PDA

Zobacz pełną wersję : BEAM - opinie, uwagi, eksploatacja



marcing1
27-01-2008, 21:16
witam
mam pytanie do użytkowników tego OC. jak sie sprawuje i czy nie narzekacie na te worki papierowe. zastanawiam sie czy warto dopłacić do lepszego modelu.

Wowka
27-01-2008, 22:18
witam
mam pytanie do użytkowników tego OC. jak sie sprawuje i czy nie narzekacie na te worki papierowe. zastanawiam sie czy warto dopłacić do lepszego modelu.

Worek kosztuje ponad 20 zł. Zaleca się czyszczenie pojemnika raz na kwartał. Czyli obsługa kosztuje Cię do 100 zł rocznie.
Dwuletnia gwarancja także daje do myślenia. (pozostałe modele objete gwarancją pięcioletnią).

Nie wiem jak duży masz dom, ale zalecany max 16 metrów układ rur to niewiele. Pamietaj, że każde kolanko liczy sie za dodatkowy metr.

Osobiście nie polecam tego rozwiązania.

Zamów instalację odkurzacza u dystrybutora. Wówczas możesz kupić całość (usługa + jednostka) z Vat 7% a nie 22%.

marcing1
28-01-2008, 12:38
znalazłem jeszcze aeroVac SR11 + zestaw do sprzatania Comfort(wąż z włącznikiem) za ok 1700zl. Beam JC185 + zestaw lux jest za 2100zl.

Moze ktoś zna inne modele/zestawy w cenie poniżej 2000zł?

niezły
28-01-2008, 13:29
Jednostki centralne powinno dobierać się do wielkości instalacji a nie do ceny a odnośnie jednostek z workami to moi klienci jeszcze ani razu nie zdecydowali się na taki zakup Napisz coś o samej instalacji to może coś taniego się wybierze

marcing1
28-01-2008, 14:18
moja instalacja jest mała :D (max 7mb) dlatego wystarczy mi najmniejszy odkurzacz

odkurzacz---3mb---trójnik ----3mb---2x kolanko90o---gniazdko
\45o---0.5mb----kolanko90o--2x kolanko45---gniazdko

niezły
28-01-2008, 14:38
ja bym radził taki
http://www.beam.pl/index.php?strona=sklep&isbn=1167657662&idkat=14

i może jeszcze taniej :wink:

marcing1
28-01-2008, 14:51
tez mu sie przyglądałem, ale cena trochę za wysoka. no chyba, że trafie na suuuper promocję :D

co sądzisz o aeroVac SR11?
http://www.sklep24.sanmet.com.pl/index.php?products=product&prod_id=798

marcing1
29-01-2008, 09:17
odwiedziłem jeden sklep. Maja Beam-a, aeroVac-a i VacuMaid-a. sprzedawca powiedział mi otwarcie, że aeroVac ma troche gorsze silniki(2 lata gwarancji :( ) i nie poleca. z wszystkche sprzedanych przez nich odkurzaczy mieli tylko jedną awarie: aeroVac - wymiana gwarancyjna :D silnika.
Chyba się rozmyślę z tego zakupu.

czaguz
29-01-2008, 20:19
A ktos ma jakis schemat rozprowadzenia rur w scianach i instalacji tak by zabezpieczyc wszsytko, ewentualnie pozniej dokupic sam odkurzacz? Jakie to koszty bo slyszalem ze jest to bardzo proste i tanie ( materialy ok 400 zl) Napiszcie jakie macie doswiadczenia.

marcing1
29-01-2008, 20:32
ja zdecydowałem,że bede miał tylko po jednym gniazdku na każdym poziomie, ale w centralnym miejscu. wybrałem miejsce w garażu gdzie bedzie OC i połączyłem te miejsca rurkami. Schemat narysowałem na kartce,aby wiedzieć ile kolanek trzeba kupić. w sieci znajdziesz pare instrukcji jak to zrobić samemu. nie poszło mi dużo materiału, bo sprytnie rozmieściłem gniazdka.

Wowka
29-01-2008, 20:36
A ktos ma jakis schemat rozprowadzenia rur w scianach i instalacji tak by zabezpieczyc wszsytko, ......

Nie ma takiego schematu, gdyż nie może go być.

Rozprowadzenie zależy od miejsca w którym zdecydujesz się umieścić jednostkę centralną, rozkładu pomieszczeń a nawet umeblowania pokoi.

Nie wiem, na jakim etapie jest Twoja inwestycja. Jeśli już stoją mury (a przynajmniej fundamenty), to odmierz 9 metrów sznurka, dowiąż do niego kij o długości min. 1,5 metra i praktycznie sprawdź gdzie powinny być gniazda byś mógł sięgnąć końcem kija do każdego rogu pokoju (zarówno po podłodze jak i przy suficie), oczywiście omijając swobodnie ustawione sofy, fotele, kanapy czy też wyspy w kuchni.

Pamiętaj, że wygodne jest umieszczenie w kuchni oraz w wiatrołapie szufelek.

Jeszcze jedno - gniazda planuj umieścić w takich miejscach ścian , które nigdy nie będą zakryte szafą czy też komodą.

stasieks
29-01-2008, 20:46
A jak wyglada sprawa zamieszkiwania w rurach od centralnego roznego rodzaju plesni, grzybow i nawet robakow ???

Rury sa na tyle gladkie zeby nie bylo z tym problemu ?? Co w takim przypadku z kolankami, laczeniami ...

MARTiiii
29-01-2008, 20:49
Dokladnie jak piszesz. Rozprowadź sobie sam instalacje do odkurzacza. Nie jest to skomplikowane. Instrukcje są np. na stronie beam.

Rury sa gladkie i raczej nie ma problemu z plesnia pod warunkiem ze wody i blota nie wciagasz.

niezły
29-01-2008, 20:51
czaguz

A ktos ma jakis schemat rozprowadzenia rur w scianach i instalacji tak by zabezpieczyc wszsytko, ewentualnie pozniej dokupic sam odkurzacz? Jakie to koszty bo slyszalem ze jest to bardzo proste i tanie ( materialy ok 400 zl) Napiszcie jakie macie doswiadczenia.


Na temat sposobu rozprowadzania instalacji odkurzacza centralnego pisałem już nieraz jeśli masz chęć to poszukaj a tu popatrz
http://mendrycki.pl/index.php?page=galeria&galeria=odkurzacze+centralne

niezły
29-01-2008, 20:54
Instalacje odkurzacza centralnego służą ludziom od wielu lat i są już po fazie okresu przedszkolnego Po prostu to działa i nic nie śmierdzi i nic się nie gromadzi rurach

marcing1
29-01-2008, 20:58
wracającdo tematu taniego OC to chyba zrobie jak kumpel z pracy, gdy mu padł silnik w jednostce OC. Naprawa była nieopłacalna to zamiast jednostki OC podpiął zwykły odkurzacz 1400W. Dzaiała mu to już pare lat :D Słabiej ciągnie jedynie, gdy mu sie worek zapycha śmieciami :lol:

niezły
29-01-2008, 21:43
Rób jak chcesz pamiętaj tylko że w taki sposób powstają negatywne opinie na dany temat

marcing1
30-01-2008, 07:20
Nie bardzo rozumiem dlaczego moja wcześniejsza wypowiedź może spowodować negatywne opinie na temat OC.
1. jednostka centralna z cyklonem jest droga, dlatego szukam tańszego rozwiązania.
2. kolega jest zadowolony ze zwykłego odkurzacza jako jednostki OC- pracuje mu już kilka lat
3. podpowiadam sposób na ograniczenie kosztów (pod koniec budowy wiekszości brakuje kasy na bajery)
4. ide na kompromis, więc nie oczekuje cudów( mniejsza siła ssania o ok. 30%)

pirat
30-01-2008, 08:37
Ok marcing1 podłączysz sobie zwykły odkurzacz Ale i tak musisz zakupić wąż, rure, szczotki itd .... te elementy kupowane osobno są znacznie droższe niż kupowane w "pakiecie" razem z jednostką centralną. Za jakiś czas i tak zapewne stwierdzisz ze kupisz konkretną jednostkę centralną . Ja uważam ze nie opłacalne jest robienie jakiś prowizorek. Jak nie masz kasy teraz to nie kupuj w tym momencie, instalacje masz zrobioną to najważniejsze, jednostkę możesz zakupić w późniejszym terminie jak będziesz przy kasie ;-). Nie kupujesz tego przecież na rok czy dwa, ma to ci służyć wiele laaaaaat. A jak nei masz czym teraz sprzątać to zakup zwykły odkurzacz za 150pln , chałupę tym też posprzątasz, a później przyda ci sie np w garażu ;-)

czaguz
30-01-2008, 19:59
dzieki za info. Rozmawialem z maim hydraulikiem i powiedzial ze na ta instalacje bedzie max 500 zl ( roocizna + materialy oprocz szufelek i koncowek) wiec mysle ze nie ma sie co zastanawiac. Robie!! A jaka srednica rurek jest najlepsza??

Wowka
31-01-2008, 00:52
dzieki za info. Rozmawialem z maim hydraulikiem i powiedzial ze na ta instalacje bedzie max 500 zl ( roocizna + materialy oprocz szufelek i koncowek) wiec mysle ze nie ma sie co zastanawiac. Robie!! A jaka srednica rurek jest najlepsza??

Stary. Po Twojej wypowiedzi widzę, że hydraulik postanowił, że wykona instalacje z rurek kanalizacyjnych.
Nie gódź się na to. Instalacja winna być wykonana z gładkich rur ssących wykonanych z PVC z dodatkami zapewniającymi elektrostatyczne zachowanie się rury podczas normalnej eksploatacji. Specjalne wykonanie rury jest szczególnie istotnym elementem instalacji gdyż przez cały okres eksploatacji ( z uwagi na jeden kierunek ssania ) następuje gromadzenie się ładunków elektrostatycznych, które mogą doprowadzić do zarastania rur ssących.

Czy dla oszczędności 200-300 zł z góry godzisz się na ewentualne skuwanie posadzek by usunąć ewentualną awarię?

