PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DAKOTA pracownia DOMPASJA



marze6
07-02-2012, 11:55
Witam
Chcemy rozpocząć budowę domu wg tego projektu http://www.dompasja.pl/projekt-domu/dakota.
Może ktoś jeszcze myśli o tym projekcie? Szukaliśmy w miarę prostego i taniego domu, który jednak miałby to coś - prosty i nowoczesny. Chcemy zastosować ty kilka zmian ale ciągle zastanawiamy się czy to będzie dobre rozwiązanie.
Po 1 powiększenie salonu kosztem tych zewnętrznych wykuszy, bardzo nam się one podobają, ale chcemy mieć większy salon i chyba nie da się tego inaczej uzyskać. Myślimy żeby w tych miejscach zastosować jakąś ciekawą elewację.
Po 2 kominek zawsze kojarzył mi się w salonie i chcielibyśmy go przenieść ale nie wiem czy to warte zachodu ze względu na wentylacje z kuchni.
Może ktoś jeszzce buduje ten domek lub podpowie nam jakieś inne pomysły?

995639956499565

raven211
28-02-2013, 21:23
Witam.
i co zdecydowaliście się na budowę wg projektu DAKOTA, my też chyba się na niego zdecydujemy .
dajcie znać

raven211
28-02-2013, 21:24
my myslimy o likwidacji podcienia, i dołożeniu min okna narożnego w jadalni

marze6
02-03-2013, 21:01
Tak zdecydowaliśmy się z drobnymi przeróbkami:
1 też zlikwidowaliśmy podcień
2 zmieniliśmy okna w szczycie na zwykłe 150/150- 2 na górze i -2 na dole i jedno środkowe zostawiliśmy 230 x 90
3 przeniesliśmy kominek na ścianę tv
4 przenieśliśmy kotłownię
5 powiększyliśmy garaż
domek wyszedł bardzo fajnie

raven211
04-03-2013, 18:00
to super że jest kto buduje ten domek :)
na jakim jesteście etapie, czy budujecie może gdzieś w podlaskim?

marze6
04-03-2013, 20:02
to jest stan surowy otwarty w tej chwili kupujemy okna
tak w podlaskim blisko Białegostoku

raven211
05-03-2013, 07:34
fajnie wam. :yes:
była by możliwość obejrzenia waszego cudeńka jak to wygląda w srodku, wielkość tych pomieszczeń itp., porozmawiać jak i co zrobiliście, dużo nam by to ułatwiło
jak coś to proszę o kontakt na e-maila: [email protected]
Z góry dzięki

raven211
07-03-2013, 06:58
Witam.
Czyżbym Was wystraszył ? halo halo, odezwijcie się
Pozdrówka

raven211
14-03-2013, 18:35
halo czy możecie sie odezwć, włąnie zmaówiełem projekt,

raven211
24-03-2013, 21:05
projekt już doszedł , teraz adaptacja. szkoda ze kontakt sie urwał :(

raven211
22-04-2013, 12:18
dzisiaj złożyłem wniosek o pozwolenie na budowę hura, ( już po adaptacji- było ciekawie)

centrina
19-08-2013, 15:13
My tez juz budujemy dom Dakota.Może jest ktoś zainteresowany rozmową na temat tego domu?

raven211
20-08-2013, 13:54
witam.
u mnie juz stoją ściany, więżba jest czekam na dekarzy

raven211
20-08-2013, 13:55
stoję przed ciężkim wyborem czy blachodachówka Wenecka z budmatu , czy adamante z Ruki

KPS
29-08-2013, 17:32
My też budujemy..tylko powoli bo ekipa się spóźnia.. kryć będziemy płaską dachówką. Fajnie ze już coraz więcej osób interesuje się tym projektem:D

centrina
08-09-2013, 22:25
Witam Wszystkich.Jak możecie to dodajcie zdjęcia,jestem ciekawa jak u was to wszystko wygląda.Zaciekawionych zapraszam do mojego albumu .pozdrawiam

kussia
11-09-2013, 13:42
HEJ, wkońcu znalazłam forum domu Dakoty na którym coś się dzieje łatwo nie było :( My jesteśmy na etapie zmian projektu czy można by było zobaczyć Wasz dom w realu ? ja jestem z Malopolski ale nie przeszkadza mi dojazd bo wkoncu chodzi o niemala inwestycję. Zamierzamy a raczej juz jest kilka zmian wprowadzonych a może dzięki waszym oceną z perspektywy cos jeszce wprowadzimy

centrina
11-09-2013, 20:01
czesc my tez jestesmy z malopolski (okolice debna ) .jakis czas temu szukalismy na forach o tym projekcie ale nici z tego wyszly i jakos sobie sami poradzilismy ! budujemy z malymi przeróbkami zamiast pokoju na dole lazienka za niby lazienke spizarnia i to nadole a u gory przy sypialni garderoba zamiast lazienki i pare jeszcze drobiazgow .od 5 tego do12stego pazdziernika bedziemy w polsce i sie mozemy umowic jak chcecie:yes:

kussia
12-09-2013, 06:50
O to świetnie by było bo chcielibysmy zobaczyc gabaretowo jak to wygląda :) myśmy troszke inne zmieny zaczelismy wprowadzac a mianowicie powiekszylismy garaz gdzie zyskalismy duza kotlownie pokoj na dole zmiejszylismy gdzie zyskalismy spizarnie nastepnie u góry z jednego pokoju nad garazem mamy zamiar zrobic 2 z pokoju jednego myslalam zrobic pralnie a z łazienki w sypialni garderobe. W tym momencie zastanawiam sie nad jedna z podcieni czy by nie zlikwidowac a powiekszyc salon kurcze ale podobaja sie mi bardzo te podcienie i mam mega dylemat a projektantka czeka :/

marze6
12-09-2013, 09:55
Witam:) założyłam ten wątek i zgubiłam się...:) W międzyczasie urodziło się dziecię budowało się domek i jeszcze praca i tak jakoś nie zaglądałam tu:/.
Postaram się w najbliższym czasie wrzucić fotki jak to u nas wyszło projekt ulegał po drodze pewnym zmianom ale bardzo fajnie wygląda.

centrina
12-09-2013, 19:39
ja wam tak powiem ze domu marzen nie powinno sie zmieniac hehe to oczywiscie żart byl,ale jesli zlikwidujecie podcien to nie bedzie juz ten sam domek,tak samo myslelismy ,ale zostawilismy podcienie i nie zalujemy .kussia jesli chcecie to jest nasz e-mail [email protected] tu sie mozemy skontaktować podam wam nasz adres i sobie podjedziecie do nas pooglądacie .

kussia
13-09-2013, 12:57
marze6 a ty gdzie budujesz domek ?

centrina
14-09-2013, 19:48
Witam marze6. z niecierpliwością czekamy na zdjęcia,bardzo chcielibyśmy zobaczyć jak domek u was wygląda.pozdrawiamy :D

