PDA

Zobacz pełną wersję : Jak uszczelnić bramę garażową segmentową?



marcin_krakow
13-02-2012, 21:18
Szanowni,
Mam garaż w bryle budynku z segmentową, wsuwaną pod sufit bramą. Problem w tym, że jest mocno nieszczelna i nie wiem co z tym zrobić. Chodzi o nieszczelności na obwodzie bramy, sama brama jest ocieplona i (póki co) nie planuję z nią nic robić. Nie wiem, czy to skutek krzywych ścian, nadproża, kiepskiego montażu - może wszystkich razem. Jak zamknę się w ciemnym garażu w dzień, to na obwodzie bramy (dół, góra, boki) widać mocno światło, czyli są szczeliny, którymi dmucha powietrze. Szczeliny są 1-2cm i długie na >1m, palec w nie spokojnie wchodzi.

Czy ma ktoś domowe patenty pozwalające na uszczelnienie takiej bramy? Ale takie nie wymagające wymiany bramy ani remontu połowy garażu?
Z góry dzięki za pomysły!

Amelia 2
14-02-2012, 13:35
Krzywości można sprawdzić poziomnicą ale przy złym montażu brama nie przesuwała by się płynnie. U mnie też były nieszczelności, chociaż nie takie wielkie:o montażyści wyregulowali docisk do prowadnicy i jest dużo lepiej, ale idealnie szczelnie przy tego typu bramie nigdy nie będzie...

Nefer
14-02-2012, 13:48
Jak jest krzywo to się nic nie wymyśli. Wersja najprostsza : wezwać serwis na regulację. Wszystko będzie wiadomo.