PDA

Zobacz pełną wersję : Pompy z firmy EKO DOM z Grudziąca



Tylerr
10-02-2012, 18:09
Ktoś ma lub wie coś na ich temat ?

photos
12-02-2012, 20:02
Z Grudziadza to znam tylk Climakomfort, ale oni maja Austriackie pompy Neura

Tylerr
12-02-2012, 20:04
Neuratherm - tych znam.

Nadal prosba o opinie - podobno zrobili sporo instalacji w swojej okolicy

photos
12-02-2012, 20:23
Może napisz jakie mają te pompy, jakie ceny, na jakich podzespołach bazuja...chyba ze dopiero szukasz i nic na ich temat nie wiesz

Tylerr
12-02-2012, 20:53
no właśnie nie wiem - mam ich ofertę: super atrakcyjna - a pompa ich własnej produkcji - link do strony: http://www.ekodom.tfirma.pl/

photos
12-02-2012, 21:07
Mam nieodparte wrażenie że oni nie są producentem tylko importerem tych pomp...Moge się mylic. Importerem wiadomo skąd. Poza tym ten ich COP to chyba tylko na podstawie pracy sprężarki wyliczony. Moim zdaniem nie osiagalny

Tylerr
13-02-2012, 17:10
Dziś dostałem trochę więcej danych:

- układ chłodniczy Alco, Danfoss wymiennik płytowy secespol sterownik Carell
- typ sprężarki Copeland scroll
- pompa nie posiada dodatkowej grzałki
- moc grzałki zbiornika 300l 2 kw używana tylko do przegrzewu legionelli
- gwarancje na poszczególne systemy: pompa ciepła 36 miesięcy, układ instalacji wew 3 lata, podłoga 10 lat

i tyle. Co Ty na to ? Z tego co sprawdziłem to wszytko polscy dostawcy (poza sterownikiem)

photos
14-02-2012, 19:28
Jeśli takie podzespoły to znaczy że jest okej, Ecopol ma bardzo podobne. Pytanie jak z solidnościa wykonania...Najlepiej gdzieś obejrzeć działającą instalację. Ecopol czy PPc Ecopower maja juz wiele instalacji

Tylerr
14-02-2012, 20:42
Rozmawiałem z szefem firmy - instalacji jest podobno ok 50. Mam namiar na jedna i sprawdze.

JoannaRobert
24-02-2012, 09:29
Witam,
My również z mężem zastanawiamy się nad zakupem tej pompy. Czy masz może już jakieś obszernijsze info od osób, które mają już tą pompę u siebie? Będę wdzieczna za jakiekolwiek informacje.

JoannaRobert
24-02-2012, 09:31
Zapomniałam jeszcze poprosić o tel do Eko Domu, ten który jest na stronce nie działa.

Tylerr
24-02-2012, 19:56
Mam jeden namiar ale nie mogę się wybrać :)

forumowicz z mojej grupy budującej zebrał opinie i mówi, że jest ok - jesteście z Grudziądza więc macie najbliżej - numer to 695-936-806 - pr podziel się opinią po zbadaniu tematu.

Adimo
22-06-2012, 20:46
Witam
Czy ktoś sprawdził tą firmę EkoDom

hydraulik_
23-06-2012, 04:39
Zapomniałam jeszcze poprosić o tel do Eko Domu, ten który jest na stronce nie działa.
Takie pompy:yes:
Strona też zawieszona.A jak się popsuje?:

:cool

Adimo
03-07-2012, 15:32
Byłem u nich, mam wycenę, jest bardzo atrakcyjna, podzespoły to:
podzespoły sprężarka Copeland, ukł chłodniczy Alco i Danfoss,
Co do jakości zapewniano mnie, że jest na najwyższym poziomie.

http://ekodom-grudziadz.pl/

pavosnop44
12-07-2012, 23:27
Witam wszystkich
Też mam wycene od nich, jak dla mnie najlepsza oferta jaką dostałem.
wybralem ich nie tylko ze względu na cenę ale moja znajoma ma od nich pompe juz 5 rok i chwali sobie.
narazie bezawaryjnie.
mam wykonane Gz i Dz. za jakies 2 tygodnie przyjadą montować mi kotłownie, w tedy napiszę wiecej jeśli kogoś bedzie to interesowało.
Pozdrawiam

pavosnop44
12-07-2012, 23:38
a i jeszcze jedno
dowiedzialem sie rowniez ze wprowadzają nowe lepsze sterowniki, co i jak napisze w pozniejszym czasie

bazic
04-04-2013, 08:46
Witam.

