PDA

Zobacz pełną wersję : Piec CO - stal 1.4404 - jaka grubośc wkładu



PliP
08-02-2012, 17:23
Przede mną jak i przed wieloma użytkownikami domów z czasem staje problem komina.
Prawdą jest iż lepiej jest zapobiegać niż później naprawiać.
Dlatego też zacząłem rozglądać się za wkładem kominowym do Pieca CO opalanego węglem oraz drewnem.
Dostałem oferty na wkłady kominowe ze stali 1.4404.
Grubość tych wkładów to 0,8mm lub 1,0mm.
Różnica w grubości wynosi 0,2mm. Różnica w cenie dla 8 metrowego komina to około 400zł.

Dlatego tez mam pytanie. Jaka grubość ścianek wkładu i dlaczego?

Rikmen
09-02-2012, 07:54
Przede mną jak i przed wieloma użytkownikami domów z czasem staje problem komina.
Prawdą jest iż lepiej jest zapobiegać niż później naprawiać.
Dlatego też zacząłem rozglądać się za wkładem kominowym do Pieca CO opalanego węglem oraz drewnem.
Dostałem oferty na wkłady kominowe ze stali 1.4404.
Grubość tych wkładów to 0,8mm lub 1,0mm.
Różnica w grubości wynosi 0,2mm. Różnica w cenie dla 8 metrowego komina to około 400zł.

Dlatego tez mam pytanie. Jaka grubość ścianek wkładu i dlaczego?

Kol. Żadna z tych grubości nie nadaje się do pieca CO na WĘGIEL.Do drewna wystarczy 0,6mm.
Dlaczego ?- Mendelejew(przy węglu) zeżre każdą stal, jak nie wcześniej to później.
Jeżeli już to ceramika. Pzdr Rik.

eniu
09-02-2012, 21:00
Kol. Żadna z tych grubości nie nadaje się do pieca CO na WĘGIEL.Do drewna wystarczy 0,6mm.
Dlaczego ?- Mendelejew(przy węglu) zeżre każdą stal, jak nie wcześniej to później.
Jeżeli już to ceramika. Pzdr Rik.


Trafiłeś w dziesiątkę ! Rik., jestem z Ciebie dumny ...:D

M***ki
10-02-2012, 05:35
Trafiłeś w dziesiątkę ! Rik., jestem z Ciebie dumny ...:D

Rikmen : Nie załamuj się ...

Jeśli zaś chodzi o opinie o stali w kominie do pieca węglowego to jak najbardziej kolega Rikmen ma 99% słuszności ....

kominiarz
12-02-2012, 22:32
W przypadku rozszczelnionego komina i suchych spalin może szlamowanie, choć nie w każdym przypadku ma to sens.