2 metry rury instalacyjnej kosztuje 11 zł. Kolanka od 2.50 do 3,50 za sztukę.

Jeszcze jedno. Czy ten Twój hydraulik potrafi poprowadzić instalację elektryczną do zasilania gniazdek? Instalację centralnego odkurzacza nie łączy się na wcisk jak instalację kanalizacyjna, lecz się ją klei.

A co do średnicy. To nie masz żadnego wyboru. Średnice są standardowo tak ustawione by największa była w elastycznej rurze, którą ciągniesz za sobą. Mniejsza średnica jest w gniazdku, co powoduje, że zatrzymują się tam większe elementy przypadkowo zassane. Za gniazdem średnica się odpowiednio zwiększa.

czaguz
31-01-2008, 10:55
Oczywiscie rozumiem o tych rurach. Majster powiedzial ze juz wykonywal takie instalacje i ze wie o jakich materialach mowa ( mam nadzieje :D ) O klejeniu rur nic nie pytalem ale skoro mowil ze robil to zalozylem ze wie o tym. Mam pytanie tylko do elektryki. Podlaczenie przewodow jest potrzebne do wlaczenia odkurzacza z "manetki" na rurze do czyszczenia tak? Czy instalacja jest typowa czy jakies niestandardowe rozwiazania potrzebne?

pirat
31-01-2008, 22:03
. Mam pytanie tylko do elektryki. Podlaczenie przewodow jest potrzebne do wlaczenia odkurzacza z "manetki" na rurze do czyszczenia tak? Czy instalacja jest typowa czy jakies niestandardowe rozwiazania potrzebne?

Elektryka potrzebna jest do włączenia odkurzacza i z "manetki" i bez tej manetki.

To z "manetką" to tzw wersja LUX czy jak tam je nazywają. Włączenie odkurzacza następuje za pomoca włacznika który umieszczony jest w rączce węża.

Wersja standard - tutaj włączenie odkurzacza następuje samoczynnie w momencie
umieszczenia węża w gnieździe ściennym instalacji centralnego odkurzacza.
Instalacja ta jest niskonapięciowa w większości przypadków 24 V Dwa przewody podłączone pod styki gniazda ściennego, czy szufelki automatycznej. Gniazda , szufelki do instalacji podłączane są równolegle.

Tutaj masz rozrysowane co i jak ;-)

http://beam.pl/index.php?art_id=9

czaguz
01-02-2008, 07:16
A macie jakies info na temat tych rur instalacyjnych. Jakis sklep. Tak zebym mogl zobaczyc czy hydraulik rzeczywiscie kupil to co trzeba?

Wowka
01-02-2008, 08:27
Stary - po prostu kup sam w sklepie internetowym

Np. w tym - http://www.beam.com.pl/

Uwaga - układając instalację kieruj się przy wyborze materiałów konkretna firmą od której kupisz kiedyś jednostkę centralną. Inaczej możesz miec problemy - zwłaszcza przy wspóldziałaniu gniazd z "rurą" odkurzacza.

niezły
01-02-2008, 12:50
Jeśli hydraulik robił już instalację odkurzacza centralnego to zleć nu to razem z materiałem w całej instalacji rzeczą najważniejszą jest sposób prowadzenia instalacji Generalnie jeśli jest to możliwe to jak najkrótszą drogą i na trójnikach 45 st a nie 90 st Prawidłowo wykonana instalacja powinna wyglądać jak odwrócony piorun albo choinka (sporo zdjęć z mam nadzieję prawidłowo wykonanej instalacji jest na mojej stronie )
Rzeczą ważną jest aby samą instalację wykonać z rur białych obojętnie jakiej firmy (Beam, Husky) ponieważ na etapie montażu osprzętu okaże się że mamy wówczas o wiele większy wybór gniazd Każdą jednostkę centralną można podłączyć do każdej instalacji bez względu na kolor rur ( białe, niebieskie, szare) Robiąc instalację należy jednocześnie poprowadzić przewód elektryczny najlepiej 2x0,5 bez łączenie po drodze tylko w gniazdach Do klejenia rur używać kleju najlepiej koloru żółtego tak dla samokontroli i najważniejsze żadnych zadziorów na wewnętrznej ściance rur Rzecz dość ważna przy doborze samej jednostki centralnej kupujecie ją na kilkanaście lat


Reklama
Zajmuje się wykonawstwem instalacji odkurzacza centralnego W miarę wolnego czasu chętnie pomogę jeśli chodzi o samą wiedzę związaną z wykonaniem instalacji a czasem też coś mogę taniej sprzedać nawet taniej niż w sklepach internetowych Pracuję na materiałach firm Husky i Beam

czaguz
01-02-2008, 17:03
dzieki za info. Naprawde fachowa i rzetalna pomoc. Mam tylko jedno jeszcze pytanie. Ten tłumik kanalowy mam miec wyjscie na zewnatrz budynku tak?

niezły
01-02-2008, 20:20
Tłumik hałasu to jedyny wydatek dla wygody sąsiada i montuje się go na odcinku odkurzacz wylot na zewnątrz

BOHO
01-02-2008, 20:25
Instalacje odkurzacza centralnego służą ludziom od wielu lat i są już po fazie okresu przedszkolnego Po prostu to działa i nic nie śmierdzi i nic się nie gromadzi rurach
ciekawe.... generalnie wszędzie się coś gromadzi...... a w tych rurach nie..... :wink:

Jobberwalker
01-02-2008, 21:49
Witam,
czy ta max. dlugosc instalacji podawana przy jednostkach centralnych dotyczy lacznej dlugosci calej instalacji jest to dla najdalej oddalonego gniazdka?

Pozdrawiam,
Jobberwalker

niezły
01-02-2008, 22:24
Jeśli instalacja jest prawidłowo wykonana i prawidłowo użytkowana naprawdę nic się nie gromadzi
Mowa jest oczywiście o odległości od najdalszego gniazda ale i ilość gniazd nie jest bez znaczenia

czaguz
03-02-2008, 20:37
Witam,
czy ta max. dlugosc instalacji podawana przy jednostkach centralnych dotyczy lacznej dlugosci calej instalacji jest to dla najdalej oddalonego gniazdka?

Pozdrawiam,
Jobberwalker

Wlasnie moze ktos odpowiedzec na to pytanie??
Jeden odkurzacz ma max dlugos rury 18 m 1000zl
A inny model az 45m za ok 3000 zł
Wiec jak to jest??

niezły
03-02-2008, 20:56
Odpowiedz jest prosta długość instalacji przy doborze jednostki centralnej zależy od siły ssącej Tańsze jednostki maja między innymi silniki o mniejszej mocy ale różnią się też i innymi rzeczami

KRUSZYNO
24-03-2011, 11:41
Witam jestem sprzedawcą tych odkurzaczy i bardzo interesuje mnie wasze zdanie co sądzicie na temat tego odkurzacza

KRUSZYNO
24-03-2011, 12:02
jezeli macie jakies pytania co do tych odkurzaczy to chętnie odpowiem

Piotr38
24-03-2011, 12:48
Czy masz polskojęzyczną stronę w swoim sklepie?

KRUSZYNO
24-03-2011, 13:10
Czy masz polskojęzyczną stronę w swoim sklepie?
strona jest w trakcie tworzenia na nowo dostępna bedzie w przyszłym tygodniu :)

KRUSZYNO
24-03-2011, 13:14
Czy masz polskojęzyczną stronę w swoim sklepie?
ale można zajrzeć do mojego sklepu na allegro
http://allegro.pl/sklep/4441329_odkurzacze-centralne

photos
24-03-2011, 13:55
a na ile wyceniasz zestaw sc 335 platinium z zestawem sprzątającym progresion wąż 9 m. No i jaka masz opinie o tej jednostce??

Cenę już znalazłem na Twojej aukcji....Swoją drogą to sprzedawcy tych odkurzaczy kierują się chyba naprawdę zdrową konkurencją. Niemal wszyscy maja identyczne ceny.
A i jeszcze jedno....KRUSZYNO...Napisz chociaż ty sam uczciwie w aukcji na czym polega ten gratisowy montaż odkurzacza. Bo to jest dobry "chłyt materkingowy". I nabiera się na to prawie każdy zainteresowany

KRUSZYNO
24-03-2011, 14:15
a na ile wyceniasz zestaw sc 335 platinium z zestawem sprzątającym progresion wąż 9 m. No i jaka masz opinie o tej jednostce??

Cenę już znalazłem na Twojej aukcji....Swoją drogą to sprzedawcy tych odkurzaczy kierują się chyba naprawdę zdrową konkurencją. Niemal wszyscy maja identyczne ceny.
A i jeszcze jedno....KRUSZYNO...Napisz chociaż ty sam uczciwie w aukcji na czym polega ten gratisowy montaż odkurzacza. Bo to jest dobry "chłyt materkingowy". I nabiera się na to prawie każdy zainteresowany

co do ceny to cena detaliczna 2800zł co do jedenostki centralnej to wszystko jest ok ale musi byc dopasowana do odpowiedniej nstalacji jest on przeznaczony d 5 gniazd lub do 25m instalacji całkowitej a jezeli mam 5 gniazd lub 23m instalacji to lepiej założyc model wyższy 355 zostaje nam zapas mocy i przedłuży nam zywotność odkurzacza

jezeli ma wystarcza ten odkurzacz to teraz w dobrej promocji jest odkurzacz http://allegro.pl/odkurzacz-centralny-beam-sc-335-nexe-lcd-do-5-raty-i1522734270.html


co do gratisu to jest tam napisane wszystko dobrze montaż odkurzacza gratis a więc przyjeżdżam i montuje odkurzacz w cenie zakupu JA JESZCZE MONTUJE GNIAZDKA W TEJ CENIE (oczywiście trzeba sobie gniazdka kupić ) a więc umawiamy sie na 2800 i tak zostaje A WIEDZ NIE WIEM O CO CI CHODZI
PROSZE ROZWIN SWOJĄ MYŚL :):):)

photos
24-03-2011, 14:36
A no chodzi o to że 99% bierze to za montaż instalacji centralnego odkurzacza :) Bo jednostkę na kilka kołków to szybciutko można pozamiatać :)
Ja Nie każe nikomu montować tego za darmo, ale wpisy montaż odkurzacza gratis są lekkim nadużyciem, gdyż mogą być rozumiane w dwojaki sposób, a polak zawsze ma nadzieje na taniości i rozumie to w sposób bardziej dopasowany dla niego. Czyli że ktoś zamontuje mu system za darmo, a to jest juz wprowadzanie w błąd. O to mi chodzi ;)

Co do odkurzacza to już zakupiłem wcześniej ale ze jeszcze nie mieszkam to nie jest zainstalowany. Co ciekawe rok temu zapłaciłem za niego również 2800 brutto. Najdalszy punkt instalacji to jest szufelka w kuchni i do odkur5zacza ma 8,5 m. Cała instalacja ma w sumie 18,5 m. Mam dwa gniazdka: jedno na poddaszu i jedno na dole. Umiejscowione centralnie. Do tego w piwnicy wbudowane w odkurzacz. Do tego dochodzi właśnie szufelka z kuchni i szufelka z wiatrołapu. Jak oceniasz taka instalacje do tego SC 335?