Chciałbym odświeżyć temat gdyż jestem zainteresowany ich działalnością.
Czy nadal nie am nikogo, kto ma zainstalowaną pompę ciepła firmy EKO-DOM z Grudziądza?

pavosnop44
12-04-2013, 09:57
Witajcie, juz prawie po sezonie z pompa ciepla eko dom, jesli ktos potrzebuje informacji to proszę pytac

Tylerr
14-04-2013, 19:21
Ja mam od 2 tyg..

pavosnop44 - jaki rachunek za prąd po zimie ? jaka powierzchnia ogrzewana ?

pavosnop44
17-04-2013, 08:57
Ja mam od 2 tyg..

pavosnop44 - jaki rachunek za prąd po zimie ? jaka powierzchnia ogrzewana ?

domek masz w stopce a racunek 2450pln do końca marca.
musze jeszcze dokonczyc ocieplenie poddasza:)

Tylerr
17-04-2013, 15:40
2450 za pomoe czy caly dom? od pazdziernika?

jaroo1975
17-12-2013, 17:22
witam, jeśli chodzi o pompę od nich to mam i jestem zadowolony

Henderson
17-12-2013, 20:14
przecież to chińskie pompy ciepła z Shenzen Industry LTD, o czym wy mówicie, taka sama padaka jak chiński Meeting, może z 4 -6 sprzedali od 2008 roku.

bazic
18-12-2013, 08:34
przecież to chińskie pompy ciepła z Shenzen Industry LTD, o czym wy mówicie, taka sama padaka jak chiński Meeting, może z 4 -6 sprzedali od 2008 roku.

A skąd takie informacje? Czyżbyś był ich księgowym? Jeśli podajesz takie rewelacje - pochwal się jakimś dowodem na to... ... no chyba, że spasujesz i będziesz dalej reklamował swoje pompki Exotherm :p

dawidgt
06-02-2014, 23:49
przecież to chińskie pompy ciepła z Shenzen Industry LTD, o czym wy mówicie, taka sama padaka jak chiński Meeting, może z 4 -6 sprzedali od 2008 roku.



Henderson,
Z Twoich wypowiedzi wynika, że znasz się na wszystkich pompach, wszystkie pompy są złe ( również markowe pompy producentów, którzy mają 50% udziału w rynku pomp ciepła) a jedynie te które instalujesz lub nimi handlujesz są dobre.

A tak na marginesie to na wszystkim się znasz - na Norweskich pompach i całym ich rynku, na Chińskim rynku i do tego wszędzie masz znajomych.

Pozdrawiam

Tylerr
07-02-2014, 18:51
za grudzień (bylo kolo zera) zapłaciłem 600 pln
za styczeń (-18 ) 750 pln - obie kwoty razem z podgrzaniem wody
chałupę mam duża - jestem zadowolony :)

bazic
09-02-2014, 09:39
:) to faktycznie musisz mieć dużą tę chałupę, bo u nas za miesiące grudzień/styczeń wyszło 618zł za cały prąd czyli ok. 308zł/mc.
Jednak nasze ogrzewanie PC to dokładnie połowa tej kwoty (założony podlicznik) czyli średnio wyszło 154zl/mc
dane naszej chałupy :) masz w stopce

Tylerr
10-02-2014, 20:56
No mam chalupe ponaf 2x wieksza niz Twoja wiec chyba sie zgadza :) lubimy ciepielko w domu i 2 malych dzieci czesto sie kapie.

pavosnop44
02-07-2014, 00:40
U mnie sezon 2013/14 1250 zl. Mierzore na podliczniku 2 taryfowym. Druga zima o z pc ale ta nie byla taka sroga

ryba1977
18-08-2014, 21:05
Witam temat troche stary. Ja mam od nich PC. Jestem po 2 sezonie grzewczym i zlego slowa nie powiem. Nie pytajcie mnie o szczegóły techniczne, bo sie poprostu nie znam. Jak zakładałem PC od nich to sasiad, który zajmuje sie projektowaniem instalacji wodociagowych u nas w Pasłęku pogadał z właścicielem i tez wzial pompę, bo mu facet podpasował i wyczerpujaco odpowiedzial na pytania.
Zanim sie zdecydowałem wziac od nich PC popytałem u ludzi, którzy wzieli tez od nich i zlego słowa nie slyszalem. Miałem problem z ogrzaniem jedneko pomieszczenia i zglosiłem reklamacjeu nich. Pojawili sie szybko z kamera termowizyjna, sprawdzili wszystko i okazało sie ze mam zle ocieplona garderobe.