KPS
14-09-2013, 20:34
Wow jak temat się rozkręcił. Szukałam jakiegoś forum parę miesięcy temu ale na próżno, aż miło że dakota obecnie cieszy się takim zainteresowaniem. Widzę że jak większość my również wprowadzilismy zmiany( chociaz poczatkowo nie bylo takiego zamiaru). Mamy obecnie zrobiony parter, zalany strop i w przyszłym tygodniu wchodzą dalej robić. a zmieniliśmy( może komuś się przyda):
- okno boczne w kuchni powiększyliśmy żeby było wyjście na ogród
-w salonie zostawiliśmy tylko balkonowe ale z tego względu że zlikwidowaliśmy dodatkowy pokój na dole i tam będzie taka duża gościnna jadalnia(jak dla nas za dużo tych pokoi, a ładna duża jadalnia jak znajomi przychodzą zawsze się przyda) tak więc na dole własciwie wszystko jest otwarte bo ścianę przylegającą do schodów też rozwaliliśmy i bedzie to przeszklone od góry do dołu- "taki jest plan" :P
- z garażu wejście do pralni (żeby wykorzystać miejsce pod schodami)- no i dodatkowe drzwi w garażu prowadzące na ogród
- na górze własciwie mało zmian bo jedynie w sypialni z łazienki garderobę zrobimy
- powiększymy łazienkę kosztem przylegającego pokoju- łazienka się powiększy, będzie w niej okno wiec bedzie jasno a pokoj i tak zachowa jakies tam przyzwoite rozmiaru i bedzie wykorzystany na gabinet- więc nie musi być wielki..

tym sposobem wyburzylismy trochę ścian i zostaja nam 3 sypialnie, gabinet, osobna pralnia, schowek, spora jadalnia, jasna kuchnia i nawet spory salon. My przynajmniej jestesmy zadowoleni, jakby kogos to zainteresowalo to mogę wysłac zdjęcia na maila żeby sobie to łatwiej wyobrazic.
jedynie załuję (ale wyszło to już w trakcie) że nie powiększylismy salonu kosztem ściany-tam gdzie są te dwa wąskie okna ale pierwotnie myślałam ze zostawię chociaz jedno- teraz w trakcie budowy stwierdzialam ze nie jest potrzebne no i jest podcien przy całkiem zamurowanej ścianie, ale nie wygląda to tragicznie.
Ogólnie każdemu komu pokazuję projekt dakota to zachwycają się więc polecam budować ten domek- nawet bez zmian jak wszystko w 100%pasuje :)

centrina
16-09-2013, 12:26
Witam KPS. Bardzo dużo zmieniliście w waszym domku.Jesteśmy zaciekawieni jak to u was wygląda.Bardzo prosimy o kilka zdjęć .to jest nasz e mail [email protected] .A my zapraszamy do naszego albumu.
Z góry dziękujemy,Pozdrawiamy

marze6
16-09-2013, 14:16
My tak jak już mówiłam :
- zlikwidowaliśmy podcienie z czego jestem zadowolona wyszedł piękny salon
- zlikwidowaliśmy jedno długie okno w salonie (na początku kombinowaliśmy czy wstawić 150x150 ale uznaliśmy ze starczy nam tych co są )
- przenieśliśmy kominek na ścianę tv (uwaga powstaje problem komina w pokoju na górze)
- powiększyliśmy trochę łazienkę i wcisnęliśmy prysznic pod schody (super rozwiązanie z prysznicem we wnęce)
- z pomieszczenia przy garażu zrobiliśmy kotłownię powiększając ją kosztem pokoju ale mogłaby być jeszcze większa

-na górze w szczycie zrobiliśmy okna 150x150 w pokoju i łazience super wyszło
- i zmieniliśmy rozstaw pokoi
- te 2 zostawiliśmy długie bo w projekcie bardzo nam się podobała garderoba z tyłu pokoju

więcej zdjęć wrzucę wieczorem teraz mam tyko rzuty :)

212662212663

marze6
16-09-2013, 21:44
dom
212725
212727

na ścianie od szczytu będą jeszcze szły deski w tym pustym miejscu

marze6
16-09-2013, 22:02
212728
212729 łazienka na dole
212730 kawalek kuchni

marze6
16-09-2013, 22:06
212733łazienka na gorze
212734
212735 pokoje

marze6
16-09-2013, 22:09
to są zdjęcia robione w roznym czasie moze w wekend uda mi sie zrobic aktualne i lepsze ujecia bo wrzucilam takie jakie mialam

centrina
17-09-2013, 21:16
no no marze6 bardzo piekny dom jak z marzen hihiihi. super te wszystkie zmiany wam wyszly. nie możemy sie doczekac kiedy nasz bedzie w takim stanie jak wasz,na razie u nas leje jak scebra i nie da sie robic dalej , w takim tempie to was nigdy nie dogonimy heheheh. a tak powaznie to jaka dachowka lezy na tym wspanialym dachu?

marze6
18-09-2013, 08:08
dachówka betonowa Braas na żywo prezentuje się naprawdę fajnie
no nie jest tak różowo domek na zewnątrz zrobiony ale to tylko temu że ekipa miała czas i była dobra cena to się zdecydowaliśmy, ale środek.. oj trochę czasu upłynie zanim go zrobimy , planujemy na początek wykonczyc tylko dół a górkę z czasem

kussia
18-09-2013, 08:24
pięknie, z tego co widzę to jeszcze tu żadnej osoby na forum nie widziałam co by zadnej zmiany nie wprowadziła, ale to jest fajne bo mozna wprowadzic naprawde fajne zmiany w swoj projekt co głowa to pomysł :P czekamy z niecierpliwościa na zdj. :D

kussia
18-09-2013, 13:44
a no to nie jest mała inwestycja przecież więc nie ma się co dziwic a robic po kosztach i póżniej załowac że masz takie a chciałaś takie to żadne rozwiazanie ale czekamy czekamy na zdjęcia

centrina
18-09-2013, 21:40
e tam, czas szybko plynie a i tak bardzo daleko jestescie .domek naprawde prezentuje sie super ,pozazdroscic:) my lejemy jutro strop, tydzien przerwy i jedziemy dale z murami,jak pogoda pozwoli to za miesiac bedzie i dach na swoim miejscu;):. czekamy na zdjecia pozdrowionka

centrina
19-09-2013, 21:17
czuc ze sie tydzien konczy bo nikomu sie pisac nie chce hihihih. marze6 a okna to jakie wstawiliscie? my to sie nad oknoplastem zastanawiamy chociaz dako tez nam sie podobaja.zobaczymy która firmy nam da lepsza oferte .pozdrawiamy wrzystkich

kussia
20-09-2013, 07:32
hehehe wariaty :P my dopiero działke przygotowujemy a wy coraz dalej :P

marze6
20-09-2013, 12:52
my braliśmy okna Jocz ale też ze względu na cenę dostaliśmy dość dobą ofertę
no już piąteczek w koncu!!
narazie nie byłam na działce u nas cały tydzień leje i leje narazie powstało tam jedno wielkie bagno hehe
mąż w tygodniu wstawił piec więc w wekend pewnie zawita hydraulik i już kolejny etap przed nami

centrina
20-09-2013, 21:13
no u nas dzisiaj strop zalali:wiggle: tak sie wszyscy kiwali hehehe wiecha stoi jak byk. kusia , marze6 to jest coraz dalej a my mamy dalej jak blizej hhihiih na polu bagno za to w srodku cieplutko bedziecie mieli! dajcie w koncu jakies nowe zdjecia tacy glodni jestesmy!!!!!!!!!!

