PDA

Zobacz pełną wersję : strop w istniejacym budunku



konradosster
25-01-2012, 20:13
Witam!

Mój problem polega na tym ze chce przerobić stodołę murowana na warsztat samochodowy,
muszę zrobić strop 7m na 6m bez żadnych słupów podporowych gdyż powierzchni pod stropem nie chcę mieć ograniczonej przez żadne slupy. wszystko było by pięknie ale na ten strop maja wjeżdżać samochody cięższe i lżejsze jakieś ciągniki rolnicze oraz maszyny budowlane. Załóżmy ze maksymalny ciężar jaki wjedzie to jakieś 15t no i oczywiście jakieś stale sprzęty które będą tam stać jakiś wózek z narzędziami kompresor, żeby było w zapasie to około 5 t wiec w sumie razem mamy 20 t. w jaki sposób wykonać taki strop?
ja myślałem nad stropem lanym za zbrojonym z pręta 12 podwójnie plus pod strop przez cala długość czyli 7m dwuteowniki które miały by go podtrzymywać, 4 dwuteowniki rozmieścił bym w równych odstępach od siebie na szerokości 7m.
pytanko czy orientuje się ktoś jakiego dwuteownika użyć oraz w ogóle czy mój pomysł jest dobry?

Aedifico
26-01-2012, 12:53
Problem rozwiąże projektant.

KONBET
20-02-2012, 14:40
Witam!

Proponuję zastosować płyty sprężone SPK 32. Nie trzeba ich podpierać, są sztywne i mają dużą wytrzymałość. Co więcej, całkowity koszt wykonania będzie niższy niż w przypadku rozwiązań tradycyjnych; odejdzie konieczność szalowania i zbrojenia.

Pozdrawiam

SKUT13
20-02-2012, 19:18
Witam!

Proponuję zastosować płyty sprężone SPK 32. Nie trzeba ich podpierać, są sztywne i mają dużą wytrzymałość. Co więcej, całkowity koszt wykonania będzie niższy niż w przypadku rozwiązań tradycyjnych; odejdzie konieczność szalowania i zbrojenia.

Pozdrawiam
A ja proponuję wykonać projekt.

hydrogenium
24-02-2012, 10:27
Witam!

Proponuję zastosować płyty sprężone SPK 32. Nie trzeba ich podpierać, są sztywne i mają dużą wytrzymałość. Co więcej, całkowity koszt wykonania będzie niższy niż w przypadku rozwiązań tradycyjnych; odejdzie konieczność szalowania i zbrojenia.

Pozdrawiam

Ja też proponuje kupić projekt.
A tak na marginesie ciekawe jak te płyty zabudujesz w zadaszonym obiekcie bez możliwości użycia żurawia samochodowego