Mam Opałek 1G 140 m2 i jesli kogos interesuje zuzycie pradu to moge podesłać na maila. Moj to [email protected]
W okresie wiosenno jesiennym place za prad 150 - 160 zł w zimie nie pamietam ale wszystko do sprawdzenia. Jesli ktos jest chetny mozna obejzec na zywo :)
Dałem za wszystko cos ok 45 tys razem z rozprowadzeniem wody i kanalizy. Na blogu jest wiecej opisane

Taryfa G12w

alvaroalvaro78
14-05-2015, 10:23
Witam temat troche stary. Ja mam od nich PC. Jestem po 2 sezonie grzewczym i zlego slowa nie powiem. Nie pytajcie mnie o szczegóły techniczne, bo sie poprostu nie znam. Jak zakładałem PC od nich to sasiad, który zajmuje sie projektowaniem instalacji wodociagowych u nas w Pasłęku pogadał z właścicielem i tez wzial pompę, bo mu facet podpasował i wyczerpujaco odpowiedzial na pytania.
Zanim sie zdecydowałem wziac od nich PC popytałem u ludzi, którzy wzieli tez od nich i zlego słowa nie slyszalem. Miałem problem z ogrzaniem jedneko pomieszczenia i zglosiłem reklamacjeu nich. Pojawili sie szybko z kamera termowizyjna, sprawdzili wszystko i okazało sie ze mam zle ocieplona garderobe.

Mam Opałek 1G 140 m2 i jesli kogos interesuje zuzycie pradu to moge podesłać na maila. Moj to [email protected]
W okresie wiosenno jesiennym place za prad 150 - 160 zł w zimie nie pamietam ale wszystko do sprawdzenia. Jesli ktos jest chetny mozna obejzec na zywo :)
Dałem za wszystko cos ok 45 tys razem z rozprowadzeniem wody i kanalizy. Na blogu jest wiecej opisane

Taryfa G12w


Sorry za odgrzanie kotleta. Też zastanawiam się nad pompą od Nich. Jak wam się sprawują ,a jeśli coś się popsuło to jak szybko przybył serwis ? Paweł ? Studiowałeś na UWM ??

elrow23
14-05-2015, 14:24
ryba1977 fajny blog, rzetelnie opisane. koszty w okresie wiosenno - jesiennym liczysz w których miesiącach? sama pompa, bo nie dopisałeś rozumiem, że geotermalna?

MrZED
05-06-2019, 12:37
Witam, chciałbym się zapytać Was użytkownicy PC z Eko-Dom jakie macie ustawione parametry pracy urządzenia:
- temperatura wody ogrzewania CO? (ja mam ustawioną temp. na 29 st C.)
- temperatura CWU (ja mam ustawioną temp. na 44 st C)? Zbiornik CWU 300L z grzałką. Jak dokonujecie przegrzewu CWU w celu likwidacji bakterii legionella i jak często? Domyślam się, że za pomocą grzałki bo sama pompa ciepła nagrzeje max. 50 st C.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.

Barbarosa2011!
11-10-2022, 20:51
Witam temat troche stary. Ja mam od nich PC. Jestem po 2 sezonie grzewczym i zlego slowa nie powiem. Nie pytajcie mnie o szczegóły techniczne, bo sie poprostu nie znam. Jak zakładałem PC od nich to sasiad, który zajmuje sie projektowaniem instalacji wodociagowych u nas w Pasłęku pogadał z właścicielem i tez wzial pompę, bo mu facet podpasował i wyczerpujaco odpowiedzial na pytania.
Zanim sie zdecydowałem wziac od nich PC popytałem u ludzi, którzy wzieli tez od nich i zlego słowa nie slyszalem. Miałem problem z ogrzaniem jedneko pomieszczenia i zglosiłem reklamacjeu nich. Pojawili sie szybko z kamera termowizyjna, sprawdzili wszystko i okazało sie ze mam zle ocieplona garderobe.

Mam Opałek 1G 140 m2 i jesli kogos interesuje zuzycie pradu to moge podesłać na maila. Moj to [email protected]
W okresie wiosenno jesiennym place za prad 150 - 160 zł w zimie nie pamietam ale wszystko do sprawdzenia. Jesli ktos jest chetny mozna obejzec na zywo :)
Dałem za wszystko cos ok 45 tys razem z rozprowadzeniem wody i kanalizy. Na blogu jest wiecej opisane

Taryfa G12w

Witam, jak się pompa sprawuje?

Barbarosa2011!
11-10-2022, 20:53
Witam wszystkich
Też mam wycene od nich, jak dla mnie najlepsza oferta jaką dostałem.
wybralem ich nie tylko ze względu na cenę ale moja znajoma ma od nich pompe juz 5 rok i chwali sobie.
narazie bezawaryjnie.
mam wykonane Gz i Dz. za jakies 2 tygodnie przyjadą montować mi kotłownie, w tedy napiszę wiecej jeśli kogoś bedzie to interesowało.
Pozdrawiam

Witam, jak się pompa sprawuje?