centrina
20-09-2013, 21:18
pytanko do wszystkich, jak sie macie? tak poza tematem:)

kussia
23-09-2013, 07:18
heheehe jak bedzie juz dach to podjade centrina :P hehehh

centrina
23-09-2013, 22:04
tak kochani weekend sie skonczyl i cos ruszylo na naszym skromnym forum :cool: a my mamy takie pytanko zwiazane z temacikiem .co sadzicie o dachowce ALEGRA 9V z koramika wieneberger? oczekujemy wyczerpujacych odpowiedzi jak by sie dach dakoty prezentowal z taka duza dachowka. aha kolor antracytowy pa

marze6
26-09-2013, 09:19
hejo nie mam jeszcze zdjęć bo nie byłam na budowie:/ cały wekend lało jedno wielkie błoto więc nie dojechałam a że mamy do domku ok 20 km więc mąż jest tam często a ja juz nie zawsze a co tam u was?
centrina nie znam się tak na dachówkach ale antracytowy każdy będzie ładnie wyglądał

kussia
26-09-2013, 12:41
Ja tez niestety nie znam sie na dachowce, podjelismy decuzję stawiamy fundament dopiero na wiosne :( bo pogoda drat ciagle pada... Na wiosne moze wkońcu zobacze coś na tej działce może jakiś fundament, jakąś scianę, jakis dach..... <marzyciel> hahhahahhahah juz sie doczekać nie mogę :P

marze6
26-09-2013, 12:59
no jak już napatrzysz się na ten fundament ścianę dach ... to już tak jak na naszym etapie myślisz se kurcze już mogłoby się dziać coś w środku a nie robią i robią a tu ciągle pusto;) hehe:stereo:

centrina
26-09-2013, 21:28
dziewczyny mialyscie nam pomoc w wyborze dachowki i co. ciagle tylko w oblokach bujacie !!!!!!! zreszta tak jak my hihihih. u nas wchodza na strop w poniedzialek :) znowu beda murować .szkoda ze nie widzimy co sie dzieje w naszym domku, a na dodatek przelozylismy przyjazd o tydzien:confused: a gdzie sie podziala reszta forowiczow????? pa

raven211
27-09-2013, 11:50
witam Wszystkich
my też budujemy Dakotę dużo się dzieje więc brakuje czasu na odwiedzanie forum, fajnie że temat podjeło tyle ludzi
tak na wstępie gratuluję wyboru projektu:) dla mnie idealny
u nas praca wre zaczeliśmy 1 lipca i juz polowa sierpnia była więżba teraz niestety pogoda nie dopisywała ale pomalutku kryjemy dach
zmiany w projekcie - były oczywiście ale chyba jak to w przypadki każdego z nas wyszło idealnie
nasza Dakota stoi sobie w lesie, a ja kocham jasne pomieszczenia więc niestety bo podobały mi sie podcienie ale chcąc zyskać wiecej światła musieliśmy je zlikwidować, zwiększyliśmy liczbę okien duże przeszklenia w kuchni okno 150x150 jadalnia witryna 100/ 225(balkonowe), szczyt domu to witryna 100/225 dalej otwierane podwójne balkonowe na taras 2razy 90/225, dalej witryna 100/225 i zakręcamy wyjście na ogród tu zmiejszyliśmy jedno okno jest 2 razy 90/225 u nas najjaśniejszy jest szczyt domu dlatego tam bedzie taras i zawija na tył, salon bez zmain kominek super wyglada na środku jest bardzo jasno i przestrzennie, pokoj na dole zostaje bez zmian tylko okno 150/150 łazienka zastanawiamy się czy nie powiększyć i wstawic prysznic pod schody. garaż poszerzony
na półpiętrze okno 180/150 podzielony pokój 2/3 to siłownia a 1/3 to pralnia i suszarnia i tam wstawiliśmy okno w dachu.
łazienka okno w dachu nad wanną,
1 pokój obok łazienki powiększony o łazienkę i tam okna 2 razy 80/225(lukarna) i 100/200 szczyt domu,
2 pokoj ze szczytu 2 okna 100/200 i to na tyle zmian poprzesuwaliśmy troszkę otwory na drzwi wewnętrzne w pokojach pod kątem ustawienia mebli jest super jasno i przestrzennie
na dach kładziemy blachodachówkę wenecja (panelowa) grafit wygląda naprawdę ślicznie z przodu domu jest klombik jak w projekcie
jesczze w tym roku może położymy elektrykę i ogrodzimy okna na wiosnę ale kupimy zimą
ale się rozpisałam
postaram się założyć album żeby było jaśniej bo pewnie cięzko to wszystko sobie wyobrazić
pozdrawiam

kussia
27-09-2013, 13:54
czekamy na focie :)

centrina
27-09-2013, 21:31
witamy i dawajcie focie;)

KPS
28-09-2013, 13:57
Sądzę ze dachówka o ktorej piszesz calkiem niezle bedzie sie prezentowac na dachu, wydaje mi sie ze kazda w kolorze grafit/antracyt bedzie dobrze wygladac, czarna bylaby za ciemna a ceglasta chyba nie bardzo pasuje. My się zdecydowalismy na płaską(cementową, ze względu na to ze i tak jest to drogi interes), osobiscie zachorowałam na tą dachówkę i nie wyobrazałam sobie innej. Pamiętam jak przez tydzien bolala mnie głowa od myslenia, liczenia, ogladania róznych dachów, przeglądania opinii i forum a teraz dochodzę do wniosku że człowiek ekscytuje sie ta dachówką na etapie wyborów a pozniej i tak kazda dobrze bedzie wygladac czy to koramic, roben czy inna firma, a ogladajac dachy i tak nie sposob odróznic cementowa od ceramicznej,a jeszcze dokladniej produkującej ją firmy.Takie jest moje zdanie, choć jednocześnie zyczę wytrwalości i powodzenia w wyborach. My zaczynamy dach w poniedziałek, już nie mogę się doczekac.Może w koncu zrobie jakies porzadne zdjecia i wstawie na forum bo póki co albo pada albo nie za ciekawe wychodzą(niestety). Pozdrawiam:D

KPS
28-09-2013, 14:09
jednak przesyłąm kilka zdjęc. widać na nich odsłonięte schody i mały pokoj połączony z salonem. na pozostałych zdjęciach widac wyodrebniona pralnie w farazu z miejsca pod schodami i częsci malej lazienki(zrezygnowalismy z prysznica)215135215136215137215138215139

KPS
28-09-2013, 14:15
widac schody a na drugim powiększone okno w kuchni, planujemy przesuwne z wyjsciem na powiększony taras.215140215141

raven211
28-09-2013, 22:41
no już mamy połowę dachu jak wspomniałam kryjemy blacho dachówką venecja grafit wygląda świetniejak na blachę oczywiście dorzucę fotki jutro a póki co zapraszam do naszego albumu http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=5521&attachmentid=214939

KPS
29-09-2013, 18:55
Jeżeli chodzi jeszcze o pokrycie dachu to zastanawialiśmy się też nad blachą na rąbek stojący(grafit). Wygląda to super nowocześnie choć wcale nie wychodzi taniej niż dachówka. Myślę że do dakoty również pasowałaby taka blacha.