KRUSZYNO
24-03-2011, 15:00
A no chodzi o to że 99% bierze to za montaż instalacji centralnego odkurzacza :) Bo jednostkę na kilka kołków to szybciutko można pozamiatać :)
Ja Nie każe nikomu montować tego za darmo, ale wpisy montaż odkurzacza gratis są lekkim nadużyciem, gdyż mogą być rozumiane w dwojaki sposób, a polak zawsze ma nadzieje na taniości i rozumie to w sposób bardziej dopasowany dla niego. Czyli że ktoś zamontuje mu system za darmo, a to jest juz wprowadzanie w błąd. O to mi chodzi ;)

Co do odkurzacza to już zakupiłem wcześniej ale ze jeszcze nie mieszkam to nie jest zainstalowany. Co ciekawe rok temu zapłaciłem za niego również 2800 brutto. Najdalszy punkt instalacji to jest szufelka w kuchni i do odkur5zacza ma 8,5 m. Cała instalacja ma w sumie 18,5 m. Mam dwa gniazdka: jedno na poddaszu i jedno na dole. Umiejscowione centralnie. Do tego w piwnicy wbudowane w odkurzacz. Do tego dochodzi właśnie szufelka z kuchni i szufelka z wiatrołapu. Jak oceniasz taka instalacje do tego SC 335?

co do montażu instalacji nigdy tak nie pomyślałem napewno to zmienie :) zeby nie wprowadzać nikogo w błąd

co do odkurzacza w twoim domu to 95% sobie poradzi masz 4 gniazda a w tym 2 szufelki i 18m instalacji bedziesz z niego zadowolony ja osobiście proponuje dokupić sobie szczotkę do podłóg twardych 35cm bardzo przydatna jezeli masz więcej podłóg twardych
http://allegro.pl/show_item.php?item=1526728316

photos
24-03-2011, 15:51
No przede wszystkim będą twarde mam taka
http://allegro.pl/odkurzacz-centralny-szczotka-uniwersalna-lux-i1477052451.html
No jak w tym zestawie. Mówisz że nie za bardzo?? w zasadzie to chyba nie wiele się różnią ?? Bo w tamtej tez można te włosie opuścić

KRUSZYNO
24-03-2011, 15:59
No przede wszystkim będą twarde mam taka
http://allegro.pl/odkurzacz-centralny-szczotka-uniwersalna-lux-i1477052451.html
No jak w tym zestawie. Mówisz że nie za bardzo?? w zasadzie to chyba nie wiele się różnią ?? Bo w tamtej tez można te włosie opuścić
ta szczotka jaką masz jest dobra jak masz twarde i miękkie podłogi ale jej szerokość to 27cm a ta o której ma 35 na odkurzaniu dużych powierzchni
7cm jest bardzo odczuwalne

photos
24-03-2011, 16:06
ok dzięki za rady

KRUSZYNO
24-03-2011, 16:08
ok dzięki za rady
polecam sie na przyszłość :)

photos
21-04-2011, 18:09
polecam sie na przyszłość :)

No to skoro tak to juz mam pytanie....uzupelnialem pustki powietrza styropianem...juz nie wazne gdzie i po co, do rzeczy. Na calej kondyknacji mam mam kupe tych drobin i zadne zamiatanie nie pomaga, wiadomo, z kazdym ruchem szczotki przemieszczaja sie...i tak sie zastanawiam czy nie wykorzystac mojego Beama do tego. Moge oczywiscie i malym odkurzaczem ale co minute bede musial oprozniac pojemnik a troche tego jest...widzisz jakies przeciwwskazania?

KRUSZYNO
29-04-2011, 19:54
No to skoro tak to juz mam pytanie....uzupelnialem pustki powietrza styropianem...juz nie wazne gdzie i po co, do rzeczy. Na calej kondyknacji mam mam kupe tych drobin i zadne zamiatanie nie pomaga, wiadomo, z kazdym ruchem szczotki przemieszczaja sie...i tak sie zastanawiam czy nie wykorzystac mojego Beama do tego. Moge oczywiscie i malym odkurzaczem ale co minute bede musial oprozniac pojemnik a troche tego jest...widzisz jakies przeciwwskazania?

śmiało można to odkurzyć nic sie nie stanie sorki za tak późną odpowiedź :)

kulca
03-05-2011, 23:48
na allegro są podróbki beama http://allegro.pl/centralny-odkurzacz-hurricane-zestaw-nie-beam-i1576662056.html jak one mają się do Beama?

photos
04-05-2011, 09:07
Tu było trochę dyskusji na temat tej jednostki ale żadnych konkretów. Wiadomo że jest to typowa chińszczyzna

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?173135-Odkurzacz-TQD-Hurricane-165-warto
Porównując go np z SC335 Beam to ten chińczyk ma słabszą siłę ssania a według nich może obsłużyć większą ilość gniazd i dłuższą instalację...Może i da redę ale to będzie już chyba absolutne maximum. Nie wiem czy kwota 700-800 zł bo o tyle jest tańszy od Beama jest wystarczająca aby przekonać kogoś do kupna tego odkurzacza

KRUSZYNO
06-05-2011, 08:16
na allegro są podróbki beama http://allegro.pl/centralny-odkurzacz-hurricane-zestaw-nie-beam-i1576662056.html jak one mają się do Beama?

to nie jest podróba to firma TQD całkiem co innego jest głośniejszy gorzej wykonany i w większości składany w chinach

kulca
06-05-2011, 20:03
ale ma mocniejszy silnik, silnik firmy AMETEK której produkty były kiedyś montowane w Beamach, 3 lata gwarancji, i 800 w kieszeni by zostało, tylko czy warto?

KRUSZYNO
07-08-2011, 13:59
tak ale można zakupić BEAMA z regulacją siły ssania reguluje on pracą silnika a nie lewym powietrzem no i wiadomo ze bedzie pobierał mniej prądu

Ewa7506
28-09-2011, 13:25
Planuję zakup odkurzacza ale wydatek 3 tyś. na jednostkę nieco mnie odstrasza. Dom jest nieduży ok. 130m pow. użytkowej, wykonana instalacje 2 gniazda i 2 szufelki (myślę nawet nad zaślepieniem jednej) i tu moje pytanie: czy zakup Beama 265 ma sens- sama jestem zdziwiona tak niską ceną....

photos
30-09-2011, 07:00
ja do 2 gniazd i 2 szufelek mam 335, zawsze bezpieczniej. Za komplet zapłaciłem 2800 plus instalacja.

kulca
30-09-2011, 08:46
ja mam 4 gniazda i 3 szufelki, najdłuższy odcinek rurociągu jakieś 15m, mam 335 i żałuję że nie wziąłem mocniejszej jednostki :/

photos
30-09-2011, 09:43
ja mam 4 gniazda i 3 szufelki, najdłuższy odcinek rurociągu jakieś 15m, mam 335 i żałuję że nie wziąłem mocniejszej jednostki :/

U mnie taką długość to ma cała instalacja :) dokładnie lekko ponad 18 m. A najdalszy punkt jak pisałem wcześniej to coś koło 8 m. W tym przypadku lekkie przewymiarowanie jednostki centralnej jest raczej wskazane.
Może sprzedaj swój EWA7506 i kup mocniejszy :)

kulca
30-09-2011, 09:49
kiedyś zmienię na pewno, teraz już mnie finansowo wyssało :(

k***a*z
03-10-2011, 08:41
Mam na razie samą instalację 8 gniazd w tym 2 szufelki, odległość do najdalszego punktu około 20mb, jaki model Beama wybrać ?

photos
03-10-2011, 12:56
Mam na razie samą instalację 8 gniazd w tym 2 szufelki, odległość do najdalszego punktu około 20mb, jaki model Beama wybrać ?
To już na pewno nie 335, myślę że 355 będzie odpowiedni

Eliza34
04-11-2011, 13:05
Ja od 3 lat mam w domu Beama dokładnie ten model [usunięto link reklamowy] Raz tylko piesek pogryzł mi węża i musiałam zakupić nowy ;) no ale to już nie wina sprzętu.

KRUSZYNO
28-12-2011, 20:55
kto ci sprzedał odkurzacz do 5 punktów na twoją instalacje i ci nie doradził :/ że będzie za słaby
ja mam 4 gniazda i 3 szufelki, najdłuższy odcinek rurociągu jakieś 15m, mam 335 i żałuję że nie wziąłem mocniejszej jednostki :/

KRUSZYNO
28-12-2011, 20:57
model 385 w zupełności wystarczy 355 będzie za słaby
Mam na razie samą instalację 8 gniazd w tym 2 szufelki, odległość do najdalszego punktu około 20mb, jaki model Beama wybrać ?

kulca
28-12-2011, 21:11
kto ci sprzedał odkurzacz do 5 punktów na twoją instalacje i ci nie doradził :/ że będzie za słaby
szufelki 2 są obok siebie (kominek, jedna pod nim, a druga z boku pod składem drewna, i zaraz obok gniazdo, potraktowałem to jako jeden punkt (chyba że chodzi o ilość z uwagi na ich nieszczelności?)

