PDA

Zobacz pełną wersję : Jak najlepiej zbudować strop drewniany ?



hmr
18-02-2012, 19:12
Witam wszystkich - mam pytanie do forumowiczów który znają się lub sami konstruowali strop drewniany w swoim domu.
Konkretnie chodzi mi jak powinien wyglądać strop - w którym miejscu powinna być folia paroprzepuszczalna, czy niezbędna jest przestrzeń powietrzna pomiędzy folia a płytą kartongipsową ?

Dom zbudowany z bloczków Ytong, poddasze niezamieszkałe - dom parterowy. Dach będzie pokryty gontem i ma być wentylowany (tzn wloty powietrza przy okapie dachu - wyloty przy szczycie.

http://www.studioiks.eu/PLIKI/strop_schemat.jpg

hmr
19-02-2012, 11:27
Popełniłem błąd w schemacie zamiast foli paroprzepuszczalnej powinna wszędzie byc folia paroszczelna.

Zastanawiam się jak to zrobić w projekcie jest:
wełna mineralna 23 cm
między belkami stropowymi 8x24
ruszt podwieszony 5,5 cm
folia paroszczelna
GK na ruszcie 1,5 cm

hmr
19-02-2012, 12:14
Jeszcze jedno pytanie czy folia paroszczelna może stykac się z płytą GK od dołu a wełną od góry ?

maggs1
19-02-2012, 19:34
Witam, ja też mam podobne dylematy.
Mam zamiar dać:
-płyta GK
-folia paroszczelna
-ruszt podwieszany 10cm i tam kanały wentylacyjne i wełna 10cm
-między belki stropowe 24 cm (tu nie wiem albo wełna albo granulat styropianowy albo inny granulat)
-ewentualnie folia paroprzepuszczalna
-coś do chodzenia po nieużytkowym strychu

ale sam nie wiem jak powinno to być dobrze zrobione!?!

maggs1
20-02-2012, 22:13
Może Arturo72 nam coś pomoże???

malux20
21-02-2012, 06:35
może zastosować folie intello [swoją dyfuzyjność zmienia z paroszczelnej zimą do paroprzepuszczalnej latem]
facet od celulozy twierdzi że jakakolwiek folia jest zbędna przy celulozie
powiedzćcie czy tej membrany nie uszkodzimy przy montażu sufitu podw.
a jeszcze jedno- facet od membran twierdzi że należy olać stelaż metalowy i robić na listwach drewnianych
spotkałem się z koncepcją żeby najpierw zrobić sufit a następnie tynkować ściany-podobno wtedy uniknie się pęknięć[?]

maggs1
21-02-2012, 16:35
malux20

może zastosować folie intello [swoją dyfuzyjność zmienia z paroszczelnej zimą do paroprzepuszczalnej latem]

-a skąd ona (ta folia) wie, że jest lato czy zima siedząc sobie w moim stropie?? a tak poważnie to cena jak dla mnie jest zaporowa

facet od celulozy twierdzi że jakakolwiek folia jest zbędna przy celulozie
-nie wiem, nie znam się

powiedzćcie czy tej membrany nie uszkodzimy przy montażu sufitu podw.
-myślę, że ja swoją podziurawię wkrętami mocując płyty, ale te wkręty będą sobie siedziały w tych dziurach,

a jeszcze jedno- facet od membran twierdzi że należy olać stelaż metalowy i robić na listwach drewnianych
-zgadzam się z facetem co do olewania stelaża metalowego -można, ale drewnianego bym już nie olewał bo pod wpływem wilgoci zmieni swoje wymiary !!

spotkałem się z koncepcją żeby najpierw zrobić sufit a następnie tynkować ściany-podobno wtedy uniknie się pęknięć[?]
-znowu duża wilgotność,


Ale mogę się mylić ;)

malux20
21-02-2012, 20:20
no dzieki za odpowiedż
celulozę zrobię na 100%

maggs1
21-02-2012, 21:35
Ile kosztuje celuloza za 1kg i ile kg potrzebne jest na m3?
Może podasz jakiegoś linka.

malux20
22-02-2012, 06:23
w goglu wrzuć ekofiber
m3 z robocizną to okoiło 130 netto

hmr
23-02-2012, 13:15
Panowie a ktos robił tak, że całkiem rezygnował z rusztu metalowego czy drewnianego i kartongips kręcił odrazu do belek stropowych. I folia pomiędzy ?

hmr
23-02-2012, 17:45
Tą celulozą to bym się tak nie zachwycał do ocieplania poddasza niezamieszkałego w domu parterowym sie nie nadaje. No chyba, że nie planuje sie mieć tam strychu na rupiecie a najlepiej tam nigdy nie wchodzić.
Miałem przyjemność na takim strychu wiele razy elektrykę poprawiać - bez maski nic tam nie zrobisz bo innaczej zjesz gazetę nosem ;)

jaaceek83
29-02-2012, 18:11
Ja u siebie zrobię tak od dołu
rigips
folia paroizolacyjna
ruszt 10 cm od belek pomiędzy wełna mineralna
wełna między belki
płyta osb
10 cm styropian
podłoga pływająca z płyt osb łączonych na pióro - wpust lub wylewka betonowa
Jeden znajomy posłuchał speców z Rockwoll i jak jest przesilenie zimowo wiosenne kapie mu z rigipsów. Za dużo pary wodnej dostaje się do ocieplenia napotyka zimne powietrze skrapla się zamarza jak przychodzi wiosna zaczyna topnieć i kapać i tak dopóki nie wyschnie.

maggs1
02-03-2012, 18:26
Witam, a na czym się skrapla ta para bo chyba nie w wełnie tylko na elementach konstrukcji i znajomy ma chyba za mało ocieplenia??? albo źle zrobione i moim zdaniem musi to jak najszybciej poprawić.

hmr
07-03-2012, 18:23
Ja u siebie zbudowałem taką konstrukcję - do niej od dołu przybiję folję paroszczelną i karton gips środek wypcham wełną minimum 20 cm - jak okaże się, że za mało wełny to dorobie od góry jeszcze tyle aby było OK

http://studioiks.eu/PLIKI/strop_x.jpg