centrina
29-09-2013, 19:10
no kochani bardzo odwazne zmiany wprowadziliscie! my postanowilismy budowac w orginalnym opakowaniu hihihi. na koncu wszyscy jeszcze raz dodamy zjecia jak juz bedziemy elewacje mieli zrobione ok?Jesli chodzi o moje pytanko odnosnie dachowki to mielismy na mysli rozmiar, bo dachowka O której pisalismy ma duzy rozmiar i wlasnie niewiemy czy bedzie taka pasowala! moze marze6 nam jeszcze podpowie bo wy macie juz dach polozony i moze teraz mozecie sobie wyobrazic coby jak by ?pozdrawiamy

kussia
30-09-2013, 10:05
ZATRĄBIŚCIE, :) widzę, że macie juz schody bardzo bym, prosiła o zrobienie zdjęc bo nie moge sobie ich bardzo wyobrazić od doły od góry i te spoczniki z góry wielkie dzięki :p

raven211
30-09-2013, 12:38
nam wyszły 2 stopnie więcej niż w projekcie są troszke niższe (wygodniejsze)
u nas wyglądają tak:215516215517215518

kussia
30-09-2013, 13:40
super wkońcu jest mega wyobrazenia i nawet one nie sa takie straszne bo myslialam ze sa bardzo niewygodne a teraz widac ze jest mobilnie

raven211
30-09-2013, 20:41
schody jaki i cała reszta bardzo mi się podoba a tak wygląda dasz dach;215597215598215599

marze6
01-10-2013, 07:41
raven211 piękny wasz domek niby ten sam ale zmiany są w każdym wydaniu bardzo ciekawe! jakie u was miejsce piękne! zielooonoo
centrina ta dachówka napewno będzie pasować każdy antracyt będzie pasował u mnie to mąż tym się zajmował w 100% więc ja nawet sie nie przyglądałam innym

kussia
01-10-2013, 08:10
zgadza sie mega wygląda, widzę że nikt nie robi balkonów tylko te atrapy my wprowadzimy jednak balkony bo na wizualizacji mega wyglada

KPS
06-10-2013, 08:35
W jakim kolorze robicie bramy garażowe?Tak jak na wizualizacji naszego projektu czy inaczej?Mam z tym straszny problem, bo nie wiem czy okna drewniane i brama biała czy wszystko w kolorze drewnianym...A może ktoś ma już jakies zdjecia?

marze6
07-10-2013, 08:36
w końcu mam fotki zapraszam :)
https://picasaweb.google.com/marze6/Dom?authuser=0&authkey=Gv1sRgCNb3jJvjiv_pGg&feat=directlink
KPS możesz zobaczyć sobie bramę, brama Wiśniowski orzech, okna jasny orzech
przepraszam za bałagan w sobotę nieźle szła robota dookoła domu stąd obiadek na miejscu
kto jeszcze projektuje zwróćcie uwagę na skosy na górze w oryginale łazienka jest tam pod skosem gdzie u nas jest pokój z 2 oknami do ziemi weźcie to po uwagę

kussia
07-10-2013, 09:03
Super, pieknie wyglada, a powiedz mi te okna które sa w pokojach i w jadalni jaki ma wymiar ?

marze6
07-10-2013, 09:28
kuchnia front
120x150
180x150
bok w kuchni , pokoik na dole i góra szczyt 150x150
reszta 90x230
duże 3x 90x230

KPS
07-10-2013, 15:30
Ładnie wygląda ta brama i okna, teraz dopiero mam nad czym myśleć!! Ale w domu w ogóle nie mogę się rozeznać, co gdzie i jak, może dlatego że lustrzane odbicie:P Fajnie że już tak duzo macie, pozazdrościć :)

kussia
08-10-2013, 07:18
marze6 a moge prosić o dwa zdj. elewacji bocznej prawej i lewej :)

marze6
08-10-2013, 08:17
niestety teraz nie zrobiłam elewacji bocznej mam tylko te zdjęcia

kussia
08-10-2013, 10:41
aha ok to jak bedziesz na budowie to nie zapomnij bo ja jestem na etapie planowania elewacji bocznych :P

kussia
14-10-2013, 06:16
ale cisza nic sie nie chwalicie na jakim etapie jestescie

KPS
14-10-2013, 08:42
Pewnie taka cisza, bo wszyscy na budowie siedzą :p u nas w tym tygodniu kończą dach, ścianki działowe na górze już postawione, okna i brama garażowa zamówione więc wszystko idzie w jak najlepszym porządku. Oby pogoda jeszcze troche wytrzymała.. Jak będę na budowie to postaram się zrobić kilka zdjęć pokoi na górze. Wszystko wyszło super, ten projekt jest genialny! Pozdrawiam.

raven211
14-10-2013, 12:18
KPS na jakie okna się zdecydowaliście ??
my właśnie sie przybieramy ale jakoś czsu brakuje

KPS
14-10-2013, 20:00
Okna na profilu RECHAU. Nie wiem jak u Was ale u mnie na okna czeka się miesiąc wiec jak się spieszycie z budową to radzę już zamawiać, chociaż z drugiej strony mowią też że teraz są takie pianki że nawet i w zimie ludzie wstawiają.

kussia
15-10-2013, 06:58
oj juz macie dach <marzyciel> zaraz okna <marzyciel> bosko a my dopiero na wiosne ruszamy, a mnie już chce skręcić... :(

marze6
15-10-2013, 08:17
KPS jak macie rozplanowaną górę? wg projektu czy zmieniliście?

raven211
15-10-2013, 09:21
dzięki KPS
ale u nas na zimę zabiliśmy deskami a okna co prawda zamówimy zimą ale wsawiamy na wiosnę teraz póki co kładizemy elektrykę juz w sobotę :) no a później hydraulikę jak zdążymy przed mrozami.

KPS
15-10-2013, 14:36
No tak też można. My się zdecydowaliśmy wstawiać okna (chociaż pierwotnie chciałam żeby dom postał przez zimę bez okien) bo mówią że nic się nie stanie, to osiadanie jest tak minimalne że nie powinno nic popękać, a czas nas goni i szkoda mi odpuścić te pare prac, które można zimą wykonać. Jeżeli chodzi o górę to właściwie nie zmieniliśmy nic oprócz przesunięcia ścianki działowej. Kosztem jednego z pokoi powiększyliśmy łazienkę, więc teraz mamy w niej duże okno do samej ziemi a z tego pokoju zrobimy mały gabinet. Łazienka wyszła naprawdę super, duża, ustawna i będzia jasna na czym mi bardzo zależało. Odpuściliśmy też garderobę w sypialni bo tą drugą łazienkę na nią wykorzystamy. Dziękuję marze6 za zdjęcia, zdecydowałam się również na okna w kolorze orzech :)

centrina
20-10-2013, 20:09
witamy was wszystkich po dlugiej przerwie i oczywiscie pozdrawiamy .u nas to tak sie pokielbasilo ze hejjjjjj pojechalismy do polski z mysla ze juz dach bedziemy odbierac a tu masz niespodzianki jedna za druga nawet nam sie smiac nie chce hehehehhe.najpierw ekipa sobie poszla do innej roboty bo niby niema tego i tamtego i tak jakby wykrakali bo gosciu co mial nam dach zrobic na czas oczywiscie (chodzi o drzewo) ma jakies pogrzeby i wesela caly czas i tak nas odklada:bash:kur...... zima juz za pasem a wam pozazdroscic:P:P a my takie plany mielismy jakie wy realia przdstawiacie cholera!!!! hihihihihih a jakos to bedzie .jesli chodzi o okna to w naszych stronach króluje okno plast z krakowa przynajmniej naszym zdaniem i tej firmy sie bedziemy trzymac! w lazience na gorze wstawiamy okno dachowe .teraz bedziemy sie czesciej odzywac pa

marze6
23-10-2013, 10:49
a my mamy już piec i kaloryfery :):):) ciepełko się robi .. coraz cieplej:wiggle:

marze6
23-10-2013, 10:54
streszczajcie się tam trochę z tymi budowami ;) kto będzie ze mną wnętrze urządzał jak się tak ociągacie :D

kussia
24-10-2013, 07:15
hehehe na mnie nie licz bo ja w lesie jestem :P
ale doradzic mogę :P

