PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy robić przyłącze gazowe , teraz czy później też można???



megapol_mg
02-02-2012, 21:58
Witam , W tym roku mam zamiar postawić budynek mieszkalny PRAKTYCZNY4 z Domy z Wizją w 2012 w stanie surowym zamkniętym .
Jestem na etapie wydawania pozwolenia na budowę . Przyłącze prąd i wodę jestem w stanie załatwiania umów itp, wiadomo potrzebnych przy budowie na tym etapie .
Zastanawiam się nad przyłączem gazowym. Czy lepiej już mieć na działce przy budowie domu od podstaw . Wiadomo nie będę z zniego korzystał , dopiero latem 2013 .Czy jak teraz bym podpisał umowę i zrobił przyłacze będą pewnie pobierane opłaty abonamentowe , czy może jest możliwość założenia i korzystania od 2013 bez opłat do tego czasu ??? i własnie dlatego myślę czy teraz to robić . Co sądzicie o tym ???
Byłbym wdzięczny za pomoc i sugestie


[moderator] poprawiłem "przyłącz" na przyłącze, następnym razem będę rozstrzeliwał.

Nefer
02-02-2012, 22:29
Określasz w umowie kiedy rozpoczniesz pobieranie gazu. Lepiej już zacznij załatwiać, bo gazownia też w dwa miesiące CI tego nie zrobi. Pamiętaj o pozwoleniu na budowę instalacji wewnętrznej.

Kiełek
03-02-2012, 10:41
Po roku Twoje warunki tracą ważność i musisz starać się jeszcze raz. Średni czas załatwienia przyłącza gazu, gdy masz gazociąg w budowie to grubo ponad rok. Lepiej wcześniej płacić jakieś stałe opłaty, niż później zostać dwa miesiące bez gazu.

Ja niestety nie byłem na tyle mądry/poinformowany i bawię się ze wszystkim jeszcze raz. I jest małą szansa, że będę miał gaz na zimę...

Pozdr!
P

megapol_mg
03-02-2012, 13:08
Witam. Ja mam gazociąg po drugiej stronie drogi , jest już dwa lata , można się przyłączać . czyli przyłącz rok trzeba czekać , Ja dopiero będę grzeł zimą 2013 czyli już załatwiać najlepiej ???
Czekam na sugestie.

Nefer
03-02-2012, 13:15
Ja też miałam po drugiej stronie ulicy - i czekałam rok (gazociąg w drodze 20 lat - nic to nie zmienia) . Więc nie ma na co czekać. Tak jak Ci pisałam : w umowie to Ty określasz kiedy chcesz zacząć używać gazu. I od tego momentu płacisz rachunki za gaz. Do tego czasu płacisz tylko za przyłączenie.
U mnie warunki straciły ważność, więc pani przekreśliła i napisała nową datę - kolejny rok.

megapol_mg
03-02-2012, 18:07
ok, dzięki wielkie

gahan
29-02-2012, 16:25
Byłam pytać w gazowni o warunki przyłączenia gazu ( linia gazu w granicy działki ) : powiedziano mi,że najlepiej wszystko załatwiać na 2-3 miesiące przed planowaną przeprowadzką - bo tyle trwa cała procedura; oczywiście mogą podłączyć gaz jeśli chcemy wcześniej , ale musimy się liczyć z płaceniem comiesięcznego abonamentu nawet przy zerowym zużyciu gazu.

owp
29-02-2012, 17:36
Ja też bym radził załatwiać wcześniej, ja mam przyłącze robione teraz, a zadeklarowałem odbiór gazu w kwietniu. Wg mnie lepiej zapłacić ten abonament, niż potem nie mieć gazu. Zawsze w fazie rozmów nie ma żadnych problemów, a potem okazuje się, że zrobienie projektu trwa rok (np. u mnie)...

Nefer
04-03-2012, 02:47
Byłam pytać w gazowni o warunki przyłączenia gazu ( linia gazu w granicy działki ) : powiedziano mi,że najlepiej wszystko załatwiać na 2-3 miesiące przed planowaną przeprowadzką - bo tyle trwa cała procedura; oczywiście mogą podłączyć gaz jeśli chcemy wcześniej , ale musimy się liczyć z płaceniem comiesięcznego abonamentu nawet przy zerowym zużyciu gazu.
Wiesz, ja kocioł odpaliłam rok przed przeprowadzką :) W końcu trzeba wygrzać wylewki..A to etap przed podłogami,malowaniem, kaflami, kuchnią etc..

bladyy78
04-03-2012, 07:06
Teraz gazownia faktycznie zakłada gaz expresowo mi również powiedzieli że w 3-4 miesiące będę miał gaz i że lepiej montowa go przed zamieszkaniem bo firma żąda stałego poboru gazu z sieci i jeżeli takiego poboru nie będzie przez dłuższy okres czasu może przywalić jakąś karę lub zażądać zwrotu kasy za zrobienie przyłącza.