PDA

Zobacz pełną wersję : Wysokość rabatu od ceny katalogowej PC



amerikan1
26-01-2012, 03:29
Proszę o doświadczenia z zakupem pomp interesuje mnie jaki upust od ceny katalogowej można uzyskać w przypadku konkretnej marki. Myślę o PC Viessmann IVT Danfoss :confused:
PS Mam ofertę z upustem około 20% od katalogu +8% VAT.

KrzysztofLis2
26-01-2012, 09:02
Można dostać taki, jaki uda Ci się wynegocjować.

amerikan1
26-01-2012, 09:21
Można dostać taki, jaki uda Ci się wynegocjować.

Może jakiś konkretny poziom do którego można negocjować.;)

leszekf
26-01-2012, 09:35
Odwiedź kilku dostawców i porównaj oferty. Umów się na powtórną wizytę za jakiś czas i weź oferty konkurencji. Uzyskasz rabat i dowiesz się co u konkurencji jest inaczej, źle i dlaczego powinieneś wybrać tą a nie inną firmę ;) Za każdym razem jak mantrę powtarzaj " a w firmie X mówili że", "w firmie Y dają mi taki a taki rabat i cena końcowa to". Takie wizyty są pouczające - zarezerwuj sobie ok. 1..2 m-cy na takie wycieczki. Krótka historia moich wycieczek jest tutaj (http://sites.google.com/site/leszekfilipski/home/instalacje-w-moim-domu/pompa-ciepla/parowanie-posrednie-i-bezposrednie)
Powodzenia.

photos
26-01-2012, 12:03
Proszę o doświadczenia z zakupem pomp interesuje mnie jaki upust od ceny katalogowej można uzyskać w przypadku konkretnej marki. Myślę o PC Viessmann IVT Danfoss :confused:
PS Mam ofertę z upustem około 20% od katalogu +8% VAT.

Ja swoja pompe kupiłem w 2010 roku. Nie wiem ile dostałem rabatu. Szczerze powiem nie interesowało mnie to. Raczej Tobie tez radzę nie patrzeć na "oczka" tylko na wynik koncowy całego przedsięwzięcia. Za całość czyli pompa montaz uruchomienie, DZ, GZ zapłaciłem 54 tys.
Jak chcesz to sprzedawca na specjalne zamówienie podniesie ceny detaliczne i da Ci nawet 30 % rabatu.

amerikan1
27-01-2012, 18:55
Pytanko do kolegi Photosa, proszę o opinię o Twojej Pc tzn. ogólnie jak się sprawuje Viesiek, bo jak czytam posty to większość ma problemy z strowaniem
a kolega jakoś nie narzeka. Czytałem pochlebne opinie o sterowniku Viessmanna, oraz z lektury instrukcji doszłem do wniosku że mozna ustawić dosłownie
wszysko lub prawie wszystko optymalnie do swoich potrzeb. Z tego co udało mi się dowiedzieć jak narazie konkurencja jest daleko w tyle, delikatnie rzecz ujmując.:o

photos
29-01-2012, 10:49
powiem szczerze że nie wiem gdzie jest konkurencja, nie miałem styczności. Ale sterownik jest bardzo mocno rozbudowany. Są dwa poziomy sterowania dla użytkownika, trzeci poziom dla serwisanta a czwarty dla eksperta. Ale w czwartym to juz tylko kody. Nie wiem jakie mogą byc problemy ze sterowaniem...u mnie wszystko działa jak należy, sterowanie jest dziecinnie proste. Program czasowy czyli ustawienie pracy pompy w taniej taryfie jest bajecznie proste mimo iz mam pogodówke - niektórzy twierdzą że wówczas jest trudniej...ja nie zauważyłem. Wszystko jest jasno, czytelnie, przejrzyście.
Na koniec dodam że narzekac moze tylko ktos, kto myśli że to co ustawił na pompie instalator jest wykładnia i nie nalezy tego ruszac. Otóz nie. Instalator ustawi wszystkie nastawy standardowo, czyli tak samo dla każdego domu. Trzeba troche czasu poświecic, aby poustawiać po swojemu czyli adekwatnie do swojego domu i swoich upodobań. Jak masz jakieś pytania smiało odpowiem. Oczywiście jak będe potrafił :)

aadamuss24
29-01-2012, 11:30
photos to co piszesz to powinni drukować w instrukcji obsługi i karcie gwararancyjnej :) wszyscy producenci :)