KPS
26-10-2013, 15:17
nasz dach, wreszcie sie robi. 220741220742220743220744

centrina
26-10-2013, 21:19
dziewczyny a u nas to się dopiero będzie robił jak nas zima nie zaskoczy hihihi jak drogowców! super dachowe macie kps normalnie lux! jak bym medale rozdawała to za dach macie złoto, zarazie oczywiście .jeszcze kussia nas może przebić hehehe myśmy nawet o takiej nie myśleli ze względów finansowych! mamy alegre 9 i myślę ze nie spadnie hehehe.okna to będziemy zamawiać w zimie jasny orzech brama biała nam się tak podoba hej.marze6 będziecie we wnęce coś na elewacji robić czy tak zostawiacie

marze6
28-10-2013, 09:19
KPS dachówka przepiękna, strasznie mi się podoba ! naprawdę niezły wybór!
my elewacje zostawiliśmy na potem zajęliśmy się wnętrzem ale to średni pomysł bo zostało jak zostało i narazie o tym wcale nie myślimy
napewno za jakiś czas dokończymy szczyt a z czasem i wnękę, docelowo myślimy o tej szarej cegiełce jak w projekcie
szczyt to muszę koniecznie zrobić bo nie mogę patrzeć ale to może na wiosnę już rozprawimy się z tym środkiem :)

KPS
28-10-2013, 11:20
Dzięki za pochlebne komentarze :) Bardzo mnie to cieszy. Centrina, ja okna też zamówiłam orzech i brama biała! Będzie ładnie- na pewno :) Mam nadzieje ze w połowie listopada już będę je miała. Płaska dachówka faktycznie nie jest tania, ale ja się koniecznie na nią uparłam i robiłam wszystko żeby ją mieć. Ostatecznie zamówiłam cementową, przez internet i wyszło mi mniej wiecej w tej samej cenie co ceramiczna pofalowana u mnie w mieście. Poza tym zaoszczedzilismy mnóstwo kasy na dachówkach bocznych, bo wykonczylismy jak widac na zdjeciach blachą, jeżeli ktoś jeszcze się bedzie decydowal na plaska to mysle ze to dobre rozwiazanie, ona jest dosyc nowoczesna i wyglada to niezle, możliwe ze przy klasycznej, pofalowanej nie sprawdziloby się to.. ostatecznie po podliczeniu wyszla mi praktycznie ta sama cena, a dopięłam swego hehe :) jezeli chodzi o wnękę to szara cegła(jak w projekcie) wygladalaby super ale to na wiosne albo lato- zobaczymy ile pieniążków zostanie. Teraz skupiam się na tym jak urządzić wnętrze..co, gdzie itd. :confused: Marze6 wy już macie wylewki i tynki, nie?Przynajmniej coś w zimie bedziecie mogli działać, my niestety bedziemy mieli przestój ale i tak póki co pogoda jest łaskawa :)

marze6
28-10-2013, 13:20
tak mamy już posadzki i tynki teraz jeszcze szpachlowanie... a to będzie trwało, ponieważ planujemy to zrobić sami z drobnym wsparciem pomocników
no ja w sprawie wnętrza tez tu weszłam hehe
myśleliście już o kuchni? ja wcześniej robiłam już wstępny projekt ale chciałabym się poradzić może razem coś wymyślimy?
i tak każdy z was musi o tym myśleć bo jest to potrzebne do elektryki i hydrauliki
muszę gdzieś odkopać moje wstępne projekty to Wam pokażę :)
było kilka zamysłów
1 zabudowanie całej wnęki w kuchni - zostawało mało blatu
2 zabudowa we wnęce lodówki piekarnika i dalej lecę z blatem we wnęce, pod oknem, i robię barek na którym jest zlew
3 ostatnio myślałam tez o wysepce
macie jakieś pomysły?

KPS
28-10-2013, 14:43
wlasnie przed chwila wrocilam ze spotkania w sprawie kuchni wiec jestem na biezaco:) narazie stawiam na wersje numer 2 tylko ja zamiast barku a na nim zlewu wyjade ciut dalej z blatem i na nim zrobie plyte kuchenna a zlew pod oknem(taka litera u z jednym skroconym ramieniem :P ). niby duza ta kuchnia a jak przyjdzie poustawiac to ciasno..a w wersji numer 2 gdzie myslalas ulokowac kuchenke?

kussia
29-10-2013, 06:47
mega dach, super to wyglada <gratulację> natomiast co do kuchni to plany macie mniej wiecej jak w projekcie ale zastanowcie sie czy to dobry pomysl zlew pod oknem, kuzynka ma i nie bardzo jest zadowolona z poczatku sobie chwalila ale z perspektywy czasu juz by tak nie zrobilam, bo ciagle sa zacieki na tym oknie a okno jest od wejscia do domu...

marze6
29-10-2013, 07:39
ja myślałam kuchenkę umieścić we wnęce pod ścianą a na przeciwko zlewu
sama zastanawiałam się które rozwiązanie jest lepsze zlew na wyspie czy kuchenka, wybrałam zlew bo pomyślałam o garach stojących na blacie i okap musi być już na środku ale obie wersje mi się podobają

marze6
29-10-2013, 07:44
podkradzione wizualizacje :)221344
221345221346

marze6
29-10-2013, 08:00
221347
jeszcze jedno zdjęcie gdzie blat jest całkiem wolny też fajne rozwiązanie takie mniej więcej jak w projekcie hm teraz pojawiła mi się zagwozdka czy ten zlew na blacie czy jednak pod oknem wtedy na blacie można różne owoce pierdołki trzymac:/
tak kuchnia niby duża .. ale mała wczesniej marzyła mi się całkowita zabudowa tej wnęki ale jak zobaczyłam ile blatu zostaje to musiałam o tym zapomnieć ale te wersje też ładnie wyglądają

marze6
29-10-2013, 10:09
a jakie ogrzewanie robicie? my na dole mamy całą podłogówkę a góra grzejniki
na podłogówkę mąż namówił mnie na płytki chociaż na poczatku byłam przeciwna ale na podłogowe ogrzewanie ponoć to najlepsze rozwiązanie więc salon w płytkach drewnopodobnych a kuchnia to chyba jakies duże matowe płytki jasnobeżowe
korci mnie wejść z tymi drewnopodobnymi do kuchni ułożyć wszystko jednym wzorem ale nie wiem czy to było by dobrze:/

centrina
31-10-2013, 21:01
dziewczyny na temat kuchni to pogadam z wami jak nam dach zrobią hihihih.tak u nas ślamazarnie idzie budowa. marze6 kuchnia z pierwszego zdjęcia jest rewelacyjna taka jak sobie my wyobrażaliśmy i w takim dokładnie ustawieniu .u nas tez na dole będzie podłogówka jakieś fajne płytki położymy ,myśleliśmy coś w lekkim Popielu tak na nowoczesny styl trochę zobaczymy.marze6 jeśli płytki będziesz miała ciemne to chyba niedobry pomysł żeby wjechać nimi do kuchni i jadalni ja bym postawiła na jasne i w innym formacie tak mi tez maż podpowiada .

