PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić szufladę?



Lataren
31-01-2012, 16:17
Witajcie - mam mały problem otóż jaki jest stosunek ewentualnie różnica wymiarów pomiędzy szufladą a powiedzmy wneką w której sie ma ona znajdować (chodzi dokładnie o prowadnice). Słyszałem, że wystarczy 2,5 cm?

dzabij
01-02-2012, 08:49
Witajcie - mam mały problem otóż jaki jest stosunek ewentualnie różnica wymiarów pomiędzy szufladą a powiedzmy wneką w której sie ma ona znajdować (chodzi dokładnie o prowadnice). Słyszałem, że wystarczy 2,5 cm?

Będziesz stosował gotowy system ? (Blum metabox, tandembox / Hettich / GTV) ? Jeżeli tak to w katalogach są wzory na wymiary szuflady (napewno w katalogu BLUM bo montowałem kilka sztuk).

yarecky2
01-02-2012, 18:42
Będziesz stosował gotowy system ? (Blum metabox, tandembox / Hettich / GTV) ? Jeżeli tak to w katalogach są wzory na wymiary szuflady (napewno w katalogu BLUM bo montowałem kilka sztuk).

Przepraszam, ale jako "elita forum" powinieneś na hasło "prowadnica", "2,5cm" reagować nie odpowiedzą "jaki system" i wymieniać firmy i rodziny wyrobów tylko od razu zaskoczyć, że człowiekowi - swoją drogą "stałemu bywalcowi" - chodzi o zwykłe prowadnice kulkowe szerokości 45mm.

Odpowiadam: tak, grubość takiej prowadnicy to 12,5mm, zatem szuflada w szerokości powinna być węższa o 25mm od wewnętrznej szerokości korpusu.

Pozdrawiam i służę pomocą.

Mejtrix
29-10-2013, 16:19
Witajcie użytkownicy i elito ;)

Chcę budować moja pierwszą szuflade w życiu. Czy składając kilka desek do kupy muszę pamiętać tylko o tym, aby szuflada była mniejsza o te 25mm od wneki (żadnych prowanic nie montuję) czy jest jeszcze coś na co powinnam zwrócić uwagę?:)