KRUSZYNO
28-12-2011, 21:26
odkurzacz w instalacji musi wytworzyć takie podciśnienie żeby dociągnął wszystkie gniazda prawidłowo dlatego jest dobierany do ilości gniazd lub metrów instalacji każda nieszczelność powoduje spadek mocy na odkurzaczu dlatego ma słabą moc teraz
moja propozycja wygląda tak zamknąć wszystkie gniazda i włączyć odkurzacz będzie słychać syczenie na gniazdach te gniazda należy dokręcić lub sprawdzić czy nie podwineły się uszczelki jeżeli to już będzie dobrze wyczyścić lub wymienić filtr w odkurzaczu ten który jest nad wiaderkiem moc powinna się poprawić
a jak będą fundusze to sprzedać go jednemu z forumowiczów dołożyć parę zł i kupić większy model
szufelki 2 są obok siebie (kominek, jedna pod nim, a druga z boku pod składem drewna, i zaraz obok gniazdo, potraktowałem to jako jeden punkt (chyba że chodzi o ilość z uwagi na ich nieszczelności?)

kulca
28-12-2011, 21:30
dzięki za porady, gniazda rzeczywiście "świszczą", muszę nad nimi popracować aby je uszczelnić bardziej

KRUSZYNO
28-12-2011, 21:34
nie ma sprawy polecam się na przyszłość :)

dzięki za porady, gniazda rzeczywiście "świszczą", muszę nad nimi popracować aby je uszczelnić bardziej

rosomakx4
07-01-2012, 18:41
Mam pytanie co do instalacji ,podając max długość instalacji liczycie odległość pomiędzy gniazdkami a odkurzaczem ?

KRUSZYNO
08-01-2012, 21:50
oczywiście maksymalna długość instalacji całkowitej nie do najdalszego punktu :)
Mam pytanie co do instalacji ,podając max długość instalacji liczycie odległość pomiędzy gniazdkami a odkurzaczem ?

kulca
08-01-2012, 21:58
nie oszczędzajcie na jednostce, ja pożałowałem na 385 kasy, i teraz mam niedosyt ciągu :/

mario0658
15-02-2012, 13:51
Witam wszystkich :)
Tak przegladajac forum pomyslalem ,ze podziele sie uwagami co do odkurzacza centralnego BEAM....
Odkurzacz uzywany sporadycznie okolo roku i co .....slysze ,ze chrobocze lozysko ...coz zdarza sie ,wiec serwis ...
Niestety otrzymalem wiadomosc , ze wirnik silnika jest zakurzony i musze zaplacic za naprawe mimo iz jest na gwarancjii !
Pan z sewisu BEAM tlumaczy mi upraszczajac, ze odkurzacz nie nadaje sie do pylu jaki jest w domu (PROBOWAL MI WCISNAZ,ZE ODKURZAM KOMINEK - NIE MAM KOMINKA :) )

Tak sie zastanawiam ....to jak mam odkurzac ? wybierac te wieksze pylki a mniejsze co , zbierac recznie ??
Normalnie smiech na sali , odkurzacz nie nadaje sie do odkurzania !!!

Serwis wychodzi z zalozenia , ze mimo gwarancjii trzeba tak nagiac sprawe aby to klijent zaplacil !!
Wiec prosze sie nie sugerowac dlugoscia jego gwarancjii - TO FIKCJA.
Dodam jeszcze , ze ton pana podczas rozmowy byl,ze tak sie wyraze "olewatorski"
Normalnie jakby z debilem rozmawial ...rece opadaja.

Ze strony wyczytalem :
Serwis:
Józef Król: 601 79 39 87

bluenet
15-02-2012, 14:40
Czytałeś warunki gwarancji? Co tam jest napisane? Jeżeli Pan olewa Ciebie to ciekawe czy postraszenie Rzecznikiem Praw Konsumentów poskutkuje? Sprawdź.

mario0658
15-02-2012, 20:34
czytalem i to uwaznie ,
Nacisk klada na prawidlowe zamontowanie filtra.... na szczescie nie da sie go zamontowac zle ( wskakuje obrecz w taki rowek i jesli cos jest zle to sie nie zamknie zupelnie co dokladnie widac)

Ten "mily" pan ma mi przeslac zdjecia brudnego wirnika :) jakby mnie to interesowalo .... w koncu to odkurzacz i ma kontakt z brudem/kurzem.
Wody nim nie odkurzalem :) ...moze nalezalo w celu "umycia" raz na jakis czas :)

Paranoja - zobaczymy co z tego wyjdzie . Napewno poinformuje.

leniin
15-02-2012, 22:33
A ja sie zastanawialem nad B... ale z takimi problemami gwarancyjnymi wychodzi na prowadzenie Vacuflo

Daj znac jak sprawa sie rozwiazala

edmaan
18-02-2012, 17:52
W lipcu będzie 7 lat jak używam odkurzacz firmy Beam. Odkurzanie - codziennie , bo mam zwierzątka w domu , serwis co roku i oprócz wymienianych 2 razy szczotek nic innego się nie dzieje. Jestem bardzo zadowolona z tego odkurzacza.

gonzo93
21-03-2012, 15:05
Witam.
Mam pytanko. Posiadam BEAM z zestawem Aspira. Coś dzieje się przy uchwycie - źle działają styki pomiędzy rurą a rączką. Efekt jest taki, że odkurzacz sam się wyłącza, pomaga przekręcenie rury w uchwycie (nie przy ścianie). Rozbierałem uchwyt, czyściłem ślizgacze. Ścieżki kontaktowe nie są wytarte. Podejrzewam, że problem tkwi na styku pierścienia za stykami a rurą. Jak to się rozbiera? Trochę mi szkoda wydawać kilkaset złotych na nową rurę z powodu głupich styków.

ps. Szkoda, że linia osprzętu Aspira już nie jest kontynuowana. Główna szczotka już mi się zużyła i musiałem kupić zamiennik (szczotkę do podług twardych).

callmeduck
28-03-2012, 18:42
mam dom 4 piętrowy, czy ciąg na samej górze będzie dobry, jeśli maszynę zamontujemy w piwnicy??

Pstrokaty
02-04-2012, 00:34
Trochę nie rozumiem. Odkurzacz sporadycznie używany od roku, a łożysko "chrobocze". Jako dystrybutor mam kontakt z odkurzaczmi centralnymi i łożyska średnio zużywają się po około 5 latach, więc raczej nie był do końca sporadycznie używany. Faktycznie pył od kominka może uszkodzić silnik, ale nie tylko on, pył od tynku, cementu itd. które przepuszczane zostają przez filtr.

Hmmm, w dodatku z tego co można przeczytać na wszystkich gwarancjach odkurzaczy części mechaniczne, które się zużywają nie są objęte gwarancją, więc nie rozumiem dlaczego przy "chroboczącym" łożysku wspomina Pan o gwarancji.

Pstrokaty
02-04-2012, 00:48
Witam.
Mam pytanko. Posiadam BEAM z zestawem Aspira. Coś dzieje się przy uchwycie - źle działają styki pomiędzy rurą a rączką. Efekt jest taki, że odkurzacz sam się wyłącza, pomaga przekręcenie rury w uchwycie (nie przy ścianie). Rozbierałem uchwyt, czyściłem ślizgacze. Ścieżki kontaktowe nie są wytarte. Podejrzewam, że problem tkwi na styku pierścienia za stykami a rurą. Jak to się rozbiera? Trochę mi szkoda wydawać kilkaset złotych na nową rurę z powodu głupich styków.

ps. Szkoda, że linia osprzętu Aspira już nie jest kontynuowana. Główna szczotka już mi się zużyła i musiałem kupić zamiennik (szczotkę do podług twardych).

Tak, drut który łączy pierścień węża a rączke jest uszkodzony. Można to zrobić samemu, ale dość ciężko plasiki schodzą. W dodatku po własnych doświadczeniach wiem, że jeśli samemu się to robi, to szybko problem nawraca. Najlepszym rozwiązaniem jest naprawa węża, u dystrybutora bądź w serwisie, koszt około 50 zł

Pstrokaty
02-04-2012, 00:49
mam dom 4 piętrowy, czy ciąg na samej górze będzie dobry, jeśli maszynę zamontujemy w piwnicy??

Nie będzie żadnego problemu, warto jednak zakupić mocniejszy model, np 398. Zadbać również o dobrze wykonaną instalację.

Pipefighter
04-04-2012, 14:23
Cóż, jeśli się weźnie pod uwagę gdzie są produkowane te odkurzacze i skąd są dostarczane części do ich produkcji to tak czasem może się zdarzyć. Ale większość stanowią chyba zadowoleni użytkownicy?

Pstrokaty
07-04-2012, 18:57
Cóż, jeśli się weźnie pod uwagę gdzie są produkowane te odkurzacze i skąd są dostarczane części do ich produkcji to tak czasem może się zdarzyć. Ale większość stanowią chyba zadowoleni użytkownicy?
Naturalnie, wydaje mi się że nie był tu problem z łożyskami, ale z turbinami, które były brudne, a one mogą powodować głośniejszą pracę silnika. Zabrudzenia porzez pyły, których filtr nie jest w stanie wyłapać, gwarancja nie obejmuje. Mimo tego, że jak Pan wyżej napisał serwis był "olewatorski",miał rację.