centrina
06-11-2013, 19:12
pilne!!!!!!!! cześć dziewczyny mam szybkie pytanie do was albo lepiej do waszych mężów mianowicie ile wypościliście dach na jaskółkach i fajer murach pa

kussia
12-11-2013, 06:39
u nas jest tyle co w projekcie nie zmienialismy :)

bob_budowniczek
14-11-2013, 18:07
Witam.
Rozważamy zakup tego projektu tylko zastanawiamy się czy kuchnia nie jest zbyt mała i czy jest funkcjonalna bo praktycznie cała otwarta jest na jadalnię??? Zmieniał może ktoś projekt by powiększyć kuchnię???
I czy może ktoś buduje wykusz w salonie???
Będziemy wdzięczni za sugestie.

marze6
15-11-2013, 09:13
no kuchnia nie jest zbyt duża ale to zależy kto czego oczekuje ja planowałam zrobić taki barek żeby się oddzielić od jadalni teraz myślę o wysepce bo może tego blatu będzie więcej
co do płytek jeszcze - a co myślicie żeby wejść z płytkami drewnopodobnymi tylko do jadalni? w kuchni dać kuchenne a tu wejść jeszcze z drewnem?

centrina
15-11-2013, 19:08
a my na mieszkaniu gdzie mieszkamy mamy kuchnie podobnych gabarytów i jest wystarczająco duża , siostra ma wielka i nogi ja bolą od latania po niej hihih marze6 jadalnia należy do kuchni i tego się trzymaj zresztą zrób tak żeby tobie się podobało marze6 ile wasz dach wystaje od scian:confused:

kussia
18-11-2013, 07:01
ja myśle podobnie jak centrina w kuchni płytki w salonie parkiet bądz panele wybierz albo jedno albo drugie ajk wprowadzisz 3 element bedzie sie gryzlo przynajmniej to moje zdanie

raven211
21-12-2013, 22:55
witam wszystkich zimy nie widac więc idziemy z robotą a już myślałam że troszeczkę odpoczniemy, kończymy elektrykę i za kilka dni kupujemy okna zdecydowaliśmy się na oknoplast ale nie ma pewności co do koloru boję się że ten orzech stndardowy bedzie jakiś taki jasny a z kolei dąb bagienny za pstry, marze6 czy wy macie oknoplast??my bierzemy ten model z potrójną szybą proszę o podpowiedź brama garażowa bedzie biała

kussia
31-12-2013, 11:46
Wszystkiego najlepszego w nowym roku dla wszystkich inwestorów dakoty :*

centrina
06-01-2014, 21:13
witamy wszystkich w nowym roku i życzymy dużo ambicji podczas budowy dakotki hihi .my to mamy dużo planów na ten rok chociaż nie wiem jak będzie z realizacja.a na początek to zamówiliśmy okna , właśnie z oknoplast platinium 2 trzy szyby w kolorze winchester i myślę ze będzie dobrze! długo się zastanawialiśmy miedzy złotym dębem ale wszyscy go maja! co drugi dom w naszym regionie .dopasujemy kolor elewacji i będzie fajnie . tak w ogóle to cały nasz domek jest fajny!!! pozdrawiamy

233634 233635 233636

raven211
10-01-2014, 08:54
fajnie u was to już wygląda
jakie wymiary macie tarasu bo bardzo ciekawie to wygląda

centrina
12-01-2014, 21:32
no fajnie kochani , zadowoleni jestesmy z projektu i w ogóle z tego co z niego wycisnęliśmy hehe. długości tarasu są jak w projekcie a szeroki jest 3,5 metra od osi budynku .dość duży jak się na nim stoi .

centrina
12-01-2014, 21:33
acha bo zapomniałam zamówiliście już okna?

raven211
15-01-2014, 12:30
my zamówiliśmy okna oknoplast orzech mamy ich sporo głównie balkonowe w szczycie są 100/235 w tym na dole 2 witryny i 2x podwójne 90/235 a i jadalnia z frontu to też witryna 100/235 bardzo dużo światła :) poza tym mamy bramę garażową białą normstahl

elektryka skończona kanaliza też kładziemy wodę a i ogrzewanie sama podłogówka ale to po tynkach w marcu.
kupiliśmy juz podłogę na cały dół i wyposażenie dolnej łazienki i częściowo górnej w ramach odliczeń vatu budowlanego i do przodu
jestem na etapie projektowania sufitów i wnętrza a kominek też już czeka na zamontowanie jotul chcieliśmy narożny ale niestety w ramach rozsądku zmieniłam na prosty bo jest sporo przypadków pękania szyb w tych narożnych
no i to chyba na tyle aa
i centralne odkurzanie też już jest

a jak tam u was postępy piszcie

centrina
15-01-2014, 21:25
my to mamy narazie pauze bo i tak nas nie ma na miejscu a jak nam okna wprawia na początku marca to podziałamy wtedy sobie. elektryk już czeka!. na pewno chcemy wytynkować w tym roku jak się wszystko ułoży po naszej myśli. co właśnie myślicie o tym Vacie bo różnie gadają ,jedni ze przepadło drudzy ze zaskarża ten wybryk rządu. przecież po złożeniu wniosku nabywa się prawo do zwrotów przez kolejne 5 lat a tu klapa !pewnie postraszyli trochę żeby kupować materiały hihi oby! pozdrawiam

marze6
16-01-2014, 07:57
centrina pieknie:) super już domek wygląda oby do przodu:)
raven211 jaką podłogę kupiliście na podłogówkę? ja wczoraj wybrałam już tez będziemy zamawiać
http://www.ceneo.pl/20305788 na żywo prezentuje się naprawdę fajnie ma fajną strukturę kolor i cenę;)
pokazuj jakie tam skarby już masz :)
my nadal szpachlujemy, szpachlujemy.... przecieramy i tak wkółko...
ostatnio myślę o łazience jakie macie pomysły?

raven211
20-01-2014, 09:52
fajna
u nas zupełnie poszliśmy w chłodną kolorystykę cała podłoga od wiatrołapu po salon jadalnia i kuchnie 60x60 Astor flarewhite zakochałam się w nich lappato takie pół poler aż do żłobień kolorystyka szaro- krem http://www.dbstone.com.pl/producenci/astor/376-astor-flare-plytki-wloskie
łazienka na dole:
emigres mosaic blanco plus mozaika szklana srebrna jako dodatek kibelki powieszane roca gap umywalka na dół marmorin 90 http://www.sanit-express.pl/marmorin,umywalka,talia-90x31-lewa,270090722011,p.html
armatura kludi o-cean, a prysznic kludi zenta podtynkowa plus kwadratowa deszczownica 25x25, odpływ liniowy rea, drzwi wnękowe 80 lewe , podłoga biała 40x40 pół poler
teraz zastanawiam się nad sufitem na dole i oświetleniem jak to ogarnąć
my nie mamy drzwi z wiatrołapu poszerzyliśmy wejscie jest mega przestrzennie poza tym klatka schodowa jest otwarta z jednej strony dopiero 6 schodek jest zabudowany wiec zastanawiam sie nad fajną tapetą super podświetloną schody planuję same stopnie drewniane ciemny orzech lub wenge
kolorystyka ścian planuję odcienie szarości biel i punktowo gdzieś tapeta ale jeszcze się w to nie zagłębiałam

