was za drogi.

Cattt
27-01-2012, 10:51
Masz chyba rację, teraz wszystko analizuję dokładnie i zaczynam sobie wmawiać, że ten dom nie jest dla mnie. Całe życie nie będę robić na jego wykończenie. Żyć też trzeba mieć za co i wypoczynek chociażby raz w roku też by się przydał. Bardzo spodobał mi się dół i żeby dołożyć do tego 2 duże sypialnie i większą łazienkę i wyszedłby super parter. Tylko moja działka jest niestety wąska:( Ciągle szukam jeszcze czegoś w okolicach 120m kw.i realnego dla naszych zarobków. Dzięki za otworzenie oczu na niektóre kwestie. Mam inny pogląd na ten dom

Cattt
27-01-2012, 14:37
a gdyby zmniejszyć projekt? czy to ma jakiś sens?

Elfir
27-01-2012, 15:07
a może zamiast kosztownych przeróbek, projekt indywidualny?
Koszt gotowca + przeróbki + adaptacja, czy nie wyjdzie porównywalna cena z indywidualnym?

Można obejść zapis o dachu wielospadowym wybierając projekt z dachem dwuspadowym i dobudowanym gankiem z dodatkowym daszkiem (i już sa 4 połacie)

Cattt
27-01-2012, 16:19
Można obejść zapis o dachu wielospadowym wybierając projekt z dachem dwuspadowym i dobudowanym gankiem z dodatkowym daszkiem (i już sa 4 połacie)[/QUOTE]
jak ktoś przypadkiem zobaczy taki projekt będę wdzięczna za podesłanie linku

Elfir
27-01-2012, 16:43
A ten: http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/657-lmp141.html
lukarna nad wejściem daje ci dodatkowe 2 połacie :)

Elfir
27-01-2012, 16:44
jednemu forumowczowi rysowałam przykładowy układ do indywidualnego:

http://img192.imageshack.us/img192/2773/domekplanparter.jpg

http://img829.imageshack.us/img829/9946/domekplanelewacje.jpg

Elfir
27-01-2012, 16:45
albo taki:

http://img84.imageshack.us/img84/7262/flop.jpg

Cattt
27-01-2012, 16:57
Jednak dom z takim dachem na razie do mnie nie przemawia. Wiem, że tańszy ale nie widzę tego u siebie. I jeszcze jeden problem bo wjazd od strony południa. Widziałam fajne projekty, ale nie pasowały do moich kierunków świata na działce. Bo część dzienna wychodziła od północy:(a też nie da się wszystkiego przerobić

Cattt
27-01-2012, 17:00
tem przykładowy układ jest bardzo fajny bo funkcjonalny, tylko ten dach:(

Elfir
27-01-2012, 17:21
to sobie przeprojektuj - dlatego namawiam cie na projekt indywidualny.

Mój kosztował ok 6000 zł

Elfir
27-01-2012, 17:23
I jeszcze jeden problem bo wjazd od strony południa.

Ale ten "Madryt" jest z wjazdem od południa przecież.

Cattt
27-01-2012, 17:52
dzięki za rady. Chyba zrobię indywidualny bo będę miała wszystko to co mi potrzebne. Wiem co chcę mieć, ale jeszcze żaden projekt nie spełnił moich oczekiwań. Pozdrawiam

Cattt
27-01-2012, 21:20
a co sądzicie o tym projekcie http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-robiniach/m44c0e14442ba3,1

Elfir
27-01-2012, 21:33
ale ten projekt nie jest dla wjazdu od południa. To klasyczny układ dla wjazdu od północy, no ewentualnie dla wjazdu od wschodu

Cattt
27-01-2012, 22:11
wiem, myślałam o odbiciu l.ale to i tak chyba bezsensu:(