Maron79
08-04-2012, 22:33
Naturalnie, wydaje mi się że nie był tu problem z łożyskami, ale z turbinami, które były brudne, a one mogą powodować głośniejszą pracę silnika. Zabrudzenia porzez pyły, których filtr nie jest w stanie wyłapać, gwarancja nie obejmuje. Mimo tego, że jak Pan wyżej napisał serwis był "olewatorski",miał rację.
Może jednak serwis nie miał racji, bo odkurzacz miał np.wadę fabryczną. Zastanawiam się, jak można uszkodzić dobrej klasy odkurzacz, używając go nawet do czyszczenia kominka z dodatkowym separatorem. W pracy mam odkurzacz, który codziennie wciąga kilogramy lakieru w proszku bez dodatkowego separatora i działa już z 5 lat bez awarii i serwisu. Serwisantom chyba czasem wydaje się, że z klienta można zrobić głupka:sick:

Pozdrawiam

Pstrokaty
13-04-2012, 19:20
Może jednak serwis nie miał racji, bo odkurzacz miał np.wadę fabryczną. Zastanawiam się, jak można uszkodzić dobrej klasy odkurzacz, używając go nawet do czyszczenia kominka z dodatkowym separatorem. W pracy mam odkurzacz, który codziennie wciąga kilogramy lakieru w proszku bez dodatkowego separatora i działa już z 5 lat bez awarii i serwisu. Serwisantom chyba czasem wydaje się, że z klienta można zrobić głupka:sick:

Pozdrawiam

Wada fabryczna po roku sporadycznego odkurzania i tak wcześniej by się ujawniła, wady fabryczne są naprawdę znikomym odsetkiem uszkodzeń, dlatego tak chętnie wystawiane są na samochody, komputery, w tym oczywiście na odkurzacze. Gwarancja nie uwzględnia podstawowych awarii jak zużycie się mechanicznie szczotek i łożysk. W szczególności nie uwzględnia pyłów pobudowlanych.... itd jak się wcześniej rozpisywałem. Jeżeli serwisant chciał wysłać zdjęcia, gdzie na silniku czy na turbinach jest zalegający pył to ma racje. Nie wiem jaki ma Pan odkurzacz w pracy (może to być przemysłowy odkurzacz i jest on zupełnie inny od domowych wersji) i nie znam się za bardzo na lakierze w proszku ale fakt jest taki, że w odkurzaczach zamontowany jest prosty filtr, który niestety niektóre pyły przepuszcza. Te pyły nigdzie nie uciekają, tylko osadzają się na turbinach lub na wirniku. Jeżeli pracuje Pan przy samochodach to na pewno Pan wie co się dzieje z silnikiem jeżeli nie ma dostarczanej odpowiedniej ilości powietrza, o wiele ciężej pracuje, co w końcowej fazie skutkuje zniszczeniem wirnika. Dodatkowo głośna praca silnika nie musi być spowodowana łożyskami, lecz zalegającym pyłem, specyficzny łoskot na turbinach.

mario0658
14-05-2012, 17:38
Ogolnie biorac sprawa skonczyla sie tym ,iz musialem zaplacic " jedyne " 550zl i po sprawie :]
Tyle ,ze juz nawet sasiadowi odradzilem ten super BEAM - to jest po prostu nabijanie w butelke ....

Podlaczyl sasiad odkurzacz 2000W , prosty przekaznik do jego zalaczenia i co ???? ano malo nie trafilo mnie ,ze na wiekszej instalacjii nawet ciagnie lepiej !!!!!!!!!
I prosze sobie wyobrazic ,ze ma gwarancje na wszystko !!!!!! Koszt to 250zl.....
Zdechnie to serwis i naprawia w czasie gwarancjii wszystko - bo to gwarancja na odkurzacz a nie na rure w nim.
Naprawde szkoda kasy na ten badziew !
Za 3500zl oczekiwalem sprzetu na lata !!!!! nie miesiace wrrrrrrrr

Raz jeszcze ODRADZAM BEAM !

Tak poczytalem wczesniejsze posty .....gwarancja nie obejmuje czesci mechaniczne - zuzywajace sie - toz to cyrk :)
To co ona obejmuje ? pudelko ? :)
A moze gwarancja na gwarancje he he ale bzdura i prosze mi tu nie pisac ,ze "bo tak jest"
Szanujacy sie producent jak bierze dobra kase to naprawia takie usterki.
Nawet hinczyki po 90zl z tesco maja gwarancje na wszystko - sprawdzone ,bez problemu sprawe zalatwiaja , ba castorama to samo ....

k***a*z
17-05-2012, 08:46
Sprzęt drogi więc producent myśli że jak kupisz to i na drogi serwis będzie cię stać . Myślałem o BEAM ale jakoś tak ze 2 tygodnie do tyłu trafiłem na polskiego Profi, cena w okolicach 1000zł, chyba nie ma sensu przepłacać.

Teves
03-06-2012, 18:26
Idiotyczne zapisy w gwarancji, trzeba było w takim razie skorzystać praw wynikającym z umów konsumenckich: odkurzacz domowy ma odkurzać dom dwa lata, bo inaczej jest niezgodny z umową i niech oddają kasę albo nowy.

Pstrokaty
15-06-2012, 21:48
Aż przykro się patrzy na ludzi, którzy usiłują argumentować, lub komentować tematy na których się nie znają, to co jest napisane powyżej to totalne bzdury. Może nie mam za dużo doświadczenie z naprawą odkurzaczy centralnych, gdyż jestem tylko dystrybutorem, ale przechodzą przeze mnie odkurzacze wymagające naprawy (przez co widzę częste uszkodzenia, ich częstotliwość oraz przyczyny).

Podlaczyl sasiad odkurzacz 2000W , prosty przekaznik do jego zalaczenia i co ???? ano malo nie trafilo mnie ,ze na wiekszej instalacjii nawet ciagnie lepiej !!!!!!!!!
Rozumiem, że ma Pan identyczny odkurzacz z identycznymi parametrami, a siłe ciągnącą sprawdził Pan ciśnieniomierzem przy odłączonej instalacji, bo wtedy to miałoby sens, że coś jest nie tak. W innym przypadku takie sprawdzanie za pomocą ręki czy lepiej "ciągnie" nie ma sensu, spadek ciśnienia może powodować wiele czynników poza odkurzaczem, ale o tym opowiadać nie będę.

Zdechnie to serwis i naprawia w czasie gwarancjii wszystko - bo to gwarancja na odkurzacz a nie na rure w nim. -Pana problemem był osad na turbinach, podam prosty przykład: Niech Pan wyleje wodę na laptopa i pójdzie z nim na gwarancji do serwisu, życze powodzenia.

gwarancja nie obejmuje czesci mechaniczne Części mechaniczne: łożyska i szczotki, przez okres gwarancyjny w 99% się nie psują, ani nie zużywają więc to naprawde nie problem.

Myślałem o BEAM ale jakoś tak ze 2 tygodnie do tyłu trafiłem na polskiego Profi, cena w okolicach 1000zł, chyba nie ma sensu przepłacać.
Są plusy i minusy takiego myślenia: minusem jest fakt, iż prawie wszystkie Beamowce mają teraz po 7 lat gwarancji i przy normalnym użytkowaniu w domu, tak jak teraz nie ma z nimi problemu, bardzo rzadko przychodzą do nas młodsze niż 7-9lat. Plusem oczywiście jest cena, ale przy odkurzaczach profi należy zauważyć, iż posiadają w gamie swoich wszystkich silników chińskie, jednorazówki(nie jest możliwa ich regeneracja). Warto zobaczyć silniki w beamowcach, zobaczy Pan różnice. Poza tym, szczerze mówiąc praktycznie nie ma różnicy czy kupi Pan taniej czy drożej, bo wychodzi na to samo. Odkurzacz centralny profi jest o wiele tańszy, ale to Panu gwarantuje, że szczytem dla nich będzie gwarancja pięciu lat( możliwe, że wykorzystywany będzie fakt, który jest we wszystkich gwarancjach odnośnie części mechanicznych). Pięknym przykładem jest skala seriwsów. Beam ma jednego autoryzowanego serwisanta, profi odkurzacze mają...

Idiotyczne zapisy w gwarancji, trzeba było w takim razie skorzystać praw wynikającym z umów konsumenckich: odkurzacz domowy ma odkurzać dom dwa lata, bo inaczej jest niezgodny z umową i niech oddają kasę albo nowy.
Ten Pan w sumie przebił wszystkich pozostałych takim tokiem rozumowania. Już nawet brak mi ochoty, aby się rozpisywać, więc również żeby za ciężko nie było podam przykład: Laptop służący mi do pracy po zalaniu wodą ma pracować 2 lata, bo inaczej jest niezgodny z umową i w ten sposób należy konsumentowi oddać kase, wymienić na nowy i przeprosić. LUDZIE, dlaczego 99% kupujących nie ma problemu z brudzącymi się turbinami, dlaczego firma Beam jest uznawana za jedną z najlepszych firm odkurzaczy centralnych, dlaczego firma Beam ma się coraz lepiej... Bo po prostu tego typu uszkodzenia, jak opisany powyżej nie wynika z ich winy.
W razie jakichkolwiek pytań służe pomocą.

mario0658
13-07-2012, 01:30
Panie Pstrokaty

Dla mnie wazne jest aby uzywac urzadzenie zgodnie z przeznaczeniem a tym dla Beam jest odkurzanie domu .
Tak tez bylo u mnie i co ? odpowiem krotko : KUPA :)
Gwarancja to mit bo zawsze znajda cos co ich zdaniem jest wina uzytkownika . Bo jak udowodnic ,ze filtr byl zalozony prawidlowo ?
A te bzdety ,ze BEAM to uznana firma ....rece opadaja ....
Lidl jest pewnie tez uznany bo ma dobra dystrybucje i wszedzie jest ? a moze lumpexy ?
Dla mnie dobra firma a zapewniam ,ze sa takie to taka , ktora bierze kase za porzadny produkt a reklamacje traktowane sa powaznie .
Dlaczego ten taki super odkurzacz nie ma tych lozysk poza brudna komora ?
Szkoda im cokolwiek poprawiac bo to koszta a jak reklamacja to znajdzie sie powod aby zrzucic wine na klijenta .... znam te procedury - powszechne w polsce ...

Dodam jeszcze ,ze sasiad do dzis uzywa ten zwykly odkurzacz :) i wszystko dziala a zona jego to maniaczka odkurzania - czasem chodzi i pol dnia ...bo zapomniala a nie slychac go :)

Teraz zaczynam druga budowe i napewno nie kupie tego szmelcu i odradzam wszystkim co o nim mysla.

