PDA

Zobacz pełną wersję : problem z instalacją wodną ciśnieniową



mat8
11-02-2012, 22:50
Witam wszystkich,

mam pewien problem który postaram się w miarę dokłądnie opisać.

W wynajmowanym przez mnie mieszkaniu były ostatnio wymieniane liczniki gazowe. Niestety dostęp do nich utrudniała pralka, tak więc została ona odłączona i przeniesiona w inne miejsce. Liczniki miały zostać zamontowane w innym miejscu więc została rozwalona ścianka z karton gipsu i
Gazownicy skończyli robotę i podłączyli gaz. Fachowiec - pan Złota Rączka który miał skończyć remont (tj. zrobić ściankę i podłączyć pralkę) pojawi się dopiero w przyszłym tygodniu.

Ja postanowiłem samodzielnie podłączyć pralkę. Rura do której była podłączona została zakręcona metalową zaślepką, którą odkręciłem. Niestety okazało się że w czasie remontu została zagubiona złączka i nie potrafiłem jej znaleźć.
Przy zakręcaniu zaślepki użyłem nieco za dużo siły :( - plastikowa rura pękła przy końcu. Zabezpieczyłem to prowizorycznie taśmą izolacyjną...

No i tu pytanie do forumowiczów - co robić? Instalacja jest z rur plastikowych nie wiem czy są klejone czy zgrzewane (po czym to mogę poznać?)

Czy jestem w stanie zabezpieczyć jakoś to pęknięcie (1cm)? Czy czeka mnie wymiana rury?

Pozdrawiam.

robertsz
12-02-2012, 07:25
Nie masz wiedzy, narzędzi, materiałów..... pozostaje czekać na Złotą Rączke.
Wrzuć fotke tej rury inaczej nikt nie podpowie jaka to rura.

aadamuss24
12-02-2012, 07:59
Czasami pomaga metalową opaska - na chwilę.

dyzu007
12-02-2012, 15:03
Nie masz wiedzy, narzędzi, materiałów..... pozostaje czekać na Złotą Rączke.
Wrzuć fotke tej rury inaczej nikt nie podpowie jaka to rura.


coz nikt jasnowidzem nie jest zdjęcie rury lub najlepiej połączenia jeśli to połączenie klejone bez problemu sobie powinieneś poradzic

mat8
13-02-2012, 17:40
100583100584100585100586

Z góry przepraszam za jakość tych "zdjęć"

dyzu007
14-02-2012, 00:04
witam wyglada na połaczenie klejone rury 1/2 cala woda zimna - wiec podjezdzasz do sklepu z hydraliką kupujesz klej(15 zl) i oczyszczacz(15zł) do rur PVC-C złaczke z gwintem-

http://allegro.pl/nibco-zlaczka-z-gwint-klejona-11-4-zimna-wod-i2096026429.html
kawałek rurki i złaczke bez gwintu- (jezeli chcesz zachowac długosc rurki takiej jak jest ) tu masz instrukcje jak sie klei http://nibco.com.pl/pl/montaz_instalacji_pvc_c_i_pvc_u zamiast nozyc do ciecia mozna uzyc piłki do metalu tylko trzeba po cieciu usunac wióry wszystkie rzeczy zakupisz w kazdym hipermarkecie budowlanym powodzenia

ikaria
19-02-2012, 19:04
Z tego co kojarzę wąż doprowadzający wodę do pralki ma gwint wewnetrzny 3/4 cala., zamontuj zatem zawór 1/2x 3/4 cala (z filtrem najlepiej) aby zniwelowac roznice w wielkosciach średnic.