marze6
20-01-2014, 11:40
powiem ci raven zainspirowałaś mnie ta łazienką tez myślałam o jasnej kolorystce Paradyża Baletia Bianco ale muszę skoczyć zobaczyć ten mosaic blacco na żywo bo naprawę fajnie wygląda a ty cała łazienkę robisz w tym? bardzo ciekawa płytka

raven211
20-01-2014, 13:36
emigres na żywo wygląda naprawde fajnie ma nieregularny kształt ja robię całą w bianco a wokół lustra pasek pod prysznicem i na kibelku wzdłuż kładę srebrną szklaną mozaike jak znajdę foto gotowej to ci podeślę mi sie bardzo podobało
są jeszcze porcelanosa cubica blanco większa formatem na pewno lepiej się prezentuje ale i cena dużo wyższa ja sporo dałam za podłogę na całym dole więc już tu odpuszczę górnej łazienki narazie nie ruszam co prawda kupiłam wannę kibelek i całą armaturę planuje 2 umywalki i mam koncepcję ale szukam jeszcze glazury

raven211
20-01-2014, 13:46
236372

tu jest chyba porcelanosa cubica ale jest identyczna tylko troszkę większy format

KPS
21-01-2014, 09:48
raven super te płytki!! dawno mnie tu nie było, ja też intensywnie myślę nad urządzeniem, już nieraz mam dość moich pomysłow i ciągłych zmian ale chyba wybrałam już ostateczne wersje. Na dole kładziemy jasno dębowy parkiet. Kuchnie robimy białą, dębowy blat i chyba białe, czarne albo jakieś capuccino lacobel. Jedną ze ścian pomaluję tez na ktorys z tych kolorów. Nie wiem co z podłogą, niby chciałam jasną ale wtedy i fuga musi byc jasna i moze sie szybko zabrudzić...łazienkę na górze robimy - podłoga ciemny grafit, wanna, prysznic jasna płytka-podobają mi się płytki z venice i geberit paradyż my way no i do tego blat w kolorze drewna tak jak i te płytki no i drewniana żaluzja w oknie (bo powiększylismy łazienkę o to okno z pokoju obok). jakas duża donica z kwiatem, ladne oswietlenie i chyba bedzie sympatycznie :)raven nigdzie nie mogę znaleźć ceny tych płytek astor flare.. drogie one są?już mam taki mętlik w głowie z tymi płytkami...dobrze ze łazienka na dole mniejsza i nie trzeba tak kombinować. My nie mamy prysznica więc chyba dam tapetę i tylko trochę płytek żeby nie przesadzić (zdecydowanie mam styl minimalistyczny)A ma ktoś fajne wizualizacje kuchni?ciekawa jestem jak ustawiacie?

kussia
18-02-2014, 12:56
jaki tu spokoj :))

raven211
20-02-2014, 20:30
witam po zimowej przerwie co prawda u nas sporo się działo bo zima słabiutka była więc już hydraulika i elektryka za nami w poniedziałek wchodzą tynkarze w piątek okna oknoplast, jutro zamawiam drzwi wejściowe bo czeka się miesiąc u nas troszkę poszerzyliśmy i troszkę skróciliśmy otwór będzie 157x212 AFB model 911,2 szyba nie mleczmna tylko grafit reflex i okucia srebrne :). KPS co do podłogi flare white kosztuja sporo 240/m2 ale super sie prezentują na żywo my dostaliśmy super cene 150/m2 bo podciagneli to pod jakos inwestycje
niestety między czasie koncepcja mi sie zmienila i muszę domowic z 6m2 ale juz niestety cena jest 240 /m2 trochę lipa ale coz i tak sie udalo bo w sumie mam 56m2 podlogi. miedzy czasie jak chłopaki bedą kłaść tynki ogarnę trochę z zewnatrz ogrodzenie kostka i tarasy , glazurnik wchodzi w maju zobaczymy jak sie potoczy
a co u was piszcie

KPS
21-02-2014, 18:45
My już też działamy. W zimie zrobiliśmy elektrykę, z hydraulika to roznie mowili, jedni ze po tynkach inni ze przed. w koncu zdecydowalismy sie zrobic po tynkach. Tynki robimy przelom marca/kwietnia a póki co mamy boczne ogrodzenie, zamontowane okna, wstawione drzwi wejsciowe, zamontowane "balkony" francuskie, robimy teraz w poniedzialek ocieplenie domu i tynk zewnetrzny a pozniej ocieplenie poddasza, sufity, i tak jak pisalam marzec/kwiecien tynki wewnetrzne i hydraulikę. Miejmy nadzieje ze wszystko pojdzie zgodnie z planem i zima juz nie wroci. Dzięki za podpowiedz z tymi płytkami emigres. Zamówiłam jedną sztukę żeby zobaczyc na zywo i calkiem fajnie sie prezentuje. Ułożę je na dole w łazience. Na góre wybrałam m.in (do prysznica walk in) nową kolekcję Paradyż- Agat Genialnie na żywo się prezentuje. Polecam zobaczyć . Na podłogę dam coś ciemniejszego, jakis szary a na wanne jasny szary albo jakąś ciekawą białą płytkę. Jakie plany u Was?

KPS
21-02-2014, 18:50
A w sumie to doradźcie jak z tą hydrauliką i tynkami??? My już sami nie wiemy... a rożnie nam mówią. Hydraulika przed czy po tynkach???

raven211
24-02-2014, 12:55
szczerze ja jestem w szoku dlaczego po tynkach??
po tynkach to podłogówka i posadzki i jedziesz z wykończeniówką nie wiem a dlaczego niby po tynkach i co znowu bedziesz szpachlowac nie wiem wedle wyboru
KPS może wrzucisz kilka fotek drzwi zew i okien no i balkonów francuskich
aaa i daj na nie namiar i jak cenowo to wyglądało?

Masz rację super bedzie prysznic z paradyż agat muszę zobaczyć to na żywo

ja jestem na etapie projektowania sufitu w salonie jeden wielki mętlik może coś popowiecie?

KPS
26-02-2014, 20:03
Ja jak zwykle nieprzygotowana, u nas robota idzie pełną parą więc zdjecia nie sa najlepsze. ładniejsze zrobie jak wszystko skonczą, póki co wysyłam to co mam. Balkony kosztowały nas 5000 zł, te są na 5 cm ale już grubsze- 6cm na całym domu wychodziły 1000 zł więcej. Robilismy je poprzez lokalną firmę Chrom-Styl. Szybko, sprawnie, polecam. Zarówno okna jak i drzwi mamy w kolorze orzech, co jednak słabo widać na zdjęciach a poza tym okna są wciąż oklejone białą taśmą. Jeżeli chodzi o sufity to ja w salonie robie takie "rynienki" po dwóch stronach, bo na środku nie chce mieć żyrandola i koło kanapy postawię wielka lampa. Wysyłam zdjęcia o co mi chodzi. Poza tym robie taką listwę nad kanapą i tam bedzie delikatne oswietlenie. Jeżeli chodzi i salon to chyba tyle z oswietlenia :) troche wiecej wykombinowalam w kuchni. Dzięki za podpowiedz z ta hydrauliką, chyba faktycznie zrobimy przed tynkami.245157245158245159245160245161

