PDA

Zobacz pełną wersję : potrzebna pomoc - LED w suficie podwieszanym



wroobelek
20-02-2012, 01:03
Witam, mam pytanie dotyczące podłączenia kolorowych ledów RGB w konstrukcji sufitu podwieszanego. Chodzi mi mianowicie o podłączenie 20 metrów paska ledów. Dodam , że w konstrukcji oprócz ledów będą zamontowane halogeny do podświetlenia ścian. Jeżeli chodzi o halogeny nie mam problemu z podłączeniem , gorszą sprawą jest pasek ledów. Stąd moje pytanie. Wiem , że potrzebuje zasilacza i sterownika np radiowego. Czy potrzebny mi jest wzmacniacz? Jak to wszystko do siebie podłączyć , czy pasek ledów łączę ze sobą i do tego podpinam najpierw sterownik , później zasilacz czy muszę zrobić to jakoś inaczej. Moje następne pytanie dotyczy kabli , chcę sterownik i zasilacz umieścić poza konstrukcją a mianowicie w kominie wentylacyjnym , dlatego , że w razie czego bedę miał do nich dostęp. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam M.

bogusz_g
22-02-2012, 15:36
Tak na moje oko potrzebujesz zasilacz i sterownik w wersji wodoszczelnej.
Zasilacz koło 20 amper i sterownik też musi tyle wytrzymać.
Do zasilacza podpinasz 230V.
Z zasilacza podajesz 12V na sterownik.
Diod nie lutuj w jedna linię o długości 20 m, tylko odcinki max 5 mb podpinasz do sterownika równolegle.
Do połączeń zasilacz - sterownik i sterownik - diody proponuję kabel głośnikowy 1,5 mm2.

Nie bardzo wiem o jaki wzmacniacz Ci się rozchodzi.
Jeśli chodzi o pilot do sterownika (radiowy) to u mnie spokojnie działa na odległość około 12 m z dwoma ścianami po drodze.

wroobelek
23-02-2012, 15:49
Właśnie uprzedziłeś moje pytanie drugie dotyczące rodzaju kabla , co do schowania zasilacza i sterownika to troche boje się zabudowywać wszystko w regips z tąd pomysła na umieszczenie tego w kratce komina wentylacyjnego , jak coś się zepsuje zawsze mogę mieć dostęp do zasilacza bez robienia dziury w regipsie. Z tego co widzę na stronece pod linkiem to jednak w zestawie jest wzmacniacz, http://www.led-lighting.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=59&products_id=449

bogusz_g
24-02-2012, 15:44
To, że w komplecie jest wzmacniacz nie znaczy, że jest konieczny - nie twierdzę że na pewno nie jest ale dotychczas nie spotkałem się z sytuacją kiedy taki wynalazek byłby konieczny.
Zasilacz w tym zestawie nie jest wodoszczelny - nie wiem dokładnie gdzie chcesz go ukryć ale miej na uwadze, że musi tam być sucho.
Cena wydaje mi się nieco wygórowana - chyba, że dają nie mniej jak 36 m-cy gwarancji.