PDA

Zobacz pełną wersję : Czy kto? k?ad? na dach p?ytki w?óknocementowe firmy Euronit



dadziu
06-05-2004, 12:35
Cyeść jestem tu po raz pierwszy. Chciałbzm się dowiedzieć czy to pokrycie jest dobre, wytrzymałe i łatwe do ułożenia.

tom soyer
06-05-2004, 13:36
ja mialem zamiar polozyc cos takiego ale koszty tego pokrycia zabily moj pomysl. Uwazaj bo jest niewielu dekarzy ktorzy potrafia poprawnie sie z tymmaterialem obchodzic.

dadziu
06-05-2004, 15:37
Cześć! A ile kosztuje metr kw. Jeśli można spytać. :lol:

tom soyer
06-05-2004, 17:04
Cześć! A ile kosztuje metr kw. Jeśli można spytać. :lol:

mi zaproponowano na dach kopertowy robocizna z materiialem 120PLN/m² :lol:

lukabuka
06-05-2004, 18:51
Też miałem-to-mieć.
Ale po pierwsze: niewielu dekarzy potrafi to robić, po drugie: mój dach 320mkw. robiliby ok. 1.5 miesiąca, a po trzecie: koszt niemały: 140 PLN/mkw.
Ale widziałem taki dach - ładny był!

(lukabuka)

dadziu
06-05-2004, 20:11
No dobrze, ale co proponujecie w zamian jakas blachodachowke? Jezeli tak to jaka. Popatrzylem sobie np. na RR i jakos mi mina zrzedla jak zobaczylem ile kosztuje metr na dzien dzisiejszy. Czy sa jeszcze inne dobre blachodachowki ale w przystepniejszej cenie? :lol:

daniell
06-05-2004, 20:16
Stnowczo odradzam ten materiał! Jest dobry i trwały, ale bardzo drogi. W niższej cenie można kupić jeszcze lepsze tradycyjne pokrycie dachowe. Polecam dachówki: BRASS-sprawdzone i trwałe!

dadziu
06-05-2004, 20:22
Niestety wiezba za slaba. zostaje tylko blachodachowka albo gonty bitumiczne, ale naczytalem sie tutaj tylu sprzecznych opinii, ze juz sam nie wiem co lepsze.

Aleksandryta
06-05-2004, 21:04
dadziu cała Ameryka, Norwegia i Szwecja na gontach "jedzie" bez przesady. Jak nie masz wyboru, to zainwestuj przynajmniej w dobre gonty importowane. I tak wydałbyś na ceramikę lub braasopodobne. Ci co napisali o gontach to były te z tanszych. Jak bym była pod ścianą, tak, jak Ty po prostu z dwojga złego kupiłabyn gonty, a blacha? Wbij w "Szukaj" to hasło i duzo sie dowiesz

http://www.tegola-polonia.com.pl
http://www.onduline.com.pl/produkty.htm
http://www.kargas.pl/katepal.htm

lukabuka
06-05-2004, 21:05
Miałem te same rozterki rok temu. W końcu położyłem dwuwarstwowy gont bitumiczny Tegola Canadese na płytach OSB. Pierwsza zima na mną, wygląda i działa pięknie. Płaciłem 55 zł/mkw. gontu i 21 zł/mkw. płyt OSB.
Koszt dachu oblicza się łatwo, mnożąc powierzchnię przez cenę mkw. i dodając ok. 5-10% na obróbki w zależności i złożoności dachu.

(lukabuka)

Aleksandryta
06-05-2004, 21:09
No i masz dobrą , optymistyczną odpowiedż lukabuki :D Jeszcze gdzieś miałam namiary internetowe na bezposredniego importera gontów amerykańskich. Może ktoś ma? :roll:

pchlistosc
07-05-2004, 07:46
Miałem te same rozterki rok temu. W końcu położyłem dwuwarstwowy gont bitumiczny Tegola Canadese na płytach OSB. Pierwsza zima na mną, wygląda i działa pięknie. Płaciłem 55 zł/mkw. gontu i 21 zł/mkw. płyt OSB.
Koszt dachu oblicza się łatwo, mnożąc powierzchnię przez cenę mkw. i dodając ok. 5-10% na obróbki w zależności i złożoności dachu.

(lukabuka)


tematem postu byly plytki wlokno-cementowe a wy tu o gontach?

tom soyer
07-05-2004, 07:47
dadziu
to jakie pokrycie wybrac zalezy tez od ksztaltu dachu i polozenia domu (gonty nie sprawdzaja sie w okolicach lesnych i np pod gestymi drzewami). Jesli nie musisz robic deskowania ze wzgledu na wiezbe lub kafry to kladzenie gontow tez troche mija sie z celem. ja mimo ze mam deskowanie to polozylem wlasnie blachodachowke RR. za 180m2 dachu zaplacilem za blache okolo 6kPLN. W lutym. Wydaje mi sie ze cena jest porownywalna z gontem. Poza tym do wyboru sa jeszcze dachowki PVC lub bitumiczne Onduline. Jesli dach ma prosty ksztalt to te drugie moga byc dobra choc nie najtansza alternatywa.

dadziu
07-05-2004, 09:23
Czesc i czolem. Ja mam juz deskowanie i pape polozone w zeszlym roku, na wiecej nie bylo kasy. Dach ma pow. okolo 300 m. RR kosztuje na dzien dzisiejszy okolo 42PLN za metr. Taka cene mozna znalezc na ich stronie. A co sadzicie o blasze firmy BISTYP "Remka2". Czy ktos o tym slyszal i jakie ma doswiadczenia, ewentualni?