KPS
26-02-2014, 20:10
Wysyłam zdjecia tego oświetlenia.
245163245164245165245166

kussia
14-03-2014, 06:55
Hej, my już wkońcu mamy pozwolenie na budowę i zaczynamy startować z dakotą, pogoda dopisuje więc bedzie z góreczki :)

marze6
12-06-2014, 09:41
hej jak tam u was idzie? wszyscy zajęci budową nie ma czasu na pisanie;)
mam pytanko czy macie może jakiś pomysł na tą ścianę między kuchnią i salonem
my już pomalowaliśmy ściany zamówiliśmy kuchnie jak trochę to ogarnę to wrzucę kilka fotek
narazie jest jeszcze bałagan i zasłonięta podłoga
szukam teraz inspiracji do tej ściany i zarazem ściany tv
dół cały machnęliśmy Dekoral fashion natchnienie bardzo fajnie wyszło prawie biały leeeeciutkie ecru

marze6
16-06-2014, 13:00
no i powoli się urzązamy
fronty białe jeszcze zasłonięte folią
265710265711265707265708265709

kussia
23-06-2014, 07:33
Witam, wkońcu coś się dzieje :)) marze6 daleko jesteście my w tym tygodniu najprawdopodobniej wylejemy chudy beton, puki co izolacje fundalemtów robią i opaskę wokół domu jak będziesz miala chwilę wrzuć zdj wszystkich pomieszczeń :))

eweleena
15-07-2014, 20:36
dzień dobry, na wstępie napiszę że jest to mój pierwszy wpis. Jestem bardzo zainteresowana projektem domu dakota. czy wiecie może czy jest możliwość zmiany położenia kominka?- chce otwartą kuchnie a wydaje mi się że ten komin ja jakby zamyka? gdzie zrobiliście pralnię? oraz jak przedstawia się mniej więcej koszt budowy dakoty? jakbyście mogli przesłać mi zdjęcia abym lepiej mogła wyobrazić sobie wnętrze - byłabym bardzo wdzięczna. najbardziej obawiam się tej małej kuchni i czy stół bez problemu wejdzie czy lepiej zlikwidować pokój na dole? tylko gdzie wtedy stałby telewizor? Zastanawiam się jeszcze nad projektem "Heweliusz PS" - niestety przód tego domu jest brzydki i chciałabym go zmienić aby był odzwierciedleniem tylu tylko bez balkonu http://www.tooba.pl/projekt-domu-Heweliusz-PS/a,s_pd,idp,20528.html. Proszę o doradzenie i ewentualne zdjęcia na maila [email protected] Pozdrawiam serdecznie

KPS
07-08-2014, 20:31
Czesc eweleena, fajnie że zdecydowaliscie sie na budowe dakoty, odpisuje Ci bo my wlasnie mielismy takie same dylematy odnosnie pomieszczen jak Ty. Zostawilismy kuchnie i sciane kominkowa tak jak jest w projekcie ale np wygospodarowalismy pralnie kosztem lazienki na dole np zlikwidowalismy prysznic a wneke z niego pozostala zabudowalismy i mamy wejscie do pralnii od strony garazu, zlikwidowalismy tez pokoj na dole i mamy tam duza jadalnie w ktorej stanie stół, salon sie otworzyl ale zostal tez kat w ktorym stanie tv, zreszta gdybys chciala wysle ci zdjecia na maila bo wprowadzilismy kilka zmian ktore wg mnie ulepszyly ten projekt i dzieki temu stal sie bardziej otwarty i nowoczesny. Przejrzyj sobie moje wpisy, w ktoryms z nich pisalam dokladnie co zmienilismy, moze wykorzystacie nasze pomysly a swoja droga moge wyslac Ci zdjecia i moze lepiej bedziesz mogla sobie to wyobrazic. Pozdrawiam :)

eweleena
08-08-2014, 19:30
witaj, byłabym wdzięczna za zdjęcia - bo nadal szukamy z mężem projektu i znowu powróciliśmy do dakoty....chociaż Wiliam III na stronie prestige tez nas przyciągnął ale dla niego musielibyśmy zmienić warunki zabudowy...
mój mail [email protected]
pozdrawiam

eweleena
11-08-2014, 18:17
Witam jeszcze raz prosze niech ktos mi,wysle zjecia domu dakota. Martwi mnie zbyt maly salon z jadalnia -tylko 29m2 chcialabym zobaczyc przynajmniej na zdjeciach po wybudowaniu urzadzeniu Nie rozumiem rowniez co to za sciana miedzy kuchnia a salonem ktora na zdjeciach uzytkownika marzec6 widac?"proszebo o odpowiedz bo nadal zwlekam z kupnem a czas goni

marze6
24-09-2014, 11:24
jak tam u was?

Jasko36
01-10-2014, 10:36
Witam serdecznie, jestem nowy na forum, Chciałbym zapytać czy ktoś buduje dakotę w okolicach radomia?

kussia
20-10-2014, 11:28
Hej, jak tam u Was postępy cisza i cisza. My wkońcu już mamy dakotę:wiggle: z tym, że w trakcie robienia dachu, a pododa nie dopisuje pada i pada. Jak tylko zrobią dach wrzucę zdjęcia :P Piszcie co się dzieje u Was i zdj dodajcie :rolleyes:

raven211
20-10-2014, 11:48
witam Wszystkich po długiej przerwie
może teraz częściej będę zaglądała póki co chwalę się my już mieszkamy od miesiąca ale już
jest super :) jak znajdę chwilę to po załączam fotki wszystko jest super oczywiście nadal wykańczamy teraz elewacja ale juz chy ba najgorsze za nami

marze6
04-11-2014, 08:45
raven pokaż fotki my tez mieszkamy i nie mam czasu sie zebrać zeby je zrobic ale u na jeszcze duzo roboty teraz mysle nad krzesłami do kuchni macie może coś ciekawego na oku do naszej dakoty?;)

raven211
06-11-2014, 13:24
może teraz w długi weekand coś podeślę my też cały czas wykańczamy no ale już coraz fajniej
pozdrawiam wszystkich i życzę wytrwałości w dążeniu do celu:bye:

marze6
29-05-2015, 08:13
hej no jak tam idzie nikt nie pokazuje co się dzieje dalej?:)

centrina
29-08-2016, 20:35
cześć dziewczyny witam was po tak długiej przerwie i chciałam zapytać jak się wam mieszka?postanowiłam znowu odświeżyć forum bo troche tak mi brakuje bajerki z wami !! hihihi .a i więcej czasu teraz mamy z mężem ! (nareszcie :rolleyes:) oczywiście oczekuje tez wyczerpujących artykułów od nie mieszkających jeszcze w swoich wymarzonych dakotach. my pomalutku i mozolnie wykańczamy swój domek ,postanowiliśmy trochę zwolnic tępa i odpocząć troche! czekamy na nowe wpisy ,moze jakieś ciekawe zdjęcia ze środka i ogrodów waszych .ciekawi też jestesmy czy grono budujących dakotę sie rozszerzyło ? u nas byla kiedys para z francji (pozdrawiamy ich) bardzo im sie dakota spodobała ! moze jeszcze ktos dołączył do nas budujących zapraszam do dyskusji i pozdrawiamy. a oto nasza oryginalna dakota,365751365753

centrina
29-08-2016, 20:52
365760365761