PDA

Zobacz pełną wersję : plama na szybie



jostek
26-01-2012, 22:53
Witam,

Mam pewien problem, a mianowicie w momencie podnoszenia szyby dotknąłem do niej polarem, część polaru została na szybie i zanim kominek zgasł zdążyła już się zapiec i teraz za nic nie chce zejść. Próbowałem już usunąć to płynem do czyszczenia szyb kominkowych, ale niestety efekt żaden. Zastanawiam się nad użyciem środków do czyszczenia żelazek ale nie wiem czy to nie zaszkodzi??? Jeżeli ktoś zetknął się z podobnym problemem i udało mu się z nim uporać będę wdzięczny za podpowiedź.

Jaca71
27-01-2012, 05:29
U mnie 2 latek sąsiadów dotknął szyby plastikowa zabawką :( Na zimno nie dało się ruszyć. Już miałem atakować skrobaczka do kuchni ceramicznych gdy problem sam się rozwiązał - po pierwszym mocnym paleniu nie zostało nawet śladu.

Forest-Natura
27-01-2012, 08:26
Witam.
Tak jak Jaca napisał - "przyjarać" tak żeby było z 500 - 600 stopni w palenisku i potem tylko zmieść popiół oraz już na zimno umyć szybę zwykłym środkiem do mycia naczyń lub okien.
Pozdrawiam.

jostek
29-01-2012, 10:13
Panowie,

Dzięki za podpowiedź wczoraj napaliłem i większość "odparowała" - zostało tylko trochę i zakładam, że jeszcze jedno czy dwa palenia i powinno być ok.

Pozdrawiam.

Kominki Piotr Batura
29-01-2012, 10:41
Użycie skrobaczki (np ostrej żyletki pod kątem 45 stopni) najprostsze.