PDA

Zobacz pełną wersję : poszukuję fajnego wkładu z możliwością podpięcia DGP



Yorey
31-01-2012, 20:11
i rury doprowadzającej powietrze z zewnątrz. Idea jest taka, żeby kominek był ładny, raczej szeroki, szyba się nie brudziła, etc. Znalazłem na alledrogo takie coś: http://allegro.pl/900mm-gratisy-kominek-powietrzny-piec-kominki-i2064579596.html

Co myślicie?

Dodam, że do DGP chcę wykorzystać instalację nadmuchową, która idzie bezpośrednio pod podłogą, na której będzie stał kominek.

M***ki
03-02-2012, 06:21
Zobacz nasz nowy model RomotopKV 025LN .. Podwójna szyba w tym jedna niskoemisyjna ,powietrze do spalania 100% z poza domu ,korpus ze stali COR-TEN , palenisko wyłożone szamotem . www.romotop.pl/wklady-kominkowe-dynamic/kv-025ln-01-wklad-kominkowy-plaski-szeroki
Mamy do niego fajne ramy poszerzające optycznie .

alic
03-02-2012, 07:55
zerknij na wkłady kominkowe maxflam,są z grubego żeliwa,mają przyłącze świeżego powietrza ,są wytrzymałe i dobrze sie w nich pali,no i nie są drogie

eniu
03-02-2012, 11:14
i rury doprowadzającej powietrze z zewnątrz. Idea jest taka, żeby kominek był ładny, raczej szeroki, szyba się nie brudziła, etc. Znalazłem na alledrogo takie coś: http://allegro.pl/900mm-gratisy-kominek-powietrzny-piec-kominki-i2064579596.html

Co myślicie?

Dodam, że do DGP chcę wykorzystać instalację nadmuchową, która idzie bezpośrednio pod podłogą, na której będzie stał kominek.

Jesli Ci się nie spieszy, będzie więcej wiadomo za jakiś miesiąc. Wkład
jedzie już do Łazisk i jak tylko zwolni się miejsce po Pamie - popalimy :)...

Równolegle kończę palenie w Novej i z pewnymi opóźnieniami, podłączę
podobnej klasy piecyk Olsberg, z krążkami Ortnera..

bohusz
03-02-2012, 15:19
Równolegle kończę palenie w Novej i z pewnymi opóźnieniami, podłączę
podobnej klasy piecyk Olsberg, z krążkami Ortnera..

No powoli... a kolejka nie obowiązuje?
Co z krążkami oWo?

Yorey
03-02-2012, 18:09
przy okazji, Mędrcy, zeznajcie jak jest - czy za kominkiem mogę mieć drzewnianą ścianę? Ew. czym ją wyizolować?

artom12
03-02-2012, 23:01
Jeżeli postawisz kominek na tle drewnianej ściany i tylko ją wyizolujesz to pamiętaj że tel.alarmowy to 112.Trzeba najpierw postawić sciankę 10 cm. grubości ją wyizolować . Między ścianami zapewnić przepływ powietrza.

M***ki
04-02-2012, 04:47
No powoli... a kolejka nie obowiązuje?
Co z krążkami oWo?

Obowiązuje..ale najwyraźniej za mało zapłaciłeś :);)

M***ki
04-02-2012, 04:51
Jeżeli postawisz kominek na tle drewnianej ściany i tylko ją wyizolujesz to pamiętaj że tel.alarmowy to 112.Trzeba najpierw postawić sciankę 10 cm. grubości ją wyizolować . Między ścianami zapewnić przepływ powietrza.

Wszystko się zgadza oprócz 112 :P Tam lepiej nie dzwonić ... 998 , 997... + lokalny zakład pogrzebowy :(

Yorey
04-02-2012, 07:01
no tak, nie ma to jak człowieka zdławić strachem i groźbą.....;) OK, jeśli Wasze opinie mają cokolwiek wspólnego z faktami, to będę musiał wykonać niewielką modyfikację jednej ściany;)

Ale... skoro już jesteśmy przy fizyce ciała stałego w tym szczególnym aspekcie jego zachowania w temperaturze - jak to jest z kominem? Komin mam systemowy jakieś Presto, czy coś takiego - ma toto rurę kamionkową o średnicy 200mm, obłożoną kształtkami z wełny mineralnej, całość znajduje się w gustownych pustakach - pytanie jest następujące - jeśli rura od kominka będzie wchodziła w ów komin gdzieś na wysokości powiedzmy 220cm, to jaką tam temperaturę będą miały spaliny przy mocno hajcującym się powiedzmy 15kW-atowcu? Pytanie, rzecz jasna nie jest bez kozery, mianowicie jakieś 50-60mm za kominem stoi szkielet drzewniany.

Kominki Piotr Batura
04-02-2012, 07:05
Tak dokładniej to jeśli 10 cm ścianka i potem izolacja (min 10 cm),
wentylacja miedzy ścianami jest niepotrzebna. Każde odstępstwo
to konieczność konsultacji z fachowcem (najpierw go znajdź ! :)).

