PDA

Zobacz pełną wersję : pompa ciepła powietrze woda za 963 euro



simluc
01-02-2012, 08:38
Zakładam nowy temat ,żeby stał się bardziej widoczny.

Na niemieckim ebay'u na sprzedaż są oto takie pompy - (żeby było ciekawiej to właścicielem firmy jest Polak):

Meeting MD20D 7kW ma za 963 euro

MD30D 12kW za 1385 euro

MD50D 18kW za 1600 euro

Pompy to nie byle jakie chińczyki! Działają i są cały czas sprawdzane przez dwóch forumowiczów :)

Moc grzewcza wprawdzie spada drastycznie wraz ze spadkiem temperatury zewnętrznej no ale nie ma co wybrzydzac.

Firma mieści sie w Berlinie.

Link do aukcji: http://tiny.cc/meeting-md20d-md30d

Jak widać na tym przykładzie nic nie jest na tyle tanie żeby nie być tańszym.

miki121
01-02-2012, 10:16
Zakładam nowy temat ,żeby stał się bardziej widoczny.

Na niemieckim ebay'u na sprzedaż są oto takie pompy - (żeby było ciekawiej to właścicielem firmy jest Polak):

Meeting MD20D 7kW ma za 963 euro

MD30D 12kW za 1385 euro

MD50D 18kW za 1600 euro

Pompy to nie byle jakie chińczyki! Działają i są cały czas sprawdzane przez dwóch forumowiczów :)

Moc grzewcza wprawdzie spada drastycznie wraz ze spadkiem temperatury zewnętrznej no ale nie ma co wybrzydzac.

Firma mieści sie w Berlinie.

Link do aukcji: http://tiny.cc/meeting-md20d-md30d

Jak widać na tym przykładzie nic nie jest na tyle tanie żeby nie być tańszym.

No fajny do ogrzewania wody w basenie latem :)
Oczywiście można grzać dom tym tylko pytanie po co:)
Chciałbym zobaczyć info jak pompa zachowa się przy -7, -15,-20 celsjusza :)
Może tak jak przepływowy podgrzewacz wody :)
Może być jeszcze tańszy :)
Kup klimę on/off 7 kw do tego parę drobiazgów i za 3k zrobisz pompę może nawet ciut lepszą od tej :)
Pozdrawiam

simluc
02-02-2012, 00:43
Chciałbym zobaczyć info jak pompa zachowa się przy -7, -15,-20 celsjusza :)
Może tak jak przepływowy podgrzewacz wody :)

Na pewno taka informacja pokazałaby wartość tych pomp.
Najlepiej gdyby się wypowiadali użytkownicy tej pompy. A tak w ogóle to prośba ma do admina o przeniesienie tego tematu do watku "Najtańsze pompy ciepła powietrze-woda (AW) - Wasze doświadczenia ".

szymon

hydraulik_
02-02-2012, 06:26
na tabliczce Made in China -A włścicielem firmy jes Polak
Chinczyk jak Chinczyk
Działa do -15 C .????
A woda doływa do jednostki zewnętrznej :wiggle: =brak prądu i po pompie (TANIA )

miki121
02-02-2012, 13:17
na tabliczce Made in China -A włścicielem firmy jes Polak
Chinczyk jak Chinczyk
Działa do -15 C .????
A woda doływa do jednostki zewnętrznej :wiggle: =brak prądu i po pompie (TANIA )

A jak to ma rozwiązana powietrzna pompa junkers, buderusa, stibla a nawet 350 viessmanna
co tam płynie jak nie woda ??

hydraulik_
02-02-2012, 20:28
Czasem płynie r410A
Buderys i vissman ma też węglówki:no:

miki121
02-02-2012, 22:52
Czasem płynie r410A
Buderys i vissman ma też węglówki:no:

Oczywiście wszystko ma ale powiedz mi dlaczego handlowcy z V sprzedając 200 S proponują to z jakimś drugim źródłem ciepła np piecem na olej lub gaz???
Ponadto każda firma ma i R410A i glikol kwestia wykonania np. Zubadan ma taką i taką wersję:)
Z tego co mi się kojarzy to buderus nie mam freonowych modeli tylko z wódą :) :)

hydraulik_
03-02-2012, 08:05
Oczywiście wszystko ma ale powiedz mi dlaczego handlowcy z V sprzedając 200 S proponują to z jakimś drugim źródłem ciepła np piecem na olej lub gaz???
Ponadto każda firma ma i R410A i glikol kwestia wykonania np. Zubadan ma taką i taką wersję:)
Z tego co mi się kojarzy to buderus nie mam freonowych modeli tylko z wódą :) :)

