PDA

Zobacz pełną wersję : Zbyt, duży, ciąg ,w ,kominku.



Darek Rz
16-02-2012, 10:48
Witam.

Pytanie jak w temacie. Kominek CTM z płaszczem. Komin z wkladem ceramicznym 20cm. Doprowadzona rura z zewnątrz pod podłogą kanałem o przekroju prostokąta (chyba 5x150mm) która pod kominkiem przechodzi w okragłą rurę około 12cm średnicy. Jak jest bezwietrzna pogoda wszystko działa pięknie lub prawie pięknie. moge sobie regulować szybkość spalania domykając szyber lub żaluzje pod szybą - zamykanie dopływu powietrza z zewnątrz realizowane jest elektronicznie/mechanicznie poprzez zestaw typu aria (dla mnie kompletny niewypał w tym kominku , ale mniejsza o to . Problemy zaczynają się wtedy kiedy zaczyna wiać . Proces spalania drewna jest wtedy zbyt gwałtowny ,właściwie trudny do opanowania. Szyber zamknięty , żaluzje także , doplyw powietrza z zewnątrz zamkniety ,a drewno pali się jak zwariowane -nie ma nad nim żadnej kontroli - no może oprócz tego że wtedy rozpycham drewno na boki komory spalania i jest trochę lepiej ,ale o spokojnym pięknym płomieniu mogę pomarzyć . Gdybym pootwierał wszystko (tak jak radza fachowcy ) to kominek odleciał by w przestrzeń kosmiczną . Problem oczywiście w nieszczelności kominka -dostaje się powietrze poprzez drzwiczki itp. którego to powietrza nie mozna zablokować niczym. Doszedlem do tego zaklejając całkowicie na chwilę otwor doprowadzający powietrze z zewnatrz. Praktycznie nic to nie zmieniło -drewno jak paliło się jak głupie tak się pali.
Teraz pytanie co zrobić. Mam wyczystkę która jest zamknięta drzwiczkami. Jak je otworzę to ciag spada prawie do zera i spaliny wydostają sie na zewnątrz kominka ,nie mówiąc o szybie która brudzi się momentalnie . Słyszalem o czyms co wstawia sie w drzwi wyczystki i to to samo reguluje ciąg ? Co to takiego i z czym to sie je ?

pozdrawiam

M***ki
16-02-2012, 13:32
Regulator ciągu kominowego , zobacz na stronie Darco.com.pl