Wentylowane ścianki mogą być nawet o połowę cieńsze. To jest
teoria. Do tego trzeba jeszcze mieć doświadczenie i praktykę, by
uniknąć katastrofy w wypadku nieuwzględnienia "niuansów".

"Mędrców" :), którym się wydaje, że wystarczy podpatrzyć, przeczytać,
nie brakuje w żadnej dziedzinie życia. W ostatnim MURATORZE jest
instrukcja jak krok po kroku wybudować kominek samemu. Ten sam
autor, ta sama technologia, i te same błędy co 10 lat temu w tej
samej gazecie.

Kominki Piotr Batura
04-02-2012, 07:07
no tak, nie ma to jak człowieka zdławić strachem i groźbą.....;) OK, jeśli Wasze opinie mają cokolwiek wspólnego z faktami, to będę musiał wykonać niewielką modyfikację jednej ściany;)

Ale... skoro już jesteśmy przy fizyce ciała stałego w tym szczególnym aspekcie jego zachowania w temperaturze - jak to jest z kominem? Komin mam systemowy jakieś Presto, czy coś takiego - ma toto rurę kamionkową o średnicy 200mm, obłożoną kształtkami z wełny mineralnej, całość znajduje się w gustownych pustakach - pytanie jest następujące - jeśli rura od kominka będzie wchodziła w ów komin gdzieś na wysokości powiedzmy 220cm, to jaką tam temperaturę będą miały spaliny przy mocno hajcującym się powiedzmy 15kW-atowcu? Pytanie, rzecz jasna nie jest bez kozery, mianowicie jakieś 50-60mm za kominem stoi szkielet drzewniany.


http://blog.kominki-batura.pl/?p=63

Yorey
04-02-2012, 07:36
http://blog.kominki-batura.pl/?p=63

o żeby Cię......!;) Przeczytałem! I dalej jestem głupi jak byłem, ale zmierzę dzisiaj grubość mojej kamionki!
Jakkolwiek zastanawiam się ile temperatury z tych powiedzmy 1000 stopni, jaką osiągnę w "skrzynce" zginie na rurce "wydechowej", a jeszcze przed kominem? Ew. czy istnieje jakaś mądra metoda "chłodzenia" onej (bez PW)?

Kominki Piotr Batura
04-02-2012, 07:53
Ochrona komina (systemowe cudo ) to jedno. Ochrona konstrukcji drewnianej
to drugie. Jedno i drugie ma wpływ na Twoje bezpieczeństwo. A jak wykorkujesz(:D)
to Twoich wnuków, bo takie "wynalazki" mogą dać znać o sobie dopiero po pewnym
czasie.
"PANIE BAJKI PAN OPOWIADASZ O TYCH ZAGROŻENIACH ! DWA LATA JUŻ
HAJCUJEMY I NIC SIĘ NIE DZIEJE ". Takie teksty kiedyś podnosiły mi trochę
poziom adrenaliny, teraz mówię tylko : pożyjemy zobaczymy.

Wklej jakiś projekt, pomysła.

Kominki Piotr Batura
04-02-2012, 08:01
o żeby Cię......!;) Przeczytałem! I dalej jestem głupi jak byłem, ale zmierzę dzisiaj grubość mojej kamionki!
Jakkolwiek zastanawiam się ile temperatury z tych powiedzmy 1000 stopni, jaką osiągnę w "skrzynce" zginie na rurce "wydechowej", a jeszcze przed kominem? Ew. czy istnieje jakaś mądra metoda "chłodzenia" onej (bez PW)?


nic nie musisz mierzyć - 2 cm (2,5)

Yorey
04-02-2012, 12:47
faktycznie - jakieś 2cm kamionki, dookoła tego jakieś 2,8cm wełny.

A ścianę chyba w ogóle wywalę i rolę ściany przejmie bok obudowy kominka. Acz pociąga to za sobą jedną mizerną konsekwencję: lepszy będzie wkład narożny, znaczy taki z dwoma szybami umieszczonymi pod kątem prostym..... Przy okazji great byłby taki z podnoszoną szybą, a to już, przypuszczam, jakiś majątek będzie, prawda....:(

Radźcie coś, Mędrcy!

M***ki
04-02-2012, 13:40
Narożny podnoszony www.kale-kominki.pl/wklad_kominkowy_dynamic002.htm

Kominek narożny , szyba podnoszona www.kafle-kominki.pl/kominek_sadyba.htm , zwróć uwagę na to na jakiej wysokości nad wkładem musi być półka gdy szyba jest podnoszona .

bohusz
04-02-2012, 15:15
Obowiązuje..ale najwyraźniej za mało zapłaciłeś :);)

No Wiesz co Mistrzu, na forum publicznym o pieniądzach?

Przecież to wręcz jest niestosowne, mi nawet do głowy nie przyszła taka myśl.