PDA

Zobacz pełną wersję : Miarkownik ciągu i zbyt ciężka klapka popielnika



krzych_krak
19-02-2012, 10:33
Witam,
zaopatrzyłem się w miarkownik ciągu ESBE ATA-212. Po jego instalacji i kalibracji zauważyłem, że nie ma problemu z opuszczaniem klapki popielnika, natomiast jest ewidentny problem z jego podnoszeniem, tzn. działa z dużym opóźnieniem (jeżeli w ogóle) - nawet powyżej 10 stopni C i można zauważyć, że kiedy ręcznie podniosę klapkę, cały mechanizm daje się odczuć idzie zdecydowanie do góry, do właściwej pozycji. W specyfikacji miarkownika mam siłę podnoszenia 10N, nie wiem jak to przeliczyć na ciężar klapki. Wydaje mi się, że położenie tego metalowego elementu w kształcie litery "L", na którym zawieszony jest łańcuszek, nie ma tu większego znaczenia - czy wystaje bardziej na zewnątrz pieca, czy też jest dokładnie w linii prostej, tak że łańcuszek tworzy z piecem praktycznie kąt prosty - działanie jego nie ma większej różnicy. Czytałem gdzieś na forum, ale szczegółów nie znalazłem, że w takim wypadku powinno pomóc odchudzenie klapki popielnika. W moim przypadku jest ona rzeczywiście sporych rozmiarów - grubość jakieś 5 mm, wystaje też jakieś 2 cm poza otwór zaciągający powietrze do pieca. Ktoś ma pomysł jak najlepiej rozwiązać problem? Zmniejszyć grubość klapki poprzez jakieś szlifowanie? Czy zmniejszyć różnicę między klapką, a otworem, tak żeby dokładnie zakrywała ona tylko otwór?

Będę wdzięczny za pomoc.

bravaj
20-02-2012, 06:57
Witaj odpowieć jest tutaj
http://energia.odnawialna.info/miarkownik-ciagu-regulus/