Pietro Muratore
02-08-2012, 15:56
Podlaczyl sasiad odkurzacz 2000W , prosty przekaznik do jego zalaczenia i co ???? ano malo nie trafilo mnie ,ze na wiekszej instalacjii nawet ciagnie lepiej !!!!!!!!!

Mario, czy chcesz powiedzieć, że sąsiad podłączył zwykły odkurzacz do centralnej instalacji?
Jeśli tak to jak to chodzi? Jak go włącza?

Pietro Muratore
02-08-2012, 17:06
I jeszcze jedno pytanko. Jak to w końcu jest z popiołem z kominka? Można go wciągać do Beama czy nie?

yaiba83
02-08-2012, 18:00
Mario, czy chcesz powiedzieć, że sąsiad podłączył zwykły odkurzacz do centralnej instalacji?
Jeśli tak to jak to chodzi? Jak go włącza?

Trzeba go załączać przez dodatkowy przekaźnik. Dla elektryka nie powinno to stanowić większego problemu.
Czytając karty katalogowe odkurzaczy centralnych to te drugie mają zdecydowanie większą moc ssącą (airwaty). Na tej podstawie jakoś nie mogę uwierzyć, że tradycyjny w tej instalacji lepiej ciągnie.

yaiba83
09-08-2012, 07:21
Przed wczoraj doszedł zamówiony przeze mnie nowiutki BEAM SC355 z zestawem NEXE. Jak znajdę trochę czasu na zainstalowanie go, to się podzielę uwagami na jego temat.

Pozdrawiam.

Pstrokaty
15-08-2012, 20:33
I jeszcze jedno pytanko. Jak to w końcu jest z popiołem z kominka? Można go wciągać do Beama czy nie?

Nie, nie można wciągać do żadnego odkurzacza, gdyż nie są do popiołu przystosowane filtry, kupuje się oddzielny separator do kominków. W internecie, jak i na stronach producentów można wszystko przeczytać.



Dla mnie wazne jest aby uzywac urzadzenie zgodnie z przeznaczeniem a tym dla Beam jest odkurzanie domu .
Tak tez bylo u mnie i co ? odpowiem krotko : KUPA
Gwarancja to mit bo zawsze znajda cos co ich zdaniem jest wina uzytkownika . Bo jak udowodnic ,ze filtr byl zalozony prawidlowo

Ogólnie z całą Pana wypowiedziom się zgadzam odnośnie reklamacji itd. itd. Ale jeśli człowiek chce Panu wysłać ewidentnie zdjęcia zabrudzonego silnika, to jest to fakt, że odkurzacz nie był właściwie używany. I to mnie przekonuje. Niech mi Pan uwierzy, że rzadko kiedy przychodzą odkurzacze do reklamacji młodsze niż 8-10 lat.

Co do łożysk to nie jest to do końca tak że przebywają one w komorze gdzie znajduje się brud. Są one akurat w miejscach: nałożone na wirnik, umiejscowione w siedziskach w taki sposób, iż brud dochodzi do nich w niewielkim stopniu. Problemem jest brud, który osadza się na turbinach wprawiając cały silnik w drżenie, (nie wspomne tu o niewystarczającej ilości powietrza) powodując wybijanie się łożysk, przez co cały silnik jak i odkurzacz chuczy, drży, trzeszczy, świszczy itd.

photos
15-08-2012, 21:44
Ja muszę się tu wpisać jako szczęśliwy posiadacz BEAMA. Jak na razie, odpukać : )

yaiba83
17-08-2012, 06:56
Ja swój uruchomiłem i jestem naprawdę mile zaskoczony (SC355). Nie wiem co poprzednik porównywał jakiego BEAMa z jakim tradycyjnym, że ten drugi ma lepszą siłę ssącą. Mi się też nie chciało jakoś wierzyć, że centralny ma 1700W i 620AirWatów a tradycyjny (mój Zelmer Solaris Twin Turbo czy jakoś tak) 2200W i tylko 420 AirWatów. A jednak rzeczywiście tak jest. Przykładając rękę do centralnego naprawdę czuć tą moc.

Teraz wiem, że jak ktoś pisze, że mu odkurzacz tradycyjny w instalacji lepiej ciągnie od centralnego to dla mnie znaczy tylko tyle, że o odkurzaczu centralnym słyszał w ulotkach, albo o boskości tradycyjnego od sąsiada.

mario0658
22-08-2012, 09:15
echhhhh

Oba odkurzaja .....
I robia to dobrze - tak jak powinny ....
Pewnie przykladajac reke da sie wyczuc roznice ( na jakies 2700zl :) w cenie ) ssania , ale jest naprawde niewielka ....
A ile ma airwatow to mnie slabo interesuje - MA ODKURZAC :)

yaiba83
22-08-2012, 20:30
600 a 400 airwatów to rzeczywiście żadna różnica raptem o 50%...

Alina&Mariusz
25-08-2012, 13:40
Jesteśmy na etapie wyboru odkurzacza.
Chciałem podziękować autorowi za ten wątek. Według mnie dobrą markę można poznać po tym jak realizuje zasady gwarancji. Jeśli coś się zepsuło, to chyba było źle wyprodukowane a nie jakieś zrzucanie winy na użytkownika.

yaiba83
26-08-2012, 12:51
Z tymi gwarancjami to jest tak, że jak się trafi. Duże firmy nie mają pojedynczych serwisów a po kilka/kilkanaście punktów. A tam pracują różni ludzie. Mimo wszystko nie zmienia to faktu, że wszędzie klient powinien być traktowany tak samo dobrze.

Beata&Slawek
27-08-2012, 18:16
Jak słyszę wypowiedzi takich fachowców jak pstrokaty to się cieszę, że w sumie mam mało tych wszystkich cudownych bezproblemowych nowinek. Co to znaczy, ze gwarancja nie obejmuje części mechanicznych? A są w odkurzaczu jakieś inne psychofizyczne itp. przestańcie z ludzi robić idiotów, taki odkurzacz dobrany przez przedstawiciela producenta zamontowany w domu a więc do warunków w jakich powinien pracować, powinien chodzić bez awarii nie tylko przez okres gwarancji ale jeszcze długo po tym, nawet jeśli właściciel ma ochotę odkurzać 5 razy dziennie. A jakieś pokrętne regulaminy gwarancji jeśli nie są zgodne z prawem nie powinny być podstawą przy rozpatrywaniu sprawy.

krg
29-08-2012, 10:04
Ja mam Borysowskiego i tez są z nim problemy. W ciągu 1,5 roku dwa razy wymieniane były szczotki - w/g serwisanta ponoć winny jest kurz. Oczywiście podejście serwisu: kliencie płacz i płać. A poziom wyszkolenia tych wszystkich serwisantów a tym bardziej przedstawicieli handlowych to kompletna żenada. Co do łożysk to jeśli jest dobrze dobrane w fazie projektowania a zakładam że tak z reguły jest, to powinno wytrzymać minimum 2 lata ciągłej pracy pacy (24h x 7d) czyli jakieś 17000 tyś godzin pracy i nie ma znaczenia czy pracuje one w kurzu czy nie (to kwestia doboru typu np. ZZ). Podobnie ma się sprawa ze szczotkami. Najlepszy przykład to mój stary zwykły poczciwy Electrolux - jakieś 15 lat minęło jak go kupiłem w tym dwa ostanie lata używany był na budowie do kompletnie wszystkiego, miałem zamiar go zajechać i nie dałem racy, ciągłe chodzi. A to taki zwykły domowy odkurzacz i jakoś KURZ BUDOWLANY MU NIE ZASZKODZIŁ

Gustaw Fijak
30-08-2012, 21:26
wtrace 5gr co do zywotnsci roznych sprzetow, slyszeliscie ze auto dla ludu w wersi b z cyfra w nazwie byl przystosowany do awarii przez zaklad wypuszczajacy go? tajemnica poliszynela jest fakt iz sprzety sa przystosowane do pracy przez okreslony czas po czym sie lamia a za naprawe musisz zaplacic z kieszeni bo gwarancja minela... to tak na marginesie
co do odkurzacza watek ciekawy Marian go krytykuje a mlody uzytkownik (30 postow) jest znawca ktory trafil tu weszac wieszane psy na produkcie!
ale nie mi to oceniac

columbiavac
28-09-2012, 11:31
echhhhh

Oba odkurzaja .....
I robia to dobrze - tak jak powinny ....
Pewnie przykladajac reke da sie wyczuc roznice ( na jakies 2700zl :) w cenie ) ssania , ale jest naprawde niewielka ....
A ile ma airwatow to mnie slabo interesuje - MA ODKURZAC :)


Filmik z porównaniem ssania odkurzaczy
http://www.youtube.com/watch?v=aWB882CoDGo

yaiba83
28-09-2012, 14:44
A on i tak cię przekona że różnicy nie widać...

maja_73
07-10-2012, 09:34
Witam,
jestesmy PRAWIE zdecydowani na zamontowanie odkurzaca centralnego BEAM SC385 LCD red zestaw.

Co myslicie o odkurzaczach firmy Bean ? Jak sprawdzaja sie w urzytkowaniu ?

Wojtek_796
11-10-2012, 12:21
Witam!

Użytkuję beama od 7 lat. Cóż tu powiedzieć. To bardzo proste urządzenie i co do tego uwag brak. Jedna rzecz tylko zwróciła moją uwagę. Spalił mi się ostatnio silnik, nic właściwe więcej się tam zepsuć nie może. Dużo było w tym mojej winy i pretensji nie mam. Element ten jest jednak w serwisie bardzo drogi. Kwota jaką wymieniono zbliżała się do ceny jaką zapłaciłem za całą jednostkę centralną. Może i w tym jakaś logika jest, bo oprócz niego reszta to stalowa puszka z plastikowym wiadrem. Kupiłem za jakieś 15% tej ceny pasującą podróbkę i hula.
Akcesoria też mogłyby być lepszej jakości. Może jednak coś przez te kilka lat się zmieniło.
Ważna jest jakość wykonania instalacji rurowej - na to szczególnie trzeba zwracać uwagę przy instalacji.

