PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłącze wody i zawór na działce



samotnik
21-02-2012, 10:32
Gmina wykonywała przyłącza w całej okolicy - mało się orientuję, bo załatwiał to poprzedni właściciel działki. U mnie jakoś tak to zrobili, że mam zawór na działce, a wszyscy sąsiedzi w drodze dojazdowej. Muszę teraz za to zapłacić 1500 zł, żeby wodociągi mogły założyć licznik i nie wiem, czy naciskać na poprawienie tego zanim zapłacę? To jakiś problem formalny, lub w późniejszym użytkowaniu?

samotnik
21-02-2012, 18:33
To już wiem - na własny koszt niczego nie poprawią. Jak przesunąć ten zawór na drogę? Trzeba zrobić nowy projekt? Bo rozumiem, że tak po prostu na chama odkopać, przerobić i zakopać to mi nie wolno...?

Wodociąg jest gminy.

Hrabia36
22-02-2012, 11:48
Dlaczego tak bardzo chcesz mieć zawór w ulicy ?

Co to za różnica gdzie. ?

Jeżeli jest zgodnie z projektem to po co ruszać ?

O ile się orientuję to do licznika własność wodociągów i nic nie MASZ PRAWA RUSZAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja mam na działce i w niczym nie przeszkadza, woda będzie taka sama :)

Pozdrawiam

samotnik
23-02-2012, 18:44
Dlatego chcę mieć zawór w ulicy (albo w sumie gdziekolwiek indziej, niż jest), że wypada dokładnie w miejscu, gdzie ma jeździć skrzydło bramy przesuwnej. To może nie byłby taki problem, ale muszę obniżyć o kilkadziesiąt cm teren w tym miejscu, bo jest lekko pochyly, a brama jest niżej. Zatem zawór będzie wystawał ponad teren.

Najchętniej przesunąłbym zawór, a całość dodatkowo pogłębił. Tylko nie wiem, ile to roboty i formalności. Ktoś wie?