PDA

Zobacz pełną wersję : Rosa od wewnątrzn na nowym oknie



marcskier
01-02-2012, 13:37
Witam,
mieszkam w nowym mieszkaniu, oddanym do użytku rok temu. Niestety zauważyłem niepokojący objaw- od wewnątrz na samym dole szyby (tuż przy ramie okna) pojawia się codziennie rano rosa.
Myślałem, że to wina pracy fachowców, którzy wymieniali mi parapety (z białych szkieletowych na pcv) i dali za dużo pianki, ale ten efekt występuje też w drzwiach balkonowych, których nie ruszałem.
Okna są nowe, plastikowe, teraz nie pamiętam jakiej firmy, mają wietrzniki (zdjęcie poniżej), które są non stop otwarte, grzeję 3-4/5, raz dziennie wietrzę porządnie (zakręcam grzejniki i otwieram wszystkie okna na oścież).
Na oknach są rolety, ale nawet jak śpię z lekko uniesionymi roletami, to rosa też się pojawia.
Najgorsze jest to, że zaczęły pojawiać się ciemne plamy na ramie okna, łatwe do zmycia (zwykłą gąbką lub nawet palcem), ale to wygląda jak grzyb (małe, zmywalne wykwity).
98654

Ktoś mi poradzi, co robić?

Konto usunięte_12*
02-02-2012, 17:52
To jest efekt mostków termicznych. Możliwe przyczyny:
1. źle wykonana izolacja (niedokładne uszczelnienie ościeżnic pianką)
2. niska jakość okien
3. nieodpowiednia wymiana powietrza

marcskier
31-10-2012, 12:15
Odnawiam temat, bo z przyczyn życiowych zaniedbałem sprawę a wraz z zimą:) wyszedł "jeszcze-zmywalny" grzyb i pojawił się purpel na parapecie i 1 panelu:( Wujek-Budowlaniec twierdzi, że to wina za wilgotnego mieszkania - ściany mogą jeszcze oddawać wilgoć - chociaż sam przyznaje dziwne, bo mieszkanie nowe z 2010r.
Czy ktoś miał podobny problem? Na razie zgłaszam jako usterkę do dewelopera, ale nie chcę by wcisnęli mi jakiś kit, stąd pytanie.

dzabij
31-10-2012, 13:10
Sprawdź czy masz działającą wentylację. Pozamykaj szczelnie okna (tak jak to sie robi zimą) i sprawdź czy jest ciąg kominowy (najprościej zapalniczka zbliżona do kratki, jak płomień się odchyla to znaczy ze jest ciąg).

Brak wentylacji wyjasnia problem z rosą na oknach. Prawdopodobnie okna są zbyt szczelne, ratować można się nawiewnikami, wycięciem kawałka uszczelki, częstym wietrzeniem itp.

gumis107
31-10-2012, 15:49
Witam ,masz mostki termiczne spowodowane prawdopodbnie niedokladnosciami wykonczeniwki ,zreszta to norma w budowanej ostatnimi laty deweloperce.Jeyeli chesz zlozyc reklamcje to sie spiesz ,bo na nowo wzbudowane mieszkania w wiekszosci przypadkow gwarancja wynosi 2 lata ,a jak piszesz budynek jest z 2010 roku.Pzdr