tom soyer
07-05-2004, 09:53
Czesc i czolem. Ja mam juz deskowanie i pape polozone w zeszlym roku, na wiecej nie bylo kasy. Dach ma pow. okolo 300 m. RR kosztuje na dzien dzisiejszy okolo 42PLN za metr. Taka cene mozna znalezc na ich stronie. A co sadzicie o blasze firmy BISTYP "Remka2". Czy ktos o tym slyszal i jakie ma doswiadczenia, ewentualni?

niekupuj niczego niewiadomego pochedzenia. ja o tej firmie slysze pierwszy raz.
jesli nie jestes do konca zdecydowany wybierz gonty o najlepszym stosunku jakosci do ceny. gont zawsze mozesz przykryc nastepnym gontem lub blacha. wybor blachy na skomplikowany dach za taka cene jak podales raczej nie ma sensu (zapytaj jeszcze u pruszynskiego albo poczekaj az im pala zmieknie :) ) .

jajmar
07-05-2004, 14:40
..... gont zawsze mozesz przykryc nastepnym gontem lub blacha....... .

Widze ze jestes wielkim fanem gontow lub nimi handlujesz....... Polecasz fajne pokrycie i jakie trwale
:D

Aleksandryta
07-05-2004, 14:56
No to chyba i ja handluję gontami :evil: , bo je polecałam. Blachodachówkę uważam za ostateczność, jak ktoś nie ma kasy. A z postu dadziu wynika, że planował wydanie kasy na ceramikę lub cement. I te pieniądze może przeznaczyć na dobrej jakości gonty, nawet pokryte miedzią 8). Sama bym tak zrobiła, gdybym nie miała wyboru. przynajmniej miałabym satysfakcję, że z "braku laku" mam przyzwoite gonty.
Sorry dadziu, że tak już prawie zadecydowałam :oops:

dadziu
07-05-2004, 17:59
:lol: dzieki za info. Co do Gontow to moja ladniejsza polowa nie zgadza sie kategorycznie na "asfalt" na dachu. Ja osobiscie tez bym raczej byl za blacha, ale nie wiem jeszcze jaka? Njlepiej podoba mi sie ta z posypka, ale ta cena! Sam nie wiem moze ktos zna dobra i nie droga blachodachowke?

LeszekK
08-05-2004, 08:58
:lol: dzieki za info. Co do Gontow to moja ladniejsza polowa nie zgadza sie kategorycznie na "asfalt" na dachu. Ja osobiscie tez bym raczej byl za blacha, ale nie wiem jeszcze jaka? Njlepiej podoba mi sie ta z posypka, ale ta cena! Sam nie wiem moze ktos zna dobra i nie droga blachodachowke?
Co do blachodachówki to mam mieszane zdanie dlatego iż blacha na przegięciach napewno nie jest zbyt gruba i wszelkie zabrudzenia szybko się nawarstwiają.Może nie najładniejszą blachą ale praktyczną jest niski trapez T-18 gdzie 1m2krycia/ blachy to 29zł bruto/z nowym VAT 22%/ plus obróbki-/przy dachu dwuspadowym idzie ich bardzo mało .Mogę zaoferować w tej cenie

slavciu
10-06-2005, 12:04
hej, dadziu, mialem ten sam problem z nosnoscia konstrukcji. dobrym rozwiazaniem i tanim wydaje sie oferta firmy uniprodek z gniezna (uniprodek.com) na innym forum znalazlem goscia, ktory to kladl i byl zadowolony. jestem po pierwszych kontaktach z firma. na jesieni sie zdecyduje. w krajach anglosaskich wszystkie dachy sa z tego lub podobnego materialu, starsze dachy kryje tu lupek, nowsze to kongloneraty kamienia lub cementu. w polsce to wszystko przyszlosc. a propos kladzenia, to generalnie bajka, o ile masz prosty dach, jako i ja mam. laty, kontrlaty i przybijanie lub przykrecanie plytek. masz pytania, pisz [email protected], by :D

andmat1973
10-06-2005, 16:01
Właśnie bardzo poważnie się zastanawiam, żeby zmienić pierwotną koncepcję krycia dachu (blachodachówka) na dachówkę/płytkę włóknisto cementową produkcji Uniprodek. Doradźcie coś, żebym poźniej nie żałował...;-)

proxy
10-06-2005, 16:23
Ja mam juz deskowanie i pape polozone w zeszlym roku

blasze firmy BISTYP "Remka2". Czy ktos o tym slyszal i jakie ma doswiadczenia, ewentualni?

papa z posypką czy bez
jezeli ma posypke to nie mozesz kłasc na to blachy, na skutek ruchów termicznych blachy, posypka podrapie blache i bardzo szybko Ci skoroduje.

BISTYP swego czasu był to tez duuuzy osrodek badawczy, i sporo dobrego zrobili dla budownictwa, a ludzie tam pracujący maczali swoje palce w duuzej ilosci projektów i nowinek technicznych.
z tego co da sie wyczytac na www, blachy mają z huty Florian, wieć nie powinno być zle, bardziej wzbudzają moje zaufanie niz jakie Srutuutuki ;)
a Pruszyński... no cóż dom ma duzy... i nie koniecznie pokryty blachodachówką 8)

andmat1973
13-06-2005, 11:03
Muszę dziś/jutro podjąc decyzję: blachodachówka czy dachówka włóknocementowa f-my Uniprodek. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie opinie nt. pokrycia włóknocementowego. Jak toto się sprawuje???

Pozdrawiam
Jędrek