Pozdrawiam

AGP
11-10-2012, 15:01
Witam!
Spalił mi się ostatnio silnik, nic właściwe więcej się tam zepsuć nie może. Dużo było w tym mojej winy i pretensji nie mam. Element ten jest jednak w serwisie bardzo drogi. Kwota jaką wymieniono zbliżała się do ceny jaką zapłaciłem za całą jednostkę centralną. Może i w tym jakaś logika jest, bo oprócz niego reszta to stalowa puszka z plastikowym wiadrem. Kupiłem za jakieś 15% tej ceny pasującą podróbkę i hula.


Wojtku, mam podobny problem, tylko po znacznie krótszym okresie użytkowania :mad:
Możesz napisać mi na PW jak poradziłeś sobie z problemem?
Co spowodowało spalenie silnika u ciebie?

kulca
11-10-2012, 16:07
Co spowodowało spalenie silnika u ciebie?
napisz na forum, ja mam również Beama, narazie rok chula, ale jak jest ryzyko, to wiedza o tym jak uniknąć ew. uszkodzenia się przyda :)

Wojtek_796
11-10-2012, 16:46
Spalenia silnika może dokonać każdy średnio uzdolniony użytkownik. Nie jest to rzecz trudna do samodzielnego wykonania.
Do mojego sposobu potrzebujemy (kolejność przypadkowa):
a) żony (do dwuletniego motywowania),
b) drewnianych schodów do odnowienia,
c) szlifierki oscylacyjnej,
d) gromadki dzieci - no chyba, że schody zniszczymy samodzielnie.

Człowiek nie jest przedszkolakiem, żeby używać separatora do zbierania pyłu. Chociaż, podejrzewam, że on niewiele by nam przeszkodził. Po dwóch dniach pracy z silnika niewiele zostaje, a sygnalizuje on nam wcześniej skuteczny kierunek działań coraz głośniejszą pracą. Żeby wykluczyć inne przyczyny, ściągamy awaryjnie "normalny" odkurzacz, który potwierdza nam skuteczność metody tego samego typu awarią już po 15 minutach pracy.

Jak już, po rozmowie z serwisem, dowiedziałem się, że silnik, a właściwie kompletny podzespół (z turbiną), kosztuje grubo ponad tysiąc zł., zdecydowałem się już na kupno nowej jednostki centralnej. Chociaż, jak pisałem, oprócz uszkodzonego elementu, reszta to stalowa puszka, która była w stanie blacharskim dobrym.
Trafiłem jednak do małego sklepiku z częściami do AGD i zobaczyłem na półce przedmiot wyglądający identycznie. Nieśmiało spytałem o cenę i okazało się, że kosztuje, jeżeli dobrze pamiętam, około 200 zł. Wróciłem szczęśliwy do domu z zakupem. Okazało się, że podzespół jest trochę wyższy od starego. nie stanowiło to jednak większego problemu, bo jest on umiejscowiony w odkurzaczu właściwie luzem - stoi tam po prostu.
Po naprawie zdecydowałem się na mało męską czynność czyli oczyszczenie worka-filtra. Jego wyjęcie okazuje się niezwykle proste, pod warunkiem, że się wie jak to zrobić. Jest tam takie tekstylne ucho, za które trzeba brutalnie raz pociągnąć. Opaska z mlaśnięciem odkleja się od blachy. próby delikatnego wykonania tej czynności "z czuciem" może się skończyć urwaniem ucha.
Żółtawy kolor tkaniny worka okazał się usuwalny za pomocą sprężonego powietrza - to ten pył z lakieru. Był tak dobrze wkomponowany, że przedmuchiwanie trwało dobre pół godziny.
Przy próbie powrotnego montażu worka dochodzimy do wniosku, że potrzebne są nam zdolności paranormalne. Od spodu nie widać czy opaska worka szczelnie "siadła" na swoim miejscu. Można to sprawdzić później obserwując czy nie kurzy nam się po nowym silniku.

To na tyle.

Pozdrawiam

AGP
11-10-2012, 21:02
ja z uporem maniaka będę dopytywać o ten tajemniczy "podzespół" i miejsce jego nabycia ;-)

autorus
11-10-2012, 21:14
tez bym sie chętnie dowiedział. Myślałem o tym odkurzaczu :)

maja_73
11-10-2012, 21:16
Na model ktory podalam dostalibysmy - 10 lat gwarancji - chyba warto ? ;-)

Wojtek_796
11-10-2012, 21:52
Akurat uszkodzenia, o którym pisałem gwarancja nie obejmuje. podejrzewam, że zawsze spalenie silnika można interpretować jako przegrzanie powodowane niewłaściwą eksploatacją. W instrukcji, jak byk, stoi, że pyłów budowlanych wciągać nie wolno.
Poza silnikiem nie za bardzo ma się tam po prostu co zepsuć.
Można kupić zamiennik oryginalnego silnika - to taki komunikat ode mnie i pocieszenie. Nikt nam przecież nie powie, że coś się może zepsuć od zastosowania niefirmowego podzespołu, bo to jedyny ruchomy element jednostki.

Pozdrawiam

Pipefighter
16-10-2012, 12:21
Raczej odradzałbym odkurzacze z wyświetlaczmi LCD i innymi elektronicznymi bajerami. Korzysta się z nich może przez pierwszy tydzień a jest prawie pewne że zepsują się prędzej lub później. Jest masa innych modeli o podobnych bądź lepszych paramterach i zdecydowanie tańszych, które mają szansę służyć dłużej.

Alina&Mariusz
16-10-2012, 12:46
A jaki sens mieć wyświetlacz LCD w garażu kiedy odkurzasz w domu :rolleyes:

autorus
16-10-2012, 14:08
jak ktoś będzie szukał sensu to zawsze znajdzie :)

yaiba83
16-11-2012, 14:49
Widzę kolejnego pseudoforumowifcza - trąci reklamą, że aż brzydko... Gdzie są admini?

AGP
16-11-2012, 17:17
Hmm, zadowolona, dziwnym trafem we wszystkich postach, które napisałaś na forum głównym bohaterem jest firma Twoje Bezpieczeństwo. Nie wiem jak innym, ale mnie to strasznie "śmierdzi" reklamą.
Myślę, że nie chodzi to w tym wątku o wykonawcę, tylko o markę jednostki. Ja również użytkują Beama i mimo jednej usterki, którą mieliśmy (serwis profesjonalne naprawił w ramach gwarancji), jestem z niego bardzo zadowolona.

duss
16-11-2012, 18:52
dobrze wykonana instalacja....czyli niby co? dobre rury?, odpowiedni dlugosci?....?







Nie będzie żadnego problemu, warto jednak zakupić mocniejszy model, np 398. Zadbać również o dobrze wykonaną instalację.

aleksand
28-02-2013, 13:35
Na model ktory podalam dostalibysmy - 10 lat gwarancji - chyba warto ? ;-)

Proponowalbym najpierw przeczytać warunki tej dziesięcioletniej gwarancji :) w większości przypadków jest to tylko chwyt marketingowy, a nieświadowy użytkownik jest obowiązany do dokonywania płatnych przeglądów odkurzacza co kwartał czy co pół roku :) i tak przez nawet dziesięć lat.
Inne firmy dają na przykład 12 czy 20 lat gwarancji, a istnieją na rynku w Polsce od 4 lat, - nie daje Wam to nic do myślenia :)

aleksand
28-02-2013, 14:06
wtrace 5gr co do zywotnsci roznych sprzetow, slyszeliscie ze auto dla ludu w wersi b z cyfra w nazwie byl przystosowany do awarii przez zaklad wypuszczajacy go? tajemnica poliszynela jest fakt iz sprzety sa przystosowane do pracy przez okreslony czas po czym sie lamia a za naprawe musisz zaplacic z kieszeni bo gwarancja minela... to tak na marginesie
co do odkurzacza watek ciekawy Marian go krytykuje a mlody uzytkownik (30 postow) jest znawca ktory trafil tu weszac wieszane psy na produkcie!
ale nie mi to oceniac

Mi jak sie beam spalił to też miałem 7 lat gwarancji a serwis mnie olał. Potem chcieli mi sprzedać odkurzacz z 10 letnią gwarancją, ale podziękowałem.

Xerses
01-03-2013, 08:57
Aż przykro się patrzy na ludzi, którzy usiłują argumentować, lub komentować tematy na których się nie znają, to co jest napisane powyżej to totalne bzdury. Może nie mam za dużo doświadczenie z naprawą odkurzaczy centralnych, gdyż jestem tylko dystrybutorem, ale przechodzą przeze mnie odkurzacze wymagające naprawy (przez co widzę częste uszkodzenia, ich częstotliwość oraz przyczyny).


-Pana problemem był osad na turbinach, podam prosty przykład: Niech Pan wyleje wodę na laptopa i pójdzie z nim na gwarancji do serwisu, życze powodzenia.
Części mechaniczne: łożyska i szczotki, przez okres gwarancyjny w 99% się nie psują, ani nie zużywają więc to naprawde nie problem.


Stary temat ale coś napisze bo czytając tego posta uśmiałem się do łez :D A od kiedy to panie znawco laptop pracuje w warunkach związanych z wodą??? w przeciwieństwie do odkurzacza co to z kurzem ma raczej do czynienia z racji swojego przeznaczenia.

psulek
06-03-2013, 13:16
Wrzucę i ja kamyczek do ogródka


Plusem oczywiście jest cena, ale przy odkurzaczach profi należy zauważyć, iż posiadają w gamie swoich wszystkich silników chińskie, jednorazówki(nie jest możliwa ich regeneracja). Warto zobaczyć silniki w beamowcach, zobaczy Pan różnice. Poza tym, szczerze mówiąc praktycznie nie ma różnicy czy kupi Pan taniej czy drożej, bo wychodzi na to samo. Odkurzacz centralny profi jest o wiele tańszy, ale to Panu gwarantuje, że szczytem dla nich będzie gwarancja pięciu lat( możliwe, że wykorzystywany będzie fakt, który jest we wszystkich gwarancjach odnośnie części mechanicznych).

