PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie dokumenty do pozwolenia na budowe ?



Doma1
08-05-2004, 21:20
Proszę niech ktoś mi pomoże HELP!!!!!!
Mam działkę i co dalej i w jakiej kolejności załatwiać dokumenty potrzebne do pozwolenia. Czy zdążę coś wybudować jeszcze`w tym roku?
Geodeta chce 800zł za mapę do celów projektowych, czy to nie za dużo?

basset
08-05-2004, 21:30
Poszukaj w archiwum. NAjpierw musisz zatroszczyc sie o media.

MEDYK
08-05-2004, 21:45
A WZiZT to co chyba jako pierwsze nie? Potem projekt i uzgodnienia najpierw ZUD potem z ZE, Wodociągami, Gazownikami, Zarządem dróg i już. Tylko szkoda że to tyle trwa.
pzdr

basset
08-05-2004, 21:49
u mnie najpierw chca umowe z ZE aby wydac warunki zabudowy. Co kraj to obyczaj... Mysle ze za jakis rok dostane pozwolenie na budowe...

MEDYK
08-05-2004, 21:57
Przecież to jakaś paranoja, z tego co wiem to ja mogę śmiało występować o warunki zabudowy nawet na twoją działkę, ale ZE nie podpisze ze mną żadnej umowy. Nie wiem czy to ta UE tak zadziałała że wszystko staje na głowie, czy co?

Doma1
09-05-2004, 15:07
Dzięki za informacje, chyba pojadę od Gminy i tam się czegoś dokładniej dowiem.W każdym razie dziękuję:)

remx
10-05-2004, 20:15
Teraz to chyba do starostwa

bikosa
10-05-2004, 22:14
Cześć,
WZiZT, plus warunki z ZE, wodociągów, ewentualnie gazowni plus projekt. To wszystko oddajesz do adaptacji (chyba, że za mediami chcesz latać sam tzn każde do innego adaptatora- wtedy wychodzi taniej, oi sam musisz izgadniać, ale wtedy czasu troszkę wiecej się marnuje). Jak masz w porządku adaptatora to onCi wszystko załatwia tzn ZUD i ewentualne dodatkowe pieczątki (u nas np potrzebowałam także4 ze sztabu wojskowego :o ), i składa o pozowlenie. Potem dostajesz pozowlenie, czekasz 14dni aż się uprawomocni, wtedy bierzesz kopię pozowlenie, plus dziennik, plus wyniosek o rejestrację dziennika i jedziesz do starostwa. Potem odbierasz popieczątkowany dziennik, zgłaszasz rozpoczęcie robót (do tego potreba oświadczenie kierownika plus o jego wpisie do izby inż plus uprawnienia). No i mozna zaczynać. W międzyczasei walczysz z ENEA aby zorbiła przyłącze. Czasami lep0iej jest zrobic samemu projekt przyłącza energetycznego za ZE bo jest po prostu szybciej.
Pozdrawiam serdecznie

AldonkaS
11-05-2004, 20:04
Wystarczy przejść się do starostwa i tam wszystko powiedzą (z wielkim bólem - jak to urzędnicy). A do starostwa miasta w którym chcemy sie budować. W mojej okolicy, każde starostwo wymaga innych dokumentów (np. pełnego projektu drogi wjazdowej, a winnym to tylko szkic, a w jeszcze innym to płaci się w UM 100,00PLN i ma się gotowa zgodę na wjazd do drogi publicznej).

Kon111
31-05-2004, 20:57
A WZiZT to co chyba jako pierwsze nie? Potem projekt i uzgodnienia najpierw ZUD potem z ZE, Wodociągami, Gazownikami, Zarządem dróg i już. Tylko szkoda że to tyle trwa.
pzdr

Czy te uzgodnienia coś kosztują, bo ja własnie dostałem pozytywne z Zarządu Dróg ale za 50 PLN, czy tak jest wszędzie i to ja powinienem za to płacić?

Grad1
03-06-2004, 13:29
Zbierając te informacje, to ile czasu zajmuje biurokracja to znaczy ile czasu trzeba przeznaczyć na dopełnienie wszystkich formalności do momentu rozpoczęcia budowy. Czy 6-miesięcy wystarczy.

rguber
03-06-2004, 18:12
ja za mapke mam zapłacić 500 pln

mdzalewscy
03-06-2004, 20:00
Żeby uniknąć nie porozumień i błądzącego koła najlepiej jak się udasz do twego wydziału budownictwa i Oni Ci powiedzą co Ci potrzeba.

najważniejsze to (w kolejności w jakiej u mnie było to załatwiane) :

- zakup działki
- WZiZT ( dostałem razem z działką)
- mapa do celów projektowych (600zł) - 2tygodnie czekania
- projekt techniczny budynku (Projekt,Mapy, Szambo, Bioz,itd.. a w między czasie załatwiałem przydziały)
- przydział Prądu(płatne), Gazu(free), Wody(free)- średnio 1 miesiąc czekania przysłali wszystko pocztą do domu.
- od momentu złożenia projektu w Radzyminie do pozwolenia upłyneło równo 3tyg., Podpisałem dokument,że nie będe się odwoływał i projekt od razu się uprawomocnił i w ten sam dzień załatwiłem, kierownika budowy,
dziennik budowy, elektryka i studniarza, tablice informacyjno i powiadomiłem PINB, że rozpoczynam za 7 dni, w sumie wyszło za 8 dni bo Kierownik budowy twierdził, że budowe rozpoczyna się zawsze w środę. I akurat to będzie nastepna środa 09.VI.

bikosa
03-06-2004, 20:57
Hej, u nas od kupienia działki do otrzymania pozwolenia upłynęło 5 miesięcy. tak w sumie do zakupu projektu do uzyskania pozwolenia było 4miesiące ale potem jeszcze sie uprawomacniało, plus zgłoszenie o rozpoczęciu robót. Trzeba liczyć jakis miesiąc dłużej. :lol: