PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek z szybą panoramiczną 16/9



zachcianka
29-01-2012, 22:18
Witajcie kochani,
jestem na etapie szukania kominka.
Moje doświadczenia i ogólne rozejrzenie sie po sklepach naprowadziły mnie na Jotul I 600 Flat.
Szukam kominka sporego tak ok-15 KW, Salon na dole to z kuchnią i korytażem jakieś 70 m2,
plus rozprowadzenie powietrza do 3 górnych pokoi kolejne 70m. cały domek to 230 m2.
Więc jest co ogrzewać.
Jednak zawsze mażył mi sie nowoczesny wkład w formacie 16/9, trochę jak panoramiczny telewizor.
Czy macie jakieś doświadczenia, możecie polecić jakieś wkłady?
Generalnie wolałabym takie z drzwiczkami otwieranymi na bok, boje się o mechanizm podnoszony do góry, może niepotrzebnie?
Szukam sprawdzonej i solidnej firmy, no i rozsądnej w miarę ceny, max do 10 tys., ale przy naprawdę dobrej jakości.

Czy wkłady Sparthermu możecie polecić? Mają ładne ale wyłożone są szamotem w środku, zastanawiam się jak to jest w uzytkowaniu?

M***ki
01-02-2012, 05:04
Nowy model w ofercie .www.kafle-kominki.pl/wklad_kominkowy_dynamic068.htm Dostępny także w wersji z podstawą do pierścieni Ortnera lub Cebudu

Forest-Natura
01-02-2012, 08:57
Witam.
To ja mam konkretne pytanie - czy można w nim za pomocą automatyki oferowanej przez firmę Romotop, sterować rozdziałem powietrza na pierwotne i wtórne w procesie spalania?
Pozdrawiam.

zachcianka
02-02-2012, 23:09
2 lata gwarancji to mało.. ciekawe jaka jest cena takiego? Ja wolałabym taki z drzwiczkami otwieranymi na bok, obawiam sie ze automatyka w przypadku gilotynu u takich mało mi znanych producentów szybko zaszwankuje...

M***ki
03-02-2012, 06:02
Witam.
To ja mam konkretne pytanie - czy można w nim za pomocą automatyki oferowanej przez firmę Romotop, sterować rozdziałem powietrza na pierwotne i wtórne w procesie spalania?
Pozdrawiam.

Forest przecież TY twierdzisz że to niemożliwe w żadnym wkładzie kominkowym :lol2::lol2::lol2:

Forest-Natura
03-02-2012, 09:01
Witam.
Skierowałem do Ciebie konkretne pytanie.
Odpowiesz na nie czy dalej Twoja bytność na FM będzie polegała na reklamie, reklamie i tylko reklamie ... ?
Pozdrawiam.

bohusz
03-02-2012, 16:12
Nowy model w ofercie .www.kafle-kominki.pl/wklad_kominkowy_dynamic068.htm Dostępny także w wersji z podstawą do pierścieni Ortnera lub Cebudu

Co to za jakaś specjalna podstawa?