PDA

Zobacz pełną wersję : Piła ukośnica



chrobry
07-02-2012, 09:35
Witam !

Może sie ktoś orientuje czy do piły ukośnicy do drewna (tu akurat mam metabo) można założyć tarcze do metalu i ciąć niewielkie profile stalowe ?

dzabij
07-02-2012, 11:10
Witam !

Może sie ktoś orientuje czy do piły ukośnicy do drewna (tu akurat mam metabo) można założyć tarcze do metalu i ciąć niewielkie profile stalowe ?

Technicznie wykonalne, robiliśmy tak w ukośnicy Einhell (cieliśmy stal i cegły klinkierowe). Tylko czasami trzeba odpowiednią redukcję na otwór w tarczy skombinować. No i kwestia opiłek, w niektórych piłach mogą wtapiać sie w obudowę (jak jest z tworzywa sztucznego).

Tomasz Antkowiak
07-02-2012, 12:25
mozna, tylko trzeba na siebie uwazac. bezwzglednie konieczne srodki ochrony osobistej, okulary (lub jeszcze lepiej przylbica na calej twarzy),

ostroznie i ze zdrowym rozsadkiem a sie uda bez ofiar w ludziach i narzedziach

robertsz
08-02-2012, 11:46
generalnie da się, w końcu do odważnych świat należy :)

zwróć uwagę na prędkość obrotową urządzenia i tarczy i niektóre tarcze mają zaznaczony kierunek obrotu

chrobry
09-02-2012, 06:32
Dzięki za podpowiedzi. Jednak po bliższych oględzinach rezygnuje. Szkoda mi maszyny. Za dużo plastiku i aluminium, które mogą się jak nie uszkodzić to mocno podniszczyć od iskier.

Tomasz Antkowiak
09-02-2012, 20:56
jesli masz tych elementow sporo do pociecia to moze warto rozwazyc kupno uchwytu do zamontowania zwyklej szlifierki katowej tak aby uzywac jej wlasnie jak pily do ciecia profili?

chodzi o cos takiego

http://swiatnarzedzi.com.pl/all/wolfcraft/wf5019_statyw_szlif-3.jpg

dob_ro_mir
18-09-2013, 08:55
Jeśli masz nie wiele do pocięcia to można spróbować ale na dłuższą metę pół środki raczej s nie sprawdzają. Tak jak z autem, można zmieniać co sezon opony i mieć komfort jazdy cały rok albo kupić te całoroczne - też można jeździć ale jednak ani w zimę ani w lato nie jest idealnie... Ale zaszalałem z tą analogią :P