PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie stropu poddasza nieuzytkowanego



marcin10_19
04-02-2012, 09:20
Witam
Mam problem z nowym mieszkaniem do ktorego sie przeprowadzilem. A mianowicie chodzi mi o strop poddasza na ktorym nikt nie mieszka i nikt nie bedzie mieszkal....W starym domu mialem cale poddasze ocieplone welna....tutaj natomiast jest "goly" strop. Prz mrozach jakie teraz panuja, pomimo tego ze piec gazowy pracuje w szczytowych mozliwosciach, w domu jest chlodno....nie da sie ukryc ze mnostwo ciepla ucieka wlasnie przez strop. Dlatego chcialbym sie Was doradzic jak wykonac izolacje stropu? Chcialbym najlepiej styropianem na przekladke aby zlikwidowac mostki cieplne, narazie 2x5cm(ze wzgledu na slabe fundusze obecnie), na wiosne dalbym jeszcze jedna warstwe np 10 lub 15cm. Zastanawia mnie tylko przeczytane gdzies wiadomosci na temat koniecznosci dawania folii pod styropian, czy to zabieg konieczny?czy styropian uykladac bezposrednio na strop czy z uzyciem jakis pianek? Prosze o porade :)

maggs1
19-02-2012, 19:50
Witam, napisz jeszcze z czego zrobiony jest "goły" strop to może ktoś pokusi się aby odpowiedzieć ;)

KONBET
20-02-2012, 14:25
Witam!


Mam problem z nowym mieszkaniem do ktorego sie przeprowadzilem. A mianowicie chodzi mi o strop poddasza na ktorym nikt nie mieszka i nikt nie bedzie mieszkal....W starym domu mialem cale poddasze ocieplone welna....tutaj natomiast jest "goly" strop. Prz mrozach jakie teraz panuja, pomimo tego ze piec gazowy pracuje w szczytowych mozliwosciach, w domu jest chlodno....nie da sie ukryc ze mnostwo ciepla ucieka wlasnie przez strop. Dlatego chcialbym sie Was doradzic jak wykonac izolacje stropu? Chcialbym najlepiej styropianem na przekladke aby zlikwidowac mostki cieplne, narazie 2x5cm(ze wzgledu na slabe fundusze obecnie), na wiosne dalbym jeszcze jedna warstwe np 10 lub 15cm. Zastanawia mnie tylko przeczytane gdzies wiadomosci na temat koniecznosci dawania folii pod styropian, czy to zabieg konieczny?czy styropian

Technologie ocieplania poddaszy są różnorodne. Folia ma zapewne spełnić warstwę paroizolacyjną, jej użycie może dodatkowo zabezpieczyć strop przed przesiąkaniem w przypadku uszkodzenia dachu, warto zastanowić się nad jej użyciem.

Pozdrawiam