Monobloki dobre są w innym klimacie .Są proste w montażu .Uczywiście można nalać glikol do układu .Można zrobić wszystko tylko po co.
Wiele z tych pomp to gruntówki ON/OFF .Do kturych zamiast wymiennika gruntowego zamontowano wymiennik powietrzny.
W on/offach nie stosuje się zaworów rozprężnych elektronicznych.(Z reguły) Pompy te nie w stanie praciwać w tak szerokim zakresie temperatur.
Dlatego w naszych warunkach powinno sie stosować inwertery z elektroniczną regulacją warunków rozprężania .W/G mnie same zalety

miki121
03-02-2012, 09:31
No i poniekąd to jest powód dla którego ja w życiu wierzyłem zawsze w pompy powietrzne odkąd pokazały się urządzenia tj. Waterstage - Alfea.
Trochę ich przez moje ręce się przerzuciło i szczerze mówiąc Atlantic to jest rozwiązanie które proponuje każdemu mojemu klientowi z pełną odpowiedzialnością za każdą z nich...
A większość gruntówek które gdzieś w życiu się pojawił wspominam miło aczkolwiek uważam że różnica kosztów pomiędzy powietrzną a gruntową nie jest warta grzebania się w ziemi i płacenia za odwierty...
Spokojnie można iść w stronę powietrza...
I proponuje ludziom tylko jedną markę Atlantic i ich pompę Alfea.

dawidgt
06-06-2013, 09:30
No i poniekąd to jest powód dla którego ja w życiu wierzyłem zawsze w pompy powietrzne odkąd pokazały się urządzenia tj. Waterstage - Alfea.
Trochę ich przez moje ręce się przerzuciło i szczerze mówiąc Atlantic to jest rozwiązanie które proponuje każdemu mojemu klientowi z pełną odpowiedzialnością za każdą z nich...
A większość gruntówek które gdzieś w życiu się pojawił wspominam miło aczkolwiek uważam że różnica kosztów pomiędzy powietrzną a gruntową nie jest warta grzebania się w ziemi i płacenia za odwierty...
Spokojnie można iść w stronę powietrza...
I proponuje ludziom tylko jedną markę Atlantic i ich pompę Alfea.


Witam,
Czy może ktoś napisać coś więcej o pompach Meeting. Czy ktoś je instalował u siebie w domu. Znalazłem w internecie na bardzo dobre ceny na te pompy i zastanawiam się nad nią ale nie mam doświadczenia i chciałbym zaczerpnąć opinii. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Vld
06-06-2013, 10:05
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191324-Pompa-ciep%C5%82a-chi%C5%84szczyzna-z-kompresorem-Panasonic-prosz%C4%99-o-opinie

MAREKJANK
21-12-2014, 17:37
Witam,
Czy może ktoś napisać coś więcej o pompach Meeting. Czy ktoś je instalował u siebie w domu. Znalazłem w internecie na bardzo dobre ceny na te pompy i zastanawiam się nad nią ale nie mam doświadczenia i chciałbym zaczerpnąć opinii. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pompy są ok, tylko jeżeli chcesz kupić kontaktuj się z tą firmą:


tamta firma która Ty podałeś to lipa.

Zakładam te pompy już od wielu lat i jak wszystko się prawidłowo zmontuje to działa wyśmienicie i tanio.
Ważne jest by właściwie to podłączyć, a nie iść na łatwiznę i byle jak i byle by tanio.
Nawet tania pompa ciepła musi być właściwie zainstalowana, bo potem ludzie kupią tanią pompę, podłączą byle jak na byle czym, źle im działa i zwalają na pompę a wszystko musi być podłączone zgodnie ze schematami i wtedy jest super!!!

Art74
13-03-2017, 16:13
ciekawe co można źle podłączyć ;)

pietrek76
15-01-2019, 10:26
Witam posiadam taką pompę meeting 7kw. Podłogowka 80m2. . Na dzień dzisiejszy nie widzę nic lepszego. Bezobsługowo ekologiczne itd. to trochę spada cop to i tak wychodzi najtaniej . Instalacja zalana glikolem . Polecam łatwy montaż i polecam firmę CNC marek Jankowski . Jest fachowcem i chętnie doradza. Nie zostawia klientów bez pomocy. Polecam;!!!

bobrow
15-01-2019, 10:36
Witam posiadam taką pompę meeting 7kw. Podłogowka 80m2. . Na dzień dzisiejszy nie widzę nic lepszego. Bezobsługowo ekologiczne itd. to trochę spada cop to i tak wychodzi najtaniej . Instalacja zalana glikolem . Polecam łatwy montaż i polecam firmę CNC marek Jankowski . Jest fachowcem i chętnie doradza. Nie zostawia klientów bez pomocy. Polecam;!!!

No ok-a jakie masz zużycie oraz jaką izolację ?