Tylko że silnik do Beam kosztuje 500 PLN, a do Profi 150 PLN. Nawet jak Profi wytrzyma 3 lat a Beam 8 to i tak się nie kalkuluje. To był jeden z języczków u wagi - bo jak się już przekonaliśmy, gwarancji na silnik praktycznie nie ma.

Alina&Mariusz
06-03-2013, 14:04
Wrzucę i ja kamyczek do ogródka



Tylko że silnik do Beam kosztuje 500 PLN, a do Profi 150 PLN. Nawet jak Profi wytrzyma 3 lat a Beam 8 to i tak się nie kalkuluje. To był jeden z języczków u wagi - bo jak się już przekonaliśmy, gwarancji na silnik praktycznie nie ma.
:D

Klostt
12-03-2013, 13:15
no właśnie trochę myślę nad BEAM z 10 letnią gwarancją, ale czytając poprzednie posty wychodzi na to, że to lipa.

Łukasz_Walo
30-04-2013, 00:00
Gwarancja 10 letnia - niestety to prawda co piszą powyżej, znajomi sprzedawcy odczuli na skurze, niestety silniki Thru flow ( Domel - Beam czy Ametek Profi) tak panowie Profi - > Ametek > Thru Flow i 3 stopniowa turbina ? porażka. W rzadnym wypadku producent nie podaje przepływu powietrza co jest tragiczne w skutkach dla kupującego.
Beam - niestety gdy nie mamy przegladów / filtrów kupywanych co roku to nanic nam się zda batalia sądowa o uznanie gwarancji. Koszt filtra 160 zł x 10 lat liczyć umiecie a oblepiony silnik po mikroskopijnych peknieciach filtra to standard i sami nie jesteśmy w stanie tego udowodnić w którym momencie ten silnik sie zanieczyścił
Profi - Juz znajomi którzy połasili się na tego typu jednostki informują o reklamacjach, lekkie zabrudzenie filtr i mimo pomiaru 40KP podcisnienia przepływ bliski 0. Pierwsze dwa stopnie turbiny zwiekszaja podcisnienie i przepływ, natomiast 3 dodaje podcisnienia przy spadku przepływu, daltego jeżeli markowy producent chce osiagnąc wiecej daje dwie turbiny po 2 stopnie a nie blokuje przeplyw mamiąc klienta podcisnieniem.

ziggy2002
28-10-2013, 20:56
Czytając wątek, oraz analizując te wszystkie problemy z gwarancją, jednak skusiłem się na beama sc355.. Zobaczymy jak się sprawdzi w przyszłości..

Pozdrawiam,

autorus
29-10-2013, 07:30
to co wybrać :(

Łukasz_Walo
26-01-2014, 00:33
to co wybrać :(

Silnik ametek z 2 stopniową turbiną od dobrego producenta.

mgk
07-02-2014, 12:57
Mamy zamontowany w domku odkurzacz centralny z jednostką Beam 355 platinum i wszystko byłoby fajnie gdyby nie hałas. Czy podczas odkurzania u was też występuje wysoki poziom hałasu? Najgorzej jest przy użyciu szufelki - koszmar! Czy jest to normalne, czy może mamy jakieś problem z nieszczelnością przewodów. Proszę o radę.

kulca
07-02-2014, 16:03
No jak się szufelkę otworzy to szumi mocno, ssawka przy rurze mniej, ale i tak pęd powietrza robi swoje. Choć jest to i tak całościowo dużo ciszej niż przy tradycyjnym odkurzaczu, ja spokojnie mogę odkurzać jak wszyscy śpią.

mgk
14-02-2014, 14:09
No właśnie, szumi mocno. Ja w nocy to bym chyba raczej wolała nie odkurzać ;) Wydaje mi się, ze mogłabym wszystkich pobudzić. A tradycyjny odkurzacz miałam raczej cichy, przynajmniej w porównaniu do tego centralnego. Na korzyść CO przemawia wyłącznie wyrzut "brudnego" powietrza poza strefę mieszkalną.

trammel
16-09-2014, 22:44
Mam Beama 335 od paru dni.
Fakt, szufelka wyje głośno ale już normalne odkurzanie to tak na oko hałas z 3 razy mniejszy niż przy odkurzaniu zwykłym odkurzaczem.
Jednostki w domu w ogóle nie słychać bo jest w pomieszczeniu gospodarczym za garażem.
Wyrzut powietrza na zewnątrz nie powinien przeszkadzać sąsiadom nawet w nocy. To taki przytłumiony szum - mocniejszy powiew wiatru go zagłusza.
Samo wykonanie sprzętu - bez uwag, szczotki , ssawki , rury teleskopowe dość porządnie wykonane mam nadzieję że okażą się także trwałe.

Paweł Jeziółkowski
12-10-2014, 09:33
Jeśli podczas odkurzania słychać głośny szum na ssawce to znaczy że masz zakupiony za mocny odkurzacz.

Wśród klientów panuje często błędne przekonanie że im mocniejsze urządzenie tym lepiej.
Za mocny odkurzacz powoduje że automatyczna szufelka wręcz ryczy przy uruchomieniu, a podczas odkurzania przepływające powietrze głośniej syczy niż pracujący wcześniej zwykły odkurzacz.

autorus
12-10-2014, 10:46
no to się od razu przyznam ze ja tak myślałem.

Artur-Reda
03-12-2014, 10:05
Witam!

Wypowiem się na temat tej gwarancji, która nie obejmuje części mechanicznych odkurzacza.

Otóż nie znam marki Beam za dobrze, nie czytałem ich kart gwarancyjnych, jednakże znam dobrze 2 inne wiodące marki i każda z nich bez najmniejszego problemu uznaje awarię łożysk w silniku. Silnik do odkurzacza jest prostej konstrukcji i właściwie te łożysko jest jedyną częścią mechaniczną która może ulec uszkodzeniu bądź przedwczesnemu zużyciu i wyłączanie jej z gwarancji jest sporym minusem dla klienta.

Faktem jest, że łożyska niszczą się przez to jak odkurzamy pyły budowlane (gips, cekol itp.) lecz wtedy widać, że na łopatkach turbiny jest dosłownie 1-2mm białego proszku i tu powiedziałbym, że nie uznanie gwarancji jest zasadne, bo to powoduje zniszczenie łozyska z winy klienta.

Fakt nie wymieniania i nie czyszczenia filtra też może być powodem szybszego zużycia się łozyska (zwiększone opory) jednakże tego nikt nie jest w stanie udowodnić i jest to wyjaśnienie naciągane mocno....

teoretyczne wada fabryczna powinna ujawnić się do pół roku od zakupu jednakże sa jeszcze producenci którzy stosują podejście ZDROWEGO ROZSĄDKU a nie ślepego trzymania się dziwnych ustaleń gwarancyjnych byle tylko zedrzeć z klienta. Niestety im większa firma tym bardziej ma klienta w głębokim poważaniu jak już kupi produkt.

Oczywiście zużycia szczotek żadna gwarancja nie obejmuje.

Aspilusa
03-12-2014, 12:12
Większość silników typu tru flow to porażka. Na 100 serwisowanych odkurzaczy- 97 to odkurzacze z silnikami tru flow. By pass boczno kanałowy nawet jak przyjdzie i wyje bo ktoś gipsy poodkurzał czy coś podobnego to po wyczyszczeniu turbiny chodzi dalej, tru flow raczej jest do wymiany.

Loel
08-01-2015, 23:26
Jedna zaleta przepływowych to to że są cichsze o by passów. Taki prosty 1 stopniowy można kupić już za jakieś 300zł. By passa można całkowicie przewinąć za 2 stówki i jest jak nowy. Tylko trza poszperać samemu.

mgk
22-01-2015, 12:07
I to jest chyba to - kupiliśmy za mocną jednostkę jak do naszej powierzchni i nam się to teraz odbija czkawką.


Jeśli podczas odkurzania słychać głośny szum na ssawce to znaczy że masz zakupiony za mocny odkurzacz.

Wśród klientów panuje często błędne przekonanie że im mocniejsze urządzenie tym lepiej.
Za mocny odkurzacz powoduje że automatyczna szufelka wręcz ryczy przy uruchomieniu, a podczas odkurzania przepływające powietrze głośniej syczy niż pracujący wcześniej zwykły odkurzacz.

Loel
22-01-2015, 22:10
To do jakiego metrażu masz tą 355-kę bo ja mam 4 punkty i nic nie wyje.

budownicza magda
28-01-2015, 11:55
U mnie sprzęt działa wyśmienicie. Bez żadnych problemów

Pozdrawiam

anjap
02-03-2015, 21:04
Mój Beam też działa bezproblemowo :) Polecam.

mgk
15-04-2015, 12:43
Mamy 3 gniazda i 2 szufelki, długość całkowita rur - około 30m

Darek Volke
29-04-2015, 20:01
Witam
Co sądzicie o takiej promocji http://sklep.odkurzacze.instal-centrum.pl/glowna/10-odkurzacz-sc-335-platinum-akcesoria-progression-.html
A za dopłacenie 400 złoty na części montaż gratis
czy możecie mi doradzić czy warto taki odkurzacz kupić?

dragon2006
03-12-2015, 18:22
Witam
Mam 4 gniazda oraz 2 szufelki w sumie ok.24 mb instalacji myślałem o modelu BEAM SC 335 w promocji z 10 letnią gwarancją,
lecz zastanawiam się czy jednostka ta nie będzie za słaba,może doradzicie czy faktycznie moje obawy są słuszne?

mnocon
22-02-2016, 10:45
od piatku mamy beama 355 - 7 gniazdek + 1 szufelka (czeka na montaż w cokole kuchni) 10 lat gwarancji i montaż gratis :)

sebastek09
26-05-2016, 22:59
Czy mógłby mi ktoś podesłać rysunek odkurzacza Beam 385 z jego wymiarami? Jakie są jego gabaryty i umieszczenie wlotu/wylotu względem góry albo dołu i jak są wprowadzone wlot/wylot na obwodzie patrząc z góry. Ewentualnie podać te wymiary zmierzone z natury? Z góry dziękuję.