PDA

Zobacz pełną wersję : Aranżacja mieszkania 65 m2



Lukaz82
07-02-2012, 12:25
Witam

Mam prośbę o pomoc w podpowiedziach i ciekawych pomysłach na aranżację mieszkania, również zmianę ścianek w mieszkaniu. Zalezy mi przede wszystkim na kuchni, łazience i toalecie. Zastanawiam się czy zostawić w spokoju toaletę tak jak jest ? Czy może wstawić muszlę do łazienki a z WC zrobić garderobę? Może warto by było powiekszyć łazienkę kosztem sypialni?
Kombinuję też czy dało by się w przedpokoju zrobić sporą szafę suwaną na wieszaki?
Co do kuchni to chcieliśmy na granicy kuchni i salony zrobić taki wyższy stolik z krzesłami na rane sniadania ale nie mamy pomysłu jak to zrobić, że było jeszcze przejście swobodne do kuchni. Może jakiś składany(wysywany blat)?

Rzut mieszkania w linku: http://i44.tinypic.com/e1ow1.jpg

Dziękuje za każde info

madzia11mk
07-02-2012, 12:44
A może tak:
http://img20.imageshack.us/img20/1706/beztytuuomj.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/20/beztytuuomj.jpg/)


Drzwi do małych pokoi "cofnąć" - wyrównać je z drzwiami do salonu, wtedy powiększa nam się przedpokój i można by wstawić szafę zabudowaną na ścianę z drzwiami wejściowymi. Trzeba też troszeczkę przesunąć drzwi do WC.
W kuchni zlikwidowałabym ten kawałeczek ściany i tam można by było wstawić "kawałek" blatu i krzesła, myślę że poranne śniadanie dwie osoby mogłyby spokojnie zjeść na takim stoliku :)

Aantenka
07-02-2012, 15:02
Pomysł madzia11mk to udrożnienie przedpokoju kosztem małego pokoju - skuteczna i proste rozwiazanie Twoich potrzeb wprost sformułowanych w poście.


Natomiast, żeby uzyskać sensowną pomoc w większym zakresie, to musisz trochę więcej napisać o tym, komu ma służyć to mieszkanie (rodzina z dziećmi i psem, single i to zajadły kawaler aż do śmierci?) i czego od niego oczekujesz.

I do tego pytania typu czy łazienka czy garderoba, czy powiększyć łazienkę czy nie to są pytania, musisz w pierwszej kolejności zadać sobie sam:)
W przypadku garderoby i oddzielnego WC to jeśli masz dużą rodzinę i piwnicę to lepiej zostawić WC, jeśli nie masz piwnicy a za to tonę klocków lego i pięc ton sprzętu narciarskiego, to ważniejsze może się okazać miejsce do przechowywania. :) :)
Mam nadzieję, że wiec o co mi chodzi. :)
Dobrze byłoby, gdybyś wiedział co, a wtedy możemy podpowiedzieć Ci czy da się to osiągnąc lub jak to zrobić lub jakie są za i przeciw.


Ponadto jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś to baardzo zachęcam Cię do poświęcenia chwili czasu i pogrzebania na forum Przejrzyj sobie nagłówki wątków - zwłaszcza ostatnich - zarówno w Temacie Projektowanie wnętrz jak i Wnętrza - pewne problemy powracają na bieżąco, więc może dyskusje innych użytkowników trochę pomogą Ci sprecyzować własne potrzeby.

Polecam zwłaszcza wątki o wizualizacjach kuchni i łazienek oraz prezentujace kuchnie i łazienki (pochwalcie się kuchniami i łazienkami) (nie musisz przeglądać wszystkiego od początku tylko np. ostatnich 50 stron - tak, to trochę czasu ale korzyści też zauwazysz), bo są to pomieszczenia robione w pierwszej kolejności, najbardziej pieniądzochłonne a jak się okazuje najlepiej je przemyśleć dokładnie zanim w ogóle wejdzie się do mieszkania. :yes:

Ufff... :) Mam nadzieję, że nie weźmiesz mi za złe tych nieco ogólnych wskazówek, ale jesteś świeżynką na forum jak wskazuje opis Twojego postu, więc może ogólne słowo będzie dla Ciebie pomocne (jeśli nie, to daj znać, skasuję posta :)) Jeśli zależy Ci na sensownych radach (bo rozumiem chodzi nie tylko o przestawianie ścianek ale chciałbyś pomocy w funkcjonalnym ustawieniu całego mieszkania) to im więcej dasz z siebie, dym doradzaczom będzie łatwiej Ci pomóc.

Lukaz82
08-02-2012, 13:23
Pomysł z cofnięciem jest ciekawy ale to wymaga skrócenia ściany nośnej co wydaje mi się niemożliwe. Co do wielkości rodziny to narazie 2 osoby ale na pewno się powiększy:) Zalezy nam również na stole w salonie na 4-6 osób. Nie wiem czy uda się go zmieścić jeśli będzie blat jeszcze.

julianna16
08-02-2012, 15:12
Hmm... moja propozycja wygląda tak - zaznaczam, że konieczne są dokładniejsze pomiary, bo trudno utrzymać tu relację do skali, ale starałam się :).
1. Rezygnujemy z wc - dzielimy je na pół i jedną część przeznaczamy na szafę w przedpokoju, a drugą na powiększenie kuchni.
2. Kuchnia - układ w literę L - raczej należy wykorzystać wnękę pod oknem - widziałabym tam zlew, potem blat, płyta, blat, lodówka w słupku i na końcu zmieści się nawet piekarnik w słupku. Układ ten hoć czyni kuchnię mniej ergonomiczną, to jest na tyle mała, że raczej będzie wygodna. Na granicy między kuchnią a salonem pozbyć się ścianki i postawić stół - będzie wygodną jadalnią i na śniadanka, i na obiady :). Może zmieścić nawet 6 krzeseł. Pozostaje sporo miejsca w salonie. Miałam kłopot gdzie umieścić TV (kolor żółty), ale chyba znalazłam mu dobre miejsce.
3. Przedpokój - jest już szafa zrobiona z wc, ale jeśli potrzebujecie jeszcze więcej miejsca to można wejść w mały pokój nie ruszając ściany nośnej. Trzeba przesunąć w tym celu drzwi. Choć wydaje mi się, że lepiej taką szafę postawić po prostu w pokoju bez kombinowania ze ścianami - ale jako alternatywa jest :).
4. Łazienka powiększona TYLKO o małą wnękę na wsunięcie wanny - dzięki temu za jednym razem z wanny robi się również wnęka prysznicowa. W powstałe miejsce można wstawić wc - tylko nie wiem jak z pionem??? Jeśli przeszkadzam Wam wc na wprost wejścia to można zamienić je miejscami z pralką.
5. Wnękę w sypialni obok łazienki zabudować na równo - kolejne miejsce na ubrania i nie tylko.
http://img404.imageshack.us/img404/8896/redirectorphp.jpg