PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłacze wody-niejasności...



Kasia242
07-02-2012, 16:38
Witam
Mam taki mały kłopot.Otóz postanowiłem przyłaczeyć się do sieci wodociagowej i w tym celu zasiagnąłem informacjii w swojej gminie.Tam dostałem info ze podlaczenie wody do mojej działki to jakies 35 mb i nie bedzie problemu i bedzie to mnie kosztowac łacznie z projektem około 2500 zł.Tymczasem w drodze wewnetrznej(tzn. w drodze dojazdowej do dwóch moich sąsiadów) bedzie własnie ta siec sie rozciągać.Dowiedziałem sie ze moi sąsiedzi planuja wspólnie poprowadzic sobie ten wodociag,wiec postanowiłem ze sie przyłacze bo Pan projektant który projektował te przyłacze stwieredził ze jesli teraz sie nie dołacze do spółki to potem bede płacił duzo wiecej bo ten wodociag to bedzie własnosc tych co go uzytkuja.....nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie kwota jaką mi podał ten pan jakies 20-25 tysiecy do podziału!!!!.
I teraz pytanie: czy jesli postanowie sie nie dorzucac do tej spółki bo w tej cenie mam piekna głebinówkę to potem np. za pare lat nie bede mógł sie do tej sieci podłaczyć?Bo tak zrozumiałem ze słów architekta.
Dla mnie to absurd bo dostawcą wody jest USKOM,a przeciez jak ktos sie gdzies tu obok wprowadzi i bedzie chciał wode to tez sie bedzie musiał sąsiadom dorzucac do sieci?????
dzieki i pozdrawiam